Profile cover photo
Profile photo
Babiląd
12 followers -
Wydarzenia dla kobiet. Moda, kultura i rozwój osobisty. Babi Targ, Babska Muza, Spotkania Klubu Kobiet Przedsiębiorczych i wiele innych
Wydarzenia dla kobiet. Moda, kultura i rozwój osobisty. Babi Targ, Babska Muza, Spotkania Klubu Kobiet Przedsiębiorczych i wiele innych

12 followers
About
Posts

Post has attachment
Pasjonatki i pasjonaci mody, niebanalnych ubrań i designu mogą już powoli robić przegląd szafy i szykować walizki – po dłuższej przerwie BABI TARG wraca do Szczecina! Tym razem odbędzie się w zabytkowych piwnicach Bootvina Music Club (ul. Kadłubka 41/1) w sobotę 15 czerwca, w godz. 12-15. Ważnym elementem imprezy będzie kiermasz mody i designu, podczas którego swoją biżuterię, ubrania, torby i inne gadżety zaprezentują młode, obiecujące lokalne projektantki i projektanci (zapraszamy do zgłoszenia udziału mailowo na info@babilad.pl). Babi Targ to największa impreza typu “swap party” w Polsce organizowana systematycznie od ponad 6 lat, na początku tylko w Poznaniu, a od pewnego czasu w wielu innych miastach Polski (m.in. Bydgoszcz, Gdańsk, Sopot, Kalisz).

Babi Targ, to szczególne przedsięwzięcie, którego celem jest promowanie świadomej konsumpcji oraz ekologicznych postaw, poprzez ograniczanie zbędnych odpadów i ponowne wykorzystywanie ubrań, które jeszcze się do tego nadają. BABI TARG to lokalna odmiana znanych i coraz bardziej popularnych w Polsce „swapping parties”, polegających w głównej mierze na wymianie ubrań, butów i innych dodatków. Przyciąga setki miłośniczek niebanalnych ubrań. Założenie imprezy jest takie, by ubrania czy dodatki, których już nie nosimy, które nam się opatrzyły czy znudziły lub były po prostu nietrafionym prezentem i teraz ukryte są na dnie szafy, wymienić na coś innego. BABI TARG to także świetna okazja, by za grosze kupić ciekawe ciuchy czy biżuterię, bo, jeżeli transakcja wymiany nie dojdzie do skutku, zawsze można negocjować zakup.

W programie imprezy również kiermasz mody i designu. Zgłoszenia pod adresem: info@babilad.pl

PRAKTYCZNE INFORMACJE
Wstęp na imprezę od godz. 12.00. Odwiedzającym radzimy przyjść chwilę później, żeby uniknąć stania w kolejce.
Bilety: 5 zł (odwiedzająca/y) i 10 zł (wystawiająca/y).
Ilość stojaków jest ograniczona. Koszt wypożyczenia to 5 zł. Rezerwacja: info@babilad.pl

ORGANIZATOR
Babiląd

PARTNER
Bootvina Music Club
https://www.facebook.com/bootvina

Nowy klub muzyczny w Szczecinie: koncerty na żywo, znakomici prezenterzy muzyczni, wyśmienita kuchnia, przyjęcia okolicznościowe, sala konferencyjna, najdłuższy bar w zachodniopomorskim, 1000 m2 zabytkowych piwnic. www.bootvina.pl

PATRONAT MEDIALNY
Szafa.pl
https://www.facebook.com/SzafaPL?fref=ts

Głos Szczeciński
https://www.facebook.com/GlosSzczecinski

Moje Miasto Szczecin
https://www.facebook.com/mmszczecin?fref=ts

Hot Magazine
https://www.facebook.com/hotmagazineszczecin?fref=ts
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Babi Targ i Zielona Szafa - dwa pomysły na porządek w twojej garderobie!
12. maja, g. 12.00- 15.00, Stadion Miejski w Poznaniu

Pasjonujesz się modą, ale w twojej szafie brakuje już miejsca? Nie możesz się rozstać z ulubionymi sukienkami, w które nie mieścisz się od kilku sezonów? Twój chłopak po raz kolejny podarował ci sweterek w paskudnym kolorze? Zapraszamy na BABI TARG! To spotkanie, podczas którego pozbędziesz się ubrań zalegających na dnie szafy oraz za grosze upolujesz niepowtarzalne okazje. Na Babim Targu możesz wymieniać, sprzedawać i kupować odzież, biżuterię, torebki, buty i inne akcesoria. Nowością majowej edycji będzie Zielona Szafa czyli specjalnie wydzielona przestrzeń, w ramach której obowiązywać będzie wyłącznie bezgotówkowa wymiana.

W programie imprezy znajdą się również m.in. sekcja Mami Babi Targ, czyli wymiana ciuszków i akcesoriów dziecięcych i ciążowych, eko-warsztaty dla dzieciaków z Akademią Malucha AKUKU oraz kiermasz mody i designu, podczas którego swoją biżuterię, ciuchy, torby, ręcznie szyte zabawki i inne gadżety zaprezentują młode, obiecujące projektantki związane z Poznaniem. Kawę i pyszne babeczki serwować będą ponownie Babki Cafe!

Babi Targ i Zielona Szafa - jedna impreza dwie formuły eko-wymiany. Podczas majowej edycji Babiląd ze wsparciem Kompanii Piwowarskiej zorganizuje dodatkowo specjalną przestrzeń przeznaczoną wyłącznie na wymianę ubrań. Żeby wejść do Zielonej Szafy uczestniczki będą musiały przynieść ze sobą przynajmniej jeden ciuch na wymianę, który trafi do wspólnej "puli" ubrań wyeksponowanych na wieszakach. Uczestniczki będą mogły dowolnie wybierać dla siebie rzeczy. W ramach Zielonej Szafy obowiązuje wyłącznie bezgotówkowa wymiana. Ubrania, które po zakończeniu imprezy zostaną w Zielonej Szafie organizatorzy przeznaczoną na wsparcie osób potrzebujących.

Zasady funkcjonowania Babiego Targu pozostają bez zmian - każda uczestniczka może wymieniać, sprzedawać lub kupować ubrania, buty i dodatki. BABI TARG jest najstarszą imprezą tego typu w Polsce, organizowaną regularnie od 2007 roku w Poznaniu i wielu innych miastach (m.in. Szczecin, Gdańsk i Kalisz). Przyciąga setki miłośniczek niebanalnych ubrań. Założenie imprezy jest takie, by ubrania czy dodatki, których już nie nosimy, które nam się opatrzyły czy znudziły lub były po prostu nietrafionym prezentem i teraz ukryte są na dnie szafy, wymienić na coś innego. BABI TARG to także świetna okazja, by za grosze kupić ciekawe ciuchy czy biżuterię, bo, jeżeli transakcja wymiany nie dojdzie do skutku, zawsze można negocjować zakup. 

PRAKTYCZNE INFORMACJE
Wstęp na salę (dotyczy wszystkich uczestniczek i uczestników) od godz. 12.00. 
Osoby, które nie wystawiają swoich ubrań zapraszamy od godz. 12.30! 
Bramki parkingu na stadion miejski zostaną otwarte o godzinie 11.00. Przy wjeździe na parking prosimy o podanie hasła BABI TARG ochrona obiektu skieruje uczestniczki w odpowiednie miejsce. 
Zwracamy również uwagę, że Babi Targ odbędzie się w przestrzeni, gdzie nie dysponujemy wieszakami. Prosimy wszystkie uczestniczki wystawiające się na Babim Targu o zabranie ze sobą wieszaków, stojaków, krzesełek lub innych przedmiotów, które będą przydatne w wyeksponowaniu przyniesionych ubrań.
Impreza odbędzie się w sali „Platinum” – tym razem jednak na innej trybunie- trybunie nr 3, na poziomie 3.

BILETY:
5 zł- odwiedzająca/-y
10 zł- wystawiająca/-y ( w tym jedna torba/ walizka/ karton/ stojak z ciuchami)
+ 5 zł - sztuka "nadbagażu" (każda dodatkowa torba/ walizka/ karton/ stojak z ciuchami)

ORGANIZATOR: 
Ośrodek Rozwoju Osobistego Kobiet BABILĄD
www.babilad.pl

SPONSOR GŁÓWNY:
KOMPANIA PIWOWARSKA
Zielona Szafa” to nie jedyna proekologiczna aktywność Kompanii Piwowarskiej, gdyż działania na rzecz środowiska są wpisane w strategię lidera branży piwowarskiej. Firma prowadzi swoją działalność zgodnie z ideą zrównoważonego rozwoju, która stanowi integralną część filozofii Grupy SABMiller. KP sama wyznaczyła sobie 10 priorytetów zrównoważonego rozwoju, świadczących o jej odpowiedzialnym podejściu do biznesu, a każdy z nich zawiera cel, do którego należy dążyć. Między innymi firma zobowiązała się do zmniejszenia ilości zużywanej wody na litr produkowanego piwa, zredukowania zużycia energii i emisji dwutlenku węgla oraz optymalizacji gospodarki odpadami. Postępy w realizacji tych 10 priorytetów KP dokumentuje w wydawanym co roku Raporcie Zrównoważonego Rozwoju Kompanii Piwowarskiej.
Dla Kompanii Piwowarskiej równie ważne jak działania na dużą skalę jest propagowanie proekologicznych postaw wśród pracowników. Z myślą o tym w kwietniu 2007 roku firma uruchomiła nowatorski w skali kraju program edukacji ekologicznej wśród pracowników – „Zgrani z naturą”. Przez zabawę i edukację podnosi on świadomość związaną z dbałością o środowisko naturalne. Program wykorzystuje elementy humoru i zaskoczenia, a wspierają go autorytety z dziedziny recyklingu, ochrony przyrody i środowiska. Ma on nakłonić pracowników i ich rodziny do zmniejszania ilości wytwarzanych odpadów i świadomej ich segregacji, oszczędzania wody, energii elektrycznej czy energii cieplnej nie tylko w miejscu pracy ale i na gruncie prywatnym. Każdy, kto bierze w nim udział, przekonuje się, że kiedy dba o środowisko, w ostatecznym rozrachunku dba o poprawę jakości własnego życia. Jednym z elementów „Zgranych z naturą” są właśnie skierowane do kobiet imprezy z cyklu Zielona Szafa, organizowane w KP od 2007 roku. Oczywiście zgodnie z założeniami „Zielonej szafy” – żadna rzecz nie może się zmarnować, każda musi trafić do drugiego obiegu. Dlatego pula pozostałych po imprezie rzeczy trafia zawsze do osób potrzebujących.
www.kp.pl

PARTNERZY:
KKS Lech Poznań S.A.
Stadion Miejski w Poznaniu to nie tylko obiekt sportowy, na którym rozgrywane są mecze piłki nożnej. Jest to również wyjątkowa przestrzeń do organizacji różnego rodzaju imprez i wydarzeń, czego doskonałym przykładem są koncerty i inne eventy, które przyciągały na stadion miłośników muzyki czy poszukiwaczy ekstremalnych emocji. Obiekt ten wielokrotnie był planem realizacji teledysków i programów telewizyjnych. Działalność Stadionu Miejskiego obejmuje również organizację imprez firmowych oraz spotkań prywatnych. Każda oferta jest kompleksowo przygotowywana w oparciu o indywidualne życzenia klienta i dopasowywana do jego potrzeb. Propozycje Stadionu Miejskiego kierowane są do osób ceniących najwyższy poziom profesjonalizmu i kreatywne rozwiązania. Do dyspozycji klientów jest ponad 50 pomieszczeń zlokalizowanych na stadionie o powierzchni od 20 do 1 600 m2, na których można zorganizować konferencje, szkolenia, bankiety, urodziny, wesela, komunie czy spotkania świąteczne. Każde spotkanie na stadionie to wyjątkowe wydarzenie, które na długo utkwi w pamięci uczestników.
www.vip.lechpoznan.pl (kontakt: Agnieszka Błaszczyk, Agnieszka Próchniewicz)

AKADEMIA MALUCHA AKUKU
Akademia Malucha AKUKU powstała z myślą o najmłodszych. Pod naszą opieką znajdują się dzieci od 6 miesiąca do 3 roku życia. Oferujemy opiekę całodzienną jak i w godzinach określonych przez rodziców. Oferta Akademii obejmuje różnego typu zajęcia dodatkowe organizowane dla dzieci między 10 miesiącem a 12 rokiem życia, a także organizację przyjęć urodzinowych u nas jak i u klienta. Prowadzimy również salę zabaw w swarzędzkim centrum handlowym ETC - Krainę Zabaw AKUKU.
www.akademiaakuku.pl
Photo
Add a comment...

Post has attachment
W kwietniu w ramach Babskiej Muzy na L pokażemy "Inne spojrzenie" z Grażyną Szapołowską i nagrodzoną Złotą Palmą na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes Jadwigą Jankowską-Cieślak! Szczegóły na www.babilad.pl
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Babi Targ w Kaliszu już w najbliższą sobotę, 16. marca! Zapraszamy do galerii Tęcza!
Add a comment...

Post has attachment
Drugie życie Lucii, czyli marcowa odsłona Babskiej Muzy na L.

Babska Muza to cykl filmów, realizowany przez kino Muza i Babiląd od 2007 roku, w ramach którego prezentujemy filmy tworzone przez kobiety lub opowiadające o kobietach.

W tym roku chcemy pokazać filmy o tematyce lesbijskiej. Będzie to zbiór obrazów dotykających wielu różnych wątków- miłości dojrzałych kobiet, budzącej się w nastolatkach świadomości własnej seksualności, czy sytuacji kobiet homoseksualnych w różnych kulturach.

24. marca, o 19.00 zapraszamy do kina Muza na “Drugie życie Lucii” w reż. Stefano Pasetto.

Podróż na kraniec świata. Od zdrady do miłości.

Życie Lucii wali się w gruzy. Ma poważne problemy ze zdrowiem, a w dodatku odkrywa, że zdradza ją mąż. Rzuca więc wszystko i wraz z przyjaciółką, Leą – z którą połączyła ją zmysłowa fascynacja – rusza na kraniec świata. Czy wśród skał wybrzeża Patagonii, w magicznej krainie wielorybów, bohaterki znajdą rozwiązanie swoich problemów? Czy przeżyją tu oczyszczenie i przemianę duchową?

Nawiązujący do najwybitniejszych osiągnięć Krzysztofa Kieślowskiego film Stefana Pasetto to nastrojowe i odważne kino kobiece. Lucia i Lea szukają swego miejsca na Ziemi. Uciekają od mężczyzn, którzy ich nie rozumieją. Chciałyby zacząć wszystko od nowa.

Zapraszamy!
Add a comment...

Post has attachment
Babi Targ w Sopocie - 23. marca Babiląd po raz drugi zawita do Trójmiasta!
Sobota/ 23. marca/ godz. 12.00- 15.00/ Zatoka Sztuki, Al. F. Mamuszki 14 Sopot

Jeżeli lubisz niepowtarzalne ubrania, ciekawe dodatki i niebanalną biżuterię, a twoja szafa nie domyka się z nadmiaru ubrań, przyjdź w sobotę, 23. marca do Zatoki Sztuki.

Tylko tu wymienisz swój sweterek na czyjąś cudną sukienkę a bluzeczka od teściowej w jej ulubionym wrzosowym kolorze wreszcie znajdzie odpowiednią dla siebie osobę. 

BABI TARG to lokalna odmiana znanych i coraz bardziej popularnych w Polsce „swapping parties”, polegających w głównej mierze na wymianie ubrań, butów i innych dodatków. BABI TARG jest najstarszą imprezą tego typu w Polsce, organizowaną regularnie od 2007 roku w Poznaniu i wielu innych miastach (m.in. Poznań, Bydgoszcz, Szczecin, Gdańsk i Kalisz). Przyciąga setki miłośniczek niebanalnych ubrań. Podczas spotkania można wymieniać odzież, buty, dodatki, biżuterię, ale również i kupować. Za niewielkie pieniądze uczestniczki imprezy mogą upolować niepowtarzalne ubrania czy wyjątkową biżuterię.

Założenie imprezy jest takie, by ubrania czy dodatki, których już nie nosimy, które nam się opatrzyły czy znudziły lub były po prostu nietrafionym prezentem i teraz ukryte są na dnie szafy, wymienić na coś innego. BABI TARG to także świetna okazja, by za grosze kupić ciekawe ciuchy czy biżuterię, bo, jeżeli transakcja wymiany nie dojdzie do skutku, zawsze można negocjować zakup. 

Babi Targ jest częścią „DWÓCH DNI Z MODĄ I DESIGNEM” w Zatoce Sztuki, w ramach których 24.marca odbędzie się również kiermasz mody i designu. Zgłoszenia wystawców przyjmuje Zatoka Sztuki.


----------------------------------------------------------------------------------------------------
BILETY NA BABI TARG:

Na imprezę nie trzeba się zapisywać. Wystarczy przyjść 23.marca i przed wejściem zakupić bilet na imprezę. Na salę wpuszczamy od godz. 12.00. 

Ceny biletów:

5 zł- odwiedzająca/-y
10 zł- wystawiająca/-y 

Organizator Babiego Targu- Babiląd (www.babilad.pl)
Organizator kiermaszu mody i designu- Zatoka Sztuki (www.mcka.pl)
http://mcka.pl/index.html
Photo
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded