Profile cover photo
Profile photo
Kancelaria Notarialna Jolanta Cejrowska
About
Posts

Post has attachment
Od dziecka, na drodze własnych i cudzych doświadczeń uczymy się, że każde nasze działanie przynosi konsekwencje w postaci swoich skutków. Akcja przeradza się w reakcję, jak w przypadku sporządzenia przez Bolesława Krzywoustego testamentu, zaowocowało w rozbicie dzielnicowe kraju; a sfałszowanie przez Krzyżaków poczty dyplomatycznej prowadzonej z dworem Konrada Mazowieckiego, doprowadziło do trzystuletniego konfliktu zbrojnego z zakonem krzyżackim.
Czytaj więcej:
http://bit.ly/2InHg8Z
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Zalążków instytucji notarialnych należy doszukiwać się w zamierzchłych czasach starożytności, kiedy to krystalizujące się prawo rzymskie, będąc pod niebagatelnym wpływem prawodawstwa państw hellenistycznych, ewoluowało do postaci skodyfikowanej. Siłą rzeczy pociągało to za sobą rozbudowę aparatu biurokratycznego, w którym coraz silniejszą pozycję zajmują wyspecjalizowani i posiadający koncesję władz – tabelliones – urzędnicy sporządzający dokumenty stwierdzające dokonanie czynności prawnej, testamenty, podania, skargi i odwołania od decyzji organów administracji.

Przeczytaj więcej na:
http://bit.ly/2Ga0gY6
Photo
Add a comment...

Post has attachment
O niebotycznych wynagrodzeniach pobieranych przez notariuszy krążą legendy. Trudno dociec, kto jest ich autorem, skoro, jak wykazano w poprzednim artykule, ,,Statystyczny Polak’’ bywa gościem nader rzadko spotykanym w kancelarii notarialnej. Niemniej; mit istnieje i pora się z nim rozprawić za pomocą faktów, czyli bezwzględnie.

Przeczytaj więcej na:
http://bit.ly/2tjRJyZ
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Serdecznie witamy na profilu naszej Kancelarii i od razu zapraszamy do lektury!
"O wizycie ,,Statystycznego Polaka’’ w kancelarii notarialnej"
W tej materii dane są bezwzględne i przerażające równocześnie. Otóż: tzw. ,,przeciętny Polak’’ odwiedza kancelarię notarialną raz w życiu. Niby każdy ma świadomość posiadania konstytucyjnie zagwarantowanego prawa do rozporządzania własnym majątkiem, a o ,,świętym prawie własności’’ głośno bywa przy okazji afer reprywatyzacyjnych, statystyki – ani drgną!

Przeczytaj więcej na:
http://bit.ly/2oAWbo0
Photo
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded