Profile cover photo
Profile photo
Webregion Cz
2 followers
2 followers
About
Posts

Post has attachment
Po požáru krytého seníku zůstala na místě ještě jednotka hasičů do úplného dohoření a dohašení

Celkem osm jednotek hasičů zasahovalo od pondělního odpoledne 29.1.2018 až do 30.1.2018 v obci Světlá Hora u požáru haly s 1600 uskladněnými balíky lisovaného sena, který se nechává po dohodě s majiteli dohořet pod bedlivou kontrolou hasičů. Ve Světlé Hoře hořel zhruba devět metrů vysoký krytý stoh o půdorysu 60 × 20 metrů ocelové konstrukce s betonovými stěnami. Příčina vzniku požáru je v šetření, předběžná škoda na uskladněném seně již byla odhadnuta na 600 tisíc korun, škoda na objektu bude vyčíslena až po uhašení a jeho prohlídce.

Operační středisko hasičů bylo o požáru, který se obešel bez zranění civilních osob, informováno v pondělí ve čtvrt na čtyři odpoledne. Do místí části Světlá vyjely dvě jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) – ze stanic Bruntál a Krnov, včetně jejich výškové techniky (automobilový žebřík Renault a automobilová plošina Renault), společně s nimi také šest jednotek dobrovolných hasičů – Světlá Hora, Malá Morávka, Andělská Hora, Dolní Moravice, Vrbno pod Pradědem a Bruntál.

Hasilo se hlavně po obvodu hořící haly. Hasiči dostali oheň pod kontrolu během půlhodiny, pak se rozhodlo o kontrolovaném dohořívání. V úterý ráno zůstaly na místě tři jednotky hasičů, které pokračují v dohledu. Při zásahu se lehce zranil jeden hasič.

Dne 30.1.2018 odpoledne u požáru krytého seníku zůstává pouze místní jednotka dobrovolných hasičů – Světlá Hora, a to až do úplného dohoření/uhašení. Objekt hasiči předali majiteli.


https://www.krnovsko.web-region.cz/2018/01/30/po-pozaru-kryteho-seniku-zustala-na-miste-jeste-jednotka-hasicu-do-uplneho-dohoreni-a-dohaseni/
Add a comment...

Post has attachment
Družku měl několik let týrat – Dívčí Hrad. Při domovní prohlídce se našel mrtvý lidský plod.

O víkendu policisté zasahovali na Albrechticku. V neděli 27. 1. 2018 zadrželi 28letého muže, který byl podezřelý z násilného jednání. Policejní komisař oddělení obecné kriminality Bruntál následně zahájil trestní stíhání muže ze zločinu týrání osoby žijící ve společném obydlí a přečinů ohrožování výchovy dítěte a nebezpečného vyhrožování. Obviněnému je kladeno za vinu, že minimálně od roku 2015 do současné doby měl v bytě v obci na Krnovsku dlouhodobě, nepřiměřeně a bezdůvodně fyzicky trestat, napadat a psychicky týrat svou družku a jejich nezletilé děti. V minulosti policisté řešili opakovaně jeho protiprávní jednání vůči rodinným příslušníkům, ale družka nedala souhlas s trestním stíháním.

Při domovní prohlídce a prohlídce nebytových prostor policisté zajistili rozený několikaměsíční mrtvý plod. Kriminalisté nyní budou v rámci vyšetřování zjišťovat, zda má nález přímou souvislost s násilným jednáním obviněného ve vztahu k poškozené družce. Policisté se také zabývají případným dalším protiprávním jednáním v souvislosti s nakládáním s mrtvým lidským plodem. Muži nyní hrozí trest odnětí svobody do výše osmi let. Byl podán podnět na návrh k jeho vzetí do vazby.


https://www.krnovsko.web-region.cz/2018/01/30/druzku-mel-nekolik-let-tyrat-divci-hrad-pri-domovni-prohlidce-se-nasel-mrtvy-lidsky-plod/
Add a comment...

Post has attachment
Informační servis Městské policie Krnov od 22. 1. do 28. 1. 2018

Stížnost na pracovníky, kteří demolovovali zahrádky na trase obchvatu …
Řešení hádky mezi partnery …
Podezřelá osoba u stacionáře se jen procházela …


Se stížností, že v Hlubčické ulici, v prostoru zahrádkářské kolonie za mostem přes řeku Opavici, kde v souvislosti s výstavbou obchvatu probíhá demolice chatek, pracovníci pálí dřevotřísku a lepenku, se na odbor životního prostředí obrátil ve středu 24. ledna dopoledne zdejší obyvatel. Na místo byli vysláni strážníci, kteří zjistili, že oheň v těchto místech nikde nehoří a přítomné osoby třídí materiál do připravených kontejnerů. Přesto je hlídka poučila o správném nakládání s odpady.

K hádce mezi partnery vyjížděli strážníci v neděli 28. ledna před jednou hodinou v noci do bytového domu v Jiráskově ulici. Přivolala je žena, která uvedla, že její přítel přišel domů opilý a vyhrožuje jí. Na místě se ukázalo, že muž chtěl po přítelkyni klíče od auta, aby v něm mohl přespat, ale ona mu je nechtěla dát s obavou, že by bez ohledu na svou podnapilost v něm odjel. Hlídka oba aktéry poučila, k předání klíčů došlo a muž se odebral strávit zbytek noci ve vozidle zaparkovaném ve dvoře.

Že kolem stacionáře Benjamín na Sídlišti pod Cvilínem chodí divná osoba, která si neustále něco mrmlá a vypadá, že potřebuje pomoc, bylo oznámeno strážníkům v neděli 28. ledna po sedmé hodině ráno. Hlídka na místě zastihla dvacetiletou dívku, která své zvláštní chování zdůvodnila tím, že prožila divokou noc a teď se prochází, aby si provětrala hlavu a dala se do pořádku. Protože lékařské ošetření dívky nebylo nutné a nepotřebovala ani jinou pomoc, strážníci ji nechali, aby se vzpamatovala, a ze sídliště odjeli.


https://www.krnovsko.web-region.cz/2018/01/30/informacni-servis-mestske-policie-krnov-od-22-1-do-28-1-2018/
Add a comment...

Post has attachment
Z víkendových zpráv Policie ČR – krádeže, nehody, alkohol a drogy

Vloupání do vozidla (Karlov) …
V restauraci přišla o kabelku (Bruntál) …
Nehody (Rýmařov, Valšov) …
Agresor skončil na záchytce (Rýmařov) …
Drogu měli prodat či zprostředkovat (Bruntál) …


Vloupání do vozidla
V Karlově pod Pradědem v dopoledních hodinách dne 27. 1. 2018 na parkovacím místě u lesa vnikl pachatel násilně do zaparkovaného vozidla Renault. Z kufru odcizil tašku, ve které byly uloženy dětské pleny a krémy. Způsobená škoda činí 3 500 korun.

V restauraci přišla o kabelku
V Bruntále v restauraci na ulici Ruská dne 27. 1. 2018 krátce po půlnoci zapomněla 21letá poškozená u baru kabelku, kterou odcizil prozatím neznámý pachatel. V ní byly uloženy osobní věci poškozené, peněženka s platební kartou, doklady a hotovost 800 korun. Způsobená škoda činí 1 300 korun.

Nehody
O víkendu řešili dopravní policisté pět nehod, při kterých došlo u jedné osoby k lehkému zranění. Dvě nehody byly se zvěří. Celková škoda přesáhla 330 tisíc korun.
Mezi obcí Rýmařov a Ondřejov dne 26. 1. 2018 po 21:00 hodině jel řidič s vozidlem Superb a přímo před auto mu vyběhla ze silničního příkopu srna. Došlo ke střetu a zvíře na místě uhynulo. Způsobená škoda činí 30 tisíc korun.
Ke střetu se zvěří došlo po 21:00 hodině také dne 28. 1. 2018 mezi obcemi Valšov a Lomnice. Divoké prase vyběhlo z pravého silničního příkopu bezprostředně před jedoucí Škodu Octavii a došlo ke střetu. Zvíře bylo odmrštěno několik metrů před automobil, kde uhynulo. Způsobená škoda činí 50 tisíc korun.

Agresor skončil na záchytce
V Rýmařově na ulici 1. Máje měl dne 27. 1. 2018 napadat 38letý muž pod vlivem alkoholu poškodit zařízení bytu a napadat rodinné příslušníky. Přivolaní policisté muže zajistili a naměřili mu v dechu přes 2,4 promile alkoholu. Agresivního muže zajistili a převezli k vystřízlivění na záchytnou stanici do Opavy. Je podezřelý z přestupku proti majetku a občanskému soužití.

Drogu měli prodat či zprostředkovat
Bruntálští kriminalisté zaznamenali užívání náplastí s obsahem fentanylu. V tomto období si vyslechli obvinění tři muži ve věku 35, 43 a 62 let z přečinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropním látkami a s jedy. Od července do září roku 2017 měli v Bruntále prodat, zprostředkovat osobám závislým na omamných látkách několik transdermálních náplasti s obsahem účinné látky fentanyl. Nejstarší z obviněných, jelikož je nemocný, měl tyto náplasti na lékařský předpis. Obviněným hrozí trest odnětí svobody do výše pěti let.
V minulosti jsme v okrese Bruntál zaznamenali úmrtí po požití této návykové látky a i v tomto případě skončil jeden z uživatelů opakovaně v péči lékařů.


https://www.krnovsko.web-region.cz/2018/01/29/z-vikendovych-zprav-policie-cr-kradeze-nehody-alkohol-a-drogy/
Add a comment...

Post has attachment
Nepropadejte panice – krátké ohlédnutí za prezidentskými volbami

Prezidentské volby rozdělily republiku, hádali se kvůli nim rodinní příslušníci, přátelé, debaty o volbách vyvolaly zlou krev, padaly urážky, zbytečné osočování, výmysly, lži. Nicméně, prezidenta už naše republika na dalších pět let má. Nyní je jedno, za koho jste bojovali, komu jste dali hlas. Nyní zde máme řádně zvoleného prezidenta, a to je nutné respektovat.

Každý jsme volili dle svého názoru, přesvědčení, někdo podle stranické příslušnosti. Volby však jsou za námi, prezidenta máme a už se tedy nehádejme o to, kdo koho volil, jaký byl jeho kandidát a co je na protikandidátovi špatně.

Názorová rozpolcenost a hádky sice stále přetrvávají, ale snad to vydrží maximálně do blížící se zimní olympiády, při které pak fandové zapomenou na politiku a také na negativní kampaně. Najednou se všichni staneme odborníky na všechny zimní sporty, které uvidíme na obrazovce. 🙂
Je na čase, aby se společnost zase stmelila. Berme zase vše s humorem, vtipem, občas s lehkou nadsázkou. Takže vážení, konec hádkám a pojďme se podívat na to, jak se volilo v našem regionu.


„Don’t Panic“ (Nepropadejte panice) – pro ty co nečetli a neviděli – Stopařův průvodce po galaxii.
Zde byl prezident zvolený hlavně z toho důvodu, že jeho šílené počiny na sebe strhávají mnoho pozornosti prostých „občanů“ a tudíž odvádějí pozornost od skutečného dění.


https://www.krnovsko.web-region.cz/2018/01/28/nepropadejte-panice-kratke-ohlednuti-za-prezidentskymi-volbami/
Add a comment...

Post has attachment
Kuriozita od sousedů z Polska. Divočák vnikl při ranní mši do chrámu a napadal tam věřící, Ruda Śląska, Polsko.

Dne 21.1.2018 během nedělní ranní mše v katolickém kostele v jihopolském městě Slezská Ruda u Katovic došlo k nevídané situaci. Když byly bohoslužby v plném proudu, rozbil velké skleněné vstupní dveře svatostánku nezvaný host – obrovský divočák, který vtrhl do chrámu.
Vyvolal šok – a navíc začal agresivně pronásledovat věřící, kteří se v panice snažili zachránit, jak jen to šlo.

Část z nich pohotově srazila kostelní lavice do barikády, za niž se skryla. Jiní, hlavně mladší lidé a děti, vyskočili na lavice.

„Divočák běhal po svatyni, přičemž rozbil dvě velké vázy a cennou sochu Krista z porcelánu, naštěstí však nikoho nezranil,“ potvrdil listu Gazeta Wyborcza Arkadiusz Ciozak z policie ve Slezské Rudě. Dodal, že divočák zraněný střepy z rozbitých dveří z kostela unikl těsně před příjezdem policie.


https://www.krnovsko.web-region.cz/2018/01/26/kuriozita-od-sousedu-z-polska-divocak-vnikl-pri-ranni-msi-do-chramu-a-napadal-tam-verici-ruda-slaska-polsko/
Add a comment...

Post has attachment
Architektonická soutěž na Hlavní náměstí v Krnově vyhlášena

Město Krnov vyhlásilo otevřenou urbanisticko-architektonickou dvoufázovou soutěž “Hlavní náměstí v Krnově.” Veřejná zakázka s názvem: OTEVŘENÁ URBANISTICKO-ARCHITEKTONICKÁ DVOUFÁZOVÁ SOUTĚŽ “HLAVNÍ NÁMĚSTÍ V KRNOVĚ”
Druh veřejné zakázky: Služby
Stručný popis předmětu:
Předmětem soutěže je zpracování architektonicko – urbanistického návrhu Hlavního náměstí v Krnově, který přinese do historického jádra kvalitní městský veřejný prostor, definuje novou zástavbu nebo parkové úpravy.
Zájmem vyhlašovatele je zvýšit atraktivitu náměstí jak pro občany města, tak pro návštěvníky. Zadání soutěže je otevřené a případné vyvolání změn územního plánu je přípustné.

TERMÍNY
• vyhlášení soutěže 25. ledna 2018
• podání dotazů do 1. března 2018
• odevzdání soutěžních návrhů I. fáze do 28. března 2018 do 17:00 na podatelnu MěÚ Krnov

Zadavatel
Město Krnov

Soutěžní podmínky a zadání zájemci najdou v přehledu veřejných zakázek.


https://www.krnovsko.web-region.cz/2018/01/26/architektonicka-soutez-na-hlavni-namesti-v-krnove-vyhlasena/
Add a comment...

Post has attachment
Zkušební piloty na stavbě obchvatu prochází zatěžkávací zkouškou. Důsledkem je zvýšený hluk po dobu testování.

Na stavbě obchvatu probíhají od středy 24. do neděle 28. ledna zatěžovací zkoušky pilot. Jsou spojené s hlukem, který vydává elektrocentrála, na níž jsou napojeny hydraulické lisy. Pro práci mají stavbaři udělenou výjimku z obecně závazné vyhlášky o ochraně před hlukem, v neděli ale musí zkoušky ukončit nejpozději do 22.00 hodin.

Ve dnech 24. a 25. ledna se zkouška koná v části obce u železničního přejezdu v Bližčické ulici. Poté se zatěžovací most přesune na zkušební pilotu u křížení ulic Albrechtické a Okružní, kde bude 27. a 28. ledna. Zkouška spočívá v plynulém a soustavném zatěžování zkušební piloty do podloží, čímž se ověřuje únosnost zeminy. Je prováděna nepřetržitě po dobu 18 až 24 hodin.
Zhotovitel obchvatu tímto žádá občany o shovívavost a za vzniklé komplikace se omlouvá.


https://www.krnovsko.web-region.cz/2018/01/26/zkusebni-piloty-na-stavbe-obchvatu-prochazi-zatezkavaci-zkouskou-dusledkem-je-zvyseny-hluk-po-dobu-testovani/
Add a comment...

Post has attachment
Požár garáže s dílnou v obci Široká Niva, hasiči zachránili přilehlý rodinný domek

Šest jednotek hasičů zasahovalo ve středu 24.1.2018 pozdě večer v obci Široká Niva, místní části Pocheň u požáru převážně dřevěné garáže s dílnou a sousedním skladištěm, který si vyžádal škodu minimálně za 100 tisíc korun. Hasiči zachránili před požárem přilehlý rodinný domek, uchráněný majetek odhadli na půl milionu korun. Za požár může nedbalost majitelů při používání topidla na tuhá paliva.

Operační středisko hasičů bylo o požáru informováno ve čtvrtek krátce po 21. hodině. Do Pochně vyjela jednotka Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) ze stanice Bruntál, společně s ní pět jednotek dobrovolných hasičů – Široká Niva, Světlá Hora, Vrbno pod Pradědem, Krnov a Bruntál.

Už při příjezdu první jednotky hořela přízemní garáž s dílnou o půdorysu 8 x 7 metrů, přilehlá k rodinnému domku, vydatným plamenem. Oheň stačil přeskočit na necelý metr vzdálené skladiště o půdorysu 7 x 3,5 metru. Hasiči uchránili před ohněm rodinný domek, jehož stěnu začal chladit ještě před jejich příjezdem vodou ze zahradní hadice jeden z majitelů.

Hasiči dostali oheň pod kontrolu za 35 minut, když stačili vynést mimo oblast ohrožení čtyři dvoukilogramové propanbutanové tlakové lahve a šestikilogramovou tlakovou láhev na oxid uhličitý. Dohašeno měli za další čtvrthodinu.

V garáži shořel starší osobní automobil Honda a traktor domácí výroby, také elektrické ruční nářadí. U zachráněného rodinného domku popraskala vlivem žáru tři okna. Majitelé celkovou škodu odhadli „jen“ na sto tisíc korun. Jeden z nich se při zásahu popálil, odmítl ale ošetření.


https://www.krnovsko.web-region.cz/2018/01/25/pozar-garaze-s-dilnou-v-obci-siroka-niva-hasici-zachranili-prilehly-rodinny-domek/
Add a comment...

Post has attachment
Aplikace Záchranka a Horská služba ČR spojily své síly při záchraně raněného na horách

Aplikace Záchranka funguje téměř dva roky a za tak krátkou dobu se jí podařilo dosáhnout výrazných úspěchů; ve svých chytrých telefonech ji má více než půl milionu uživatelů, na základě volání z aplikace vyjížděla ZZS k 1500 případům, přes aplikaci volá o pomoc zhruba 40 lidí každý den, při použití aplikace se podařilo zkrátit dojezdové časy záchranářů. „I přes tyto úspěchy se snažíme aplikaci neustále vylepšovat, k druhým narozeninám jsme si tak nadělili spolupráci s horskou službou a také nové funkcionality, při vývoji novinek vycházíme ze zpětné vazby odborníků – tedy záchranářů, ale i uživatelů,“ říká Filip Maleňák, autor aplikace Záchranka.

Oficiální aplikace zdravotnické záchranné služby – Záchranka – se tak stává i oficiální aplikací Horské služby České republiky. Nyní při stisknutí nouzového tlačítka v případě, že se člověk nachází na horách, dochází k odeslání nouzové zprávy s přesnou GPS polohou, stavem baterie a zdravotními informacemi, kontakty na osoby blízké a dalšími údaji, jak na ZZS příslušného kraje, tak všem členům HS v dané oblasti. Následně dochází vždy k vytočení linky 155, kde operátoři koordinují celou záchrannou akci. V případě, kdy je součinnost obou záchranných složek potřebná, mají tak obě složky současně k dispozici kompletní identifikaci volajícího. Přeposílaní informací či zdlouhavé vysvětlování situace se tak díky spojení aplikace Záchranka a aplikace Horská služba zjednodušilo.

Se spojením aplikací ale zároveň nedošlo ke ztrátě možnosti kontaktovat pouze HS, jak byli uživatelé zvyklí právě z aplikace Horská služba. Samostatné tlačítko pro přímé kontaktování HS je v aplikaci Záchranka zachováno. Uživatel se tak dovolá na linku 1210 a současně odešle nouzovou zprávu přímo HS. Tuto funkcionalitu můžou lidé v nouzi použít např. v případě, že se ztratí na horách. V záložce „Lokátor“ pak nově uživatelé aplikace Záchranka najdou také kompletní přehled stanic horské služby. „Můžou si tak vyhledat jim nejbližší stanici, nebo si přečíst lyžařské desatero,“ dodává Maleňák.

Mezi další novinky patří i nové grafické rozhraní aplikace Záchranka – podoba se po dvou letech částečně změnila právě na základě zpětné vazby od uživatelů. Aplikace Záchranka má nyní světlý podklad, větší písmo a přehlednější ikony, změny se prováděly v duchu celé aplikace – tedy tak, aby jednoduše umožnily záchranu člověka v nouzi.

V minulém roce také Záchranka přinesla novinku pro neslyšící uživatele, kteří v případě neschopnosti hlasově komunikovat s operátorem linky 155 můžou svůj stav specifikovat pomocí jednoduchých ikon. Nově se tato možnost otevírá všem uživatelům, v případě, že jim jejich stav nedovolí mluvit, zmáčknou tlačítko „nemohu mluvit“ a budou komunikovat se záchranáři pomocí ikon.

Poslední novou funkcionalitou je zadání adresy trvalého bydliště do informací o uživateli aplikace, a to včetně čísla bytu či poschodí, ve kterém uživatel žije. Záchranáři tak nemusejí volajícího o pomoc, který operátorce řekne, že je doma, zdlouhavě hledat. Potřebu přidat adresu trvalého bydliště do osobního profilu uživatele aplikace Záchranka iniciovali sami záchranáři – často se totiž setkávali s tím, že pokud pacienti využili aplikaci Záchranka v budově, GPS nedokázala s přesností na metry určit, kde se raněný nachází.

Novou verzi aplikace Záchranka bylo možné vyvinout pouze díky počáteční podpoře Zdravotnické záchranné služby Jihomoravského kraje, péči generálního partnera Nadace Vodafone a také zájmu České pojišťovny. Velmi oceňujeme spolupráci s Horskou službou ČR, Asociací zdravotnických záchranných služeb ČR, Českou resuscitační radou a s dalšími partnery.


https://www.krnovsko.web-region.cz/2018/01/25/aplikace-zachranka-a-horska-sluzba-cr-spojily-sve-sily-pri-zachrane-raneneho-na-horach/
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded