Profile cover photo
Profile photo
Thinkhealthy
Blog o racjonalnym podejściu do zdrowia, diety i akceptacji własnego ciała
Blog o racjonalnym podejściu do zdrowia, diety i akceptacji własnego ciała
About
Posts

Post has attachment
Starasz się zdrowo jeść i ćwiczysz. Wszystko idzie zgodnie z planem, dopóki na horyzoncie nie pojawi się paczka ciastek czy czekolada. Od razu zjadasz ulubiony smakołyk. Słodycze to Twoja achillesowa pięta. Mimo, że próbujesz z nich zrezygnować od dawna, nie potrafisz. Jeśli ten problem nie jest Ci obcy i chciałbyś rzucić słodki nałóg, zapraszam do przeczytania nowego wpisu. Wspólnie wyjaśnimy sobie, dlaczego zjedzenie tabliczki czekolady to nie najlepszy pomysł. W poście podzieliłam się również moimi sposobami na wyrzucenie słodkich przekąsek z menu.
Add a comment...

Post has attachment
Indeks glikemiczny - na to sformułowanie natknęliście się pewnie nie raz, podczas czytania blogów,magazynów czy książek o zdrowym odżywianiu. Czym jest indeks glikemiczny? Czy to fanaberia dietetyczna, czy warto zwracać na niego uwagę przy komponowaniu posiłków? Jak jedzenie produktów o wysokim i niskim IG wpływa na naszą sylwetkę, organizm i zdrowie. Zapraszam do przeczytania nowego wpisu na blogu, w którym rozwieje Wasze wątpliwości.
Add a comment...

Post has attachment
Wszyscy boimy się nowotworów. Na raka chorują zarówno starsze, jak i młode osoby,bogaci i biedni, aktywni fizycznie i osoby, które nie ćwiczą. Profilaktyka kojarzy nam się głównie z rzuceniem palenia, czy spożywaniem alkoholu w małych ilościach. Badania wykazują jednak, że również dieta może nas wspierać w ochronie przed rakiem. Niektóre produkty pomagają nawet, kiedy już zachorujemy. Co warto jeść, jeśli chcesz zapobiegać rakowi lub spowolnić wzrost komórek nowotworowych? Zapraszam do przeczytania wpisu na blogu.
Add a comment...

Post has attachment
Naprawdę, chciałbyś zacząć ćwiczyć. Dni jednak mijają a Ty nadal nie wyciągnąłeś maty do ćwiczeń. Sportowe buty kurzą się na półce. Masz przy tym tysiąc wymówek: albo pogoda nie ta, albo źle się czujesz. Najczęściej nie masz czasu i za nic w świecie nie znajdziesz tych 30 minut w ciągu dnia. Znasz ten problem? Jeśli tak, to zobacz najnowszy wpis na blogu - na pewno się przyda. Przeczytaj o 6 poradach dla początkujących i zacznij swoją przygodę z aktywnością fizyczną.
Add a comment...

Post has attachment
Wśród osób jedzących śniadania powstały dwa obozy. Jedni wybierają tylko śniadania białkowo-tłuszczowe. Drudzy natomiast dopuszczają jedzenie węglowodanów. Którzy z nich mają rację? Jakie śniadanie jest najlepsze? Zapraszam na wpis na blogu, w którym rozważamy obie opcje.
Add a comment...

Post has attachment
Każdy z nas słyszał, że śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Mimo to wiele osób o nim zapomina lub nawet celowo je pomija Dlaczego śniadanie jest takie istotne i jak pomijanie pierwszego posiłku wpływa na nasz organizm? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w najnowszym wpisie na blogu. Serdecznie zapraszam tych, którzy mają skłonność do niejedzenia śniadania - razem wyjaśnimy sobie, dlaczego warto byłoby zmienić nawyki. Natomiast wszystkich jedzących zapraszam, by przeczytali, jak korzystnie wpływają na swoje zdrowie.
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded