Profile cover photo
Profile photo
Krymi.pl Społeczność :: Kryminały Detektywi Zagadki
7 followers
7 followers
About
Posts

Post has attachment
Charlotte Link Wielbiciel, czyli królowa niemieckiego kryminału 
 
Myślisz, że możesz sobie bezkarnie odpoczywać kiedy chcesz? Uważasz, że masz prawo zażywać kąpieli słonecznych, przemiłych spotkań z przyjaciółmi czy po prostu spacerować kiedy masz na to ochotę? Jeśli tak myślisz, to możesz się mylić.
#charlottelink   #wielbiciel   #niemieckikryminal   #kryminały  
Add a comment...

Post has attachment
Add a comment...

Post has attachment

Post has attachment
Zaskoczenie jest królem trudnych sytuacji. Jego prawą ręką jest pomysłowość a doradcami szybkość i precyzja. Wartość zaskoczenia w rozgrywkach kryminalnych jest po prostu kluczowa i bezcenna. Dzięki temu na znane już fakty pada „inne, nowe” światło.
Spodziewamy się jednego, a otrzymujemy coś na wskroś odmiennego. A co na to bohaterowie? Ci otrzymują nowe okoliczności, drugie szanse, trzeci bilet z możliwością powrotu. A wydawało by się, że sytuacja jest już znana.                
Akcja! James Patterson wycofaj się albo zginiesz

#kryminał #Patterson #ebook  
Add a comment...

Post has attachment
Początki są zwykle dwojakiego rodzaju. Albo zaczyna się po myśli i idzie zgodnie z oczekiwaniami, albo wręcz przeciwnie. Od początku na wspak. Jeśli początek jest obiecujący to potem jest kontynuacja planu i jeśli nawet doświadczamy trudności, to sporadycznie.

Becky Masterman Droga 66 na wprost do sedna emocji
Jeśli nie idzie, to zaczyna się łatanie rzeczywistości teraźniejszością. Niestety, często się to nie udaję. Brakuje zimnej krwi i dystansu i do bieżących wydarzeń.
Gerald z pewnością potwierdził by to ochoczo. Był towarzyski i ciągnęło go do kobiet. Powiedział by, gdyby mógł. Tyle tylko, że cofnąć czasu nie można.

Co mnie podkusiło? Nie wiem, pewnie okładka. Na niej zapowiedź tego co w normalnych warunkach wydaje się nienormalne. Starsza Pani, o kruchej budowie i chęci wprowadzenia zmian w swoim życiu zostaje, no powiedzmy …. „postawiona pod ścianą” przez zwyrodnialca. I co dalej?
A oto jak to było.

„Drobna kobieta grzebała między kamieniami w wyschniętym korycie rzeki poniżej mostu, zbyt zajęta, żeby go zauważyć. Nie miała wszystkich zalet, które obiecywało zdjęcie. Owszem, spod płóciennego kapelusza khaki wymykały się kosmyki siwych włosów i opierała się  na lasce, ilekroć pochylała się, by obejrzeć kamień, ale jej ciało było tak proste, że mogłaby niemal uchodzić za seksowną.
Myśl o seksownej babci odrobinę przerażała Geralda, ale co tam. Prawdopodobnie minęły całe wieki, od kiedy zaliczyła ostatnie bzykanko … „.
Becky Masterman Droga 66

Zraniona, stłamszona w samotności pyta – Dlaczego ją to spotkało? Otóż nie. To ona przejmuje inicjatywę i  to w nietuzinkowym stylu.
Książki kryminalne a Droga 66 Becky Masterman

Akcja książki rozgrywa się w odstępie kilkunastu dni. Agentkę Brigit dopada sprawa sprzed lat. W jednej z akcji ginie jej koleżanka Jessicka, która pod przykryciem ma zdemaskować groźnego przestępcę. Happy endu nie ma. Pozostaje wyrwa w sercu i powracające pytanie, Dlaczego ona?

Książka jest napisana sprawnie. Widać w niej oddech, świeże spojrzenie, brak jest przewlekłych opisów, patetycznych zwrotów, zawiłości psychologicznych czy odjazdów stylistycznych. To co napisała Becky Masterman to solidna pozycja, z twardymi sytuacjami z pracy policjantów, techników policyjnych i patologa. Ciekawostką jest doświadczenia zawodowe autorki kryminału. Jako były redaktor podręczników medycyny sądowej miała sposobność zapoznania się z tematyką kryminalną i policyjna.

” Nagle powiedziała, że jakiś samochód zwalnia. Przyjrzała mu się.
- Chyba mężczyzna, po dwudziestce, jedzie małą ciężarówką. Mam wsiadać?
Mam przed oczami jej twarz, wyobrażam sobie, jak odwróciła się lekko od ciężarówki, by kierowca nie zauważył poruszających się warg. „
Becky Masterman Droga 66

Książki kryminalne mają koniec, że…
To co uważam za spore niedociągnięcie to finałowa scena. Ojoj. Jest napięcie, jest zaskoczenie, jest dosadnie z branżowym słownictwem i sporo nawet szczegółów, ale…

Nie jest to finał, jaki mają bardzo dobre książki kryminalne czy najlepsze amerykańskie opowiadania kryminalne.

Pomimo to, pozycja Droga 66 jest warta przeczytania. Moim zdaniem, książka zasługuje na ocenę zdecydowanie powyżej przeciętnej. Zdecydowanie polecam.

#kryminały #masterman   #amerykańskiekryminały  

Add a comment...

Post has attachment
Jo Nesbo Pancerne serce audiobook wydany

Jasność na co dzień widzą nieliczni, ciemność pozostała cześć ludzi na ziemi. W codzienności życia z tych dwóch pozornie odległych od siebie grup ludzi układają się wspólne losy świata. Dobro przeplata się ze złem, każdego dnia od świtu do nocy.
W każdej sekundzie upływającego czasu ludzie poddawani są próbom. Ta szwedzka historia kryminalna, na jaką próbę wystawia detektywa Harry Hole?

http://krymi.pl/jo-nesbo-pancerne-serce-2/

#jonesbo
#harryhole
#kryminały


Photo
Add a comment...

Post has attachment
Jo Nesbo Człowiek Nietoperz i Harry Hole jako kryminalny specjalista

Australia to kraj, gdzie można się zatracić. Niepowtarzalne widoki, klimat, ludzie i emocje potrafią zdziałać cuda. Dla jednych jest to ziemia obiecana. Znajdują tu schronienie, szanse na zmianę w swoim życiu, dla inny utrapienie.

Recenzja książki Jo Nesbo
http://krymi.pl/jo-nesbo-czlowiek-nietoperz/
Add a comment...

Post has attachment
Zimna jest aura w książce, bo od października do stycznia trwa akcja tej historii kryminalnej. Mokro, mroźno, śnieżnie i realistycznie są pokazane losy bohaterów.

Kryminał na 100% 

Obserwator Charlotte Link
http://krymi.pl/obserwator-charlotte-link/
Photo

Post has attachment
Czy przestępca ma prawo do szczęścia? 
Czy ktoś kto ma chory umysł zwyrodnialca z wypaczoną psychiką ma prawo do posiadania rodziny?

Intrygujący kryminał Luther odcinek zero Neil Crossa.
http://krymi.pl/luther-odcinek-zero-autor-neil-cross/
Photo

Post has attachment
Drugie życie Pana Roosa Hakan Nesser

Leniwie i chłodno. Tak się zaczyna ten kryminał. Na początku Nesser nie rozpieszcza też jeśli chodzi o tajemniczość, chociaż… 

Im dłużej czytałem, tym bardzie zachodziłem w głowę, że Hakan musi być strasznie...


Matamorfoza człowieka pokazana przy okazji dużej życiowej wygranej.
http://krymi.pl/drugie-zycie-pana-roosa-hakan-nesser/
Photo
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded