Profile cover photo
Profile photo
Butejko.pl
About
Posts

Post has attachment
Co wyróżnia metodę Butejki? O co chodzi w ćwiczeniach zredukowanego oddechu? Czy samo oddychanie przeponowe i przez nos wystarczy?

Fakt jes taki, że 99.9% ludzi oddycha nadmiernie. Nie wierzysz? Zrób sobie test pauzy kontrolnej:

http://butejko.pl/cwiczenia/jak-zmierzyc-pauze-kontrolna/

Stres, brak ruchu, zanieczyszone powietrze i przetworzone pokarmy zwiększają objetość oddechową. Dlatego by zadbać o zdrowie należy świadomie ją redukować.

Przesyłam link do podstawowego ćwiczenia "Butejkowego" - zredukowanego oddechu:
https://www.youtube.com/watch?v=NM7K1tJltYQ

Spróbuj sam i skomentuj video na YT jeśli poczułeś jakąś różnicę. Najczęśniej odczuwane jest ciepło w ciele - oznaka rozszerzenia naczyń krwionośnych przez wyższy poziom CO2 oraz większa ilość śliny - znak że uruchomiona została parasympatyczna gałąź układu nerwowego.
Add a comment...

Post has attachment
Dostałam takie sympatyczne słowa od Igora na temat mojego nagrania z progresywną relaksacją mięśni metodą Jacobsona:

"To rewelacyjne nagranie niezawodnie pomagało mi zasnąć od ponad 2 miesięcy. Słuchałem go praktycznie co dzień. To nagranie bardzo pomagało mi uzyskać zdrowy sen w sytuacji stałego napięcia. Dodam, że sama relaksacja mięśni bez nagrania nie daje aż tak dobrych efektów."

https://www.youtube.com/watch?v=nohxTFjVTHU&t=4s
Add a comment...

Post has attachment
Pani Ewa trafiła do mnie kilka miesięcy temu z przekonaniem, że nie jest w stanie nauczyć się oddychać przez nos. Miała do tego ciągłe poczucie duszności, wysokie ciśnienie, bezdech senny oraz była ciągle zmęczona. Dzięki pracy i wytrwałości zmieniła swoje nawyki oddechowe i zrealizowała swoje marzenie- zdobyła góry w Gruzji.

Oto jej relacja:
"Jestem osobą, która chorowała na nadciśnienie i bezdechy senny. Dzięki ćwiczeniom oddechowym zrealizowałam swoje marzenie i zdobyłam góry w Gruzji na wysokości powyżej 2000m.n.p.m. Dzień zaczynam od ćwiczeń oddechowych i to ułatwia mi funkcjonowanie w ciągu dnia. Wcześniej miałam problemy z wejściem na pierwsze piętro dzisiaj wchodzę bez trudu na czwarte. Lepiej śpię, mam więcej energii, nie mam już palpitacji podczas wysiłku fizycznego oraz potrafię bez trudu oddychać nosem. Jestem żywym przykładem, że ćwiczenia oddechowe bardzo pomagają w codziennym życiu."

Historia pani Ewy to nie cud, magia ani przypadek. Każdy kto uzdrawia swój oddech, odczuwa poprawę jakości życia. Za każdym razem kiedy obserwuję przemianę oddechową u klienta jestem oczarowana prostotą i skutecznością metody Buteki.

Jeśli chcesz nauczyć się tej metody lub znasz kogoś kto jej potrzebuję, zaprasza na kurs on-line:
http://butejko.pl/kursy/kurs-powrot-zdrowia/
Photo
Add a comment...

Post has attachment
W tym roku wiele się wydarzyło zakresie świadomej pracy z oddechem. Dziękuję wszystkim osobom, które angażowały się zarówno w oddechową pracę nad sobą jak i w szerzenie tej cudownej i tak prostej metody z innymi. Niech ta wiedza trafia pod liczne strzechy i prowadzi wszystkich do zdrowia ciała i umysłu.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Add a comment...

Post has attachment
Im spokojniej oddycham, tym pełniej żyję.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Kurs instruktorski metody Butejki/ Buteyko - maj 2018, Kraków.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Dobre rady zawsze w cenie. Metoda Butejki wspomniana w punkcie 4-tym. :)
Photo
Add a comment...

Dzięki połączeniu sił Patrick McKeown, StrefaRozwoju.pl i Butejko.pl - jak zdrowo oddychać stworzyliśmy bezpłatny minikurs wyciszania umysłu i oddychania:

http://strefarozwoju.pl/minikurs-oddychania-wyciszania-umyslu/


Zapraszam:)
Add a comment...

Post has attachment
Czym charakteryzuje się zdrowy oddech? Na pewno jest spokojny, cichy, delikatny i przez nos.
W razie wątpliwości pomoże wam poniższe zestawienie:
Photo
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded