Profile

Cover photo
Hudební klub Melodka
Lived in Kounicova 20/22, Brno
1,263 views
AboutPostsPhotosVideos

Stream

Hudební klub hasn't shared anything with you.

People are more likely to share with you if you add them to your circles.

People
Places
Map of the places this user has livedMap of the places this user has livedMap of the places this user has lived
Previously
Kounicova 20/22, Brno
Story
Tagline
Nezávislý hudební klub na jižní Moravě.
Introduction
Hudební klub Melodka je pevně zakořeněn v novodobé historii města Brna a bez nadsázky se dá říct, že je to místo, kam se chodili bavit už naši prarodiče. Hudební vinárna Melodie – mezi návštěvníky již tehdy známá jako „Melodka“ – byla založena v roce 1929 jakožto součást areálu stadionu na Kounicově ulici.

Po dočasném oslabení popularity klubu na přelomu tisíciletí, kdy byly prostory Melodky bez širší koncepce využívány jako techno klub a následně stagnující hudební doupě, nastala díky změně majitele v roce 2006 nová éra historie klubu. Návrat k původnímu jménu Melodka byl následován sérií zásadních přestaveb interiéru a též výrazným rozšířením dramaturgického záběru klubu, podpořeným instalací špičkového technického parku.

Z Melodky je nyní stabilně fungující nezávislý multižánrový klub se širokým spektrem návštěvníků, kterému se díky pevnému organizačnímu zázemí bez vnějších finančních injekcí daří do Brna vozit významná jména české i světové hudební scény. Nezapomíná však ani na mladé kapely, čerstvé projekty, workshopy, přehlídky, soutěže a různé další formáty pořadů kulturně uměleckého charakteru.
Bragging rights
Krátká koncertní bilance: 8 let nové Melodky: www.melodka.cz/aktualita/18-02-2014-kratka-koncertni-bilance-8-let-nove-melodky
Contact Information
Work
Phone
+420 604 518 095