Profile cover photo
Profile photo
Jirka Klír
24 followers
24 followers
About
Jirka's posts

Google předesignoval svoje mapy

Post has attachment

Seznam nahrál nové letecké snímky

Nové webovky T-Mobile se snad konečně zbavili JavaServer Pages... Redesign je spíše zaměřený na mobilní zařízení, takže z desktopu se používá dost příšerně :) Nejhorší na tom je, že na věci, na které si dávám extra velký pozor, tady HTML kodér ignoroval. Ono taky částečně za ten humus bude moci jejich nové CMS.

Je koněčně na čase pohřbít Flash :)

Post has attachment
Pokud jste někdy potřebovali vyzjistit jak je na tom Váš (nebo cizí) javascriptový kód s podporou v jednotlivých verzích prohlížečů, tak doporučuju tuto suprovou utilitku.

Post has attachment
Ja věděl, že mi ty diskety na něco ještě budou! :D  Mám tu víc disket, použiju tu nejtemnější, udělám si ještě jednoduchej IR filtr folie+lihovka a ještě to budu jistit slunečními brýlemi s UV filtrem. No... maximálně se všichni sejdem na očním jestli tam poslepu trefíme :P #zatmeni   #slunce  

Post has attachment
Našel jsem parádní a jednoduchý HTTP REST server založený na nginx s podporou drizzle modulu a možností psaní Lua skriptů přímo v configu webového serveru. Komunikace s MySQL databází tak probíhá přímo v rámci webserveru a ke všemu se vrací odpovědi v JSON formátu. Dle benchmarku zvládá v >jedné instanci< 28 tisíc operací za sekundu! Pro srovnání  nginx+php-fpm modulem 6 tisíc/s a Node.js zvládá "jen" 10 tisíc/s. Jedním slovem - Nádhera!

Post has attachment

Naučil jsem se ignorovat reklamy začínající slovesem (nejhůře přikazovacím) a všechna reklamní sdělení obsahující "nej". Zbydou vůbec ještě nějaké slušné reklamy? :-)
Wait while more posts are being loaded