Profile cover photo
Profile photo
Osiedle Karłowice Różanka Wrocław
3 followers -
Strona przedstawia ważne sprawy społeczne dla mieszkańców, związane z Osiedlem Karłowice-Różanka we Wrocławiu.
Strona przedstawia ważne sprawy społeczne dla mieszkańców, związane z Osiedlem Karłowice-Różanka we Wrocławiu.

3 followers
About
Posts

Post has attachment
Znamy oficjalne wyniki wyborów do Rady Miejskiej Wrocławia.
W Radzie Miejskiej Wrocławia będą nas reprezentować następujący Radni:

Ewa Wolak – Koalicyjny Komitet Wyborczy Platforma .Nowoczesna Koalicja Obywatelska
Magdalena Razik – Trziszka – Koalicyjny Komitet Wyborczy Platforma .Nowoczesna Koalicja Obywatelska
Robert Pieńkowski – Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość
Michał Kurczewski – Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość
Agnieszka Kędzierska – Komitet Wyborczy Wyborców Rafała Dutkiewicza – Sojusz Dla Wrocławia

Gratulujemy zwycięzcom i liczymy na owocną pracę dla naszego osiedla Karłowice-Różanka.
Osiedle Karłowice-Różanka należy do okręgu nr 7 w którym głosowaliśmy na kandydatów mających reprezentować następujące osiedla:

Karłowice – Różanka
Kowale, Psie Pole – Zawidawie
Pawłowice
Sołtysowice
Polanowice – Poświętne – Ligota
Widawa
Lipa Piotrowska
Świniary
Osobowice-Rędzin.

Poniżej znajdziecie Państwo zbiorcze wyniki okręgu nr 7.
Add a comment...

Post has attachment
Po wielu latach borykania się z uciążliwym sąsiedztwem, mieszkańcy ulicy Kamieńskiego mogą odetchnąć z ulgą. Romowie bezprawnie zajmujący teren zostali wyprowadzeni, a nielegalne budynki w których zamieszkiwali zostały wyburzone. Teren będzie prawdopodobnie sprzedany ale jeszcze nie wiadomo z jakim ostatecznym przeznaczeniem.
Liczymy na to, że Władze Miasta postarają się aby problem nie powrócił w tej czy innej formie, a mieszkańcy naszego osiedla nie będą musieli obawiać się kolejnych błędów urzędników.
Przypominamy, że nielegalne koczowisko powstało w wyniku odebrania działkowiczom terenu z planem przeznaczenia go na sprzedaż, do której niestety nie doszło a opuszczony, niezabezpieczony teren został zajęty przez ludzi, którzy nielegalnie go zabudowali i przez wiele lat zakłócali spokój okolicznym mieszkańcom. W 2013 roku rozpoczął się proces nakazujący eksmisję Romów. Dwa lata później Inspektor Nadzoru Budowlanego nakazał Miastu zlikwidować koczowisko. Niestety nie przyniosło to oczekiwanego efektu a sprawa sądowa wciąż się toczyła. Na początku 2018 roku Urząd Miejski we Wrocławiu ogłosił, że znalazł sposób na wyprowadzenie Romów a proces sądowy został zawieszony.


Władze Wrocławia rozwiązały problem, przeznaczając pół miliona złotych z pieniędzy podatników, za które to pieniądze Fundacja Dom Pokoju wynajęła mieszkania dla Romów oraz ma zapewnić inne działania, jak np. opiekę medyczną. Fundacja ma również działać w celu usamodzielnienia się tej grupy oraz zasymilowania jej ze społeczeństwem Wrocławia. Jest to z pewnością sukces Departamentu Spraw Społecznych, który jest zarządzany Przez Pana Dyrektora Jacka Sutryka.

Wielu mieszkańców uważa, że nie powinniśmy wydawać publicznych pieniędzy na pomoc osobom łamiącym prawo. Urząd Miejski Wrocławia wydając 500 000 złotych rozwiązał problem, który niestety sam wygenerował.
W 2015 roku Miasto zlikwidowało stosunkowo niedaleko znajdujące się nielegalne koczowisko przy ulicy Paprotnej. W tamtym przypadku samowolni mieszkańcy zostali eksmitowani, nielegalne budynki zostały wyburzone a teren został uprzątnięty. Nastąpiło to na podstawie decyzji powiatowego inspektora nadzoru budowlanego. Wg jego opinii były to samowole budowlane, łatwopalne, niezwiązane z ziemią budowle i stwarzające zagrożenie dla osób przebywających na tamtym terenie. Prawdopodobnie osoby z tamtego koczowiska, przeniosły się na teren przy ulicy Kamieńskiego. Czy obecny sposób rozwiązania problemu będzie skuteczniejszy, pokaże czas. Mamy nadzieję, że migranci nie powrócą na ulicę, oraz że nie powstaną nowe siedliska.

Liczymy na to, że uciążliwy problem został definitywnie rozwiązany a Władze zadbają o to, aby teren został zagospodarowany zgodnie z potrzebami i dobrem mieszkańców Wrocławia, ze szczególnym uwzględnieniem mieszkańców ulicy Kamieńskiego.
Add a comment...

Post has attachment
Kraina skarbów na osiedlu Karłowice-Różanka – Kupić, Nie Kupić? Potargować Warto!
Znajdujący się na naszym osiedlu, a dokładnie na jego najdalej wysuniętej wschodniej granicy, Młyn Sułkowice od wielu lat przestał dostarczać jedynie mąkę i obdarowuje mieszkańców Wrocławia i okolic niezliczoną ilością „skarbów”.
Trudno stwierdzić czy sprawiła to piękna, gorąca wiosenna pogoda, czy wolna od handlu niedziela, że zakurzone alejki zatłoczyły się tłumem kupujących. Teren starego zabytkowego zakładu przemysłowego nadaje miejscu niezwykły klimat i powoduje, że miejsce samo w sobie jest ciekawe i intrygujące.
Na poszukiwaczy okazji czekają stragany, stoliki i trawniki zastawiane nowymi i starymi „okazjami” ze wszystkich stron świata.
Amatorzy staroci przeglądają kartony z zagubionymi w miejscu i czasie okruchami ludzkich historii, przymierzają nowe i używane ubrania, testują rowery, hulajnogi i każdy inny rodzaj sprzętu sportowego jaki można sobie wymarzyć. Każdy znajdzie na targowisku coś dla siebie!
Miejsce magiczne a do tego wspaniałe miejsce spotkań. Sprzedawcy to głównie osoby otwarte i chętne do rozmowy. Pan Andrzej poza sprzedażą wystawionego towaru rozdaje za darmo „recepty” na życie i dzieli się swoją pozytywną energią. Gorąco pozdrawiamy!
Każdy używany przedmiot czeka na swój moment, aby na nowo zostać przywróconym do życia i wywołać uśmiech na twarzy łowcy okazji, którym może być starszy pan poszukujący części do wysłużonego kranu, młoda dziewczyna przymierzająca bluzkę od światowej sławy projektanta mody lub mały chłopiec testujący wymarzony rower.
Oczywiście również sprzedający, na pierwszy rzut oka, znudzeni i obojętni na oglądaczy, kątem obserwują, czy ich przynęta skusi napływającego z tłumem amatora „antyków”, znawcę militariów czy królową porcelany. Namierzony, kandydat na szczęśliwego posiadacza, zostaje obdarowany historią, której nie powstydziłby się najlepszy scenarzysta telenowel.
Czy zegar ścienny działa? O tak, „kiedy był zdejmowany ze ściany to jeszcze działał!” Następnie ten wyjątkowy zegar otrzymuje wyjątkową wartość i cenę, adekwatną do tego jak bardzo pytający się do niego uśmiecha.
Porcelana herbowa, która według sprzedającego, jest jedyną taką okazją, ponieważ niedawno zdobiła arystokratyczny stół znanej europejskiej rodziny, ale z uwagi na trudny jej los może teraz w mega atrakcyjny sposób zostać oddana prawie za darmo w dobre ręce konesera.
Niestety duża część oferty to „ersatze” udające antyki, patynowane współczesne przedmioty lub najwyżej repliki. Przykurzony dzbanek do wody z aktualnej oferty IKEA, zostaje wyceniony o kilka złoty drożej niż na półce sklepowej. Fantazja sprzedawców i sposób prezentacji oferty to często najlepsze techniki marketingowe.
Jedno jest pewne, jest to miejsce w którym za kilkadziesiąt złotych możemy kupić wspomnienia i sprawić sobie przyjemność!
Jeżeli nie wiecie co zrobić ze sobą w niedzielę, to wybierzcie się na polowanie „Pod Młynem”!
A tak w ogóle to: Kupić, Nie Kupić? Potargować Warto!
Add a comment...

Post has attachment
Darmowa GRUPA TRENINGOWA „Fit Satur” na Polanie Karłowickiej ZAPRASZA!
Pani Ewa zaprasza na darmowe zajęcia fitness na świeżym powietrzu na Polanie Karłowickiej.
„Jak wykorzystać teren???… możesz to sprawdzić w sobotę. Godzina 10:00, teren przy parku Jana Kasprowicza. Rano wykonasz dobrą pracę, zaliczysz trening i zasłużysz na sobotnią labę 😁…
Wpadaj i ciesz się wspólnym treningiem na świeżym powietrzu w piękną, słoneczną pogodę… 🌞, bo taka ma być (zamówiona) 💪.
Zapraszam „
Zajęcia już się odbywają w co drugą sobotę. Szczegółowe informacje o zajęciach można śledzić na stronie facebooka Fitmaprof.
Trzymamy kciuki za frekwencję, zrzucone kilogramy, spalone kalorie ale co najważniejsze – kondycję i zdrowie!
Świetna inicjatywa, brawo!
Add a comment...

Post has attachment
Akademia Piłkarska Bumerang Wrocław wywodząca się z Karłowic zaprasza maluszki na miesiąc bezpłatnych zajęć piłkarskich.
Add a comment...

Post has attachment
Przyszła wiosna!
Wiosna spóźniła się o kilka dni ale już jest!
Mamy nadzieję, że zostanie na dobre!
Przyszła wiosna!
Przyszła wiosna!
karlowice-rozanka.com.pl
Add a comment...

Post has attachment
Pogoda zachęciła do piknikowania, na co odpowiedzieli głównie młodzi mieszkańcy. Na szczęście pojawiły się już kosze na śmieci!
Gorąco zachęcamy do korzystania z koszy i apelujemy o pozostawianie czystości.
Niestety wciąż brakuje toalet.
Ciekawi jesteśmy czy w tym roku również zostanie uruchomiony bar na piaszczystej „plaży”?
Add a comment...

Post has attachment
Radosnych i wesołych Świąt Wielkanocnych życzy Niezależny Portal Osiedla Karłowice-Różanka!
Wesołych Świąt Wielkanocnych!
Wesołych Świąt Wielkanocnych!
karlowice-rozanka.com.pl
Add a comment...

Post has attachment
Nasze Osiedle „Wczoraj i Dzisiaj” – Most Trzebnicki i ulica Zawalna
Poznajecie?
Zobaczcie jak zmieniła się okolica!
Widok z lotu ptaka na dawny i obecny Most Trzebnicki od strony ulicy Żmigrodzkiej.
W środku kadru obecna ulica Zawalna.
Z lewej strony kadru widzimy charakterystyczny budynek kolejki wąskotorowej (budynek istnieje do dnia dzisiejszego).
Na kolejnym zdjęciu obecny stan tej części osiedla.
Na końcu zobaczycie stare zdjęcie pasażerów, którzy oczekują na nadjeżdżającą, już nie istniejącą, kolejkę wąskotorową.
Add a comment...

Post has attachment
Program TVP INFO „To jest Temat” w sprawie Domu Socjalnego dla Mężczyzn na Różance.

W najbliższą niedzielę, tj. 11 marca o godz. 15.00 TVP INFO będzie na żywo, obok Szkoły Podstawowej nr 50 przy ulicy Obornickiej, transmitować program przedstawiający temat i opinie związane z umieszczeniem Domu Socjalnego dla Mężczyzn na Różance.
Spotkanie z mieszkańcami i innymi zainteresowanymi tematem osobami ma się odbyć na drodze pomiędzy Szkołą Podstawową nr 50 a Domem Socjalnym.
Wejście od ulicy Obornickiej.

Z informacji jakie otrzymaliśmy, w programie będą uczestniczyli przedstawiciele różnych opcji i partii politycznych.

Z pewnością mieszkańcy powinni usłyszeć głos swoich przedstawicieli.
Do tej pory nikt z Radnych Miasta Wrocławia, reprezentujących Osiedle Różanka, nie zabrał oficjalnie głosu w tej sprawie.
Czy aktywność Radnych Miejskich zacznie się dopiero przed samymi wyborami?
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded