Profile cover photo
Profile photo
Kiddy Turkiye
ADAC Ödüllü Alman Oto Koltukları, Ana Kucakları, Baston Bebek Arabaları, Travel Sistem Bebek Arabaları
ADAC Ödüllü Alman Oto Koltukları, Ana Kucakları, Baston Bebek Arabaları, Travel Sistem Bebek Arabaları
About
Posts

Post has attachment
OTO KOLTUĞU SEÇİMİ NASIL YAPILMALI ? 

The Journal of pediatrics'in 2015 yılında yayınladığı rapora göre oto güvenlik koltukları doğru kurulum yapıldığı ve doğru kullanıldığı takdirde 1 yaş altı çocukların dahil olduğu kazalarda ölüm oranını %71 azaltmakta. Fakat yine aynı yayında kullanılan oto koltuklarının büyük bölümünün yanlış kullanıldığı belirtiliyor. Bu nedenle bebek ve çocuklar için en iyi ve en güvenli oto güvenlik koltuğu seçimi yapılırken; çocuğun yaş, kilo, boy gibi vücut ölçülerinin dikkate alınması ve seçilen oto güvenlik koltuğunun kullanım klavuzuna uygun şekilde kullanılması büyük önem taşır.


Hem teknoloji hem de gelişen güvenlik test yöntemleri sebebi ile diğer birçok sektör gibi hızlı gelişim sağlayan bu sektörde de pazara sunulan ürün çeşitliliği, farklı oto koltuğu tavsiyeleri ile anne ve babalar zaman zaman kararsız kalabilmekte ve zaman zaman da seyahat güvenliği ürünleri ile ilgili terim karmaşası yaşayabilmekteler. 

Aşağıdaki yazı hem oto koltuğu ve ilgili sözcüklerinin basit açıklamaları hem de en iyi oto koltuğu seçiminin nasıl yapılabileceği konusunda tavsiyeler içermekte.

Oto koltuğu bebeklik döneminden itibaren kullanılmaya başlandığından öncelikli olarak bebeklerin vücut gelişimleri konusunda kısaca bilgi vermenin faydalı olacağına inanıyoruz.


BEBEK VE ÇOCUKLARDA OMURGA GELİŞİMİ

Anne karnında duruş pozisyonuna bağlı olarak yeni doğanlarda boyun, sırt ve bel bölgesi hep birlikte yandan bakıldığında omurga yuvarlak görünümdedir ve erişkinlerden oldukça farklıdır.

Yandan bakıldığında tüm omurganın hafif kambur duruşu; büyüme ile birlikte şekillenir. Normal gelişimi ile  bebeğin başını tutabilmeye başlaması, başını kaldırabilmesi , kucakta dik durumda tutuluşu, destekli oturması, desteksiz oturması, ayakta durmaya başlaması, yardımla yürüyüşü ve tam desteksiz yürüyüşü gibi aşamalardan geçtikçe yavaş yavaş sırt ve kuyruk sokumunun doğal kamburluğu devam ederken, boyun ve bel çukurlukları şekillenir.

Motor gelişim ilerledikçe ve çocuk büyüdükçe bu şekillenme de ilerler ve sonuçta erişkin omurgasına benzer görüntü ortaya çıkar. 

Yenidoğan döneminde başını tutamayan bir bebeğin başının da desteklenerek kavranması ve tutulması gerekliliğidir. Başını yataktan kaldıramayan, başını sağa veya sola yada sağdan sola çeviremeyen bir bebeği yüzükoyun yatırmamak gerekir. Bu hayati derecede önemlidir.Bu dönemde tavsiye edilen pozisyon yan, hafif yan yada sırtüstü pozisyonlarda yatıştır. 

Yatakta sağdan sola dönebilen , sırtüstü yatıştan yüzükoyun yatış pozisyonuna kendisi geçme motor yeteneğine ulaşmış bir çocuk artık istediği pozisyonda yatabilir. 

Motor gelişimini izlerken bebeklerde hiçbir şekilde erkenci davranmamak gerekir. Yani oturabilme olgunluğuna ulaşmamış bir bebeği oturtmak sakıncalıdır. 

Ortalama 6 aylık olmadan bir bebeğin desteksiz oturması beklenmemelidir. 

10 aylık olmadan ayaklanması, yürütmeye çalışılması da çok sakıncalıdır. 

Ortalama 10-18. aylar arasında sağlıklı bebekler yürümeye başlar. Bu dönemde en iyi yapılacak şey henüz yapamayacağı hiçbir hareketi bebekten beklememek , gelişimini günden güne izlemek ve onun yeni yaptığı marifetleri keyifle izlemektir.

Koruma iç güdüsü ile, bebeğimiz için her seçimde olduğu gibi seyahatler için de en iyi bebek oto koltuğunu (ana kucağını), en güvenli çocuk oto koltuğunu seçmek isteriz.

Bebek ya da çocuklar için en iyi oto güvenlik koltuğuna karar vermeden önce aşağıdaki noktaların değerlendirilmesi gerekir:

Oto koltuklarının öncelikli olarak Avrupa birliği uyum standartları ECE R/44 ya da i-size yönetmeliğine uygun üretilmiş olması gerekmektedir. Mevcut ECE-R 44 regulasyonuna ek olarak Temmuz 2013 tarihinde i-size (ECE R 129)  regulasyonu yürürlüğe girdi. Ancak bu regulasyon ECE-R 44ün yerine değil ona ek olarak yaratıldı. I-size 2018 de gerçek anlamda uygulanmaya başlanacaktır. I-size ın normal uygulamadan  (ECE R 44'ten ) farkı çocukların mutlaka 15 aya kadar geriye dönük seyahat etme zorunluluğu getirilecek olmasıdır. I-size'e göre aşağıdaki kategorizasyonlar çocuğun ağırlığı değil boy ölçüsüne göre yapılacaktır. ECE R/44e göre ürünler takla(roll over) testi dahil bir dizi teste tabi tutulmaktadırlar. Bu testler Alman bağımsız test kuruluşu Dekra tarafından yapılmaktadır. ECE R/44 zorunlu bir yönetmeliktir. Ancak bebek oto koltuğu üreticileri bu yönetmelik haricinde ileri safhalarda testlerini bağımsız test kuruluşlarında yaptırabilirler.
ADAC gibi bağımsız test sonuçlarının direkt olarak bu kurumların sayfalarından kontrol edilmesi, 

Kullanılan malzemenin kalitesi, (Malzeme kalitesi konunun uzmanı olmayan kişiler tarafından anlaşılması çok kolay değildir. Bu noktada markanın yurtiçi ve yurtdışı kanallarından araştırılması referans sağlayacaktır. Kumaş, köpük, plastik ve metal kısımları kalite standartlarında üretilmiş olan oto koltukları; araba endüstrisinde kullanılan parçalar gibi uzun ömürlüdür ve üründe kullanılan malzeme kalitesi ile orantılı olarak 15 yıla kadar kullanılabilmektedir.
Deneyimli anne ve babaların ana kucağı (bebek oto koltuğu) tavsiyelerini dikkate almakta fayda vardır.


BEBEKLERE UYGUN OTO KOLTUĞU (ANA KUCAĞI) SEÇİMİ


GRUP 0+ ve GRUP 0+/1

Anne ve babalar arasında bebek taşıma, bebek koltuğu, bebek oto koltuğu, ana kucağı isimleri ile adlandırılan bebek oto güvenlik koltukları doğumdan itibaren yaklaşık 15 aya; yani bebekler ortalama 13 kg oluncaya kadar kullanılabilmektedir. 

0-yaklaşık 15 ay arası kullanılabilen bebek oto güvenlik koltukları (ana kucakları)  GRUP 0+ olarak nitelendirilmektedir. Bu ana kucakları 3 ya da 5 nokta emniyet kemerli olmalı otomobilde bebek oto koltuğu olarak kullanım esnasında mutlaka arkaya dönük olmalıdır. Bebeklerin baş vücut büyüklük oranı yetişkinlerden farklıdır. Özellikle erken dönemde başın tüm vücuda oranı oldukça büyüktür. Tavsiye edilenden önce öne dönük şekilde seyahat ettirilen bebeklerde; en sık karşılaşılan önden çarpışma halinde - eğer kullanılıyorsa (!) emniyet kemeri bebeğin fırlamasını önler - ancak oluşan güçler çocuğa yansır. Baş büyük bir ivme ile savrulabilir bu da ciddi baş ve boyun yaralanmalarına sebep olur. 

Özellikle son bir kaç yıldır popularitesi artmakta olan GRUP 0/1  oto güvenlik koltukları yaklaşık 0-4 yaş yani doğumdan itibaren yaklaşık 18 kg'a kadar kullanılabilmetkedir.  Bu gruptaki bebek oto güvenlik koltukları ilk 9 ay 3 ya da 5 nokta emniyet kemerli arkaya dönük oto koltuğu; 9 ay sonrası 5nokta emniyet sistemi ya da güvenlik yastıklı öne ya da arkaya bakan oto koltuğu olarak kullanılmaktadır.
Ana Kucağı kullanım alanları:

Ana kucakları bebek taşıma aracı olarak,
İlk evrede bebek oto güvenlik koltuğu olarak,
Bebek arabası üzerinden seyahat sistem bebek arabası olarak kullanılabilmektedir.

Özellikle son dönemde dile getirilen bebeğin uzun süreler ana kucağında kalması ve uykuya bırakılması durumunda bebeklerin kanlarındaki oksijen doyumunun yeterli seviyelerde korunamayacağı ve bunun da bebek sağlığı üzerinde ölüme varan derecede riskler yarattığı yönünde. Bu nedenle de özellikle ilk dönemde çocukların olabildiğince yatar pozisyonda tutabileceğiniz ana kucaklarını tercih etmeniz ya da seçmiş olduğunuz ana kucağının böyle bir fonksiyonu yok ise bebeği ana kucağından uzun süreler tutmamanız önerilmektedir.

Ana kucaklarında düz yatış fonksiyonu gelişmekte olan bebek vücudunda omurganın düz olarak konumlanmasını sağlar; bu da nefes yollarının açık kalmasına imkan vererek, nefes alıp verme esnasında organların genişleme ve büyümesine izin verir. Bu sayede kandaki, vücut ve beyin için gerekli oksijen doyumu olması gereken seviyelerde korunur.

Ancak şunu unutmamak gerek ki bebekler için kullanılan ürün kalite ve ergonomisi ne kadar iyi olursa olsun bebeklerin bu ürünlerdeyken mutlaka yetişkin gözetiminde olması gerekmektedir. ÇOCUKLARA UYGUN OTO GÜVENLİK KOLTUĞU SEÇİMİ

Yukarıda doğumdan itibaren kullanılabilen ana kucaklarından (bebek oto koltukları) bahsettik. Avrupadaki mevcut yasalara göre çocuklar 135cm ya da 12 yaşa ulaşıncaya kadar (hangisi önce gelirse) kendi yaş/vücut ölçüsü gruplarına uygun oto koltuğu kullanmalıdırlar.


GRUP 1 Oto Güvenlik Koltukları

9 ay- yaklaşık 4 yaş arası çocuklarda yani çocuk yaklaşık olarak 9-18 kg arasındayken kullanılan oto koltuğu kategorisi GRUP 1 olarak adlandırılmaktadır. Bu gruptaki çocuk oto güvenlik koltukları 5 nokta emniyet sistemi ya da güvenlik yastıklı öne ya da arkaya bakar şekilde kullanılabilmektedir.

GRUP 1/2/3 Oto Güvenlik Koltukları
9 ay- yaklaşık 12 yaş arası çocuklarda yani çocuk yaklaşık olarak 9-36 kg arasındayken kullanılan oto koltuğu kategorisi GRUP 1/2/3 olarak adlandırılmaktadır. Bu gruptaki çocuk oto güvenlik koltukları 5 nokta emniyet sistemi ya da güvenlik yastıklı öne ya da arkaya bakan oto koltuğu; 15 kg dan sonra araç emniyet kemeri ile kullanılabilen grup 2/3 oto koltuğu olarak kullanılabilmektedir.


GRUP 2/3 Oto Güvenlik Koltukları
Yaklaşık 3-12 yaş arası çocuklarda yani çocuk yaklaşık olarak 15-36 kg arasındayken kullanılan oto koltuğu kategorisi GRUP 2/3 olarak adlandırılmaktadır. Üretici ve satıcı firma tanımına göre çocuk oto güvenlik koltukları Group 2/3 olarak tanımlanmakta çocuk yaş ve kilo aralığı Yaş: 3- yaklaşık 12 yaş (15-36 kg) olarak verilmektedir. Çocuk büyüdüğünden refleksleri biraz daha gelişmiştir ancak yine omuz, baş, boyun kısmında yer alan korumalar herhangi bir kaza anında duyulabilecek korumayı sağlar. Sadece yükseltici bu seviyede bir koruma sunamamaktadır.
Bu gruptaki çocuk oto güvenlik koltukları 5 nokta emniyet sistemi ya da güvenlik yastıklı öne bakan oto koltuğu; 15 kg dan sonra araç emniyet kemeri ile kullanılabilen grup 2/3 oto koltuğu olarak kullanılabilmektedir.

ISOFIX NEDİR?

ISOFIX oto koltuğunun araca kolay, hızlı ve doğru bağlanmasını sağlayan bir mekanizmadır. ISOFIX otomobile direkt ve güvenli bağlanma sağlar. Avrupa Birliği ECE R/44 yönetmeleğinde 2004 itibari ile yer alan ISOFIX mekanizması, 2011 den itibaren üretilen arabalarda zorunlu hale getirilmiştir.

OTO KOLTUKLARINDA 3/5 NOKTA EMNİYET SİSTEMİ YA DA GÜVENLİK YASTIĞI ÖN BAR ARASINDAKİ FARKLAR NELERDİR ? 

Yukarıdaki oto koltuğu gruplamaları Avrupa  Birliği standartlarına göre yapılmıştır. Yine yukarıda bahsedilen 3 nokta, 5 nokta emniyet sistemi ya da güvenlik yastığı kullanımı Avrupa birliği regulasyonları ile izin verilen uygulamalardır.

Mevcut geçerli uygulamada bebeklerin en az 9 aya kadar, uygun ana kucaklarında 3 ya da 5 nokta emniyet sistemi ile ''arkaya dönük'' şekilde seyahat ettirilmesi önerilirken; 9 ay sonrasında sonrasında 5 nokta emniyet kemerli ya da güvenlik yastıklı oto güvenlik koltukları anne ve babaların karşısına iki ayrı seçenek olarak çıkmaktadır. 

Çocukların refleksleri henüz gelişmediğinden özellikle en sık karşılaşılan önden çarpışma anında araç emniyet kemeri çocuğun fırlamasını önler ancak oluşan güçler çocuğa yansır. Baş boyun dizler istemsiz hareket eder. Güvenlik yastıklı sistemlerde önde bulunun güvenlik yastığı yüzeyinde geniş bir salınım sağladığından boyun ve sırt geniş salınımlı hareket eder ve bu da ciddi baş ve boyun incinmeleri ile diz ve baş çarpışmalarını engeller. Boynun ileri gidip omuzların arkaya sabitlenmesinden doğacak boyun zedelenmelerini engeller. Araç emniyet kemeri koltuğun ve çocuğunuzun fırlamasını engeller. ISOFIX bu işlemi daha stabil hale getirir.

Güvenlik yastıklı sistemlerde, çocuğun üst vücudu arkaya sabitlenmediğinden en çok şikayet edilen sırttan terlemenin azalmasına yardımcı olur.

Önden büyük bir yastık gibi görünen yastığın, çocuğun vücuduna değen kısmı maksimum 5 nokta emniyet kemerinin çocuğun vücuduna değen kısmı kadar olacak şekilde tasarlanmaktadır. Yukarıda da belirtildiği gibi yuvarlatılmış iç yüzey hem çocuğun vücudunda geniş alan kaplamamakta hem de herhangi bir kaza anında vücudun geniş bir salınımla hareketine izin vererek vücudu en iyi şekilde korumaya yardımcı olmaktadır.

Trafikte bilinçli davranmak, trafik kurallarına uymak, çocuğun yaş/kilo/boya uygun oto koltuğunun seçilmesi, oto koltuğunun kullanım klavuzuna uygun doğru kurulum ve kullanımı  en iyi oto koltuğunun seçimi kadar önemlidir.
Kaynaklar: 
Prof. Doktor Ali Kemal Us (Ortopedi ve Tramvotoloji)
-www.madeformums Guide to child car seat laws and safety
-The Lullaby Trust http://www.lullabytrust.org.uk/file/Professionals-newsletter.pdf
www.jpeds.com Unsafe from the Start: Serious Misuse of Car Safety Seats at Newborn Discharge
-www.kiddy-shop.com.tr

#otokoltuğuseçimi   #otokoltuğutavsiyesi   #eniyiotokoltuğu   #engüvenilirotokoltuğu   #anakucağı   #bebekotokoltuğu   #çocukotokoltuğu   #otogüvenlikkoltuğu   #otokoltuğutavsiye  9-36 Kg Oto koltuğu
15-36 Kg Oto koltuğu
9-18 Kg Oto Koltuğu
0-13 Kg Bebek Oto Koltuğu
#isofixliotokoltuğu  
Photo
Add a comment...

Post has attachment
StarTV, Paramparça dizisinin en minik üyesi Kiddy Evolution Pro2 Ana kucağında keyifli ve güvende.

Orijinal dizi müziği : İntizar/ Su gibi gözlerin

‪#‎paramparça‬
‪#‎starTV‬
‪#‎endemolshine‬
#otokoltuğu   #anakucağı   #bastonbebekarabası   #travelsistembebekarabası   #isofix   #isofixliotokoltuğu   #adacşampiyonu   #adacwinner   #tamyatışlıanakucağı  
Add a comment...

Post has attachment
Kiddy Smartfix Isofixli Oto Koltuğu

Kiddy Smartfix isofixli oto koltuğu 3 - 12 yaş arası çocuklar için tasarlanmıştır. 3 - 12 yaş aralığında çocuklar yılda ortalama 4-5 santimetre uzarlar. Bu da smartfix kullanım süresince ortalamada yaklaşık yarım metre uzamak anlamına gelir. Kiddy Smartfix İsofixli oto koltuğu çocuğunuz büyüme aşamaları ile uyum içinde 3 boyutlu olarak büyüme özelliğine sahiptir: boy, genişlik ve derinlik.

Eşsiz 14 kademeli uzama ve genişleme ile 3 kademeli diz destek ünitesi ile Kiddy Smartfix Isofixli oto koltuğu omuz kısmında 9cm; boydan 15cm ve derinlikte 6cm büyüyebilmektedir. Çocuklar büyürken de uzun yolculuklar dahil tüm seyahatlerinde konforu hissederler. Kiddy Smartfix isofixli oto koltuğu doğru oturuş pozisyonunu destekler şekilde güven ve konforu sağlar.

Kiddy Smartfix; isofix bağlantıları ile otomobile sabitleme ve güvenli bağlanma sağlar. Baş ve omuz alanındaki yüksek performanslı şok emici malzeme çocuğun görüş açısını sınırlamadan güvenlik sağlar. Yeni tasarımı ile KSA (kiddy şok emici) kısım ve gelirşitirilmiş emniyet kemeri kızakları herhangi bir darbe anında çocuğa yansıyacak olan güçleri en aza indirger.


Kiddy Smartfix Isofixli Oto Koltuğu Özellikleri
Emniyet kemerinin geçtiği kısımlarda yer alan Patentli Kiddy Shock Absrober (KSA) - Kiddy şok emici malzeme yeni geometric şekli ile ekstra güvenlik sağlar.  Herhangi bir çarpışma ya da darbe anında KSA gücü kendi üzerinde toplayarak çocuğa etkisini minimuma düşürmeye yardımcı olur. Özel tasarım ve kullanılan malzeme sayesinde  üzerinden geçen emniyet kemerinde gevşeme olmaz; oluşan güçler bu kısımda bulunan malzemelerce emilir; çocuğa etki eden gücü en aza indirger. 

Optimize edilmiş yan korumalar; yüksek koruma performanslı Honey Comb V2 malzeme ve geliştirilmiş geometrik tasarımları sayesinde maksimum güvenliği sağlarken çocuğun görüş açısını da engellemez.

3 boyutlu büyüme; sayesinde oto koltuğu çocuğun vücut gelişimine uygun olarak 14 kademeli baş ve omuz ile 3 kademeli bacak destek ünitesi büyümesi sağlar. Bu da çocuğun büyüyen ölçülerine uygun olarak konforu bozmadan en yüksek derecede güvenlik sağlar.

High-Tech Malzeme; Özellikle, vücudun diğer bölümlerine oranla ağır olan baş kısmı, baş ve omuz kısımlarının darbelere karşı daha hassas duruma gelmesine sebep olur. Kiddy smartfix isofixli oto koltuğunda kullanılan Honey Comb V2 malzeme herhangi bir kaza ya da darbe anında en yüksek riski taşıyan baş ve omuz kısımlarında ekstra güvenlik sağlar.

K-fix isofix Connectors; K-fix isofix bağlantıları aracınıza güvenli ve pratik bağlanma sağlar.

Geri çekilme mekanizması akıllı kilitme sistemi ile aracınıza kolayca bağlanma sağlayan isofix bağlantıları yine pratik şekilde geri çekilebilir. Bu da oto koltuğunun isofixsiz araçlarda da kullanılmasını sağlar.

Uçakta Kullanım Uzmanlara göre herhangi bir türbülans ya da acil iniş durumunda ebeveyn kemerine bağlı çocuk kemeri güvenlik riski yaratabilmektedir. Kiddy Smartfix isofixli oto koltuğu TUV Rheiland ve Federal Havacılık Enstitüsü tarafından uçakta kullanıma uygun olarak tescil edilip sertifikalandırılmıştır.

Pratik kullanım tek el ile baş yükseliği ve omuz genişiği ayarlanabilir.

Geliştirilmiş emniyet kemeri kızakları Smartfix isofixli oto koltuğu geliştirilmiş emniyet kemeri kızakları sayesinde doğru ve hızlı bağlanma sağlar.

3 kademeli bacak destek ünitesi çocuğun gelişen vücut ölçülerine uygun olarak bacak destek ünitesi de 3 aşamalı şekilde uzayabilir.

Soft-Tex kumaş kaplama Kiddy smartfix isofixli oto koltuğu yumuşak pedli iç dolgular çocuklar için maksimum konfor sağlar. Thermotex malzeme çocukların vücut ısılarını regule etmeye yardımcı olur, bebeğin etrafında oluşan nemi emer; hava sirkülasyonu sağlar, ve konforlu bir oturma ortamı sağlar.

Dayanıklı kumaş kaplama kolay çıkarılabilir ve makinede maxmimum 30 derecede hassas yıkamada yıkanabilir.

Hafif tasarım 

Minimum Boyutlar: H 70 x W 52 x D 43 cm Maximum Boyutlar: H 85 x W 61 x D 49 cm 
Ağırlık : yaklaşık 8 kg


Kiddy Smartfix Isofixli Oto Koltuğu kullanım klavuzu için TIKLAYIN.
ISOFIXli ve ISOFIXsiz ararçlar için uygundur. Kiddy smartfix isofixli oto koltuğu sadece emniyet kemeri ile bağlanabildiği gibi ISOFIX özelliği taşıyan tüm araçlarda kullanıma uygundur. Her iki seçenek de güvenlik açısından test edilmiştir. Kiddy evolution pro ISOFIX baza haricindeki tüm kiddy ISOFIX sistemleri uluslarası onaya sahiptirISOFIX deyince akla ne geliyor ?

ISOFIX oto koltuğunun araca kolay, hızlı ve doğru bağlanmasını sağlayan bir mekanizmadır. ISOFIX otomobile direkt ve güvenli bağlanma sağlar. Avrupa Birliği ECE R/44 yönetmeleğinde 2004 itibari ile yer alan ISOFIX mekanizması, 2011 den itibaren üretilen arabalarda zorunlu hale getirilmiştir.

Kiddy Smartfix Isofixli Oto Koltuğu kullanılan kaliteli kumaş ve dolgu malzemesi ile yaklaşık 3 -12 yaş 15-36kg ağırlığındaki çocukların güvenle ve konforla seyahat etmesini sağlar.

ISOFIXli otomobil listesi için TIKLAYIN.Ürün SatınAlma, Garanti ve İade Koşulları

Kiddy smartfix pro isofixli oto koltuğu 3 yıl ürün garantisi ile satılmaktadır. Ürün garanti koşulları ve teknik servis bilgisi ürünle birlikte gönderilen garanti belgesinde mevcuttur. 

Ürünü kullanılmamış olarak, orjinal ambalajında ve tüm ürün etiketleri üzerinde 14 içerisinde iade edebilirsiniz. İade öncesi 0 850 203 17 15 ya da musterihizmetleri@kiddy.de adresi ile iletişime geçiniz. 

Kiddy-shop.com.tr'den yapacağınız alışverişler Alman Kiddy GmBH firması güvencesi altındadır. Kişisel bilgileriniz gelişmiş SSL (Secure Sockets Layer) sertifikası ile korunmaktadır.Kiddy alışverişlerinizde 9 taksit imkanı ve 100TL üzeri gönderimlerde bedava kargo imkanı sunar.
Alman mühendisliği ile tasarlanan ve geliştirilen Kiddy araba koltukları, ana kucakları, bebek arabaları, pusetler ve travel set bebek arabaları kaliteden ödün verilmeden yapılan işlerin merkezine çocuk sağlık ve güvenliği konularak üretilmektedir. Tüm maliyet kanallarını optimize eden Kiddy en kaliteli ürünleri tüketicileri ile en uygun fiyata buluşturmayı hedefler.

Ürün, marka ve webshopumuzla ilgili tüm görüş ve sorularınız için musterihizmetleri@kiddy.de ya da 0 850 203 17 15 üzerinden bizlerle iletişime geçebilirsiniz.
Photo
Add a comment...

Post has attachment

Post has attachment
Add a comment...

Post has attachment
‘Güvenli puset kullanımı’ da neymiş?

Bugüne kadar Kiddy ile Seyahat Güvenliği yazılarında ağırlıklı olarak arabayla seyahat sırasında güvenlikten bahsettik. Bunda, oto koltuğu kullanmanın yasal bir zorunluluk olmasına rağmen bu blogun okurlarının dahi bir kısmı tarafından bilinmediği ve/veya ciddiye alınmadığı için ihmal edilen bir konu olmasının katkısı büyük.
Oysa bebekle hareket halinde olmanın birden fazla yolu var ve özellikle de şehir hayatında pusetle seyahat bunlardan biri… Her ne kadar pusetle, oto koltuğuyla yaptığımız gibi uzun yolculuklara çıkmasak da araba kullanmadığımız dönemlerde bebeğin de, bizim de yoğunlukla kullandığımız bir bebek eşyası puset (bebek arabası). Türkiye’de puset alırken bence dikkat edilmesi gerekenler üzerine daha önce bir paylaşım yapmıştım, ancak bu yazı biraz daha kullanım sırasında dikkat edilmesi gereken unsurlar üzerine…

YAZININ DEVAMI İÇİN :http://blogcuanne.com/2015/09/30/guvenli-puset-kullanimi-da-neymis/  yazıları (Elif Doğan @blogcuanne)

#isofixliotokoltukları   #travelsistembebekarabası   #bastonbebekarabası   #anakucağı  #travelsistembebekarabasınedemek #travelsistembebekarabasımodelleri #travelsistembebekarabasınedemek #travelsistembebekarabasıseçimi #travelsistembebekarabasıtavsiye #kalitelitravelsistembebekarabası #uyguntravelsistembebekarabası#seyahatsistembebekarabasınedemek #seyahatsistembebekarabasımodelleri #seyahatsistembebekarabasınedemek #seyahatsistembebekarabasıseçimi #bastonbebekarabası #seyahatsistembebekarabasıtavsiye #kaliteliseyahatlsistembebekarabası #uygunseyahatsistembebekarabası #bebekarabasıtavsiye
Add a comment...

Post has attachment
Bebekle araba yolculuğu: hayaller-gerçekler
Derya’ya hamile olduğumu fark ettiğimde aklıma gelen ilk şey ‘Arabayı değiştirmemiz lazım!’ olmuştu. Çünkü halihazırdaki arabamız çoğu normal araba gibi arka koltukta yan yana üç oto koltuğu yerleştirmeye müsait değildi.
Aradan zaman geçti, biz istemeden de olsa yeni araba arayışlarına girdik ve bu süreçte güzel bir şey oldu: Deniz’in boyu uzadı! Yani zaten uzuyordu da, arka koltukta koltuksuz oturabilecek kadar uzadı (yani ayakları yere tam basarken emniyet kemerini taktığında kemer de olması gerektiği gibi omzunun üzerinden geçiyordu). Böylece Deniz koltuksuz, Derin oto koltuğunda, Derya da anakucağında olacak şekilde arabayla seyahat edebilmeye başladık 17 Aralık’tan bu yana…
Ve beş kişilik bir aile olarak ilk uzun yolculuğumuzu sömestr tatilinde gerçekleştirdik. Ama ne yolculuk!

YAZININ DEVAMI İÇİN : http://blogcuanne.com/2016/03/10/bebekle-araba-yolculugu-hayaller-gercekler/

#kiddyileseyahatgüvenliği  yazıları (Elif Doğan @blogcuanne)
Add a comment...

Post has attachment
OTO KOLTUKLARINDAKİ TESTLER NEYİ İFADE EDİYOR ?
Oto Koltuklarının performansı nasıl ölçür, Test Sonuçları neyi İfade eder ?

Bebek ve çocukların seyahat güvenliklerini sağlamak amacı ile kullanılan ana kucakları ve oto koltuklarını test ve sertifika işlemleri 4 ana gruba ayrılabilir.

Bebek ve Çocuk Oto Güvenlik koltukları test standartları #1

Öncelikli olarak Avrupa Birliği standartlarına uyum (ECE R/44) zorunlu olarak aranmaktadır. Bunun dışındaki 3 kategori oto koltuğu üreticilerinin kendi istekleri ile oto koltuklarının ileri ve üstün özelliklerini test etmek amacı ile yaptırılmaktadır.
Oto koltuklarının öncelikli olarak Avrupa birliği uyum standartları ECE R/44 ya da i-size yönetmeliğine uygun üretilmiş olması gerekmektedir. Mevcut ECE R/44 yönetmeliği i-size yönetmeliğine pararel olarak 2018'e kadar yürürlükte kalacaktır. ECE R/44e göre ürünler takla(roll over) testi dahil bir dizi teste tabi tutulmaktadırlar. Bu testler Alman bağımsız test kuruluşu Dekra tarafından yapılmaktadır.
ECE R/44 zorunlu bir yönetmeliktir. Ancak bebek oto koltuğu üreticileri bu yönetmelik haricinde ileri safhalarda testlerini bağımsız test kuruluşlarında yaptırabilirler.
İsteğe dayalı test, ölçüm ya da değerlendirme yaptırılan diğer 3 kategori aşağıdaki gibidir:

Bebek ve Çocuk Oto Güvenlik koltukları test standartları #2
Bağımsız test kuruluşları ADAC, TCS, ÖAMTC ve StiftungWarentest tarafından yapılan testler. Bu kuruluşlar oto koltuklarını güvenlik ve kullanım kolaylığı olmak üzere 2 kategoride test ederler. Güvenlik test sonuçları oto koltuğunun olası bir çarpışma anındaki performansını gösterir. Kullanım kolaylığı ise araca bağlanma, yanlış kullanım riskleri, konfor ve benzeri fonksiyonları ifade eder.
Alman test kuruluşu ADAC Güvenlik Test Sonuçlarını çok iyi (sehr gut), iyi (gut) gibi ifadelerle açıklar.
Diğer bir Alman test kuruluşu STIFTUNGWARENTEST hem çok iyi, iyi gibi ifadeler kullanır. Hem de skor belirtir. Belirtilen skor ne kadar düşük ise test o kadar başarılı anlamına gelir.
İsveç test kuruluşu Touring Club Switzerland (TCS) ürüne 5 üzerinden yıldız verir ve 5 yıldız en iyiyi ifade eder.
Avusturya menşeli ÖAMTC ise test sonuçlarını iyi, çok iyi gibi ifadelerle açıklar.


Bebek ve Çocuk Oto Güvenlik koltukları test standartları #3
Made for mums, best buy, practical parenting gibi bağımsız tüketici kuruluşlarının yaptığı test ölçüm ve değerlendirmeler 3. test kategorisini oluşturmaktadır.


Bebek ve Çocuk Oto Güvenlik koltukları test standartları #4
TUV ya da Uluslarası havacılık organizasyonu tarafından düzenlenen uçakta kullanım ya da AGR sırt sağlığı organizasyonu tarafından yapılan testler 4. kategoriyi oluşturmaktadır.
*AGR sertiifikası :Bebek ve çocukların omurgaları tam olarak gelişmemiştir. Bu nedenle oturuş ve yatış pozisyonları yetşkinlere göre çok daha önemlidir. Bu bilinçle Kiddy oto koltukları ve bebek arabaları Alman Sırt Sağlığı Organizasyonu (AGR e.V.) tarafından test edilip belgelendirilmiş ve kullanımı tavsiye edilmiştir. (www.agr-ev.de)
Kiddy Oto Koltukları yukarıdaki bağımsız test kuruluşlarından en iyi skorları almaya hak kazanmıştır. Kiddy, çocuklarınızın seyahat güvenliği için bu konudaki çalışmalarına büyük bir özveri ve mutlulukla devam etmektedir.

Blogcu Anne Elif Doğan'ın Kiddy ile seyahat güvenliği kapsamında yapılan testlerle ilgili yazdığı yazı için TIKLAYIN :
http://blogcuanne.com/category/seyahat-guvenligi/

#adacwinner   #testwinner   #isofixliotokoltuğu    #adacwinner #testşampiyonu #isofixliotokoltukları #bebekotokoltukları #çocukotokoltukları #eniyiotokoltuğu #engüvenilirotokoltuğu #engüvenliçocukotokoltuğu #otokoltuğutavsiyesi #otokoltuğuseçimi #bastonbebekarabası #anakucakları #travelsistembebekarabaları #primavekiddyelele #çekiliş #hediye #kampanya 
#otokoltuğutercihi #otokoltuğutavsiyesi #eniyiotokoltuğu #eniyiotogüvenlikkoltuğu #eniyibebekkoltuğu #otokoltuğuseçerken #otokoltuğuseçimi #eniyiotokoltuğumarkası  #çocukotokoltuğu   #isofix   #seyahatgüvenliği   #almanmarkası  
Photo
Add a comment...

Post has attachment
KIDDY SMARTFIX OTO KOLTUĞUNUN 3 BOYUTLU BÜYÜYEBİLDİĞİNİ BİLİYOR MUYDUNUZ?

Kiddy Smartfix Oto Koltuğu, 2015 yılında bağımsız test kuruluşları, ADAC, TCS, ÖAMTC gibi bağımsız test kuruluşlarından en iyi oto koltuğu ödülünü almayı başardı.

Grup 2/3 yaklaşık 15-36 kg ( 3 -12 yaş) kategorisinde bulunan kiddy smartfix;

-Optimize edilmiş yan kanatları ile görme açısını etkilemeden çocukların güvenliklerini sağlar,

-Boy ve en de büyüdüğü gibi 3 kademeli uzayabilen bacak destek ünitesi ile çocukların büyüme evrelerine uyum sağlar.

-Herhangi bir darbe anında emniyet kemerinin geçtiği noktlarda bulunan kiddy shock absorber ( şok emici malzeme) gücü kendi üzerinde toplayarak çocuğa etki edecek güçlerin en aza indirgenmesine yardımcı olur.

-Kullanılan termotex kumaş hava sirkulasyonuna uygundur ve terlememeye yardımcı olur.

-Kullanılan malzemeler tehlikeli kimyasallar içermez, hızlı alev almaz ve darbelere karşı dayanıklıdır. 
www.kiddy-shop.com.tr

#adacwinner   #testwinner   #isofixliotokoltuğu   #çocukotokoltuğu    #adacwinner #testşampiyonu #isofixliotokoltukları #bebekotokoltukları #çocukotokoltukları #eniyiotokoltuğu #engüvenilirotokoltuğu #engüvenliçocukotokoltuğu #otokoltuğutavsiyesi #otokoltuğuseçimi #bastonbebekarabası #anakucakları #travelsistembebekarabaları #primavekiddyelele #çekiliş #hediye #kampanya 
#otokoltuğutercihi #otokoltuğutavsiyesi #eniyiotokoltuğu #eniyiotogüvenlikkoltuğu #eniyibebekkoltuğu #otokoltuğuseçerken #otokoltuğuseçimi #eniyiotokoltuğumarkası 
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Wait while more posts are being loaded