Profile cover photo
Profile photo
GEOINFORMATIKA.sk
49 followers -
Komunitný GEO portál pre používateľov geografických informácií, systémov a technológií
Komunitný GEO portál pre používateľov geografických informácií, systémov a technológií

49 followers
About
Posts

Post has attachment
Na tlačovej besede 30. júna 2017 webového Mapového klienta ZBGIS prezentoval Ľuboslav Michalík, vedúci Odboru referenčných údajov pre GIS z GKÚ Bratislava.

Post has attachment
Od akademického roku 2017/2018 sa na Ústave geografie Prírodovedeckej fakulty UPJŠ v Košiciach otvára nový doktorandský študijný program Geoinformatika a diaľkový prieskum Zeme, ktorý je zameraný na mapovanie a výskum krajiny pomocou GIS a metód DPZ.

Post has attachment
Pozrite si fotogalériu z 10. ročníka doktorandskej konferencie Fórum mladých geoinformatikov.

Post has attachment
Spoločnosť GEOTECH Bratislava zaradila do svojej ponuky nový externý RTK GNSS prijímač Leica Zeno GG04 ideálny na veľmi presné meranie vo veľmi náročných podmienkach.

Post has attachment
Zajtra sa na Technickej univerzite vo Zvolene koná jubilejný 10. ročník vedeckej konferencie Fórum mladých geoinformatikov. Je prihlásených 10 odborných príspevkov študentov doktorandského štúdia a mladých vedecko-výskumných pracovníkov so zameraním na geoinformatiku. Program konferencie obsahuje aj workshop o mapovaní neobjavených miest tzv. Missing Maps mapathon.

Post has attachment
Ústav krajinnej ekológie Slovenskej akadémii vied v spolupráci s Katedrou ekológie a environmentalistiky na Fakulte prírodných vied UKF v Nitre vypísal výskumné témy pre Ph.D. štúdium v odbore 4.3.1 Ochrana a využívanie krajiny, v programe Environmentalistika.

Post has attachment
Srdečne pozývame na štvrté slovenské OpenStreetMap mapovanie pre Lekárov bez hraníc nielen domácich Zvolenčanov ale aj záujemcov z Banskej Bystrice, Banskej Štiavnice, Detvy, Kremnice, Krupiny, Žiaru nad Hronom ako i ďalších nespomenutých miest a obcí širšieho okolia :-)

Post has attachment
Link od čitateľa: Poslankyňa Lucia Nicholsonová píše o odmenách vo výške 5200 až 7800 eur k platu a to až 5x za rok pre vyvolených na Úrade geodézie, kartografie a katastra SR a odstúpení Márie Frindrichovej z postu predsedníčky.

Post has attachment
Mladým zvolenským geoinformatikom sa podarilo získať 10 príspevkov na doktorandskú konferenciu. Pozrite zoznam tém http://gis.tuzvo.sk/fmg2017/download/fmg2017_articles.pdf a určite prídite budúci piatok na 10. ročník FMG.

Post has attachment
Čo predchádzalo na Slovensku tretiemu školeniu dobrovoľníkov na tému digitalizácie nezmapovaných oblastí pre Lekárov bez hraníc?
Wait while more posts are being loaded