Profile cover photo
Profile photo
‫قالب سازی و مدل سازی صفوی Safavico‬‎
29 followers -
قالب سازی و مدل سازی - ساخت قالب های ریخته گری ُُ قالب های ریژه و ..
قالب سازی و مدل سازی - ساخت قالب های ریخته گری ُُ قالب های ریژه و ..

29 followers
About
Posts

تجزیه مواد فلزی طی مراحل شیمیایی یا الکترو شیمیایی را خوردگی می نامند. خوردگی شیمیایی به واسطه ارتباط فلزات با سایر عناصر (هوا، آب و غیره) منجر به پیوندهای شیمیایی مثل اکسیدها، کربناتها، سولفاتها و غیره شده که فلز را از خوردگی بیشتر حفاظت می کند (اکسید آلومینیوم، کربنات روی) و یا موجب خوردگی بیشتر می شود.

خوردگی الکتروشیمیایی اکثرا توسط سیستم گالوانیکی اتفاق می افتد که از دو فلز با اختلاف ولتاژ الکتریکی توسط یک مایع هادی (الکترولیت) مثلا نمکهای آبی، اسیدها و قلیاها به وجود می آید. این فلزات براساس مقادیر ولتاژ نسبت به هیدروژن مرتب شده اند فلزاتی که با ولتاژ منفی مشخص شده اند به واسطه از دست دادن الکترون قربانی می شوند.

جلوگیری از خوردگی

۱-جلوگیری فعال از خوردگی با انتخاب صحیح آلیاژ و پرهیز از ناصافیهای سطوح صورت می گیرد.

۲-جلوگیری غیر فعال از خوردگی با نصب پوششهای حفاظتی بعد از تمیز کردن، از بین بردن زنگها، سند بلاست و شستن سطوح قطعه از چربیها صورت می گیرد.

http://www.safavico.ir/%D8%AE%D9%88%D8%B1%D8%AF%DA%AF%DB%8C/
Add a comment...

شرکت  قالب سازی و مدل سازی بن قطعه از سال ۱۳۶۰ فعالیت خود را در زمینه طراحی و ساخت قالب و مدل های ریخته گری آغاز نمود . این شرکت با بهره مندی از تجربه و دانش روز و برخورداری از ماشین آلات CNC و نرم افزارهای تخصصی در زمینه طراحی و ساخت قالب ، افتخار همکاری با بسیاری از صنایع کشور را دارد که در این بین می توان به ساخت قالب های سیلندر و سر سیلندر برای خط ریخته گری شرکت ایران خودرو و همچنین ساخت بیش از ۵۰ مدل ریخته گری قطعات صادراتی دیسک و Pressure plate  برای شرکت Valeo فرانسه اشاره کرد .این شرکت استراتژی سازمانی خود را بر پایه کیفت بالا، زمان ساخت کوتاه و قیمت های رقابتی بنا نهاده است که در نهایت به مشتری این امکان را می دهد تا قطعاتی با تیراژ بالا ، بدون پلیسه و با قیمت تمام شده پایین تولید نماید.
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded