Profile

Cover photo
niusha saremi
Worked at journalist
Attended school of media
Lived in turkey
62,771 views
AboutPostsPhotosVideos

Stream

niusha saremi

Shared publicly  - 
 
انتشار اسناد توافق ۲۰ هزار میلیارد تومانی شهرداری تهران و سپاه پاسداران از سوی روز، بازتاب‌های بسیاری به دنبال داشت و از جمله منجر به واکنش اعضای شورای شهر تهران در جلسه روز سه‌شنبه شد. در این گزارش ضمن انتشار بخش‌های دیگری از این تفاهمنامه که تقریبا تمامی پروژه‌های عمرانی پایتخت را در اختیار سپاه قرار می‌دهد، نگاهی داریم به واکنش اعضای شورای شهر و رسانه‌های داخلی.
 ·  Translate
4
Add a comment...

niusha saremi

Shared publicly  - 
 
هنوز ماجرای تجاوز ناظم مدرسه‌ی در غرب تهران به دست‌کم ۶ دانش‌آموز کهنه نشده که خبری مبنی بر آزار ۱۴ دانش آموز توسط معلم ورزش یک مدرسه‌ در جنوب پایتخت منتشر شده است. از سوی دیگر یک وکیل دادگستری در گفت‌وگو با روز، از حادثه‌ای پرده برمی‌دارد که در آن، راننده سرویس یک مدرسه استثنائی در مشهد، بارها و بارها دختری را مورد تجاوز قرار می‌دهد تا این که دختربچه‌ی مبتلا به نارسایی‌های جسمی و ذهنی، حامله می‌شود. در گزارش پیش‌رو، جزییات این موارد آزار و تجاوز جنسی را به همراه اظهارنظر حسین احمدی‌نیاز، حقوقدان و وکیل دادگستری می‌خوانید.
 ·  Translate
5
shima abolfazli's profile photo
 
:(
Add a comment...

niusha saremi

Shared publicly  - 
 
مجلس شورای اسلامی کلیات طرحی را تصویب کرده است که بر اساس آن مجازات ۲ تا ۵ سال حبس برای انجام عمل‌های جراحی جهت پیشگیری از بارداری (وازکتومی و توبکتومی)‌ اعمال خواهد شد. در صورت تصویب نهایی طرح "افزایش نرخ باروری و پیشگیری از کاهش رشد جمعیت"، سقط جنین، روش‌های مختلف عقیم‌ کردن و حتی تبلیغات مربوط به کاهش فرزندآوری و کنترل جمعیت ممنوع شده و برای آن‌ها مجازات درنظر گرفته می‌شوند. همچنین آموزش‌های پیش از ازدواج و آموزش روش‌های پیشگیری از بارداری در درمانگاه‌ها حذف خواهند شد. این طرح مجلس در راستای سیاست‎های افزایش جمعیتی است که موکدا از سوی رهبر انقلاب عنوان و به یکی ازمهم‌ترین دغدغه‌های مسئولان در سطوح مختلف بدل شده است.

فروغ سمیع‌نیا، فعال حقوق زنان در گفت‌وگو با روز، از مغایرت این طرح با حقوق زنان می‌گوید و معتقد است که نمایندگان مجلس به دلیل عدم پذیرش سیاست‌های تشویقی از سوی مردم، دست به تصویب سیاست‌های تنبیهی زده‌اند.
مریم رحمانی، دیگر فعال حقوق زنان نیز پیش‌تر در گفت‌وگو با روز، این طرح‌ را دخالت مستقیم حاکمیت در حوزه خصوصی مردم دانسته است: "حاکمیت حق ندارد به اتاق خواب مردم سرک بکشد.علاوه بر آن، چنین برنامه‌هایی بیشترین ضربه را با توجه به وضعیت اقتصاد جامعه، متوجه زنان طبقه فرودست و بعد متوسط خواهد کرد."
به گفته او "رشد سقط جنین، کاهش سلامت زنان، مرگ و میر زنان و کودکان، افزایش ایدز و بیماری‌های مقاربتی، افزایش تولد کودکانی با انواع معلولیت‌ها وحتی رشد کودک‌آزاری از عواقب این سیاست‌هاست."
 ·  Translate
8
1
Amin Rzi's profile photo
Add a comment...

