Profile cover photo
Profile photo
Zespół Szkół Zawodowych nr 1 NDM
6 followers -
Oficjalny portal społecznościowy Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Nowym Dworze mazowieckim
Oficjalny portal społecznościowy Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Nowym Dworze mazowieckim

6 followers
About
Posts

Post has attachment
ŚWIĘTY MIKOŁAJ znany jest na całym świecie. W Anglii to Father Christmas, w Danii Julemanden, w USA Santa Claus, we Włoszech Babbo Natale, w Czechach Mikulas, a w Niemczech - Heilige Nicolaus. Z upływem czasu Święty Mikołaj zmieniał swój wygląd. Kiedy Holendrzy osiedlili się w USA nazwa Siter Klaas zmieniła się na Santa Claus. W Ameryce Święty Mikołaj przybrał postać pyzatego dziadka o czerwonych policzkach i długiej, białej brodzie, podróżującego saniami w zaprzęgu reniferów.
Dzień świętego Mikołaja jest dniem pełnym radości dla dzieci, poprzedzonym niecierpliwym oczekiwaniem na spełnienie się marzeń. Każdy z nas ma w pamięci mikołajkowe prezenty, buty wypełnione słodyczami czy też lalki i misie wystające spod poduszki w grudniowy poranek. Pamiętamy też nasze pierwsze rozczarowanie w momencie rozwiania się iluzji mikołajkowej baśni.
W tym szczególnym dniu życzymy wszystkim dużo prezentów!
Photo

Post has attachment
29 listopada w naszej bibliotece obchodziliśmy szkolne ANDRZEJKI – samorząd szkolny zorganizował kiermasz ciast a każdy kupujący miał szansę powróżyć sobie! Część uzyskanych środków przeznaczona została na organizację WIELKIEGO MIKOŁAJKOWEGO KONKURSU, który odbędzie się 6 grudnia!

Post has attachment
29 listopada 2017 uczniowie klas technikum wzięli udział w zajęciach prowadzonych w ramach projektu „100 LEKCJI O ATOMIE”. Projekt jest realizowany przez Departament Energii Jądrowej Ministerstwa Energii. Jego celem jest popularyzacja wiedzy o energii i energetyce jądrowej wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Lekcje dla naszej młodzieży przeprowadził dr Sylwester Sommer z Instytutu Chemii i Techniki Jądrowej w Warszawie. W trakcie zajęć uczniowie mogli poszerzyć swoją wiedzę na temat energii i jej znaczenia dla współczesnego społeczeństwa, źródeł energii, energetyki jądrowej, bezpieczeństwa elektrowni jądrowej, promieniowania naturalnego wokół nas oraz zastosowania promieniowania w medycynie. Ciekawym elementem zajęć były doświadczenia z badaniem promieniotwórczości licznikiem Geigera-Mullera, co spotkało się z dużym zainteresowaniem naszych uczniów.

Post has attachment
Do współpracy w ramach kampanii edukacyjnej „DOBRY MONTAŻ”, w roku szkolnym 2017/2018, dołączył Zespół Szkół Zawodowych nr 1 w Nowym Dworze Mazowieckim. W placówce utworzona została klasa patronacka, której uczniowie wezmą udział w szeregu różnorodnych działań.
Zespół Szkól Zawodowych Nr 1 w Nowym Dworze Mazowieckim przy ul.Górskiej 39 jest szkołą o wielu profilach kształcenia w branży budowlanej architektoniczno-knstrukcyjnej, budowlanej wykończeniowej , mechanicznej , samochodowej , informatycznej oraz reklamy. Szkoła obecnie dzięki zaangażowaniu Starostwa Powiatowego , Rady Powiatu oraz kadry nauczycieli przedmiotów zawodowych i dyrekcji zrealizowała dla potrzeb kształcenia praktycznego nowoczesny obiekt ,,Warsztaty szkolne” , w których już odbywają się zajęcia z przedmiotów zawodowych budowlanych w tym monter zabudowy i robót wykończeniowych oraz technik budownictwa. Prowadzone są również działania w zakresie uruchamiania kolejnych pracowni zajęć praktycznych w zawodach mechaniki pojazdów samochodowych i informatyki. Dla potrzeb współpracy z branżowymi firmami można będzie korzystać z sali audiowizualnej oraz zaplecza technicznego pracowni zawodowych do prezentacji nowych materiałów, technologii i pokazów montażowych w wielu zawodach.
Z wielką radością przyjmujemy wyzwania aby nowocześnie, profesjonalnie oraz realnie do potrzeb rynku pracy przygotowywać młodzież w zawodach z udziałem partnerów –pracodawców.
Objęcie patronatem „DOBRY MONTAŻ” wybranych klas w szkołach budowlanych w całej Polsce realizowane jest w ramach kampanii, którą Związek POiD prowadzi wraz z wiodącymi markami z rodzimej branży stolarki budowlanej. Dzięki tej kooperacji, w roku szkolnym 2016/2017 uczniowie szkół uczestniczących w projekcie wzięli udział m.in. w licznych szkoleniach i wycieczkach dydaktycznych.
Kooperacja w ramach klas patronackich „DOBRY MONTAŻ” jest kontynuowana także w bieżącej odsłonie kampanii, w roku szkolnym 2017/2018. W zeszłym roku klasy patronackie funkcjonowały w Państwowych Szkołach Budownictwa – Zespole Szkół w Bytomiu, Zespole Szkół Zawodowych nr 5 im. Gen. Ignacego Prądzyńskiego w Białymstoku oraz w Zespole Szkół Budowlanych im. Rogera Sławskiego w Poznaniu. Teraz do projektu dołączyły dwie nowe placówki: Zespół Szkół Zawodowych nr 1 w Nowym Dworze Mazowieckim oraz Państwowe Szkoły Budownictwa im. prof. Mariana Osińskiego w Gdańsku. Podobnie, jak dotychczas, współpraca obejmuje szeroki zakres działań, wśród których są m.in. szkolenia, wycieczki dydaktyczne czy też wyposażenie szkolnych pracowni.
Photo

Post has attachment
W naszej szkole gościliśmy przedstawicieli firmy Xella Polska ,w ramach autorskiego programu edukacyjnego dla szkół i uczelni technicznych – Akademia Murowania Ytong Silka. Program skierowany był do uczniów oraz nauczycieli szkół branżowych i techników o profilu budowlanym. Doradca - Instruktor Grzegorz Olszewski oraz Doradca Serwisowy Norbert Bodek przeprowadzili szkolenie dla klas I, II, III, szkoły branżowej o kierunku : monter zabudowy i robót wykończeniowych budownictwie oraz dla klas I, II, III, technikum budownictwa. Młodzież dowiedziała się o historii powstania firmy oraz nowych technologiach stosowanych przez firmę, o jej produktach i ich praktycznym zastosowaniu. W części praktycznej młodzież dowiedziała się jak przygotować zaprawę cienkowarstwową do systemu Ytong, jak układać pierwszą warstwę bloczków i kolejne warstwy, jak wygładzać nierówności oraz jak nakładać zaprawę klejową na powierzchnię płyt Multipor. W czasie pokazu murowania uczniowie mieli okazję sami zmierzyć się w sposób praktyczny z problemem murowania ścian w systemie YTONG. Na zakończenie zkolenia otrzymali od firmy drobne upominki. Udział w programie Akademia Murowania pomaga młodzieży poznać rynek budowlany oraz pogłębić swoje umiejętności, aby aktywnie wkroczyć na rynek pracy. Dziękujemy firmie XELLA POLSKA za bardzo ciekawe szkolenie i mamy nadzieję, że ponownie spotkamy się za rok.

Post has attachment
Photo

Post has attachment
Klasa IV i z nauczycielami p. K. Ostrowską i p. I. Nowak pojechała do Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w celu zwiedzenia wystawy pt. Odkryj historię polskich Żydów.

Post has attachment
Uczniowie naszej szkoły pod opieką: p.K.Ostrowskiej, p. I. Nowak i p. M. Konsalik pojechali do Teatru Narodowego na spektakl pt. "Dziady" wyreżyserowany przez Eimuntasa Nekrosiusa. Nowoczesny pomysł na przedstawienie treści dramatu Adama Mickiewicza i kreacje aktorskie zrobiły na nas duże wrażenie. Spektakl podobał się wszystkim. Gorąco polecamy!
Photo

Post has attachment
20 listopada uczennica klasy 4 i Natalia Krzywa odebrała z rąk Mazowieckiej Kurator Oświaty pani Aurelii Michałowskiej Stypendium Prezesa Rady Ministrów za najlepsze wyniki w nauce w roku szkolnym 2016/2017. Gratulujemy!

Post has attachment

W rocznicę odzyskania niepodległości 11 listopada w Pruszkowie odbyły się Mistrzostwa Wojewódzkie w kolarstwie torowym. Po tytuł mistrzowski w kat. Juniorek sięgnęła Katarzyna Średnicka z klasy 2r. Trener p.Brożyna poinformował w prasowym wywiadzie, że Katarzyna Średnicka, która w Pruszkowie zdobyła aż 3 złote medale jest brana pod uwagę przy kompletowaniu reprezentacji Polski juniorek. Byłoby to ukoronowanie dobrego sezonu w wykonaniu naszej uczennicy.

"Byłaby to ogromna szansa dla Kasi Średnickiej. Występy w reprezentacji wiążą się z tym, że Kasia dostałaby profesjonalny rower, których cena potrafi przekroczyć nawet 10 tysięcy złotych. Klubu niestety nie stać na taki sprzęt, a mimo to nasi zawodnicy i zawodniczki z powodzeniem konkurują ze swoimi rówieśnikami z Grudziądza, Kalisza czy Bydgoszczy, gdzie powszechnie wiadomo są najlepsze warunki do rozwoju i najlepszy sprzęt dla kolarzy" – mówił trener Brożyna.

Serdecznie gratulujemy Kasi i życzymy kolejnych sukcesów!
Wait while more posts are being loaded