Profile cover photo
Profile photo
asa payesh
4 followers -
نسل جدید خانه های هوشمند
نسل جدید خانه های هوشمند

4 followers
About
Posts

Post has attachment
miniserver go سـرور خانگی بی سیم لوکسـون است که تحت تکنولوژی air می باشد ، این سرور برای ساختمان های قدیمـی و یا ساختمان هایی که  در حال باز سازی می باشند مناسب اسـت  ؛ زیرا به کمک این سرور خانگی شما نیازی به سیم کشی و تخریب ندارید و بدون هیچ  مشکلی به صورت بی سـیم کار هوشمند سـازی خانه شما انجام می شود. در خـانه هوشمند لوکسون کنترل همه چیز توسط مغز مرکزی انجام می شـود.  کنترل یکپارچه سیستم های روشنایی ، سرمـایشی ، گرمایشی،  سنسور ها و..... توسط mini server go  علاوه بر اینکه کنترل را بهتر و راحت تر می کند  ،  قابلیت های فراوانی را برای خانه هوشمند شما فراهم می کند و آن را هوشمند تر می سازد.طراحی ظریف و زیبای این سرور خانگی باعث شده است که نیازی به فضای خاصی برای نصب ندارد. این مینی سرور می تواند به 128 دستگاه بی سیم اتصال پیدا کرده و کنترل آن ها را به دست بگیرد.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
AMAZON ALEXA:
آمازون اکو اسپیکر هوشمندی است که توسط شرکت آمازون تولید شده است و یکی از جذاب ترین محصولات این کمپانی می باشد که همیشه در حال یادگیری و هوشمندتر شدن است. چون همیشه به اینترنت متصل است بصورت خودکار خود را بروز رسانی می کند. و هرچه بیشتر با آن صحبت کنید از طریق کلماتی که استفاده می کنید ، بیشتر با علایق شما آشنا می شود.
آمازون اکو امکانات بی نظیری دارد که بخش کوچکی از آن پاسخگویی به سوالات شماست که حوصله ی جست و جوی آنها را ندارید. در خانه ی هوشمند فرامین صوتی شما را اجرا می کند و علاوه بر این قابلیت پخش رادیو و موزیک را دارا می باشد. (همچنین علاوه بر قابلیت اتصال به WiFi با داشتن قابلیت بلوتوث می تواند موزیک های تلفن هوشمند شما را پخش کند.)
برای راه‌اندازی سرویس این دستیار صوتی تنها کافیست عبارت Alexa را صدا بزنید. اسپیکر 360 درجه ی آن همه ی فضا را با صدای رسا پر می کند و صدا در تمام جهات پخش می شود.یکی از ویژگی هایی که این دستیار هوشمند را از دیگر اسپیکرهای هوشمند متمایز می سازد صدای کاملا طبیعی آن است طوری که شما اصلا احساس نمی کنید در حال صحبت با یک ربات هستید.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
loxone smart home
کنترل همه چیز در خانه هوشمند لوکسون با loxone app
Add a comment...

Post has attachment
برآورد هزینه های هوشمند سازی ساختمان:

همانطور که می دانید هوشمند سازی ساختمان تکنولوژی جدیدی است که در سال
های اخیر  برای رفاه ، آسایش و امنیت کاربران به کار گرفته شده است ؛  اما سوالی که در ذهن بیشتر افراد شکل می گیرد این است که هزینه ی هوشمنـد سازی ساختـمان چقدر است ؟  و یـا به چه صورت محاسـبه میشود؟  فاکتــورهای مختلفی را می توان در تعیین هزینه های هوشمند سازی ساختمان در نظر گرفت . ما در این جـا به چـند مورد از مهمترین آن ها اشاره کرده ایم. 

1- ساختمان در چه مرحله ای از ساخت است و سیم کشی آن به چه صورت است؟

- ساختمان در حال ساخت
- ساختمان تکمیل شده ای که در سیم کشی آن استاندارد های جدید به کار گرفته شده است.
 - ساختمان تکمیل شده با سیم کشی سنتی
2-بسته به سلیقه و نیاز کاربر ، چه بخش هایی از خانه قرار است هوشمند سازی شود.( هزینه ی هوشمند سازی ساختمانی که کاربر آن قصد دارد تنها یک بخش از آن ( مثلا روشنایی ) را هوشمند سازی کند ، با هزینه ی ساختمانی که هوشمند سازی همه ی بخش های آن (مثل سیستم سرمایشی و گرمایشی، سیستم روشنایی، پرده ، سیستم صوتی ، سیستم های امنیتی و....) تقاضا شده است ، کاملا متفاوت است.

3-متراژ ساختمان مورد نظر (قطعا یک خانه با متراژ کمتر نیاز به امکانات و تجهیزات هوشمند سازی کمتری نسبت به ساختمانی با متراژ بزرگتر دارد.

4-برای هوشمند سازی ساختمان از چه برندهایی استفاده شود.

5-هوشمند سازی ساختمان به صورت با سیم انجام شود و یا به صورت بی سیم.
در برآورد هزینه های هوشمند سازی ساختمان ، فاکتورهای بالا را می توان در نظر گرفت اما هزینه ی نهایی هوشمند سازی ساختمان شما ، پس از بازدید تیم متخصص هوشمند سازی ساختمان ، از پروژه ی مورد نظر مشخص می گردد.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
ترموستات nest
نسل سوم ترموستات هوشمند nest قابلیت یادگیری داشته وبا الکسای آمازون سازگار می باشد. ترموستات nest عادت هـای دمایی شمـا را می آموزد و خودش را به طور خودکار طی یـک هفته برنامه ریزی می کند. استفاده از این ترموستات باعث می شود به طور قابل توجهی در مصرف انرژی صرفه جویی شود زیرا وقتـی کسی در خانه حضور ندارد ، سیستم هـای سرمـایشی و گرمایشـی را طوری کنتـرل می کند که مصرف انرژی به حداقل برسد. از سال  2011  ترموستات nest از هدر رفت میلیاردها کیلو وات انـرژی در میلیون ها خانه در سراسر جهان جلوگیری کرده است. ترموسـتات نست قابل کنترل از راه دور به وسیله تلفـن همراه هوشمند ، لپ تاب یا تبلت می باشد شما همواره می توانید میزان انرژی مصرفی خود را در اپلیکیشن نست مشاهده کنید و همچنین زمانی که در مصرف انرژی صرفه جویی می کنید نست در صفحه ی خود به شما برگ سبزی نشان می دهد.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
loxone window handle air
دستگیره ی هوشمند پنجره ی لوکسون وضعیت پنجره را به صورت باز , نیمه باز و بسته نمایش داده و علاوه بر این دارای سنسور ارتعاش بوده و در صورت بروز حادثه (مثل ضربه ی محکم به شیشه برای سرقت) با فرستادن پیغام به شما هشدار می دهد.
Add a comment...

Post has attachment
سیستم امنیتی خانه هوشمند:
سیستم امنیتی خانه هوشمند به شبکه Wi-Fi خانه شما متصل می شود تا شما بتوانید دستگاه های امنیتی خود را از راه دور با استفاده از تلفن هوشمند و برنامه مربوطه، نظارت و کنترل کنید. سیستم های ورودی به طور معمول شامل چند سنسور درب و پنجره، یک سنسور حرکتی و یک کنترلر مرکزی است که این دستگاه ها با استفاده از یک یا چند پروتکل بی سیم مانند Wi-Fi، Z-Wave، ZigBee و یا یک شبکه mesh اختصاصی ویا بصورت با سیم ارتباط برقرار می کنند. شما می توانید سنسورهای درب، حرکت و پنجره را به سیستم امنیتی ساختمان هوشمند خود اضافه کنید تا کل خانه را پوشش دهند. یک سیستم جامع ترشامل قفل های درب، درب بازکن ، دوربین های نظارت داخلی و خارجی، چراغ ها، آژیر ها، سنسورهای دود / CO، سنسورهای آب، و ... می باشد.یک سیستم امنیتی هوشمند اجزایی است که با هم در یک محیط بصورت یکپارچه کار می کنند و می توانند بسته به سلیقه و نیاز های کاربر بصورت سفارشی برنامه ریزی شوند.- برای مثال می توانید سیستم امنیتی را طوری برنامه ریزی کنید که هنگام کشف دود توسط سنسور دود درب ورودی خانه هوشمند را باز کند تا دیگران بتوانند در اسرع وقت آتش را خاموش کنند.

- و یا هنگامی که برای مدت طولانی خانه را ترک می کنید درصورت انتخاب حالت امنیتی مسافرت ,سیستم هوشمند طبق برنامه ریزی قبلی حضور شما را در خانه شبیه سازی می کند؛ مثلا در ساعاتی از شبانه روز بر اساس زمانبندی معین تعدادی از چراغ هارا روشن و خاموش نموده و همچنین پرده ها را باز و بسته میکند و یا سیستم صوتی را روشن و خاموش می کند.

- ویا به هنگام خروج از منزل، سیستم امنیتی هوشمند با آلارم یا پیام صوتی شما را از باز و بسته بودن درب ها و یا پنجره ها آگاه می سازد.

سیستم امنیتی خانه هوشمند این امکان را دارد که شما بتوانید از تلفن خود بعنوان مرکز فرمان استفاده کنید و از راه دور نیز هر بخش از سیستم امنیتی را فعال و غیر فعال کنید. در واقع اپلیکیشن مربوطه به شما امکان مشاهده فیلم های زنده و ضبط شده، قفل کردن و باز کردن درب ها، تغییر تنظیمات ترموستات و فعال و غیر فعال کردن آلارم و..... را می دهد. بعضی از برنامه ها حتی از خدمات موقعیت مکانی تلفن شما استفاده می کنند تا سیستم را با توجه به مکان فیزیکی شما کنترل کنند.

Photo
Add a comment...

Post has attachment
خانه هوشمند چیست؟
خانه ی هوشمند به خانه ای گفته می شود که در آن تمام تجهیزات و وسایل به یکدیگر متصل بوده و با یک کنترلر مرکزی کنترل می شوند. و از راه دور نیز (به کمک اینترنت) قابل کنترل هستند . با استفاده از تاچ پنل دیواری ، تلفن هوشمند، رایانه ، کلید هوشمند، ریموت و ..می توان کنترل خانه هوشمند را در دست گرفت.
در خانه هوشمند می توان بر حسب نیاز کاربر ،آپشن های مختلفی را به سیستم اضافه نمود .روشنایی ، پرده برقی، سیستم صوتی و تصویری ،سیستم سرمایش و گرمایش ،سیستم آبیاری ، درب ورودی ، پریزها و.... همه امکاناتی است که میتوانیم به خانه هوشمند اضافه کنیم و کنترل آنها را از هر جای دنیا به دست بگیریم.
در ساختمان هوشمند وسایل هوشمند قدرت یادگیری دارند و از کارهای روزمره ی شما الگو برداری می کنند.بطور مثال می دانند که شما معمولا دمای خانه ی هوشمندتان را روی چه درجه ای تنظیم می کنید و زحمت شما را برای تنظیم هر روز دمای خانه ، کم می کنند.ویا وقتی شما ساختمان را ترک می کنید دما روی درجه دیگری تنظیم می شود و این گونه در ساختمان هوشمند ، از هدر رفت انرژی نیز تا حد قابل توجهی جلوگیری به عمل می آید.
یکی از جذاب ترین امکانات ساختمان هوشمند ، اجرای سناریو می باشد؛ که پس از تعریف آن ،تنها با فشار دادن یک دکمه همه ی فرامین و دستورالعمل هایی که از قبل تعریف شده ، بصورت یکجا اجرا می شوند.
هدف از هوشمندسازی ساختمان ، آسایش و راحتی هر چه بیشتر کاربران است و باعث می شود کارهای روزمره با زحمت کمتری انجام شوند.و هوشمند سازی خانه در نهایت صرفه جویی در مصرف انرژی را برای ساکنین خانه هوشمند به ارمغان می آورد.
خانه هوشمند آسا پایش http://www.asa-payesh.com
Photo
Add a comment...

Post has attachment
پروتکل چیست؟
پروتکل در واقع مجموعه از قوانین و رویه هاست که تعیین می کند در یک شبکه ، تجهیزات چگونه با هم ارتباط برقرار کنند.

تمامی تجهیزات یک خانه هوشمند بصورت یکپارچه عمل می کنند ، و پروتکل های هوشمندسازی، زبان برقراری ارتباط بین تجهیزات هوشمندسازی را مشخص می کنند، و دارای انواع مختلفی هستند که از معروفترین آنها می توان از

ZWAVE - ZIGBEE -tree - knx - x10 -modbus - backnet - Air و ‌.... نـــــام بــــــرد.

هر کدام از پروتکل های هوشمندسازی مزایا و معایبی دارند و برخی از آنها بدلیل ضعف های زیاد کنار گذاشته شده اند ؛مثل bus, X10و insteon .

بسته به نوع نیاز و شرایط موجود می بایست مناسب ترین پروتکل بکار گرفته شود. به طور مثال وقتی امکان تغییر در سیم کشی ساختمان وجود ندارد می توان از سیستم wireless استفاده کرد ؛ که در آنها فرمان ها از طریق سیگنال های wireless ارسال و دریافت می شوند. مهــــم ترین پروتکل ها ی بی

سیم، zwave وzigbee و loxone , Air نام دارند؛ که علاوه بر اینکه برای انتقال اطلاعات به سیم کشی نیازی ندارند ، دارای سرعت بالای انتقال بوده و نصب آسانی دارد.

در برخی دیگر از پروتکل ها برای انتقال اطلاعات از سیم برق موجود در خانه استفاده می شود .معروفترین پروتکل این سیستم X10 نام دارد. این روش جهت انتقال سیگنالها و کنترل های مورد نظر خود سیستم‌های انتقال برق را مورد استفاده قرار می‌دهد و سیگنالها به‌عنوان اطلاعات دیجیتال ازفرکانس‌های پایین برق متناوب استفاده می‌نمایند.

پروتکل های دیگری با نام های EIB ، BACnet ، LON ، S-Bus و .....وجود دارند که علاوه بر سیم کشی برق ساختمان نیاز به کابل کشی مجزا برای انتقال سیگنال دارد ؛ در این سیستم سیم های حامل اطلاعات کاملا از سیم های منتقل کننده جریان اصلی برق ایزوله می باشند.

با استفاده از برندهای معتبر جهانی مانند loxone این امکان برای سیستم فراهم میشود تا بتوان از استاندارد های جهانی به صورت ترکیبی استفاده کرد.
خانه هوشمند آسا پایش http://www.asa-payesh.com
Photo
Add a comment...

Post has attachment
سناریو در خانه هوشمند
در ابتدا باید به تعریف سناریو بپردازیم ؛ هر کاربر بر حسب نیاز ، مجموعه ای از فرامین و دستورالعمل هایی برای سیستــــم هوشمند تعریف می کند که در هنـگام نیاز با فشــردن یـــک دکمه همــه ی آنــــها بصــورت یکجـا اجــرا می شونـد.

یعنی کاربر از طریق تاچ پنل دیواری ، تلفن هوشمند، رایانه ، کلید هوشمند، ریموت و .......از هر کجای دنیا این مجموعه دستورالعمل ها را بصورت همزمــان اجــرا می کنـــــد.

تعریف کردن این دستور العمل ها از طریق اپلیکیشن سیستم مورد نظر در بخش سناریو امکان پذیر است و کاربر می تواند فعالیت های مورد نظر را برای سیستم تعریف کرده و برای آنها زمان و تاریخ را تعریف کند.

مثالی از چند سناریوی کاربردی :

سناریوی ورود به ساختمان:

فرض کنید در یک روز سرد زمستانی پس از یک روز سخت کاری به خانه بازگشته اید ؛ با فعال کردن سناریوی ورود ، سیستم گرمایش ، دمای خانه را به حالت پیش فرضی که خودتان تعیین کرده اید می رساند. با توجه به ساعات شبانه روز نور ورودی تنظیم می شود، سیستم امنیتی غیر فعال می گردد، و موزیک مورد علاقه ی شما پخش می شود.و بطور کلی بر حسب نیاز هر بخش و فعالیتی را می توان به سناریو اضافه کرد تا در هنگام اجرای سناریو ، اجرا شود.

سناریوی خروج :

بسیار اتفاق افتاده است که شما هنگام خروج از منزل عجله دارید و فرصت کافی برای کنترل وسایل خانه هوشمند خور را ندارید، به کمک سناریوی خروج ، تنها با فشار یک دکمه هنگام خروج ، طبق فرامین از قبل تعریف شده تمام روشنایی ها ،سیستم گرمایش ، سرمایش و تمام تجهیزات غیر ضروری خاموش شده، پرده ها کشیده شده و سیستم امنیت فعال می شود.

سناریوی در خواست کمک:

این سناریو بیشتر برای افراد سالخورده و بیمار استفاده می شود در مواقع اضطراری که نیاز به کمک شخصی دارید با فشردن یک دکمه به همه ی افرادی که شماره ی آنها قبلا ذخیره شده پیامک ارسال می شود تا بتوانند در اسرع وقت در محل حاضر شوند .

سناریوی مطالعه:

با فعال کردن سناریوی مطالعه صدای زنگ تلفن و زنگ درب کمتر می شود ، سیستم صوتی غیر فعال می شود ، در هنگام روز پرده برای استفاده از نور طبیعی تنظیم می شود ، و در شب چراغ مطالعه روشن شده و بقیه ی چراغ ها کم نور می شود.

سناریوی صبح بخیر:

با فرا رسیدن صبح ( طبق ساعتی که شما تنظیم کرده اید) ، دمای هوا تنظیم می شود، پرده ها ی اتاق خواب کنار می رود تا نور به اتاق بتابد ، تلویزیون روشن می شود، و قهوه ساز شما روشن می شود.

سناریوی شب بخیر:

موقع استراحت و خواب قرار نیست کاری انجام بدهید ، به رختخواب خود بروید ، و تنها با فشار یک دکمه ،سناریوی شب بخیر را اجرا کنید ، با این کار تمام چراغ ها خاموش می شود ،تلویزیون و سیستم صوتی خاموش می شود ، پرده ها بسته می شوند، چراغ خواب روشن شده و دزدگیر فعال می شود. و شما با خیال راحت می توانید به استراحت بپردازید
خانه هوشمند آسا پایش http://www.asa-payesh.com

Photo
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded