Profile cover photo
Profile photo
Ebubekir Sifil
1,066 followers -
Yrd.Doç.Dr. Hadis Alanında İlmi eserler telif etmekte
Yrd.Doç.Dr. Hadis Alanında İlmi eserler telif etmekte

1,066 followers
About
Posts

Sosyal medyada paylaşılan, “Ramazan demeyin; zira Ramazan Allah’ın isimlerindendir. “Ramazan ayı” deyin” mealindeki hadis zayıftır. Tam aksine, “Kim Ramazan’ı tutarsa”, “Ramazan geldiğinde”.. ifadeleriyle gelmiş sahih hadisler mevcuttur.
Add a comment...

Post has attachment
Doğu Türkistan’da Çin zulmü artarak devam ediyor.

https://esifil.in/cinzulmu
Add a comment...

Post has attachment
Her ikisinde de “Ben kimin mevlası isem...” buyurulduğu nakledilmişse de, Hz. Ali (r.a) ile Büreyde (r.a)’ın ihtilafını anlatan rivayetle Gadir-i Hum’un ilgisi yoktur. Bunlar ayrı hadiselerdir.
Videolarda söylediklerim hatalıdır.

https://youtu.be/ultlH2hOSv0
https://youtu.be/bbO0Kx-B7jM
Add a comment...

Post has attachment

Post has shared content
Risale-i Nur Enstitüsü tarafından tertip edilen, +Ebubekir Sifil hoca ile "İslam'da Hadis ve Sünnet İlişkisi" konulu seminere davetlisiniz.

Tarih: 7 Ocak 2018 - 14:00
Yer: Üsküdar Üniversitesi Çarşı Yerleşkesi.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Yeni Yazı

Ebubekir Sifil hoca "Efendimiz (sav)'in vefatından sonra yas tutan deve" rivayetini yazdı:

Efendimiz (sav)’in Vefatından Sonra Devesinin Yas Tuttuğunu Anlatan Rivayet

Okumak için; http://esifil.in/rivayethakkinda .
Add a comment...

15 Temmuz gecesi istiklaline canı pahasına sahip çıkan aziz millet her türlü tebcili hak ediyor. Şehitlerimize rahmet, gazilerimize şifa..

Bizim mahallede doğru söyleyen, kafa konforumuzu bozan pek sevilmez öteden beri. Duymak istediklerimizi söyleyen daha bir itibarlıdır. FETÖ potansiyel bir tehdit olarak başından beri içimizdeydi aslında. Ama siyaseti rahatsız etmediği için tehlikeli bulunmuyordu. FETÖ'nün itikadî arızalarına dikkat çekenler dışlanıyor; kıskançlıkla, hizipçilikle, bölücülükle, miyoplukla itham ediliyordu. Oysa bireyin de, cemaatin de güvenilirlik kriteri itikadıdır. Tarihe bakın, bozuk itikad devlete ne zaman sızmışsa fitne çıkmıştır. FETÖ'nün itikadî arızası açıktı. Ama bu durum önemsenmedi. (Çünkü "hizmet" ediyordu.)Ta ki niyetini açık edip iktidarla çatışana kadar. SONUÇ: Söyleme aldanıyoruz. Şaşmaz ölçü itikaden, amelen, siyaseten "yerlilik"tir. Bunlar FETÖ'de yoktu.

"Ehl-i Sünnet" dendiğinde "mezhepçilik" anlayanlar bu noktayı görmüyor. Ehl-i Sünnet yerliliktir; tarihe, kültüre, mirasa bağlılıktır. Bunlar FETÖ'de yoktu. Kim ne derse desin FETÖ itikadında da, usulünde de, hareket tarzında da yerli bir yapı değildi. Şimdi onun yerini doldurmakta olan bir kısım çevreler de aynı özellikte. Aynı delikten tekrar sokulmaya doğru kararlılıkla yürüyoruz...
Add a comment...

Caner Taslaman'la münazara 20 Temmuz'da Habertürk TV'de Veyis Ateş moderatörlüğünde olacak inşaallah.
Add a comment...

Post has shared content
Elveda Şehr-i Siyam!

+Ebubekir Sifil hoca "Ramazan'a Veda Edişi" Yazdı:

Ramazan Kazanımlarımız

Okumak için; http://shnsmn.co/Kazanımlarımız .
Add a comment...

Post has shared content
4 Mayıs Perşembe 16:00'da, Ebubekir Sifil hoca Erzurum Kitap Fuarında, B-09 standında inşallah, Okuyucularının Kitaplarını İmzalayacak.
Photo
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded