Profile cover photo
Profile photo
Dr Sojodi
8 followers
8 followers
About
Posts

Post has attachment
Add a comment...

Post has attachment
Add a comment...

Post has attachment
ایمپلنت دندان
Add a comment...

طراحی لبخند دیجیتال (DSD) چیست ؟

داشتن لبخند زیبا و داشتن تناسب بین اجزای صورت و فرم لبخند، تصادفی نبوده و عملکرد مناسب دندانی و مجموعه ای متناسب از مراحل مختلف درمان از جمله تشخیص، هدف بیمار از ایجاد و طراحی لبخند و در نتیجه درمان نهایی باید مورد ارزیابی دقیق قرار بگیرد.
طراحی لبخند دیجیتال (DSD) شاخه ای جدید و تخصصی از علم دنداپزشکی است که با استفاده از تکنولوژی وفن آوری های دیجیتال روز دنیا زیبایی را برای بیمار رقم می زند.
بیمارانی که برای بهبود وضعیت ترمیمی و یا زیبایی لبخند خود مراجعه می کنند، تکنولوژیDSD این امکان را می دهد که با توجه به هدف مورد نظر، بیماران خواسته های خود را بیان کنند و به عبارتی در روند درمانی مداخله نمایند؛ به همین دلیل بکارگیری این تکنولوژی نتایج بسیار خوبی را در سراسر جهان به دنبال داشته است.
بیمارانی که برای بهبود طرح لبخند خود مراجعه می کنند، طراحی لبخند دیجیتال (DSD) این امکان را فراهم می کند که خواسته های بیمار از ابتدا مطرح شود و متخصص زیبایی درک صحیحی از شیوه اجراحی طرح لبخند داشته باشد.در طراحی لبخند دیجیتال (DSD) ، این امکان به بیمار داده میشود که از ابتدا در طرح درمان نهایی مشارکت داشته باشد و فرم لبخند نهایی خود را از ابتدا مشاهده نماید.


طراحی لبخند دیجیتال (DSD) چقدر اهمیت دارد؟


طراحی لبخند دیجیتال (DSD) این امکان را فراهم می کند تادر صورت عدم رضایت بیمار، بتوان فرم نهایی را قبل از ساخته شدن و اجرا، تصحیح و بازیابی مجدد کرد.به همین دلیل این تکنولوژی در سراسر دنیا به طور روزافزونی در حال گسترش بوده و متخصصین زیبایی امروزه با این فن آوری منافع زیادی به همرا بیمار کسب خواهند کرد.


مزایای طراحی لبخند دیجیتال چیست؟


طراحی لبخند دیجیتال (DSD) منافع و مزایای زیادی برای بیمار به همراه دارد که از جمله می توان به موارد زیر اشاره کرد:
1-توانایی و بهبود کیفی تشخیصی بالا از طریق آنالیزو ارزیابی وضعیت ساختارهای داخل و خارج دهانی.
2-بهبود ارتباطات بین اعضای تیم درمانی اعم از تکنسین لابراتوار، متخصص زیبایی و بیمار
3-امکان بررسی بهتر روند درمان از ابتدا تا انتهای درمان
4-ایجاد تغییرات هنگام اجرای برنامه طراحی لبخند دیجیتال (DSD)
5- پیش بینی نتیجه نهایی ودر نتیجه بهتر شدن نتیجه بالینی از طریق فن آوری های دیجیتال.
6- امکان تغییرات در مراحل ابتدایی و مطابق با نظر و سلیقه بیمار


امروزه داشتن یک دهان بدون مشکلات بیولوژیکی تنها ملاک رضایت بیماران عزیز نمی باشد و آنها خواهان داشتن یک لبخند زیبا و با هارمونی طبیعی و هماهنگ با اجزای صورت می باشند، که تمام نکات اشاره شده با طراحی لبخند دیجیتال (DSD) به دست می آید.متخصص زیبایی با به کار بستن و استفاده از فن آوری طراحی لبخند دیجیتال (DSD) موجبات رضایت بیشتر بیمار را فراهم می کند.


آیا بیمار در طراحی لبخند دیجیتال (DSD) همکاری و شراکت دارد؟


طراحی لبخند دیجیتال (DSD) به طور اخلاقی بیماران را در فرآیند طراحی و اجرای لبخند به کمک کامپیوتر و دیجیتال، دخیل می سازد و آنها را به عنوان فرد اصلی و طراح درمان با بیان اهداف، خواسته ها و انتظاراتی که دارد در کنار تیم متخصص زیبایی و تکنسین لابراتور شریک می کند.
این مشارکت در طراحی لبخند دیجیتال (DSD) چگونه انجام می شود؟


همکاری و تعامل بین بیمار و متخصص زیبایی توسط عکس ها و فیلم هایی که طی چند مرحله قبل و در حین درمان گرفته می شود ، صورت می پذیرد.نکته مهم دیگر بیان سلایق و دیدگاه بیمار و همینطور ایجاد هماهنگی لبخند بیمار با شخصیت و ذات درونی او می باشد که امروزه نکته جدید و مهمی بوده که مورد توجه بسیار قرار گرفته است.

طراحی لبخند دیجیتال (DSD) چگونه انجام می شود؟


دندانپزشکان DSD از تمامی عواملی که نیاز است ، رضایت بیمار جلب شود به کمک یک دیدگاه هنری و بصری و مجموعه ای از مهارت های مناسب که در دانشکده های تخصصی زیبایی و همین طور فراگیری دوره های تکمیلی در سراسر دنیا ، می توانند برای هر بیمار بهترین طراحی و زیباترین حالت را ترسیم کند.

سیستم DSD یا طراحی دیجیتال لبخند یک سیستم کاملاً منحصر به فرد می باشد که برای اولین بار طراحی لبخند بیمار به صورت کاملا دیجیتالی و توسط کامپیوتر و با برنامه های نرم افزاری خاص انجام می گیرد.بنابراین، مفهوم DSD اجازه می دهد تا دندانپزشکان برای اجرای لبخند دیجیتال که نشان دهنده شخصیت بیمار و زیبایی اوست بهترین راهکار را ارایه دهد.


مفاهیم کل، براساس تجزیه و تحلیل اجزای های صورت و فرم لبخند و دندان بیمار، و هماهنگی بین اجزای چشم ،لب ، خط ابرو با استفاده از مجموعه ای از پارامترهای از پیش تعیین شده از عکس های دی

جیتال با کیفیت بسیار بالا و با هارمونی دقیق و نیز فیلم هایی که در این رابطه وجود دارد، می تواند درک ارتباط بین دندان ها، لثه ها، لب ها، لبخند با ویژگی های صورت در حرکت و با احساسات را به بهترین نحو به بیمار ارایه نماید.

کلینیک تخصصی ایمپلنت و زیبایی دکتر سجودی توانسته است با بهره گیری از طراحی لبخند دیجیتال (DSD) و با هدف جلب رضایت بیماران عزیز و مشارکت آنها در طرح لبخند نهایی ، خدمتی دیگر به مجموعه خدمات زیبایی خود بیفزاید.امید است مانند همیشه بیماران عزیزبا ارائه نظرات و پیشنهادات خود، بیش از پیش مار در انجام هرچه بهتر این وظیفه خطیر درمانی یاری برسانند.

قیمت لمینت چقدر است؟
برای بسیاری از بیماران قیمت لمینت مهم می باشد اما به نظر اینجانب دکتر سجودی، آگاهی از مطالب تخصصی زیر بسیار مهمتر از قیمت لمینت می باشد.بعد از مطالعه این مطالب اختصاصی، ودر ادامه مقاله می توانید از قیمت لمینت دندان آگاهی حاصل کنید.
لمینت دندان چیست؟
تعریف لمینت دندان : پوسته هایی ظریف و شیشه ای شکل و در عین حال با استحکام بسیار بالا می باشند که برای پوشاندن و بهبود سطح رویی دندانها به کار می رود. مهم نیست که تا چه حد دندانهای شما ظاهر نازیبا و بهم ریخته ای داشته باشند.شما میتوانید با لمینت، آمیزه ای از هنر و زیبایی را برای لبخند و دندانهای خود خلق کنید همانند مرواریدی درخشان.آیا لمینت دارای استحکام است؟
اگر دندانپزشک و تیم لابراتواری ایشان دارای تجربه و مهارت بالایی باشند ،حتی نازک ترین لمینت ها هم هرگز نمی شکنند.استحکام لمینت به چه عواملی بستگی دارد؟
این سوال بسیار خوبی است. استحکام لمینت به عوامل زیر مربوط می شود :

1- ارزیابی دقیق متخصص زیبایی از آرایش و چیدمان دندانها

2- رابطه بسته شدن دو فک و میزان درگیری و همپوشانی دندانها

3- اندازه لمینت نسبت به دندان

4- استفاده از نانو ذرات جدید

5- استفاده از لمیتهای مختلف با توجه به موقعیت های دندانی و فکی هر بیمار (عدم استفاده از یک نوع لمینت برای همه افراد)

6- میزان رعایت بهداشت فردی

7- میزان تراشی که باید برای هر دندان در نظر گرفت.(همه دندانها به یک نسبت نباید تراش داده شوند و برخی اصلا نیازی به تراش ندارند)
نازکی لمینت چقدر است؟
نازکی لمینت را میتوانم به پوست تخم مرغ یا به لنزی بسیار نازک تشبیه کنم که در عین ظرافت باعث حفظ مینا و عملکرد دندان میشود.همانند لنزی که برای بیمار استفاده کاربردی فراوانی دارد و در عین حال از چشم و قرنیه بیمار نیز محافظت می کند.

آیا به تراش دندان نیازی است؟
بسیاری از بیماران نگران تراش دندانهای خود میباشند.باید گفت امروزه با به کارگیری نانو ذارت جدید و نوع سمان یا چسب های ارتقا یافته برای لمینت و نیز به کارگیری نرم افزارطراحی لبخند ،میتوانید قبل از شروع درمان خود، از نوع درمان و میزان تراش دندانهای خود آگاهی یابید.
در بسیاری از موارد اگر میزان تخصص و تجربه متخصص زیبایی و تیم لابراتواری او در سطح بالایی باشد ، نیازی به تراش دندانها نیست و با استفاده از لومینیرز و لمینت کانتکت لنز contact lens)) ، می توان در عین حفظ مینای دندان از تراش دندان خودداری نمود.

انواع لمینت دندان و تفاوت آن ها:

لمینت به دونوع تقسیم و ساخته شده که بر اساس جنس و ساخت متفاوت بوده


- لمینت سرامیکی : مقاومت بیشتری نسبت به لمینت های کامپوزیتی دارند و ثبات رنگ بیشتری در مقایسه با کامپوزیت ها دارند و دارای ظاهر زیباتری هستند.

- لمینت کامپوزیتی: ثبات رنگ این نوع لمینت کمتر است ولی قیمت آن ها ارزان تر بوده و تراش کمتر دندان را از جمله مزیت هایش میتوان دانست.


ونیرها از جنس سرامیک هستند و در لابراتور ساخته میشوند که به آن ها سرامیکی گفته شده


ونیری که از جنس کامپوزیت است در مطب به صورت مستقیم ساخته می شودکه به آن کامپوزیتی گفته شده.

تراش دادن دندان در طی درمان و قیمت لمینت دندان؟
تراش دادن دندان فرد به شکل و طرح اولیه ی دندان داشته و اینکه وضعیت دهانی فرد چگونه است و در مواقعی شاید تراش دادن دندان نیازی نباشد ولی در مواردی باید دندان تراش داده شود و مورد نیاز اشت و باید بسیار ظریف این کار انجام گیرد و حجم کمتری از دندان را تراشید .
عوارض جانبی دارد؟
بسیاری از افراد این سوال را داشته که آیا لمینت با عوارضی هست و آسیبی به دندان وارد میکند یا نه ؟

از جمله عوارضی که برای درمان لمنیت هست شامل:
1- حساسیت های مدت دار بعد از درمان :
درمان لمینت هم مانند بقیه ی درمان های ترمیم دندان با حساسیت گرما و سرما روبروست و بعداز مدت زمانی این حساسیت از بین رفته و از بین رفته.

2- شکستگی دندان لمینت شده:
برای اینکه طول عمر دندان درمان شده بالا رود باید فرد از ابتدا شرایط درمان را داشته باشد و به درستی انتخاب گردد و به بیماری های دهانی دچار نباشد تا از شکستگی دندان کاهش یابد و یکی از عواملی که طول عمر دندان را بالا میبرد نخوردن غذاهای سفت و گاز زدن های سخت بوده . اگر دندانی که درمان شده است و به علت های متفاوت با پریدگی و شکستگی همراه شود میتوان در ترمیم کردن آن با لمینت های سرامیکی و یا کامپوزیتی آن را اصلاح کرد.
3- تغییر رنگ لمینت:
با خوردن نوشیدنی ها و غذاهای رنگدار و کشیدن قلیان و سیگار و خوردن چای و قهوه در مرور زمان به تغییر رنگ دادن لبه های دندان منجر شده و هرچقدر که این مواد بیشتر مصرف میشوند تغییر رنگ دندان نیز بیشتر شده و تاثیر بیشتری میگذارد و با کم کردن خوردن این مواد رنگی به سلامت دندان خود اهمیت داده و از تغییر رنگ آن پیشگیری کرده.
Add a comment...

Post has attachment

Post has attachment
قیمت کامپوزیت ونیر اسفند 96 در مرکز ایمپلنت و زیبایی دکتر سجودی


برای کسب اطلاعات بیشتر به وبسایت دکتر سجودی مراجعه کنید.👇


http://www.drsojodi.com/Laminated-teeth


دکتر علی سجودی
جراح و متخصص ایمپلنت و زیبایی
تهران، شهرک غرب، بلوار دادمان، بعد از بیمارستان آتیه، نبش خیابان گلسا (گل افشان)، پلاک 34 واحد 2

02188082941

#ايمپلنت #دندان_سالم #دندانپزشک #متخصص_ايمپلنت #بيمار_دندان#دندانپزشكي #لثه #لمینیت_دندان #لمینیت #زیبایی_دندان#لمینت_کامپوزیتی #لمینت_سرامیکی #لمینت_ایمپرس #لمینت_ایمپرس#ترمیم #وینیر_کامپوزیتی #کلینیک_تخصصی_زیبایی #لبخند_هالیوودی#اصلاح_طرح_لبخند #بیلیچینگ #دکتر_سجودی#شهرک_غرب#دادمان#بیمارستان_آتیه#گلسا#لانجین
Photo
Add a comment...

Post has attachment
قیمت لمینت اسفند 96 در مرکز ایمپلنت و زیبایی دکتر سجودی


برای کسب اطلاعات بیشتر به وبسایت دکتر سجودی مراجعه کنید.👇


http://www.drsojodi.com/Laminated-teeth


دکتر علی سجودی
جراح و متخصص ایمپلنت و زیبایی
تهران، شهرک غرب، بلوار دادمان، بعد از بیمارستان آتیه، نبش خیابان گلسا (گل افشان)، پلاک 34 واحد 2

02188082941

#ايمپلنت #دندان_سالم #دندانپزشک #متخصص_ايمپلنت #بيمار_دندان#دندانپزشكي #لثه #لمینیت_دندان #لمینیت #زیبایی_دندان#لمینت_کامپوزیتی #لمینت_سرامیکی #لمینت_ایمپرس #لمینت_ایمپرس#ترمیم #وینیر_کامپوزیتی #کلینیک_تخصصی_زیبایی #لبخند_هالیوودی#اصلاح_طرح_لبخند #بیلیچینگ #دکتر_سجودی#شهرک_غرب#دادمان#بیمارستان_آتیه#گلسا#لانجین
Photo
Add a comment...

Post has attachment
قیمت ایمپلنت اسفند 96 در مرکز ایمپلنت و زیبایی دکتر سجودی


برای کسب اطلاعات بیشتر به وبسایت دکتر سجودی مراجعه کنید.👇


www.drsojodi.com/all-about-implant


دکتر علی سجودی
جراح و متخصص ایمپلنت و زیبایی
تهران، شهرک غرب، بلوار دادمان، بعد از بیمارستان آتیه، نبش خیابان گلسا (گل افشان)، پلاک 34 واحد 2

02188082941

#ايمپلنت #دندان_سالم #دندانپزشک #متخصص_ايمپلنت #بيمار_دندان#دندانپزشكي #لثه #لمینیت_دندان #لمینیت #زیبایی_دندان#لمینت_کامپوزیتی #لمینت_سرامیکی #لمینت_ایمپرس #لمینت_ایمپرس#ترمیم #وینیر_کامپوزیتی #کلینیک_تخصصی_زیبایی #لبخند_هالیوودی#اصلاح_طرح_لبخند #بیلیچینگ #دکتر_سجودی#شهرک_غرب#دادمان#بیمارستان_آتیه#گلسا#لانجین
Photo
Add a comment...

Post has attachment
تاثیر ایمپلنت در زیبایی و سلامت دندان

دندان یکی از مهمترین اجزای دهان است که علاوه بر نقش مهمی که در سلامت بدن دارد، وجود آن در زیبایی صورت بی تاثیر نیست. به طوری که این روزها شاهد انواع روش های درمانی برای زیباتر کردن دندانها هستیم. از جمله این روشها ایمپلنت یا کاشت دندان است. اگر چه در نظر اول، کاشت ایمپلنت برای زیبایی صورت انجام می شود اما در نهایت تاثیر زیادی در سلامت جسمی دارد.

برای مطالعه مقالات بیشتر به وبسایت دکتر سجودی مراجعه کنید.👇


www.drsojodi.com/all-about-implant


دکتر علی سجودی
جراح و متخصص ایمپلنت و زیبایی
تهران، شهرک غرب، بلوار دادمان، بعد از بیمارستان آتیه، نبش خیابان گلسا (گل افشان)، پلاک 34 واحد 2

02188082941

#ايمپلنت #دندان_سالم #دندانپزشک #متخصص_ايمپلنت #بيمار_دندان#دندانپزشكي #لثه #لمینیت_دندان #لمینیت #زیبایی_دندان#لمینت_کامپوزیتی #لمینت_سرامیکی #لمینت_ایمپرس #لمینت_ایمپرس#ترمیم #وینیر_کامپوزیتی #کلینیک_تخصصی_زیبایی #لبخند_هالیوودی#اصلاح_طرح_لبخند #بیلیچینگ #دکتر_سجودی#شهرک_غرب#دادمان#بیمارستان_آتیه#گلسا#لانجین
Photo
Add a comment...

Post has attachment


هزینه ایمپلنت چقدر است؟

دندانپزشک باید با استفاده از معاینات لازم و با مشاوره این هزینه و روش درمانی متفاوت را به بیمار بگوید و اینکه نیاز است چه اقداماتی صوت بگیرد و بر طبق آن قیمت متغیر شده. و با پرداخت هزینه ی خوب و مناسب با روکش مناسبی آن را تا 2 میلیون در نظر گرفته اند.

این مقاله را هم از وبسایت دکتر سجودی مطالعه کنید.👇

www.drsojodi.com/all-about-implant

دکتر علی سجودی
جراح و متخصص ایمپلنت و زیبایی
تهران، شهرک غرب، بلوار دادمان، بعد از بیمارستان آتیه، نبش خیابان گلسا (گل افشان)، پلاک 34 واحد 2

02188082941


#ايمپلنت #دندان_سالم #دندانپزشک #متخصص_ايمپلنت #بيمار_دندان#دندانپزشكي #لثه #لمینیت_دندان #لمینیت #زیبایی_دندان#لمینت_کامپوزیتی #لمینت_سرامیکی #لمینت_ایمپرس #لمینت_ایمپرس#ترمیم #وینیر_کامپوزیتی #کلینیک_تخصصی_زیبایی #لبخند_هالیوودی#اصلاح_طرح_لبخند #بیلیچینگ #دکتر_سجودی#شهرک_غرب#دادمان#بیمارستان_آتیه#گلسا#لانجین
Photo
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded