...Komitet Żydów Amerykańskich uważa, że godne świętowanie Dnia Niepodległości przez władze państwowe zostało "poważnie zniekształcone przez skrajną prawicę, głoszącą hasła zagrażające zarówno podstawowym wartościom, jakie wyznaje Polska, jak i jej reputacji".

"Wzrost ksenofobii i nacjonalizmu w Polsce staje się coraz bardziej niebezpieczny i spodziewamy się, że rząd bardzo wyraźnie potępi to zjawisko, podejmując jednocześnie kroki, by je zwalczać" - napisała w oświadczeniu Agnieszka Markiewicz, dyrektor warszawskiego biura AJC Central Europe. Dodała, że wzrost ksenofobii i nacjonalizmu w Polsce staje się coraz bardziej niebezpieczny.

Agnieszka Markiewicz uważa, że "widoczna tolerancja dla promotorów nienawiści demonstrowana przez niektórych wysokich rangą przedstawicieli rządu polskiego, jest bulwersująca". AJC przytoczyło w oświadczeniu słowa Mariusz Błaszczaka, który Marsz Niepodległości nazwał "pięknym widokiem"...

Wczoraj MSZ Izraela nazwało "niebezpiecznym" sobotni Marsz Niepodległości i wskazało, że zorganizowały go "elementy ekstremistyczne i rasistowskie". Rzecznik izraelskiego MSZ Emmanuel Nahshon wyraził nadzieję, że organizatorzy zostaną ukarani przez polskie władze. - To marsz niebezpieczny, zorganizowany przez elementy ekstremistyczne i rasistowskie - oświadczył Nahshon, którego słowa przytoczyła włoska agencja prasowa Ansa.

http://sowa.typepad.com/blog/2017/11/%C5%BCydomasoneria-z-grupy-windsor-ujawnia-si%C4%99-na-pomniku-lecha-kaczy%C5%84skiego-znakiem-ukrytej-d%C5%82oni.html
American Jewish Committee
American Jewish Committee
wiadomosci.onet.pl
Shared publiclyView activity