Profile cover photo
Profile photo
Japoński pomocnik
48 followers -
Mały, skromny, japoński pomocnik | 小さくて奥ゆかしい日本語ヘルパー
Mały, skromny, japoński pomocnik | 小さくて奥ゆかしい日本語ヘルパー

48 followers
About
Japoński pomocnik's posts

Witam serdecznie!

Jak zwykle, co niedziela udostępniona została nowa wersja mojego małego, skromnego japońskiego pomocnika. W nowej wersji poza najnowszym słownikiem zawiera również jedną drobną, lecz pożyteczną zmianę. Otóż od tej wersji istnieje możliwość wyszukiwania w środku słowa. Przykładowo chcąc znaleźć słowo 飛行場 (lotnisko), ale znamy tylko znaki 行場 można te znaki wpisać w wyszukiwarkę, zmieniamy tryb wyszukiwania na "w dowolnym miejscu w słowie" w wyniku czego słowo 飛行場 wyświetli się w wynikach wyszukiwania. Wcześniej istniała możliwość wyszukiwania po słowach zaczynających się od podanego przez użytkownika ciągu znaków.

Zmiana ta została wykonana na stronie oraz w aplikacji na Androida, przy czym w wersji na Androida, aby zmiana działała potrzebne jest połączenie z internetem.

Mam nadzieję, że zmiana będzie przydatna.

Pozdrawiam,
Fryderyk

Mój mały, skromny japoński słownik w dniu dzisiejszym po prawie 6 latach mojej ciężkiej, codziennej, żmudnej pracy przekroczył 100 tysięcy słów. :)

Post has attachment
Witam serdecznie!

Miło mi poinformować, że udostępniłem swój mały, skromny, japoński słownik w postaci pliku PDF, a więc w postaci łatwej do wydrukowania. :) Jest to ponad 2600 stron A4. :) Jego zawartość odpowiada zawartości serwera i jest aktualizowana raz na tydzień, razem aktualizacją wgrywaną na serwer.

Słownik można ściągnąć wchodzą na stronę słownika:

https://www.japonski-pomocnik.pl/wordDictionary

lub klikając bezpośrednio w poniższy link.

https://www.japonski-pomocnik.pl/wordDictionary/dictionary.pdf

Pozdrawiam,
Fryderyk


Post has attachment
Witam serdecznie!

Dzisiaj jest niedziela, więc tradycyjnie została wypuszczona nowa wersja aplikacji (android + web). Poza większym słownikiem, w wersji na androida doszła nowa mała funkcjonalność. Otóż podobnie, jak to jest na stronie, w przypadku, gdy znaleziono słowo nie zostało odnalezione, wtedy aplikacja stara się znaleźć podobne słowa i jeśli znajdzie, wtedy pokazuje je w formie sugestii, które dalej mogą zostać wybrane przez użytkownika. Funkcjonalność ta do działania potrzebuje internetu i można ją wyłączyć w opcjach wyszukiwania. Mam nadzieję, że będzie pomocna.

Poza tym przypominam, że adres strony uległ zmianie na: https://www.japonski-pomocnik.pl/ .

Pozdrawiam,
Fryderyk

Post has attachment

Post has attachment
Dzisiaj pomyślałem sobie, a sprawdzę, jak na przestrzeni kilku lat, kiedy tworzę swój mały, skromny słownik wzrastała liczba słów. Napisałem odpowiednie narzędzie i oto właśnie powstał ten wykres. :) Całkiem fajnie to wygląda. :)
Photo

Mój mały, skromny japoński słownik w dniu dzisiejszym przekroczył 80 tysięcy unikalnych japońskich słów. :-)

Witam serdecznie!

Dawno już nic nie pisałem tutaj. Tak jakoś to wyszło.

Tak, jak zawsze w niedzielę udostępniłem nową wersję mojego małego, skromnego pomocnika. Poza kolejną porcją słów (w tej chwili ich ponad 76 tysięcy pozycji!) to w wersji na Androida dodałem nową, malutką funkcjonalność. Otóż dodałem opcję autouzupełniania wpisywanych słów. W czasie wpisywania słów, aplikacja łączy się ze stroną i pobiera propozycję słów, które następnie wyświetla użytkownikowi do wyboru na ekranie. Działa to bardzo podobnie do tego, co jest na stronie. Funkcjonalność tę można wyłączyć i do działania potrzebuje internetu.

Mam nadzieję, że ta opcja będzie pożyteczna.

Miło mi poinformować, że po 278 dniach ciężkiej, codziennej pracy zakończyłem kolejny etap rozwoju mojego małego, skromnego japońskiego słownika. :) Od dzisiaj w moim słowniku znajdują się wszystkie japońskie słowa, które wchodzą w skład wielu różnych zbiorów najczęściej używanych słów w całym języku japońskim. :) A to znaczy, że teoretycznie pozostały tylko słowa rzadko używane. W tej chwili rozmiar mojego małego, skromnego japońskiego słownika to dokładnie 69187 pozycji, czyli już prawie 70 tysięcy unikalnych japońskich słów. Wydaje mi się, że to może być największy w Polsce słownik japońsko <-> polski. :) W tej chwili zaczynam kolejny etap prac, na razie sporo mniejszy, a co będzie później to zobaczy się. Mam kilka możliwości pozyskiwania słów, których nie mam jeszcze w słowniku (wszystkie zaimplementowane w odpowiednich narzędziach pomocniczych). Przede mną jeszcze dużo pracy. :)

Uwaga!

Dzisiaj (środa), zamiast tradycyjnie w niedzielę wyjątkowo została udostępniona nowa wersja mojej aplikacji (android + web). Spowodowane jest to jest moją podróżą i niemożnością zrobienia tego w niedzielę. W kolejnym tygodniu wszystko powinno wrócić do normalnego cyklu.
Wait while more posts are being loaded