niusha saremi

Shared publicly  - 
 
تجمع روز جمعه زنان مقابل در ورودی ورزشگاه ۱۲ هزار نفری آزادی، برخلاف دو تجمع هفته‌های اخیر به خشونت کشیده شد.
یک شاهد عینی که مورد ضرب و شتم ماموران قرار گرفته در گفت‌وگو با "روز" مشاهداتش را این‌گونه شرح می‌دهد: "می‌گفتند شما بی شعورید، شما خانواده ندارید، شما بی اصالتید، فکر کردید روحانی آمده خبری شده؟ مدام تکرار می‌کردند که امشب در بازداشتگاه می‌مانید فردا هم به دادسرا می‌روید. اما ساعت ۱۰ شروع کردند به عکس و تعهد گرفتن. نام و نام خانوادگی را نوشتند، اتهام‌مان هم فراخوان ورزشگاه بود."
حسین گروسی عضو کمیسیون ورزش مجلس علت ممانعت از ورود زنان را کمبود "جا" می‌داند. او در برابر این سئوال که چرا همان فضای محدود به مساوات بین زنان و مردان تقسیم نمی‌شود، پاسخ می‌دهد: "حالا انشا‌الله تمهیداتی اندیشه می‌شود تا زمینه حضور همه اقشار جامعه در ورزشگاه فراهم شود. "
 ·  Translate
5
1
Ajai Mani Tripathi's profile photo
Add a comment...

niusha saremi

Shared publicly  - 
 
در خرداد 91 شورای عالی انقلاب فرهنگی، "حقوق زن در اسلام" را جایگزین رشته "مطالعات زنان" کرده بود. حالا خبر رسیده که "شورای تحول و بازنگری در علوم‌انسانی شورای عالی انقلاب فرهنگی" در جلسه روز یکشنبه ۲۵ خردادماه، دومین رشته جایگزین مطالعات زنان، تحت عنوان رشته "مدیریت خانواده" را هم به تصویب رسانده‌است. رشته مطالعات زنان در چند سال اخیر بارها زیر تیغ سیاست تغییر در علوم انسانی ،-که رهبر جمهوری اسلامی آن را زمینه ساز "بی‌اعتقادی به تعالیم اسلامی" می‌داند،- رفته است.

نیکزاد زنگنه، فعال حقوق زنان و دانشجوی کارشناسی ارشد مطالعات زنان در این ارتباط به "روز" می‌گوید: "رشته مطالعات زنان مانند هر مقوله‌ای که با بحث زنان در ارتباط است، از بدو راه اندازی در ابتدای دهه 80 در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه های کشور، با چالش های مختلفی مواجه بوده است. گرچه از ابتدا سرفصل های دروس این رشته در هر دو گرایش «حقوق زن در اسلام» و «زن و خانواده» مبتنی بر متون دینی و قرآنی تدوین شده بود و جای هرگونه رویکرد علمی و سکولار نسبت به مسائل زنان و پرداختن به رویکردهای برابری جنسیتی و مبحث فمینیسم در آن خالی بود، اما باز هم در طول زمان، بارها دستخوش تغییرات ایدئولوژیک سختگیرانه شده است."
 ·  Translate
3
Add a comment...

niusha saremi

Shared publicly  - 
 
پرچم ایران در دستشان است و لبخندی کمرنگ بر لبشان، آمده‌اند تا با حضور در ورزشگاه، تیم ملی والیبال کشورشان را که در مقابل تیم ملی برزیل مسابقه می‌دهد، حمایت کنند. زنان برزیلی و همسران مقامات از جلوی چشمانشان عبور می‌کنند و وارد استادیوم می‌شوند؛ اما آنها اجازه ورود نمی‌یابند تا لبخند تلخشان در عکس‌هایی که پشت در بسته می‌گیرند ثبت شود و برگ دیگری باشد از دفتر ممنوعیت زنان ایرانی برای ورود به ورزشگاه‌ها. صبا شعردوست، روزنامه‌نگار ساکن تهران یکی از همان زنانی است که روز جمعه ۲۳ خرداد، پشت درهای بسته استادیوم ۱۲ هزار نفری آزادی حضور داشته است. او به "روزآنلاین" می‌گوید که این زنان با وجود این‌که می‌دانستند امکان پا گذاشتن به درون ورزشگاه‌ اندک است؛ آمده بودند تا نابرابری‌ و تبعیضی را که در حقشان اعمال می‌شود را نشان دهند...
 ·  Translate
8
Add a comment...

niusha saremi

Shared publicly  - 
 
رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری و مشاور عالی وزیر کشور می‌گوید "به جای اینکه بدحجابی را از ترکیه و مالزی یاد بگیرید، تلاش و کوشش را از آنها یاد بگیرید" و تاکید می‌کند که "آنها کشور اسلامی هستند اما اینجا، جمهوری اسلامی است و رعایت حجاب اسلامی طبق قانون الزامی است." اکرمی که پیش‌تر گفته بود زنان به آرایشگاه سیار بدل شده‌اند در گفت‌وگو با روز توضیح بیشتری در این خصوص می‌دهد: "خانمی، لباسی را که باید در مهمانی بپوشد، آن هم مهمانی بانوان یا محارم خودش، یا آرایشی که باید در خانه برای همسرش و یا در مهمانی‌هایی زنانه داشته باشد، می‌آید در جامعه. به طور طبیعی این فرد آرامش جامعه، آسایش جامعه و فضای کار و تلاش جامعه را دگرگون می کند، افراد را به خودش مجذوب می‌کند و مانع می‌شود که افراد به کار و زندگی طبیعی‌شان برسند.... الان شما ببینید یکی از چیزهایی که واقعا هیچ مبنایی ندارد و باب شده، این زدن عینک وسط سر است، خب معلوم است مرد باشد یا زن، این عینک برای چشم است. آن خانمی که روسری را می‌زند عقب؛ عینک را می‌زند روی سرش و یا آقا پسر هم همینطور، معنایش چیست؟ از چه کسی تقلید می‌کند؟ چه چیزی را به جامعه عرضه می‌کند؟ آیا نباید او را زیر سئوال بریم که آقا عینک برای چشم است نه برای سر؟ سر که عینک نمی‌خواهد. الان شما همین یک قلم را نگاه کنید چقدر هزینه برای زنگی افراد به وجود آورده و ببینید میلیاردها پول از کشور بیرون می‌رود برای واردات این چیزها، آمار را ببینید ما رتبه هفتم دنیا را در مصرف لوازم آرایش داریم. اینها همه ضرر است."
 ·  Translate
2
Add a comment...

niusha saremi

Shared publicly  - 
 
شهرداری تهران با امضای قراردادی به مبلغ ۲۰ هزار میلیارد تومان، بخش قابل توجهی از پروژه‌های عمرانی پایتخت را به سپاه پاسداران واگذار کرده است. قراردادی با این مبلغ و گستردگی، عملا شرکت‌ها و پیمانکاران دیگر را از دور خارج خواهد کرد. یک منبع آگاه در شهرداری تهران ضمن در اختیار گذاشتن اسناد این قرارداد، آن را بی‌سابقه توصیف کرده و گفته شهرداری برای عقد آن موظف به دریافت تایید شورای شهر بوده اما این موافقت و نظارت از سوی شورا وجود نداشته است. 
 ·  Translate
2
Add a comment...

niusha saremi

Shared publicly  - 
 
عکس‌هایش در فضای مجازی دست به دست می‌شود، مخصوصا آنها که با لباس روحانیت مشغول انجام حرکات رزمی است. روی کارت ویزیتش هم عکسی خندان از خودش چاپ کرده و نوشته "محمد حسین صفری، پیشگام در اجرای برنامه‌های طنز شرعی". گفت‌وگو با او را از همین اصطلاح طنز شرعی شروع کردیم، این که طنز شرعی چیست و طنز غیرشرعی کدام است.
او به "روز" می گوید: "این که می‌گویند اسلام با خنده مخالف است را فقط مردم عادی نمی‌گویند؛ متاسفانه دوستانی که هم‌لباس ما هستند هم می‌گویند. ما احساس می‌کنیم این‌ها چون نمی‌توانند از این طریق جذب کنند از آن ور بام می‌افتند. یعنی فقط روایت‌هایی تعریف می‌کنند که گفته نخند! اما قرآن صریح می‌گوید خدای تو خدایی است که هم تو را می‌خنداند هم می‌گریاند. به هر حال آنهایی که مدام می‌خواهند مردم در غم باشند و شاد نباشند از این ور بام می‌افتند. امام صادق(ع) فرمودند مومن نیست مگر اینکه در وجودش شوخ‌طبعی باشد. مومن باید شوخ‌طبع باشد، اما حدود شرعی هم رعایت شود. بزرگان ما همه خنده با صدای بلند دارند، این ذات انسان است، همانطور که خشم یا گریه در ذات انسان هست. یک صحنه غصه‌دار می‌بینی گریه می‌کنی، خنده هم همین‌طور است. اینطوری نیست هر کس قهقهه کرد شیطانی باشد. اما بعضی‌ها بعد از انقلاب این دیدگاه را داشتند و وضعیت فرهنگ را می‌بینند به کجا رسیده است. ما از هر طرف بام بیفتیم ضرر می‌کنیم."
 ·  Translate
13
1
Amin Rzi's profile photo
Add a comment...

niusha saremi

Shared publicly  - 
 
به لینک زیر در صفحه فیس بوکی روزآنلاین بروید، نتیجه بازی ایران و بوسنی را پیش بینی کنید و جایزه بگیرید.
https://www.facebook.com/584634201565095/photos/a.842203105808202.1073741830.584634201565095/842204615808051/?type=1&theater
 ·  Translate
5
1
Bahman Mahmoudi's profile photo
Add a comment...

niusha saremi

Shared publicly  - 
 
گزارشگر شبکه اول تلویزیون آلمان پس از بازی ایران و نیجریه، زیر فشار انتقادات سختی قرار دارد. او سازمان‌دهی تیم ملی ایران را در مقابل تیم نیجریه زیر سئوال برده و ایرانی‌ها را، جنوبی خطاب کرده بود و حالا حتی موقعیت شغلی‌اش هم به خطر افتاده است. اما همزمان در ایران، خبرگزاری مهر در گزارش و مصاحبه‌ای، مهاجران خارجی و افغان‌ها را عامل نیمی از جرایم وجنایات هولناک و آسیب‌های اجتماعی کشور معرفی کرده است.
در گزارش مهر به افغانستانی‌ها اتهام زده شده که ارتکاب قتل های فجیع برایشان اسان است!
این رویکرد رسانه‌ای موید و تشدید کننده اتفاقات شرم‌آوری است که از جمله فروردین ماه امسال در نظام‌آباد قزوین رخ داد و در جریان آن، ده‌ها خانواده افغان مورد حمله و آزار قرار گرفتند و مجبور به ترک محل سکونتشان شدند.
 ·  Translate
6
Add a comment...

niusha saremi

Shared publicly  - 
 
۱۹۵ نماینده مجلس شورای اسلامی بیانیه‌ای خطاب به حسن روحانی امضا کرده و خواستار پیگیری جدی مساله حجاب در کشور شده‌اند. در این نامه "تلاش برای تغییرسبک زندگی مردم ایران درموضوع عفاف وحجاب" یکی از محورهای عمده‌ی "تهاجم فرهنگی علیه نظام اسلامی" توصیف شده است. سید ناصر موسوی لارگانی، یکی از نمایندگان امضا کننده این نامه در گفت‌وگو با "روز" وضعیت حجاب در کشور را "زننده" می‌داند و تاکید می‌کند که پوشش انتخابی معنا ندارد و همه مجبورند که حجاب اسلامی را رعایت کنند. او از "غیرت" خانواده‌هایی که فرد بدحجابی در آنها حضور دارد، ایراد می‌گیرد و کشورهای مسلمانی مثل ترکیه و مالزی را دعوت می‌کند که در اجباری کردن حجاب از ایران الگو بگیرند.
 ·  Translate
2
niusha saremi's profile photoمصطفی آقامحمدلو خبرنگار آزاد's profile photo
4 comments
 
:))))) +خبرنگار آزاد حتمن حتمن از شما باید کار رسانه‌ای یاد بگیرم؟ کتاب دارید یا جزوه می‌گید یادداشت کنم؟
 ·  Translate
Add a comment...
Work
Employment
  • journalist
Places
Map of the places this user has livedMap of the places this user has livedMap of the places this user has lived
Previously
turkey
Contact Information
Work
Email
Education
  • school of media
Basic Information
Gender
Female
Links
Contributor to