Profile cover photo
Profile photo
Psychopraca.net
5 followers -
Pierwsza polska strona z ofertami dla studentów psychologii i psychologów.
Pierwsza polska strona z ofertami dla studentów psychologii i psychologów.

5 followers
About
Posts

Add a comment...

Post has attachment

Post has attachment
Powoli zbliża się wiosna – za oknami jest coraz cieplej. Okres przejściowy pomiędzy porami roku to nie tylko zmiana pogody. Dla wielu z nas, zwłaszcza meteoropatów, jest to również czas, kiedy czujemy się gorzej.
Zmniejsza się nasza zdolność koncentracji, witalność i mamy mniej pozytywnej energii niż zwykle. Właśnie w takiej sytuacji najbardziej powinniśmy dbać o zdrowie.
http://psychopraca.net/artykuly/jak-przywrocic-sobie-pozytywna-energie-i-zdolnosc-koncentracji
Add a comment...

Grywalizacja to pojęcie, które narodziło się wraz z rozwojem nowoczesnych technologii – komputerów i Internetu. Według Pawła Tkaczyka, doradcy marketingowego oraz autora bestsellerowych książek „Zakamarki Marki” i „Grywalizacja”, oznacza wykorzystanie mechanizmów znanych z gier komputerowych w realnym świecie. Okazuje się, że zasady rządzące grami komputerowymi, oparte na rywalizacji i pokonywaniu kolejnych przeszkód, mogą przyczynić się do podniesienia poziomu motywacji pracowników we współczesnych firmach. W jaki sposób skutecznie motywować zespół do pracy?
Więcej:
http://psychopraca.net/artykuly/jak-motywowac-pracownikow
Add a comment...

Post has attachment

Post has attachment
Średni wiek Polek rodzących dzieci od początku lat 90-tych konsekwentnie rośnie. W 1990 roku wynosił 26,7 lat, w 2008 – 28,2 lat, a w 2015 było to już 29,7 lat – wynika z danych GUS.W związku z tym spada także dzietność w Polsce – w ubiegłym roku jej współczynnik wyniósł zaledwie 1,3, podczas gdy w 1990 roku na jedną kobietę urodziło się 2 dzieci. Jeśli do tego dodamy malejącą liczbę małżeństw przypadających na jeden rozwód, dane demograficzne w naszym kraju mogą niepokoić. Zdaniem ekspertów z Centrum Psychoterapii Vide, za taki stan rzeczy odpowiada przede wszystkim pięć czynników (...)
Czytaj więcej:
http://psychopraca.net/artykuly/w-polsce-coraz-starsze-kobiety-rodza-coraz-mniej-dzieci-a-na-trzy-malzenstwa-przypada-az-jeden-rozwod
Add a comment...

Post has attachment
"Rynek obecnie oferuje wiele szkoleń dla coachów, w bardzo różnej formie i trybie. Rośnie również oferta studiów podyplomowych dotyczących tematyki coachingu. Jednak tylko cześć z tych szkoleń prezentuje poziom pozwalający uczestnikom zyskać kompleksowe kompetencje potrzebne do samodzielnego prowadzenia coachingu."
O kształceniu coachów, czyli co powinien wiedzieć i potrafić profesjonalny coach (artykuł autorstwa Mirosławy Huflejt- Łukasik):
http://psychopraca.net/artykuly/o-ksztalceniu-coachow-czyli-co-powinien-wiedziec-i-potrafic-profesjonalny-coach
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Choroba afektywna dwubiegunowa ( ChAD) – określana kiedyś jako depresja dwubiegunowa, cyklofrenia czy też psychoza maniakalno – depresyjna jest zaburzeniem nastroju, które charakteryzuje się występowaniem u chorego epizodów zarówno depresji, jak i manii. (...) Więcej: http://psychopraca.net/artykuly/leczenie-choroby-afektywnej-dwubiegunowej
Add a comment...

Post has attachment
Już w październiku 2016 roku rusza kolejna edycja Studium Neuro-Lingwistycznej Psychoterapii:
http://nlpt.edu.pl
Studium NLPt
Studium NLPt
nlpt.edu.pl
Add a comment...

Post has attachment
Obok zatrudnienia w firmach szkoleniowych, działach HR czy współpracy z instytucjami takimi jak szkoły, przedszkola, wojsko, więzienia czy sądy, częstą motywacją do podjęcia studiów psychologicznych jest również zawód psychoterapeuty. O zasadach kształcenia psychoterapeutów i predyspozycjach do tej roli oraz neurolingwistycznej psychoterapii pisze dla Psychopraca.net Benedykt Peczko:
http://psychopraca.net/artykuly/psychoterapia-nauka-stosowana-i-sztuka.-o-rozwoju-zawodowym-ktory-nigdy-sie-nie-konczy
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded