Profile cover photo
Profile photo
موسسه طب الرضا
9 followers
9 followers
About
Posts

Post has attachment
دکتر ملاحی ، دکتر اکبری و موسسه طب الرضا

طب سنتی در حقیقت مجموعه ای از مهارت ها و اعمال بر پایه نظریات بومی در فرهنگ های مختلف ملل هاست. این مجموعه مهارت ها و تجربیات ، در بهداشت و نیز پیشگیری، تشخیص، بهبود و مداوای بیماری‌های جسمی و ذهنی مورد استفاده قرار می‌گیرند.
موسسه طب الرضا

موسسه طب الرضا در شهر گرگان نیز در سال ۱۳۹۱ در جهت سازماندهی و بهبود شرایط طب سنتی در گرگان ، تاسیس شد.
دکتر ملاحی

بنیان گزار این موسسه، دکتر ملاحی ، دکتر طب سنتی ، فارغ التحصیل در رشته پزشكي دانشگاه مشهد میباشد که از سال ۱۳۸۱ ، فعالیت خود را در علم طب سنتی آغاز نمود.

و دکتر طب سنتی ، دکتر ملاحی ، در سال ۱۳۸۸ فعالیت های خود را مبنی بر راه اندازی مرکز طب سنتی در گرگان متمرکز نمود. تا اینکه در سال ۹۱ موفق به تاسیس موسسه طب الرضا شد.
دکتر اکبری ناصری

در کنار موسسه طب الرضا و فعالیت طب سنتی در گرگان آن ، دکتر اکبری ، کلینیک پوست ، مو و زیبایی در کنار موسسه طب الرضا تاسیس نمود که کلینیک پوست و مو و زیبایی در کنار موسسه طب سنتی موجب رضایت مندی بیشتر مراجعه کنندگان گردید.
از خدمات برجسته موسسه طب سنتی طب الرضا مبتنی بر فعالیت های طب سنتی در گرگان میتوان به موارد زیر اشاره نمود :
طب سوزنی در گرگان :
طب سوزنی ، مهم ترین شاخه طب سنتی چینی میباشد که در آن سوزن های نازکی را به نقاط خاصی از بدن که گذرگاه انرژی میباشد فرو میکنند. این نقاط خاص در واقع گذرگاهیست که انرژی حیات ( چی ) در آن جریان دارد. طب سوزنی در گرگان در موسسه طب الرضا توسط دکتر طب سنتی ، دکتر ملاحی انجام میگردد.

دکتر ملاحی ، دکتر اکبری و موسسه طب الرضا
طب گیاهی در گرگان :
طب گیاهی از اوایل زندگی انسان بر کره خاکی رواج داشته است. در طب گیاهی ، هر گیاهی در طبیعت دارای روند رشدی ویژه خود است و خواص گیاهان در فصول ، هفته‌ها و اوقات روز و شب متغیر میباشد. از نظر خواص دارویی ، زمان مناسب برداشت محصول دارای اهمیت خاصیست. قسمت های مختلف گیاه نیز دارای اثرات متفاوتی میباشند. مجموعا موارد ذکر شده خبر از ان میدهد که فردی که میخواهد طب گیاهی را انجام دهد، باید از تمامی خواص و فواید گیاهان مختلف آگاهی کامل داشته باشد و در موازات آن به مفاهیم جزیی در طب سنتی تسلط زیادی را دارا باشد. که در نهایت بتواند برای درمان بیماریی در طب سنتی ، از طب گیاهی استفاده کند و در موازات آن با آگاهی از علم مزاج شناسی ، یک روند طب گیاهی مناسب بیمار را ارائه دهد. طب گیاهی در گرگان توسط دکتر ملاحی در موسسه طب سنتی انجام میشود.
ماساژ درمانی در گرگان :

این روش درمان به حدود ۲۷۰۰ سال پیش باز میگردد که در کتاب امپراتور زرد، برای درمان فلج و یا تب و لرز ، ورزش و ماساژ پوست وعضلات بدن و حرکات و تمریناتی در اعضای بدن توضیه شده است. بقراط در حدود چهارصد سال قبل از میلاد ضرورت استفاده از مالش را به عنوان یك درمان بخصوص در درمان آسیب های بدنی، به پزشكان گوشزد نمود .

ماساژ درمانی نیز مانند طب گیاهی و طب سوزنی نیازمند مهارت و تجربه و علم بالایی در این حیطه میباشد. دکتر ملاحی ، دکتر طب سنتی در موسسه طب الرضا ماساژ درمانی در گرگان را برای مراجعه کنندگان انجام میدهد.

Add a comment...
Wait while more posts are being loaded