Profile cover photo
Profile photo
JUDr. David Karabec - advokát
15 followers -
Na této stránce Vám nabízíme informace o aktivitách a činnostech naší advokátní kanceláře.
Na této stránce Vám nabízíme informace o aktivitách a činnostech naší advokátní kanceláře.

15 followers
About
Posts

Post has attachment
BLOG : Novela autorského zákona

Aktuálně vstoupila v účinnost poměrně rozsáhlá novela autorského zákona, tedy klíčového předpisu autorského práva v ČR. Co tato novela přináší? Jaký bude její dopad v praxi?

#AdvokatKarabec

Post has attachment
BLOG : Chraňte si práva k duševnímu vlastnictví

Práva k duševnímu vlastnictví jsou neodmyslitelnou součástí majetku podnikatelských subjektů a tvoří často významnou součást jejich jmění. Cílem příspěvku je proto poukázat na základní rozlišení a způsob jejich ochrany se zvláštním důrazem na práva průmyslová.

#AdvokatKarabec

Post has attachment
BLOG : Rozhlasové a televizní vysílání v provozovnách

Mnoho podnikatelů umožňuje ve své provozovně zákazníkům sledovat TV či poslouchat rádio. Bohužel si však často nejsou vědomi toho, že toto sebou nese povinnosti vůči autorům a kolektivním správcům autorských děl. Nesplnění těchto povinností pak může mít neblahé finanční konsekvence.

#AdvokatKarabec

Post has attachment
ZPRÁVA AK : Pracoviště v Praze 10

Zřídili jsme v Praze 10 pracoviště, které nám umožní být blíže našim klientům v Praze 2, 3 a 10 (Vinohrady). Pružně zajistíme právní zastoupení před soudy v těchto obvodech a využijeme naší polohy k návštěvě klientů bez nutnosti hledat místo k parkování. Prostě za klientem přijdeme až domů nebo do sídla jeho firmy.

Pracoviště advokátní kanceláře v Praze 10
adresa: Na Spojce 6/610, 101 00 Praha 10, Česká republika
telefon: +420-271-725-957

Dušana Karabcová
vedoucí pracoviště v Praze 10
asistentka vedoucího advokáta
telefon: +420-271-725-957
mobilní telefon: +420-602-331-907
e- mail: dusana.karabcova@karabec.cz

Post has attachment
BLOG : Odpovědnost za provozování Free WIFI hotspotů

Česká republika je říší Free WIFI zón. Dle posledních zpráv patří naše země v hustotě pokrytí Free WIFI zón k nejlepším na světě. Typicky se jedná o provozovatele hostinců, restaurací nebo obchodů, kteří svým zákazníkům, a někdy nejen jim, umožňují připojení k internetu zdarma pomocí vlastní WIFI přípojky. S uvedeným však mohou být spojeny i komplikace, jimiž se aktuálně zabýval Soudní dvůr EU. Se závěry soudu bychom Vás tímto chtěli seznámit.

#AdvokatKarabec

Post has attachment
BLOG : EET – Elektronická evidence tržeb

Zpracovali jsme pro Vás stručný přehled nejdůležitějších informací, které souvisí s Elektronickou evidencí tržeb. Pomůžeme Vám určit, do které kategorie patříte, od kdy se na Vás vztahuje evidence tržeb, případně pro Vás můžeme zajistit autentizační údaje. Bude-li to nutné, pomůžeme Vám i v případě jakýkoliv řízení zahájených vůči Vám ze strany finanční správy. V případě potřeby se na nás můžete kdykoliv obrátit!

#AdvokatKarabec

Post has attachment
ZPRÁVA AK : Právní služby lékařům

Zajišťujeme převody (prodeje) lékařských praxí. Eliminujeme tak všechna právní rizika související s prodejem lékařské praxe. Umíme posoudit hospodářský stav lékařské praxe, správně načasovat jednotlivé kroky, zajistit úhradu kupní ceny a komunikovat se zdravotními pojišťovnami. Postaráme se o zpracování veškeré smluvní dokumentace, včetně jednání s příslušnými orgány. Prodávajícím lékařům navíc nabízíme úvodní konzultaci zdarma.

#AdvokatKarabec

Post has attachment
BLOG : Odstoupení od smlouvy a vrácení zboží z e-shopu

Období vánočních svátků je spojeno s každoroční snahou potěšit své blízké tím správným darem, bohužel ne vždy se tato snaha setká s úspěchem. Často se stává, že dar je nevhodný, nebo se sejde stejných darů více. V dnešní době je navíc čím dál častější, že dárky vybíráme a kupujeme na internetu. Co však dělat v případě problémů?

#AdvokatKarabec

Post has attachment
BLOG : Trestní odpovědnost právnických osob

Aktuálním tématem, o kterém jistě slyšeli mnozí z Vás, je novela zákona číslo 418/2011 Sb. o trestní odpovědnosti právnických osob, která se stala účinnou 1. prosince tohoto roku. Ačkoliv jde svým rozsahem o novelu dosti krátkou, její význam může být dalekosáhlý. Podívejte se na uskutečněné změny.

#AdvokatKarabec

Post has attachment
ZPRÁVA AK : Compliance programy

Právnická osoba se trestní odpovědnosti zprostí, pokud vynaložila veškeré úsilí, které na ní bylo možno spravedlivě požadovat, aby spáchání protiprávního činu zabránila. Pro naše podnikové klienty proto zpracováváme tzv. Compliance programy. V případě Vašeho zájmu o bližší informace, případně o revizi Vašich stávajících opatření nebo o kompletní nastavení Compliance programu, Vám jsme k dispozici!

#AdvokatKarabec
Wait while more posts are being loaded