Profile cover photo
Profile photo
Osiedle Karłowice Różanka Wrocław
2 followers -
Strona przedstawia ważne sprawy społeczne dla mieszkańców, związane z Osiedlem Karłowice-Różanka we Wrocławiu.
Strona przedstawia ważne sprawy społeczne dla mieszkańców, związane z Osiedlem Karłowice-Różanka we Wrocławiu.

2 followers
About
Osiedle Karłowice Różanka Wrocław's posts

Post has attachment
W dniu 26 czerwca 2017 roku w środku dnia spłonęła zawartość kontenera „Europejskiej Stolicy Kultury”.
Kontener znajduje się na tzw. „Polanie Karłowickie” przy Alei Kasprowicza i służył do tej pory mieszkańcom w czasie organizowanych imprez jak również w weekendy. Ze znajdującego się w nim wyposażenia mogli korzystać mieszkańcy również w weekendy. Jesteśmy zbulwersowani tą sytuacją i poniesioną stratą.
Na razie, przyczyny pożaru są nie znane.

Post has attachment
Nasze Osiedle „Wczoraj i Dzisiaj” – Różanka ul. Żmigrodzka
Zobaczcie jak zmieniła się okolica!
Widok z lotu ptaka na dawną i obecną Różankę a dokładnie na ulicę Żmigrodzką (kierunek północny).
W środku kadru charakterystyczne zakłady przemysłowe.
Po lewej stronie Młyn Różanka a po prawej stronie „Wrozamet” czyli obecnie fabryka koncernu BSH (Bosch und Siemens Hausgeräte GmbH).
Na dole zdjęcia odchodząca w prawo od ulicy Żmigrodzkiej ulica Kamieńskiego. Obecnie po lewej stronie od tego skrzyżowania przebiega ulica Bałtycka. Widoczne na starym zdjęciu budynki już nie istnieją (zostały wyburzone).
Na kolejnym zdjęciu obecny stan tej części Różanki.
Więcej na: www.karlowice-rozanka.com.pl i na Osiedle Karłowice Różanka Wrocław 

Post has attachment
Dołącz do społecznej GRUPY na Facebooku – Ogłoszenia Osiedle Karłowice Różanka Wrocław!
Zapraszamy do grupy! Każdy może przekazać ważne informacje i ogłoszenia dotyczące Naszego Osiedla!
Ogłoszenia Osiedle Karłowice Różanka Wrocław
Przyłączajcie się!
Chcemy być alternatywą do grup komercyjnych. Dzielimy się głównie informacjami społecznymi!
Na grupie SAMI publikujecie ważne dla Was wiadomości!
Dzielcie się ważnymi informacjami z mieszkańcami.
Nie czekacie na zezwolenie właściciela strony!
Tworzymy największą społeczną GRUPĘ na Karłowicach i Różance!
Dołączajcie! Zapraszamy!

Opis grupy!
Chcesz coś oddać potrzebującym, sąsiadom, wymienić się lub ostatecznie sprzedać. Unieść tutaj ogłoszenie! Grupa ma na celu stanowić miejsce wymiany informacji związanych bezpośrednio z osiedlem Różanka – Karłowice we Wrocławiu. Mieszkańcy osiedla mogą zamieszczać ogłoszenia. Dopuszczalne są reklamy jedynie dotyczące działalności ściśle powiązanych i prowadzonych na Różance, Polance, Mirowcu i Karłowicach. Inne będą usuwane.

Nie chcemy być olx’em. Chcemy dzielić się informacjami pożytecznymi społecznie.

Osiedle Karłowice Osiedle Różanka Facebook

Post has attachment
Przystanek „ZAWALNA” zmienia nazwę na „KARŁOWICE” (PĘTLA)!
Od niedzieli 2 lipca zmienią się we Wrocławiu nazwy niektórych przystanków.
Przystanek „ZAWALNA” zmieni nazwę na „KARŁOWICE” (pętla).

Post has attachment
Lewoskręt dla kierowców! – zmiana organizacji ruchu na skrzyżowaniu Bałtyckiej z Obornicką
W najbliższą sobotę zmieni się organizacja ruchu na skrzyżowaniu Bałtyckiej z Obornicką. Zostanie umożliwiony lewoskręt dla komunikacji indywidualnej z Obornickiej w Bałtycką. Nowy program sygnalizacja świetlna będzie realizowała od sobotniego poranka 24 czerwca 2017 r. Zmiana zostanie wdrożona na polecenie WIM UM.

Post has attachment
Nasze Osiedle „Wczoraj i Dzisiaj”
Zobaczcie jak zmieniła się okolica!
Widok z lotu ptaka na dawne i obecne Karłowice. W centrum kadru Skwer Władysława Bełzy z charakterystycznym po prawej stronie szpalerem drzew – to dawny cmentarz. W górę kadru, do dawnego szpitala im. Korczaka, prowadzi obecna ulica Adama Asnyka. W górnym lewym rogu odnajdujemy pierwsze kamienice karłowickiego „Rynku”, obecnego Placu Piłsudskiego.
Poniżej można porównać, na kolejnym zdjęciu, jak obecnie wygląda ta część Karłowic!

Post has attachment
Aleja Kasprowicza – aleja parków i ogródków restauracyjnych!
„Pocztówki z Karłowic”!
Aleja Kasprowicza – aleja parków i ogródków restauracyjnych!
Z okazji zbliżających się „IMIENIN ULICY KASPROWICZA” – (1 lipca 2017 r.) dzielimy się zdjęciami dawnej Alei Kasprowicza (daw. Corso).
Tak wyglądały ogródki restauracji usytuowanych wzdłuż Kasprowicza.
Mamy nadzieję, że z czasem Aleja Kasprowicza stanie się na powrót miejscem, gdzie będzie można miło spędzać czas w naszych Karłowicach, „Mieście Ogrodzie”!
Na kuflu rycina nieistniejącej restauracji, znajdującej się na obecnej „Polanie Karłowickiej”, przy Al. Kasprowicza 45 we Wrocławiu vis a vis kościoła.
Ogródki restauracyjne Lipowego Dworu (daw. Centrum Kultury Agora przy Pl. Piłsudskiego) i położonej obok cukierni (obecnie centrum krioterapii Cryos).

Post has attachment
Piesi i rowerzyści na moście kolejowym!
Bardzo duża ilość pieszych i rowerzystów przechodzi po torach przez mostek kolejowy znajdujący się nad Kanałem Miejskim Odry, w ciągu mostu kolejowego biegnącego równolegle z Mostem Warszawskim. Jest to bardzo niebezpieczna sytuacja, z uwagi na duży ruch pociągów na tej trasie. Liczne grupy osób skracają sobie drogę pomiędzy nowym osiedlem znajdującym się przy ul. Zakładowej / Rychtalskiej a ścieżką Pasterską od strony Mostu Warszawskiego (Karłowice).
Z otrzymanych zdjęć wynika, że osoby te narażają się na śmierć lub kalectwo wynikające z potrącenia przez pociąg a jednocześnie narażają maszynistów i pasażerów pociągów na urazy związane z awaryjnym hamowaniem. Apelujemy o zaprzestanie tych karygodnych i bezmyślnych zachowań!
Niestety, problem ten wynika z braku kładki nad Kanałem Miejskim, która umożliwiłyby mieszkańcom piesze lub rowerowe pokonanie Kanału Miejskiego z Kleczkowa na Karłowice. Osoby które przechodzą po mostku kolejowym, prawdopodobnie nie chcąc cofać się w stronę Mostu Trzebnickiego przez swoje lenistwo i głupotę, narażają siebie i innych na olbrzymie niebezpieczeństwo.
Apelujemy do tych osób o rozwagę i nieprzechodzenie po torach przez most kolejowy a do odpowiednich Władz o budowę kładki w okolicach starego Elewatora przy Rychtalskiej, która to kładka umożliwiłby bezpieczne przejście na ścieżkę Pasterską.

Post has attachment
Rady Osiedli przygotowują Karty Zadań Inwestycyjnych.
Na zgłoszenie zadań inwestycyjnych osiedla mają czas do 7 lipca. Zadania w formie wypełnionej tabeli powinny trafić do Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego. Jedno osiedle może zgłosić maksymalnie 3 zadania, które powinny być uszeregowane według kategorii ważności.
W chwili obecnej kwota planowana na realizację KZI nie jest większa niż w poprzednim roku, czyli wynosi 3 mln PLN. Ponieważ jednak trwają spotkania z samorządami osiedlowymi oraz toczy się dyskusja dotycząca przyszłych kompetencji Rad Osiedli, jeśli ona wzrośnie, informacja o tym zostanie podana w ostatnim kwartale 2017 r.
Propozycje zgłoszone przez samorządy osiedla zostaną przeanalizowane przez urzędników pod kątem możliwości realizacji, kosztów i zgodności z przepisami. Następnie te pozytywnie zweryfikowane, zostaną zapisane w
projekcie budżetu miasta na 2018r. Ostatecznie o tym, które zadania będą realizowane w roku 2018 dowiemy się w grudniu, kiedy radni uchwalą budżet miasta na 2018 r.
Poniżej w wersji skróconej jeszcze raz przedstawiamy, jak będzie wyglądała procedura KZI w roku 2017:
samorządy osiedlowe powinny zaproponować zadania inwestycyjne do 7 lipca
powinno one zostać przesłane w formie elektronicznej lub papierowej do Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego
jedno osiedle może złożyć maksymalnie 3 zadania inwestycyjne, uszeregowane według kategorii ważności
zadania zostaną wpisane do budżetu miasta na 2018r. a następnie przyjęte przez Radę Miejską Wrocławia w momencie uchwalenia budżetu miasta na 2018r. co nastąpi zapewne na koniec grudnia 2017r.
informacja o tym które zadania zostały wybrane do realizacji zostanie przekazana Rado Osiedli do końca stycznia 2018r. realizacja zadań wybranych do realizacji nastąpi w roku 2018
Źródło: http://www.wroclaw.pl/karty-zadan-inwestycyjnych-kzi-dla-rad-osiedli-karty-do-pobrania
Z zainteresowaniem czekamy na wskazane we wnioskach zadania, które złoży Rada Osiedla Karłowice-Różanka.

Post has attachment
Fundacja Umbrella prowadzi pilotażowy fundusz dotacyjny finansowany ze środków Gminy Wrocław. Jego celem jest finansowe i merytoryczne wsparcie dla lokalnych działań realizowanych samodzielnie przez mieszkańców Wrocławia. Projekt realizowany jest od maja do grudnia 2017 r.

Najważniejsze informacje:
Dla kogo?: wyłącznie dla grup nieformalnych, czyli trzech pełnoletnich osób, niepowiązanych ze sobą rodzinnie, składających wniosek o dofinansowanie działania.
Dofinansowanie działań: minimalna kwota 1000 zł. maksymalna kwota 5000 zł na projekt.

Co wspieramy?: działania, które powinny odpowiadać na lokalne potrzeby i być realizowane we współpracy z lokalną społecznością.

Tematyka działań: zaplanujcie i zrealizujcie taki rodzaj działań, który spotka się z ze społecznym zainteresowaniem, a jednocześnie jest dla Was ciekawy i inspirujący. Przykładowe rodzaje działań: pikniki, warsztaty, akcje edukacyjne, wydarzenia kulturalne, sportowe, działania dla młodzieży, działania dla seniorów.

Okres realizacji działań: macie 60 dni na realizację waszych działań.

Kiedy można składać wnioski?: pierwszy nabór na przełomie czerwca i lipca 2017 r, drugi nabór na przełomie sierpnia i września 2017 r.. Dokładne daty zostaną podane w ogłoszeniach konkursowych.

Szczegółowe zasady dotyczące Funduszu znajdziesz w Regulaminie oraz ogłoszeniu o naborze.
Źródło: http://www.wfmi.pl/
Wait while more posts are being loaded