Profile

Cover photo
کافه حقوق
Worked at سایت
Lives in iran
7 followers|7,274 views
AboutPostsCollectionsPhotosVideos+1's

Stream

کافه حقوق

Shared publicly  - 
تعدادی از سردفتران و دفتریاران کشور با صدور بیانیه ای با خانواده شهدای آتش نشان ابراز همدردی کردند.
1
Add a comment...

کافه حقوق

Shared publicly  - 
پس از پیروزی انقلاب اسلامی، قانون عملیات بانکی بدون ربا، در راستای حذف ربا از سیستم بانکی در سال 1362 به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید. با توجه به‌تمامی دقت‌های صورت گرفته در تصویب این قانون یکسری از مشکلات در اجرای این قانون به قوت خود باقی است و باوجوداینکه بنا بود پنج سال پس از تصویب این قانون، موردبازنگری قرار گیرد، اکنون بعد از گذشت 34 سال به همت تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی با قید یک‌فوریت در جلسه مورخ 4 اردیبهشت‌ماه 1394 با امضای 2...
1
Add a comment...

کافه حقوق

Shared publicly  - 
بر اساس دو اصل کلی «سرزمینی بودن قوانین مالیاتی» و «مالیات بر اشخاص مقیم» قواعدی را برای اخذ مالیات از منابع یا اشخاص وضع می نماید. در این میان اجرای همزمان این دو اصل از سوی یک کشو در خصوص افراد یا شرکت های سرمایه گذار کشور خارجی دیگر، امکان دریافت مالیات مضاعف را نسبت به اتباع آن کشور خارجی به وجود می آورد. معاهدات جلوگیری از اخذ مالیات مضاعف راه حلی است برای پیشگیری از بروز مشکلات این چنینی در روابط اقتصادی میان کشورها.
1
Add a comment...

کافه حقوق

Shared publicly  - 
 
سن مسولیت کیفری که عبارت است از پایینی ترین سنی که فرد به اندازه ای توانایی تمیز و تشخیص را بدست آورده که ماهیت اعمال مجرمانه و لزوم مجازات این گونه اعمال را می داند، از اهمیت وافری برخوردار است؛ چرا که با تعیین سن مسولیت کیفری و معیار قرار دادن آن مجازات نمودن فرد قبل از رسیدن به آن سن توجیه می گردد و بعد از رسیدن فرد به سن مذکور روند تکامل مسولیت کیفری وی آغاز گردیده و قابلیت مخاطب حقوق جزا بودن را پیدا می کند.
1
Add a comment...

کافه حقوق

Shared publicly  - 
 
اسلام بر تشكيل خانواده و تحكيم بنيان آن تاكيد خاصي داشته است. زيرا تشكيل خانواده آثار فردي و اجتماعي فراواني را براي فرد به همراه دارد. خانواده مكاني براي بدست آوردن آرامش ، تجديد قواي جسمي و روحي، تأمين نيازهاي جنسي و محل پرورش فرزنداني سالم و صالح است و از تعبير قرآن كريم كه زن و شوهر را لباس يكديگر ناميده است نيز چنين استفاده مي شود كه كانون خانواده محلي براي محافظت انسان از مشكلات و سختي ها و پوشاننده عيوب او و زينت دهنده انسان است.
1
Add a comment...

کافه حقوق

Shared publicly  - 
 
کتاب حقوق کیفری میراث فرهنگی در زمینه جرائم علیه میراث فرهنگی از جامعیت بالایی برخوردار است و محتوای آن با توجه به قوانین جدید التصویب به روز نگارش شده که در آن شناختی دقیق از وضعیت ضمانت های کیفری مقابله با جرائم علیه میراث فرهنگی ارائه شده است.
1
Add a comment...

کافه حقوق

Shared publicly  - 
کانون وکلای دادگستری کردستان، اسامی ۲۰ نفر از داوطلبان سهمیه آزاد و ایثارگر را به عنوان پذیرفته‌شدگان آزمون وکالت ۹۵ در این کانون اعلام کرد.
1
Add a comment...

کافه حقوق

Shared publicly  - 
بارها شنیده ایم که فردی زمینی را به چند نفر فروخته است یا کسی با جعل هویت ساختی به اخاذی از شهروندان پرداخته است. اینها از جمله مصادیق کلاهبرداری است. کلاهبرداری از جمله جرایمی است که منجر به بروز آسیب های اجتماعی فراوانی گردیده است. در ادامه به عناصر تشکیل دهنده این جرم خواهیم پرداخت.
1
Add a comment...

کافه حقوق

Shared publicly  - 
 
مفهوم داوری و با بیان دیگر حکمیت ازجمله مفاهیمی است که در حقوق ایران نیز از دیرباز وجود داشته و فقیهان و سپس حقوقدانان ما با آن آشنایی کامل داشته‌اند و دارند. با وجود بحث و بررسی دقیق درباره داوری داخلی و بین‌المللی در حقوق ایران هنوز آن‌سان که باید و شاید سامان نیافته است. درباره چرایی این موضوع و راهکارهای گسترش داوری در جامعه امروزی ایران گفت‌وگویی با جناب آقای فردین عبدلی داشتیم.
1
Add a comment...

کافه حقوق

Shared publicly  - 
 
تاب حاضر در بردارنده سوالات متعددي است که به مرور در مرحله دادرسي ذهن قضات محترم را به خود مشغول ساخته و حسب مورد در مجموعه نشست هاي قضايي و اداره حقوقي دادگستري در قالب نظريات مشورتي با استدلال متقن حقوقي به آنها پاسخ داده شده است. پاسخ هاي مذکور مي تواند در مقام رسيدگي و دفاع راه گشا باشد.
1
Add a comment...

کافه حقوق

Shared publicly  - 
 
بی شک رشد و اعتلای جامعه حقوقی کشور در عرصه های مختلفی علمی و اجتماعی چه در داخل و چه در خارج از کشور، مدیون تلاش ها و زحمات شبانه روزی اساتید فرزانه و متعهد حقوقی در کشور است. در این میان شناساندن و معرفی این اساتید برجسته تاثیر شایانی بر ارتباط گیری بهتر میان جامعه حقوقی کشور و این اساتید خواهد گذاشت. در همین راستا کافه حقوق قصد دارد هر پنجشنبه به معرفی یکی از اساتید مطرح حقوق بپردازد. این هفته به زندگی و فعالیت های علمی رویا معتمدنژاد، استادیا...
1
Add a comment...
Collections کافه is following
Places
Map of the places this user has livedMap of the places this user has livedMap of the places this user has lived
Currently
iran
Previously
Tehran, Iran - ایستگاه مترو هفت تیر - ورودی جنوبی, تهران, ایران
Work
Employment
  • سایت
Contact Information
Home
Email
کافه حقوق's +1's are the things they like, agree with, or want to recommend.