Profile cover photo
Profile photo
Kapap Czech
6 followers
6 followers
About
Communities and Collections
View all
Posts

Post has attachment
PŘÍBRAM: Kurz sebeobrany žen pro 50 účastnic (13/1/2019)
Add a comment...

Post has attachment
PŘÍBRAM: Kurz sebeobrany žen (13/1/2019)
Dne 13.ledna proběhl první letošní seminář sebeobrany pro ženy, který se konal v Boxerně příbramského Křižáku. Kurz organizovala skupina KAPAP CZECH, která v Příbrami trénuje izraelskou sebeobranu.
Na kurzu se sešlo 50 účastnic, kterým není lhostejná jejich bezpečnost a chtějí se umět bránit. Základem ženské sebeobrany je zejména prevence, tedy sledovat okolí a udržování svého osobního prostoru. V případě napadení je důležité se útočníka, co nejrychleji zbavit a rychle utéct do bezpečí.
Na úvod jsme si ukázali, jak je jednoduché někomu nečekaně ublížit, když agresor ví jak. Poté jsme se pustili do základů – jak se správně postavit, jak si chránit hlavu, jak efektivně kopat či bouchat. V našem snažení nám pomáhali zkušení instruktoři a instruktorky.
Pro účely obrany jsme se naučili několik základních technik - obranu proti úchopu, škrcení, atd. Na závěr jsme si naučené techniky vyzkoušeli v malých skupinkách mezi sebou. Podle ohlasů se kurz líbil a v březnu 2019 chystáme pokračování.

(Autor: Jitka Janoušková)
(www.kapap-czech.cz)
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Add a comment...

Post has attachment
DOBŘÍŠ: Lednový kurz sebeobrany žen - sexuální ataky (6/1/2019)
V lednu proběhl 4.kurz sebeobrany žen v našem centru na Dobříši. Zúčastnilo se možné maximum - celých 20 žen a dívek.
Obsahem kurzu byly sexuální útoky, tj. typické situace, když je žena napadena jako sexuální objekt s cílem dosáhnout pohlavního aktu násilím.
Začali jsme útoky a obtěžováním ve stoji, poté jsme se posunuli na zem a naučili se základy boje na zemi, vyzkoušeli typické situace, ke kterých může docházet.
Zdůraznili jsme, že základním principem je vždy prevence a udržení dostatečné vzdálenosti mezi útočníkem a obětí. Pokud se to nepovede, je nutné použití rychlých a jednoduchých technik, které následuje útěk.
Věříme, že se kurz líbil, o čemž ostatně svědčí nemalý zájem účastnic i o řádné tréninky. Takže se těšíme na setkání ať už na trénincích či únorovém kurzu, který se koná 3.2.2019.
(www.kapap-czech.cz)
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
06.01.19
17 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
ROK 2019
Novoroční fotečka s naším dobříšským billboardem u Benziny při výpadovce na Příbram. Vyfoťte se s ním taky, fotku nám pošlete a získáte od nás dárek. A stejně tak se můžete přidat k nám. Pro naše členy připomínám, že zahajujeme akci PŘIVEĎ KAMARÁDA, díky které mohou mít levnější další pololetí až o 30% z naší ceny (což dělá 1000 kč u dospělého cvičence a 600 kč u teenagera!!!). Takže neváhejte a přidejte se. Info máte v lednovém KAPAP NEWS na mailu nebo kontaktujte přímo mě. Na setkání v Novém roce 2019 se těší váš Instruktor Mike (www.kapap-czech.cz)
Photo
Photo
01.01.19
2 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
PF 2019
Photo
Add a comment...

Post has attachment
SEMINÁŘ KAPAP CZECH na LEDEN 2019.
Pro účast se registrujte online na našem webu (http://www.kapap-czech.cz/?page_id=81)
Photo
Add a comment...

Post has attachment
BRNO: Sváteční seminář KAPAP (28/12/2018)
V pátek 28.12.2018 proběhl sváteční seminář KAPAP pro moravské cvičence v zápasnické tělocvičně v Brně.
Seminář byl zaměřený technicky, tak aby si všichni ze cvičení odnesli maximum bojové techniky. Ačkoliv, díky vytíženosti tělocvičny, byl seminář pouze dvouhodinový, užili jsme si jej do poslední minuty.
Akce se zúčastnili cvičenci z Brna, Uherského Hradiště, Ostravy a Vysočiny. Děkuji všem za nasazení a aktivitu. Myslím, že to byl velice povedený seminář.
(www.kapap-czech.cz)
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
28.12.18
8 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
Prezentace KAPAP CZECH na SOU Sedlčany (21/12/2018)
Poslední školní den před Vánočními prázdninami byl na SOU Petra Bezruče v Sedlčanech ve znamení prezentace izraelské sebeobrany. Ve třech 90 minutových blocích, které domluvil pro školu sedlčanský trenér Josef Staňo, představil pro 60 studentů naše pojetí sebeobrany. A zájem prý byl veliký.
Akce se velice povedla a děkujeme za pozvání ze strany Vedení školy. Stejně tak děkujeme za skvělou prezentaci sedlčanské skupiny, kterou jistě brzy někteří studenti z řad SOU rozšíří.
(www.kapap-czech.cz)
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
23.12.18
7 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
HRADECKÝ NŮŽ 3. (16/12/2018)
Na třetí adventní neděli jsme byli pozváni, na doporučení našeho bývalého cvičence, prezentovat znalosti a dovednosti kolem boje nožem na 3.ročník prodejní výstavy nožů do Hradce Králové. Zde proběhl 30 minutový mini-seminář toho, o čem je nůž a jeho použití v sebeobraně. Děkuji za pozvání od organizátora (Mira Rybář), dále děkuji svému věrnému sparringovi Fanda Zíka a hradeckému trenérovi Pavel Zelenka za pomoc s propagací a na našem stánku na výstavě. Těšíme se na další spolupráci či pozvání. I když cesta byla dlouhá, moc jsme si to užili a poznali mnoho zajímavých lidiček z Hradecka na akci, získali nové a zajímavé kontakty. Super strávená adventní neděle, přátelé. Díky všem.
(www.kapap-czech.cz)
Photo
Photo
19.12.18
2 Photos - View album
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded