Profile cover photo
Profile photo
Japoński pomocnik
83 followers -
Mały, skromny, japoński pomocnik | 小さくて奥ゆかしい日本語ヘルパー
Mały, skromny, japoński pomocnik | 小さくて奥ゆかしい日本語ヘルパー

83 followers
About
Posts

Witam serdecznie!

Miło mi poinformować, że mój mały, skromny, japoński pomocnik w wersji na telefony z androidem doczekał się pewnej nowej funkcji. Otóż od nowej wersji można tworzyć swoje własne grupy, a następnie przypisywać do nich wybrane słowa i znaki. Następnie taką grupę można używać wedle własnego uznania, np. podczas testów ze słówek.

Mam nadzieję, że ta funkcja będzie pożyteczna.

Pozdrawiam,
Fryderyk
Add a comment...

Mój mały, skromny słownik właśnie przekroczył 150 tysięcy słów. :)
Add a comment...

Miło mi poinformować, że w dniu dzisiejszym mój mały, skromny japoński słownik przekroczył 140 tysięcy pozycji. :) Poza tym od jakiegoś czasu przeprowadzana jest weryfikacja najstarszych słów pod kątem zmian jakie zaszły w tłumaczeniach na przestrzeni kilku lat. Dodatkowo jeszcze został wprowadzony mechanizm śledzenia słów względem JMDict, więc w przyszłości każde zmiany słów będą wykrywane na bieżąco. Jednakże wymaga to przejrzenia około 133 tysięcy najstarszych słów, gdyż wszystkie nowe słowa są już automatycznie śledzone. Generalnie dodawanie nowych słów i weryfikacja istniejących to pracy na kolejne kilka lat. :)
Add a comment...

Mój mały, skromny japoński słownik właśnie przekroczył 130 tysięcy pozycji. :)
Add a comment...

Witam serdecznie!

Mam przyjemność ogłosić, że po wielu miesiącach ciężkiej i żmudnej pracy w końcu udało się zlikwidować kolejkę brakujących słów, które były wyszukiwane, a które nie zostały znalezione w słowniku. Jak kiedyś pisałem tutaj na blogu, na stronie oraz w aplikacji jest taki mechanizm, który działa tak, że w momencie nie znalezienia słowa to słowo automatycznie wysyłane jest do kolejki, a następnie przeze mnie sprawdzane i ewentualne dodawane. W ten sposób ktoś wyszukując słowa pomaga innym, gdyż dzięki temu to słowo moją skromną pomocą trafia do wszystkich w kolejnej wersji słownika. Tylko, że w momencie powstawania tego mechanizmu ja nie byłem w stanie codziennie przerabiać wszystkich słów. Było ich po prostu zbyt dużo i przez to powstawała coraz to większa górka z zaległymi słowami. W szczytowym momencie miałem zaległości z roku i dwóch miesięcy (ponad 125 tysięcy pozycji do sprawdzenia z czego około 10 tysięcy japońskich słów). Ale wdrożyłem pewien plan, stworzyłem pewne narzędzie i jak pisałem po kilku miesiącach ciężkiej pracy udało mi się tę kolejkę zlikwidować. W tej chwili w ciągu jednego dnia nie przebywa już tak wiele brakujących słów, więc każdego dnia będę w stanie te nowe słówka dodać do słownika. W efekcie nowe słówka wyszukiwane w ciągu tygodnia będą udostępniane wraz z nową wersją wypuszczaną co niedzielę. A tak przy okazji mogę jeszcze dodać, że w chwili obecnej w słowniku znajduje się ponad 125 tysięcy pozycji oraz że zaczynam kolejny etap prac rozwoju mojego małego, skromnego słownika.

Pozdrawiam,
Fryderyk
Add a comment...

Witam serdecznie!

Jak zwykle, co niedziela udostępniona została nowa wersja mojego małego, skromnego japońskiego pomocnika. W nowej wersji poza najnowszym słownikiem zawiera również jedną drobną, lecz pożyteczną zmianę. Otóż od tej wersji istnieje możliwość wyszukiwania w środku słowa. Przykładowo chcąc znaleźć słowo 飛行場 (lotnisko), ale znamy tylko znaki 行場 można te znaki wpisać w wyszukiwarkę, zmieniamy tryb wyszukiwania na "w dowolnym miejscu w słowie" w wyniku czego słowo 飛行場 wyświetli się w wynikach wyszukiwania. Wcześniej istniała możliwość wyszukiwania po słowach zaczynających się od podanego przez użytkownika ciągu znaków.

Zmiana ta została wykonana na stronie oraz w aplikacji na Androida, przy czym w wersji na Androida, aby zmiana działała potrzebne jest połączenie z internetem.

Mam nadzieję, że zmiana będzie przydatna.

Pozdrawiam,
Fryderyk
Add a comment...

Mój mały, skromny japoński słownik w dniu dzisiejszym po prawie 6 latach mojej ciężkiej, codziennej, żmudnej pracy przekroczył 100 tysięcy słów. :)
Add a comment...

Post has attachment
Witam serdecznie!

Miło mi poinformować, że udostępniłem swój mały, skromny, japoński słownik w postaci pliku PDF, a więc w postaci łatwej do wydrukowania. :) Jest to ponad 2600 stron A4. :) Jego zawartość odpowiada zawartości serwera i jest aktualizowana raz na tydzień, razem aktualizacją wgrywaną na serwer.

Słownik można ściągnąć wchodzą na stronę słownika:

https://www.japonski-pomocnik.pl/wordDictionary

lub klikając bezpośrednio w poniższy link.

https://www.japonski-pomocnik.pl/wordDictionary/dictionary.pdf

Pozdrawiam,
Fryderyk
Add a comment...

Post has attachment
Witam serdecznie!

Dzisiaj jest niedziela, więc tradycyjnie została wypuszczona nowa wersja aplikacji (android + web). Poza większym słownikiem, w wersji na androida doszła nowa mała funkcjonalność. Otóż podobnie, jak to jest na stronie, w przypadku, gdy znaleziono słowo nie zostało odnalezione, wtedy aplikacja stara się znaleźć podobne słowa i jeśli znajdzie, wtedy pokazuje je w formie sugestii, które dalej mogą zostać wybrane przez użytkownika. Funkcjonalność ta do działania potrzebuje internetu i można ją wyłączyć w opcjach wyszukiwania. Mam nadzieję, że będzie pomocna.

Poza tym przypominam, że adres strony uległ zmianie na: https://www.japonski-pomocnik.pl/ .

Pozdrawiam,
Fryderyk
Add a comment...

Post has attachment
Wait while more posts are being loaded