Profile cover photo
Profile photo
Szkoła Podstawowa Nauczanie Wczesnoszkolne
16 followers
16 followers
About
Posts

Post has attachment
"Florka w sieci"


17 września wszystkie klasy trzecie udały się do Centrum Kultury na przedstawienie pt. "Florka w sieci" w wykonaniu aktorów Teatru na Straży. Spektakl poruszał problematykę związaną z bezpieczeństwem w Internecie i radzenia sobie z trudnymi sytuacjami, z jakimi dzieci mogą spotkać się w wirtualnym świecie. W przedstawieniu zwrócono także uwagę na alternatywne sposoby spędzania wolnego czasu.
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
17.09.2018
37 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
Klasa III A na Wystawie "Ukradzione dzieciństwo"


14 września mieliśmy niezwykłą lekcję historii. Tego dnia w Kościele Matki Boskiej Nieustającej Pomocy przy ulicy Piaskowej obejrzeliśmy wystawę "Ukradzione dzieciństwo". Oglądanie fotografie dzieci, niemalże naszych rówieśników , którym przyszło żyć w czasie wojny dostarczyło nam wielu emocji. Na koniec ksiądz proboszcz poczęstował nas cukierkami i obdarował nas małym znaczkiem Polska Niepodległa.

Uczniowie klasy III A
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
16.09.2018
41 Photos - View album
Add a comment...

WITAMY W NOWYM ROKU SZKOLNYM 2018/2019 !

"Nowy rok szkolny się zaczyna
Już czeka szkoła i koledzy,
I w książkach – zasób nowej wiedzy.
Witaj szkoło, oto wracamy! "


Uczniowie klas I - III
Add a comment...

Post has attachment
POZDROWIENIA Z ZAKOPANEGO

Takie tu góry i takie drzewa
bezdroża, że nie śniło się nikomu.
Coś we mnie tańczy, coś we mnie śpiewa
I jeszcze nie chce mi się wracać do domu.


8 czerwca rozpoczęła się nasza górska przygoda. Tego dnia klasy II A, III a i III B udały się na „zieloną szkołę” do Zakopanego. Najpierw zawitaliśmy do wsi Podzamcze i podziwialiśmy zamek Ogrodzieniec. Przepiękne ruiny zamku położone na najwyższym wzniesieniu Jury Krakowsko-Częstochowskiej – Górze Zamkowej wznoszącej się na 515,5 m n.p.m. zrobiły na nas ogromne wrażenie. Ruiny leżą na turystycznym Szlaku Orlich Gniazd. Kilka godzin później dotarliśmy na miejsce. Zamieszkaliśmy w pensjonacie „Willa za wodą”. Nazajutrz poszliśmy na spacer po najbliższej okolicy. Odwiedziliśmy najciekawsze miejsca Zakopanego. Byliśmy między innymi w najstarszym kościółku i na starym cmentarzu na Pęksowym Brzysku. Spacerowaliśmy ulicą Krupówki. Kolejne dni to już wędrówki po tatrzańskich szlakach. Najpierw udaliśmy się na Rusinową Polanę. Podziwialiśmy stamtąd przepiękną panoramę Tatr i zajadaliśmy się przepysznymi oscypkami. Potem zeszliśmy na mszę św. do Sanktuarium Matki Boskiej Królowej Tatr na Wiktorówkach. Kolejny szlak poprowadził nas do Doliny Strążyskiej, która urzekła nas swoim pięknem, a przepiękny wodospad Siklawica był doskonałym miejscem na sesję zdjęciową. Spacerując Dolinką ku Dziurze dotarliśmy do Jaskini Dziura. Niemniej oczarowani byliśmy widokiem Morskiego Oka. Choć droga do niego była długa i czasami trudna to i tak nasz wysiłek się opłacał. Zwiedziliśmy także kościółek na Jaszczurówce i Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej na Krzeptówkach. Wjeżdżaliśmy kolejką na Gubałówkę, kupowaliśmy pamiątki i znowu zajadaliśmy się oscypkami. Po południu odwiedził nas góral i opowiadał ciekawe historie związane z Podhalem. W drodze powrotnej do Grodziska zwiedzaliśmy Kraków. Byliśmy na Wawelu, w katedrze i w Smoczej Jamie. Spacerowaliśmy po starym Rynku.
W czasie całego pobytu mieliśmy również różne rozgrywki sportowe, zajęcia rekreacyjne, dyskoteki, uczyliśmy się piosenek, a także rozwiązywaliśmy krzyżówki, zagadki i quizy związane z miejscem naszego pobytu. Na koniec dostaliśmy pamiątkowe dyplomy i certyfikaty zdobytych górskich szklaków. I tak upłynęło 8 dni. To była wspaniała zielona szkoła!!!

Załoga "zielonej szkoły"
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
24.06.2018
130 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
„Mistrz szybkiego mnożenia”11 kwietnia 4 uczniów z klas 2 i 3 wzięło udział w konkursie matematycznym „Mistrz szybkiego mnożenia” organizowanego przez szkołę Azymut w Pruszkowie. Zadaniem uczestników konkursu było rozwiązanie poprawnie jak najwięcej przykładów w ciągu 3 minut. Uczniowie musieli nie tylko wykazać się umiejętnością szybkiego mnożenia w zakresie do 100 ale także jak najszybciej wprowadzać wyniki do komputera, ponieważ do przeprowadzenia konkursu posłużyła aplikacja.

I miejsce w kategorii 2-ich i 3-ich klas zajęli gospodarze. II miejsce wśród drugoklasistów zająłem ja. III miejsce zajęli pozostali koledzy. Wszyscy uczestnicy dostali pamiątkowe dyplomy i medale.

W przyszłym roku wracam po złoto.

Franek Wojciechowski, klasa II c

P. S. Jeśli ktoś chce się sprawdzić czy jest mistrzem szybkiego mnożenia lub poćwiczyć swoje umiejętności matematyczne niech zajrzy na stronę www.thatquiz.org/pl-1/matematyka/arytmetyka/
PhotoPhotoPhotoPhoto
17.05.2018
4 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
Dzień Qultury w klasie II A

Czy wiecie, że nieopodal Grodziska znajduje się niewielka miejscowość, która urzeka malowniczością swego położenia. Walory krajobrazowe i obronne tego miejsca spowodowały, że w XV w. zbudowano tu reprezentacyjną siedzibę, która wielokrotnie była rozbudowywana, a w połowie XVII w. przybrała formę barokowego zespołu pałacowego z rozległym ogrodem. Pałac gościł wiele znakomitych osobistości polskich i zagranicznych. Bywali tu: Zygmunt III Waza, Władysław IV, Jan Kazimierz, Jan III Sobieski. Gośćmi pałacowymi byli także malarze literaci, dziennikarze. Obecnie pałac jest najważniejszym ośrodkiem kulturalnym regionu. Odbywają się tu liczne koncerty, wystawy, spektakle teatralne, warsztaty i plenery.
Radziejowice, bo to o nich mowa stały się naszym celem podczas Pierwszego Szkolnego Dnia Qultury. Tuż po godzinie 8.30, z przystanku przy ulicy J. Chełmońskiego autobusem trasowym udaliśmy się w naszą podróż. Niecałe 20 minut później byliśmy na miejscu. Pałac urzekł nas swoim pięknem. Najpierw zwiedzaliśmy zakamarki pałacowe i podziwialiśmy przepiękną galerię obrazów Józefa Chełmońskiego, malarza , który związany jest z ziemią grodziską. Potem zapraszano nas do pałacowej restauracji na przepyszne lody. Następnie spacerowaliśmy po przepięknym parku, który od 1817 roku uznawany jest za park krajobrazowy. Podziwialiśmy pomniki przyrody i rzeźby wielu znanych osobistości związanych ze światem kultury. Kolejnym punktem naszej wycieczki był spektakl teatralny "Pan Twardowski" w radziejowickim Centrum Kultury Powozownia. Przedstawienie było zabawne i bardzo nam się podobało. Po krótkim odprężeniu na placu zabaw i małej przekąsce zwiedziliśmy położone nieopodal pałacu inne zabudowania. Naszą uwagę przykuła Arka Noego. Wycieczkę zakończyliśmy w Szkole w Radziejowicach. Zostaliśmy tam zaproszeni przez klasę I B i ich wspaniałą panią wychowawczynię. To urocza, niewielka szkółka jest o dwadzieścia lat starsza od naszej. Podziwialiśmy prace plastyczne naszych młodszych kolegów, którymi pięknie ozdobiona jest ich sala lekcyjna.
To była fantastyczna wycieczka!
To był wspaniały Dzień Qultury!

Uczniowie z klasy II A
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
10.05.2018
122 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
Wycieczka do Bolimowa

24 kwietnia uczniowie z klasy I C i II A udały się do Bolimowa do warsztatu garncarskiego. Podpatrywaliśmy pracę garncarza, zobaczyliśmy etapy powstawania naczyń glinianych oraz wysłuchaliśmy legend i opowiadań związanych z Bolimowem. Mogliśmy spróbować swoich sił na kole garncarskim, toczyliśmy naczynia, a także ręcznie lepiliśmy z gliny. Dodatkową atrakcją było malowanie farbami akwarelowymi wypalonych naczynek. Na koniec mieliśmy ognisko z kiełbaskami. Pogoda i humory nam dopisały. To była udana wycieczka!!!
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
27.04.2018
118 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
Wigilia w klasie II A

Jak obyczaj stary każe,
według ojców naszej wiary,
pragniemy złożyć Wam życzenia
w dzień Bożego Narodzenia.
Niech ta gwiazdka betlejemska,
która świeci nam o zmroku,
doprowadzi Was do szczęścia
w nadchodzącym Nowym Roku.


PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
27.12.2017
58 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
Klasa II A i III B na Warsztatach ABC zdrowego żywienia na SGGW.
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
20.12.2017
146 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
Mikołajki w Gnieźnie!!!

W poszukiwaniu Świętego Mikołaja klasa II A, III A i III B udały się na dwudniową wycieczkę do Gniezna. Podróż rozpoczęliśmy 5 grudnia wczesnym rankiem. Pierwszym przystankiem na szlaku piastowskim była Fabryka Bombek. Podglądaliśmy jak powstają wspaniałe ozdoby świąteczne. Sami też wzięliśmy udział w warsztatach bombkowych. Każdy z nas zrobił wspaniałe bombki, które zawisną na naszych domowych choinkach. W fabrycznych zakamarkach czuć było obecność starszego pana z siwą brodą. Następnie dla relaksu udaliśmy się do mikołajkowej sali zabaw. A tam dopiero się działo...skakaliśmy, fikaliśmy. Odprężeni i zrelaksowani udaliśmy się na spotkanie z historią do Muzeum Początków Państwa Polskiego. A potem był spacer po Gnieźnie. Odwiedziliśmy Bazylikę prymasowską Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, gdzie znajdują się Drzwi Gnieźnieńskie. To matka polskich kościołów. Na nocleg udaliśmy się do Wenecji. :)
To niewielka miejscowość położona niedaleko Żnina. Mieszkaliśmy w Ośrodku Przystań Wenecka. Wieczór spędziliśmy mikołajowo!!! Najpierw smaczny posiłek, a potem zabawa, zabawa, zabawa. Następnego dnia Mikołaj z samego rana odwiedził Przystań Wenecką. Niestety my jeszcze spaliśmy. Ale zostawił dla każdego słodki upominek, nie w skarpecie, (chyba nie mógł znaleźć) a na stoliku. Po śniadaniu udaliśmy się do Muzeum Kolei Wąskotorowej w Wenecji jedno z największych w Europie skansenów kolei wąskotorowej. To miejsce fascynujące dla miłośników historii techniki. Uroku dodaje mu piękne położenie pomiędzy Jeziorem Weneckim i Biskupińskim u stóp Zamku Diabła Weneckiego. W zamkowych ruinach szukaliśmy Mikołaja, ale ani jego, ani diabła nie spotkaliśmy. Następnie udaliśmy się do Biskupina, gdzie zwiedzaliśmy skansen archeologiczny. Osada w Biskupinie powstała ok. 2700 lat temu w okresie kultury łużyckiej. To niezwykle ciekawe miejsce. Potem wróciliśmy do ośrodka na obiad. No i stało się. W końcu do nas przyszedł - Święty Mikołaj!!!
Zadowoleni i szczęśliwi wyruszyliśmy w drogę powrotną.
To był wspaniały mikołajkowy czas.

Uczniowie klasy II A
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
09.12.2017
155 Photos - View album
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded