Profile cover photo
Profile photo
Edward Tomasz Napierała
786 followers
786 followers
About
Edward Tomasz Napierała's posts

Post has shared content
Just booted FreeBSD-11.0-CURRENT-arm-armv6-RPI2-20150625-r284814.img on my Raspberry PI 2. Before dd'ing it to a micro SD card, I used mdconfig to mount that image on a running box, set PermitRootLogin to yes in /etc/ssh/sshd_config, and added my public ssh key to /root/.ssh/authorized_keys. Otherwise, you'll need a USB keyboard and most likely a TV monitor to log in.
+Dan Langille At least mine doesn't need a monitor to boot up.
Photo

Post has attachment
Bez kitu, ktoś napisał emulator Terlikowskiego.

Post has shared content
bsdtalk 253 interview with George Neville-Neil

BSDTalk interview #253 with George Neville-Neil about the recently published 2nd edition of The Design and Implementation of the FreeBSD Operating System:
http://bsdtalk.blogspot.co.uk/2015/05/bsdtalk253-george-neville-neil.html

Post has shared content

Post has shared content

Konwencja antyprzemocowa podpisana.  Co jest oczywiście wartością samo w sobie, ale przede wszystkim może wyznaczać początek końca władzy kleru i powszechnej dotąd religijnej korupcji - kupowania sobie ustaw za zbawienie i obietnicę agitacji w kościołach.

Założę się, że teraz wszyscy politycy bardzo uważnie śledzą słupki.

Post has attachment
"Trudno jest  zmienić zastaną sytuację. Nie opłaca się państwu wejść w wojnę ideologiczną,  a także Kościół jest w pewnym impasie - nie wie co zrobić. Na przykładzie zsekularyzowanej Hiszpanii  (z 70% do 20 spadła liczba uczestników katechezy szkolnej) uważam, że w Polsce będzie podobnie. Religia sama „wyjdzie” ze szkoły."

Post has attachment

Post has attachment
"Dwie firmy, właściciele kilkunastu barów mlecznych na Pomorzu, wzięły się na sposób: przedstawiając kalkulację załączaną do wniosku o dopłatę, nie uwzględniały w niej przypraw.

Ale potem w realnym cenniku dopisywały do potraw ich cenę. W dodatku wziętą z sufitu, gdyż do przypraw doliczono marże o kuriozalnej wysokości: np. narzut na sól wynosił 2200 proc., na kostkę rosołową – 1151 proc., a na pieprz – 1017 proc. W efekcie marża na konkretne potrawy zamiast 30 proc. sięgała nawet 500 proc. A ceny posiłków w takim barze nie odbiegały od cen w podobnych, ale niedotowanych przez państwo lokalach gastronomicznych."

H/T Michał Melewski

Post has shared content
Don't miss "Running #FreeBSD on the server: a sysadmin speaks" featuring Allan Jude 
Wait while more posts are being loaded