Profile cover photo
Profile photo
Strony internetowe | Rememberit
2 followers -
Projektujemy i pozycjonujemy serwisy internetowe, sklepy internetowe - wykorzystujemy najnowsze narzędzia i technologię dostępna na rynku, by prezentować Twój potencjał w sieci.
Projektujemy i pozycjonujemy serwisy internetowe, sklepy internetowe - wykorzystujemy najnowsze narzędzia i technologię dostępna na rynku, by prezentować Twój potencjał w sieci.

2 followers
About
Posts

Post has attachment

Post has attachment
Prosta operacja na zmianę strony logowania w VTIGER CRM
Add a comment...

Post has attachment
ZMIANY, ZMIANY .....
Google oficjalnie potwierdziło, że robi porządek ze stronami „nie mobilnymi”. Po 21 kwietnia strony zaczynają spadać z TOP. Strony, które nie są dostosowane dla urządzeń mobilnych takich jak np.: tablet czy smartfon. Od początku maja br. można już obserwować faktyczne spadki, które również potwierdzam. Nie ma wyjścia, jeśli firmy chcą nadal walczyć o dobre pozycje, stronę trzeba zmienić na responsywną, zamiast tworzyć nowy szablon.  Oczywiście jest to długo oczekiwana i jak najbardziej pożądana zmiana – myślę, że teraz użytkownicy mobilni będą jeszcze bardziej usatysfakcjonowani. Swoją drogą wielu przedsiębiorców do tej pory nie zdaje sobie sprawy jak ogromny potencjał drzemię, właśnie w tej technologii. Może ta zmiana przyczyni się do zmiany świadomości. Jak u was to wygląda, czy obserwujecie podobne zachowanie?
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Jak należy projektować strony internetowe w 2015 roku. Jakie trendy zostały wyznaczone?
Add a comment...

Post has attachment

Post has attachment
Kilka prostych zabiegów w CSS, które uatrakcyjnią każdą stronę internetową - fajnie i przystępnie napisane
Add a comment...

Z ostatnich informacji przekazanych przez pracownika Google wynika że został wdrożony nowy algorytm Panda 4.1. Zmiany będą dotyczyć głównie małych i średnich serwisów, posiadających unikalną treść. Dlatego potwierdza się przydatność stosowania dobrej i unikalnej treści na stronie. Aktualizacja ma rzekomo objąć do 5% wszystkich zapytań. Mam nadzieję że to pomoże w wyeliminowaniu spamu i przeniesienie dobrych stron na wyższe pozycje :)
Add a comment...

Post has attachment

Trendy w projektowaniu stron interenetowych

Rozwój technologii internetowej jest obecnie niesamowicie dynamiczny. W ślad za rozwijającą się technologią, podąża trend projektowania stron internetowych – bo chcąc być „modnym” na rynku usług, trzeba mieć stronę internetową zgodną z obecnymi standardami.

Co takiego się zmieniło w ostatnich czasach w Web Designe?

Przeładowane informacją, grafiką i linkami strony powoli przechodzą do lamusa. Obserwując niektóre serwisy internetowe czasem aż podziw bierze górą, jak dużo informacji można „upchnąć”  na jednej stronie. Niestety odszukanie zadanej informacji w gąszczy znaczków tak przeładowanej strony nie zawsze jest proste a brak możliwości niemal błyskawicznego wyszukania stosowanej informacji, wpływa nie korzystnie dla serwisu i skutkuje zwykle porzuceniem strony. Oznacza to, że taki serwis przestaje być atrakcyjny dla użytkownika tym samym gorzej wypada w wynikach SEO. Z tego powodu projektanci wreszcie dostrzegli, iż czasem proste jest jednak lepsze tym samym bardziej skuteczne. Z tego powodu layaut strony składa się z wyraźnych elementów zarówno graficznych jak i tekstowych, przez co odbiór jest przyjemniejszy.

Stała szerokość głównego panelu zostaje wyparta responsywnym układem, często rozciągniętym na całe okno ekranu, zapewniając tym samym wyrazisty i przejrzysty widok. Rosponsywna strona interentowa – (Responsive Web Designe) – nowa technika mająca na celu zapewnienie prawidłowego wyglądu strony oraz jej rozmiaru i skali, niezależnie od urządzenia, na którym jest wyświetlana. Takie rozwiązanie zapewnia oszczędność na dedykowane rozwiązania mobilne, co jest częstym elementem przetargowym wielu agencji interaktywnych oraz firm tworzących strony internetowe.

HTML5, CSS3, jQuery, ajax oraz gotowe frameworki  – to dobrodziejstwa tworzenia witryn internetowych,  zapewniające zaawanasowane sposoby wpływające na wyświetlanie stron, animacji elementów oraz wizualizacji trójwymiarowej, nadając tym samym nietypowy i przykuwający wzrok wygląd. Większość projektantów używa tych technik do wzbogacenia zarówno użyteczności jak i wyglądu stron internetowych, co sprawia, że strony stają się naprawdę atrakcyjne.

Kolejną istotną zmianą jest przejście na bardziej przyjazne i delikatne kolory - często są to odcienie szarości z „zakotwiczeniem” elementów istotnych jedno barwnym kolorem, dla podkreślenia istotnych elementów. Podejście to sprawia, iż nasz wzrok dzięki temu będzie funkcjonował nieco dłużej. Fakt, co fakt wpływa to na użyteczność strony, poprawia czytelność i ma istotny wpływ na czas odwiedzin internatuów, co więcej wpływa pozytywnie na zadowolenie naszego niepodzielnie panującego i miłościwego Google.

Zamiast ciężkiej grafiki delikatne często jednobarwne ikony, symbolizujące tematykę, co poprawia widoczność i grupowanie tekstu. Kolejnym zadaniem ikon jest skupienie wzroku, dlatego ważne jest, aby ikona odpowiadała tematyce opisywanej grupy. Wreszcie najważniejsze – delikatne banery reklamowe zmieniające się i przechodzące bez zbędnych fajerwerków, zamiast przelatujących i wypadających nie wiadomo skąd banerów często w barwach tak drażniących i powodujących przymrużenia wręcz oka.
Podsumowując współczesne podejście do tworzenia stron, projektantów inernetowych zmierza i tym samym jest zorientowana na użyteczność strony, ergonomię, funkcjonalność oraz odbiór internatów. Więcej wolnej przestrzenie pomiędzy grupami tekstów oraz liniami tekstu, tematyczne rozmieszczenie informacji, używanie czcionki o odpowiednim kroju i kolorze sprawia że trend obecny zmierza w dobrym kierunku, a przeglądanie takich witryn wreszcie będzie przyjemnością. Wiem że to tylko wierzchołek, wielkiej góry informacji jakie można byłoby przytaczać na temat współczesnych stron. Mam nadzieję, że ten artykuł, choć w części przybliżył sposób tworzenia współczesnych stron internetowych oraz przyjętym jego kierunku. Zapraszam do komentowania…..
 
 
Add a comment...

Post has attachment
Dla siebie zawsze nie ma czasu :) - wreszcie odnowiliśmy naszą stronę internetową www.estrony-internetowe.eu – tym razem stawiamy na przekaz informacji z zakresu budowy i projektowania stron internetowych, sklepów internetowych oraz szeroko pojętego e-marketingu. Misją stronę jest szerzenie informacji oraz ułatwienie podjęcia decyzji dla naszych klientów. Cyklicznie będą dodawane artykuły i porady, które w pewien sposób przybliżą złożoną tematyką budowania stron internetowych, jej wizualizacji oraz sposobu przekazu oferty – tym samym sposobu pozyskiwania klientów. Życzymy miłej lektury
Photo
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded