Profile cover photo
Profile photo
pars trans
1 follower -
ترجمه مقاله و متن تخصصی
ترجمه مقاله و متن تخصصی

1 follower
About
Posts

Post has attachment
معرفی رشته مهندسی صنایع
مهندسی صنایع شاخه ای از مهندسی است که بر بهینه سازی ترکیب فرآیندها، سیستم ها و سازمان ها تمرکز دارد. مهندسی صنایع سعی در از بین بردن هدر رفت زمان فرد یا ماشین، سرمایه، مواد، انرژی و دیگر منابع کمیاب دارد و به این شیوه ایجاد ارزش می نماید.
می توان گفت ۵ دلیل مطالعه مهندسی صنایع عبارتند از:


در تمام بخش ها فعالیت دارد
مهندسان صنایع تقریبا در تمام بخش های صنعت فعالیت دارند. ساخت، تولید، فناوری، سخت افزار، سلامت بخشی از شغل های در دسترس مهندسان صنایع است.


مهارت فنی و فراست تجاری را باهم ترکیب می کند
دربسیاری از دانشگاه ها همراه با دروس مهندسی صنایع درس های دیگری مانند لجستیک، مدیریت و تحلیل زنجیره تامین نیز ارائه می شوند. دانشجویان با گذراندن این دروس دید تجاری شان افزایش یافته و به دلیل مکمل بودن این دروس در کنار دروس اصلی شان، معمولا در زمینه تجاری موفقیت بیشتری خواهند داشت. مهندسی صنایع پیش زمینه ای برای رشته های تخصصی MBA، مدیریت زنجیره تقاضا، بازاریابی و مالی محسوب می شوند.


“داده های بزرگ” را درک خواهید کرد
مجموعه داده های بزرگ در صنعت اهمیت قابل توجهی دارد. تصمیمات تجاری با توجه به افزایش مجموعه های گسترده و پیچیده داده، برای شرکت ها اهمیت بسیاری دارد. دانش و تحلیل داده، اثر قابل توجهی بر یک تجارت دارد. مهندسی صنایع پایه لازم برای کار در این زمینه را برای شما مهیا می کند. تنها با گذراندن چند دوره تکمیلی، شما تبدیل به یک تحلیل گر داده ماهر و توانمندی خواهید شد.


بر فرآیند تمرکز دارد
مهندسی صنایع نسبت به دیگر رشته های مهندسی زمینه فنی کمتری دارد و بیشتر تمرکز آن بر فرآیندها و یافتن راهی برا ی بهبود آن است. البته به این معنی نیست که نمی توان پس از اتمام تحصیل در این رشته، توانایی لازم برای کار در زمینه های نرم افزاری و کدگذاری کسب کرد؛ بلکه دانشجویان در این رشته با زمینه های نرم افزاری کمتری سر و کار دارند و در عوض تمرکز آن ها بر بهبود فرآیندها و تغییر استراتژی ها برای کاهش هزینه و زمان می باشد.


مهندسی صنایع قابلیت تطبیق یافتن با علایق شما را دارد
برای مهندسان صنایع گزینه ها و نقش های کاری متفاوتی وجود دارد:
تمایل دارید پشت رایانه بنشینید و تحلیل های عمیق داده ای انجام دهید؟
شغل هایی در زمینه تحلیل داده و تحلیل های تجاری برای شما وجود دارد.
آیا قصد کار در بخش تولید و کارهای ساخت و ساز دارید؟
در زمنیه مهندسی لجستیک، مهندسی ساخت و تولید و … شغل های متعددی برای شما وجود دارد.
تمایل به مسافرت در عین کار دارید؟
شغل های مشاوره ای و مشتری مدار را امتحان کنید.
این ها تنها نمونه هایی از شغل های مطابق سلیقه های متفاوت هستند.


چالش های انجام سفارشات ترجمه تخصصی صنایع
این رشته تقریبا در تمامی دانشکده های فنی و مهندسی ایران هر ساله دانشجویان زیادی را جذب می کند. در طی چندین سال تحصیل در این رشته، کمتر دانشجویی وجود دارد که نیاز به ترجمه تخصصی متون خود جهت انجام یک پروژه، تحقیق و یا نگارش یک مقاله پیدا نکند.
دانشجویانی که به دلایلی همچون عدم تسلط به زبان انگلیسی و یا زمان محدود قادر به انجام ترجمه تخصصی صنایع نیستند؛ معمولا در اولین اقدام خود با مراجعه به مراکز غیرتخصصی همچون کافینت ها اقدام به سفارش ترجمه خود به آن ها می نمایند. در اغلب مواقع خروجی این کار یک ترجمه سطحی و غیر حرفه ای خواهد بود چرا که عمده افرادی که به عنوان مترجم با این مراکز همکاری دارند دارای تحصیلات عمومی در رشته های زبان انگلیسی همچون مترجمی زبان انگلیسی هستند و طبیعتا قادر به انجام ترجمه تخصصی صنایع یا دیگر رشته های تخصصی نخواهند بود.
در ترجمه تخصصی صنایع از فارسی به انگلیسی دقت و تخصص بسیار بالاتری می طلبد. بیشتر این نوع سفارشات با هدف چاپ مقاله در یکی از ژورنال های این رشته ارسال می گردد. برخی از ژورنال های مطرح در حوزه مهندسی صنایع و مدیریت صنعتی عبارتند از:
در حوزه مهندسی و مدیریت کیفیت Journal of Quality Technology
در حوزه مهندسی تولید International Journal of Production Research
در حوزه تکنولوژی و تولید پایدار Journal of Precision Engineering and Manufacturing – Green Technology
در حوزه مدیریت و مهندسی تولید Additive Manufacturing
مثال های فوق تنها چند ژورنال مطرح در حوزه مهندسی صنایع می باشد و ده ها ژورنال معتبر دیگر نیز در همین حوزه وجود دارند که چاپ مقاله در آن ها نیازمند ارسال یک مقاله دقیق و بی نقص چه از بعد ساختار و چه از بعد اصطلاحات تخصصی به کار رفته می باشد. مقالاتی که دانشجویان رشته مهندسی صنایع قصد دارند در یکی از ژورنال های مطرح انگلیسی زبان به چاپ برسانند، معمولا در ابتدا به زبان فارسی است که جهت چاپ آن در یکی از این ژورنال ها باید به انگلیسی ترجمه شود. پیدا کردن یک مترجم حرفه ای با تحصیلات مرتبط جهت ترجمه مقاله تخصصی به زبان انگلیسی به هیچ وجه ساده نخواهد بود.


انجام سفارشات ترجمه تخصصی صنایع در سایت ترجمه آنلاین پارس ترنس
شناسایی و غربال کردن مترجمین حرفه ای و متعهد از سایر مترجمین همیشه دغدغه اصلی پارس ترنس بوده که چندین تن از همکاران ما در پارس ترنس همواره مشغول به انجام آن بوده اند و این روند همچنان ادامه دارد.
پس از چندین ماه، پارس ترنس گروه های ترجمه در هر رشته راه اندازی نموده است که در هر گروه، ده ها مترجم حرفه ای منتخب در همان رشته تخصصی حضور دارند که قادرند ترجمه انگلیسی به فارسی تخصصی با کیفیت بالا و همچنین ترجمه فارسی به انگلیسی کاملا تخصصی جهت اهداف مختلف مشتریان از جمله چاپ مقاله در بزرگترین ژورنال های دنیا به انجام برسانند.

در گروه ترجمه تخصصی صنایع پارس ترنس در حال حاضر ۴۲ مترجم زبده با تحصیلات لیسانس تا دکتری مهندسی صنایع وجود دارند که قادر به انجام ترجمه هر نوع متنی در این حوزه از انگلیسی به فارسی و فارسی به انگلیسی با کیفیت بالا و به صورت کاملا تخصصی هستند. ترجمه تخصصی صنایع در گرایش های زیر در پارس ترنس پشتیبانی می گردد:
ترجمه متون و مقالات مدیریت سیستم و بهره وری
ترجمه متون و مقالات مدیریت لجستیک و زنجیره تامین
ترجمه متون و مقالات مهندسی مالی
ترجمه متون و مقالات مهندسی سیستم های اقتصادی و اجتماعی
ترجمه متون و مقالات برنامه ریزی و تحلیل سیستم ها
ترجمه متون و مقالات تکنولوژی صنعتی
ترجمه متون و مقالات ایمنی صنعتی
ترجمه متون و مقالات تولید صنعتی
ترجمه متون و مقالات داده کاوی
ترجمه متون و مقالات آینده پژوهی
ترجمه متون و مقالات مدیریت فناوری و نوآوری


جهت سفارش ترجمه تخصصی صنایع از انگلیسی به فارسی یا فارسی به انگلیسی، همین حالا سفارش خود را در سایت پارس ترنس ثبت نمایید. اپراتورهای ما در کمترین زمان نسبت به پیگیری سفارش شما اقدام خواهند نمود. ترجمه فوری مهندسی صنایع نیز پذیرفته می شود.
Add a comment...

Post has attachment
مترجم و مهارت های مورد نیاز برای انجام ترجمه حرفه ای
یک مترجم خوب باید از مهارت درک متن و انتقال معانی به زبان مقصد برخوردار باشد. دنیایی که در آن زندگی می کنیم پیوسته در حال تغییر است و زبان های زنده دنیا نیز شامل این تغییرات هستند بنابراین مترجمین باید پیوسته مهارت های خود را بهبود ببخشند و در زمینه فرهنگ های دیگر به کسب اطلاعات بپردازد. آن ها باید شنونده خوبی باشند. زیرا شنونده خوب می تواند مفهوم پیامی را که می شنود به خوبی درک کند و آن را به درستی انتقال دهد. قدرت نوشتاری به زبان مبدا و مقصد نیز بسیار با اهمیت است. از آنجا که خواندن به نوشتن کمک می کند این افراد باید همواره در حال مطالعه باشد و با انواع سبک های نوشتاری زبان مبدا آشنا باشد. علاوه بر دانش عمومی ترجمه، در بیشتر مواقع آن ها باید حداقل به یک حوزه تخصصی تسلط داشته باشند.
مترجم با تجربه همواره به جمع آوری کلمات رایج و عبارات فنی زبان مبدا می پردازد و همچنین باید از مهارت کامپیوتری خوبی برخوردار باشد. زیرا معمولا مشتریان می خواهند که مطلب ترجمه شده به صورت فایل ورد باشد تا بتوانند در صورت نیاز تغییراتی از سوی خود نیز به متن ترجمه شده اضافه نمایند. آشنایی با اینترنت و جستجو در اینترنت و نرم افزارهای ترجمه، ورد و اکسل باید در اولویت یادگیری برای هر مترجم توانا قرار بگیرد. از آنجا که این افراد معمولا به صورت مستقل کار انجام می دهند؛ باید مدیریت زمان کار را خود به عهده بگیرند و از اتلاف وقت جلوگیری نمایند.

مترجمین باید ترجمه را با دقت و با جزییات کامل انجام دهند و حتما پس از اتمام کار، آن را از لحاظ دستوری و املای کلمات بازنگری و صحت کار خود را تایید نمایند. مترجم باتجربه و حرفه ای، در مورد ترجمه مقاله یا متن مورد بحث قضاوت و موضع گیری نمی نماید و مقصود نویسنده را به خواننده القا می کند؛ نه نظر شخصی خویش را.
مترجم حرفه ای فایل های ترجمه خود را در جای مناسبی ذخیره می نماید تا امکان دسترسی به آن آسان باشد و به جنبه امانت داری اطلاعات در متون حساس مانند اسناد توجه می نماید. همچنین مترجم با تجربه ارتباط خوبی با مشتری برقرار می نماید و در حین کار از رضایت مشتری اطمینان پیدا می کند و در صورت بروز مشکل یا ابهام به سرعت با مشتری ارتباط برقرار می کند و در رفع مشکل می کوشد.

نقش مترجم در ترجمه تخصصی
در ترجمه تخصصی مترجم باید از دانش بالایی نسبت به موضوع تخصصی مورد ترجمه برخوردار باشد. برای ترجمه متون تخصصی آن ها نه تنها باید از دانش زبانی برخوردار باشد بلکه باید حتما در آن زمینه تحصیل کرده باشد و مدرکی در سطح بالا داشته باشد و مقالاتی را در آن زمینه مطالعه کرده باشد و درک درستی از مطلبی که ترجمه می کند؛ داشته باشد. از جمله رشته هایی که دانش تخصصی مترجم در آن ها ضروری است می توان به رشته های معماری و عمران، آموزش و پرورش، فن آوری اطلاعات، علوم پزشکی، حقوق، مکانیک و … اشاره نمود.
یک مترجم متخصص در ترجمه تخصصی خود از واژگان و اصطلاحات تخصصی آن رشته استفاده می نماید. در صورتی که از کلمات و اصطلاحات غیرتخصصی برای ترجمه متن مورد نظر استفاده کند؛ ترجمه از حالت حرفه ای خارج می شود و ممکن است پیام اصلی متن نیز به درستی به زبان مقصد انتقال پیدا نکند.
در هر رشته نشانه ها، نمادها و علائم اختصاری خاصی وجود دارند که معنای آن ها با رشته های دیگر متفاوت است از این جهت، تنها شخصی آشنا به رشته مورد نظر می تواند آن ها را به درستی درک و ترجمه نماید. در ترجمه اصطلاحات و عبارات تخصصی معمولا هنگامی که معادلی برای آن در زبان مقصد وجود نداشته باشد مترجم نمی تواند از ترجمه کلمه به کلمه استفاده کند و ممکن است برای بیان مفهوم آن از چند کلمه، یک یا چند عبارت یا چند جمله استفاده نماید. ترجمه تخصصی چیزی فراتر از انتقال معانی از زبانی به زبان دیگر است و دانش تخصصی نیاز دارد. اگر ترجمه کننده متن تخصصی به اندازه مخاطب متن ترجمه شده از دانش تخصصی برخوردار نباشد نمی تواند مفهوم متن را به درستی به خواننده انتقال دهد. بنابراین مهارت تخصصی مترجم در ترجمه تخصصی اهمیت بسیار زیادی دارد.
مترجمین حرفه ای متون تخصصی در پارس ترنس
پارس ترنس با گردآوری گروهی زبده از مترجمین کشور با تحصیلات عالی که خصوصیات مطروحه را دارا می باشند؛ قادر به انجام ترجمه متون تخصصی شما با بالاترین کیفیت می باشد. پس از شناسایی و انجام آزمون تعیین سطح آن ها به استخدام پارس ترنس در آمده اند و در دپارتمان های تخصصی مربوط به هر رشته قرار داده شده اند و درحال حاضر تعداد آن ها حدود ۸۵۰ نفر در تمامی حوزه ها می باشد و با اطمینان می توانیم عنوان نماییم که هیچ حوزه تخصصی وجود ندارد که توسط مترجمین ما پوشش داده نشود. از ویژگی بارز مترجمین ما می توان به ارائه ترجمه فوری در کوتاهترین زمان ممکن در تمامی حوزه های تخصصی اشاره نمود به طوریکه این سرعت عمل باعث گردیده که پارس ترنس بتواند روزانه ۱۰۰۰۰ کلمه متن تخصصی مربوط به یک سفارش را ترجمه و تحویل مشتریان گرامی نماید.

مترجمین ما آماده انجام سفارشات ترجمه انگلیسی به فارسی و فارسی به انگلیسی مقاله و متن تخصصی شما در رشته های زیر می باشند:
مترجم متن و مقاله تخصصی رشته های فنی مهندسی شامل:
مهندسی برق
مهندسی مکانیک
مهندسی عمران و نقشه برداری
مهندسی کامپیوتر
مهندسی معماری
مهندسی شیمی
مهندسی نفت
مهندسی پزشکی
مهندسی صنایع
مهندسی مواد و متالوژی
مهندسی فناوری اطلاعات (IT)
مهندسی پلیمر
مهندسی معدن
مهندسی نساجی
مهندسی هوافضا
مترجم متن و مقاله تخصصی رشته های علوم پایه شامل:
ریاضی
فیزیک
آمار
شیمی
زمین شناسی
زیست شناسی
مترجم متن و مقاله تخصصی رشته های علوم انسانی شامل:
حقوق
مدیریت
حسابداری
اقتصاد (علوم اقتصادی)
روانشناسی
ادبیات
جغرافیا
تاریخ
تربیت بدنی
جامعه شناسی
علوم اجتماعی
علوم تربیتی
علوم سیاسی
فلسفه و منطق
ترجمه تخصصی متن و مقاله رشته های پزشکی
ترجمه تخصصی متن و مقاله رشته های کشاورزی
ترجمه تخصصی متن و مقاله رشته های هنر


شما تنها چند کلیک تا دسترسی به مترجم ایده آل خود فاصله دارید.
Add a comment...

Post has attachment
ویژگی متون تخصصی مهندسی شیمی
مهندسی شیمی شاخه ای از مهندسی است که از ترکیب چند رشته همچون فیزیک، شیمی، میکروبیولوژی، اقتصاد و ریاضیات در فرآیندهایی که در آن مواد جهت تغییر در حالت، انرژی و یا ترکیبی از این دو مورد بررسی قرار می گیرند؛ اطلاق می گردد. همانطور که از تعریف فوق مشخص است این رشته از چندین رشته مجزا تشکیل شده است و این تنیدگی رشته ها در هم باعث گردیده که متون شیمی کاملا ویژه و منحصر به فرد و دارای اصطلاحات کاملا تخصصی باشند. به طور کل می توان گفت که تنها افردی که رشته آن ها مهندسی شیمی می باشد و بعضا در سطح کارشناسی ارشد و یا دکتری تحصیل کرده اند؛ قادر به درک صحیح متون این رشته و در نتیجه قادر به انجام ترجمه تخصصی مهندسی شیمی خواهند بود.
ویژه بودن متون شیمی در ترجمه متن تخصصی این رشته نمود پیدا می کند. چرا که به هیچ وجه یک مترجم غیرتخصصی با رشته نامرتبط نخواهد توانست متن تخصصی مهندسی شیمی را با کیفیت مناسبی ترجمه و تحویل مشتری نماید. این تجربه ای است که هم مشتریان ما که سفارش ترجمه تخصصی مهندسی شیمی دارند و هم پارس ترنس به خوبی از آن آگاهند.
لزوم و کاربردهای ارائه ترجمه تخصصی مهندسی شیمی
همانطور که عنوان شد متون مهندسی شیمی دربرگیرنده لغات کاملا تخصصی است که ترجمه انگلیسی به فارسی یا فارسی به انگلیسی آن تنها از عهده مترجم با تحصیلات شیمی که سابقه طولانی در زمینه ترجمه متون این رشته دارند برخواهد آمد. این موضوع در ترجمه های فارسی به انگلیسی مهندسی شیمی به دلیل ظرافت آن بیشتر نمود پیدا می کند.

در ایران افراد زیادی در رشته مهندسی شیمی و یا شیمی جهت تقویت رزومه خوب سعی در چاپ مقاله در ژورنال های معتبر جهان دارند. جهت چاپ مقاله در این ژورنال ها نیاز است که علاوه بر منابع داخلی، مقالات انگلیسی زبان نیز مطالعه و بررسی شود. برای بررسی و مطالعه دقیق مقالات انگلیسی لازم است که این مقالات به دقت و به صورت تخصصی ترجمه شوند چرا که چاپ مقاله در ژورنال های مطرح مهندسی شیمی مثل ژورنال های Chemical Society Reviews ، Annual Review of Analytical Chemistry و بسیاری از ژورنال های مطرح دیگر شیمی نیازمند آماده سازی متنی قوی، یکپارچه با بکارگیری صحیح لغات تخصصی این رشته می باشد.
ترجمه تخصصی مهندسی شیمی در پارس ترنس
پارس ترنس با راه اندازی سیستم ترجمه آنلاین خود و با جذب مترجمین با تجربه در تمامی رشته ها و دسته بندی آن ها در گروه های تخصصی هر رشته قادر است ترجمه مقاله، ترجمه کتاب و پایان نامه و … را با کیفیت بسیار مناسب و به صورت کاملا تخصصی به مشتریان خود تحویل نماید. یکی از این گروه های تخصصی در پارس ترنس، گروه مهندسی شیمی و نفت می باشد که شامل ۳۵ مترجم در مقاطع مختلف می باشد. با وجود این مترجمین حرفه ای و با سیستم نظارتی پارس ترنس، ما ترجمه هایی با کیفیت، تخصصی و درخور مشتری را تضمین می نماییم.

ترجمه تخصصی مهندسی شیمی در گرایش های زیر توسط مترجمین گروه شیمی موسسه پارس ترنس به انجام می رسد:
ترجمه تخصصی مهندسی شیمی گرایش صنایع گاز
ترجمه تخصصی مهندسی شیمی گرایش صنایع پالایش
ترجمه تخصصی مهندسی شیمی گرایش جداسازی
ترجمه تخصصی مهندسی شیمی گرایش طراحی فرآیندها
ترجمه تخصصی شیمی گرایش صنایع شیمیایی معدنی
ترجمه شیمی گرایش سینتیک و طراحی راکتور
ترجمه شیمی گرایش صنایع نفت
ترجمه شیمی گرایش ترمودینامیک
ترجمه شیمی گرایش پتروشیمی
ترجمه شیمی گرایش کاتالیست
همچنین ترجمه تخصصی شیمی در گرایش های زیر توسط مترجمین ما انجام می پذیرد:
ترجمه شیمی آلی
ترجمه شیمی کاربردی
ترجمه شیمی معدنی
ترجمه نانو شیمی
ترجمه فیتوشیمی
ترجمه شیمی فیزیک
ترجمه شیمی پلمیر
Add a comment...

Post has attachment
ترجمه تخصصی حسابداری و دلایل ضرورت دقت در ترجمه متون این رشته
محققین و دانش آموختگان رشته حسابداری آگاهند که متون این رشته دارای اصطلاحات کاملا تخصصی است و لازم است حتما یک مترجم با تحصیلات حسابداری ترجمه مقاله ، متن یا کتاب این رشته را انجام دهد تا بتوانیم به هدفمان که ترجمه تخصصی حسابداری است دست یابیم. از سوی دیگر با توجه به تعداد عظیم دانشجویان رشته حسابداری و نیاز آن ها بخصوص در مقاطع بالاتر به ترجمه متون تخصصی حسابداری ، یافتن مترجمین حرفه ای که بتوانند سفارشات ترجمه متون این رشته را به بهترین نحو انجام دهند؛ چالش برانگیز است. موضوع زمانی حساس تر می شود که بحث ترجمه فارسی به انگلیسی به میان آید. پذیرش مقاله در مجلات دارای اعتبار این رشته همانند Journal of Financial and Quantitative Analysis ، European Accounting Review و … قطعا به آن سادگی نخواهد بود که بخواهیم متن فارسی حسابداری را برای بازگردان به انگلیسی جهت چاپ در این مجلات، به یک مترجم مبتدی و یا یک مترجم غیرتخصصی بسپاریم و بنابراین ضروری است مترجمین تخصصی باتجربه و زبده برای ترجمه متن این رشته از انگلیسی به فارسی و یا فارسی به انگلیسی شناسایی و سفارش خود را به آن ها بسپاریم.

یافتن مترجم تخصصی برای انجام سفارشات ترجمه تخصصی حسابداری
بسیاری از افرادی که به دنبال ترجمه متون تخصصی خود هستند معمولا به کافینت ها مراجعه و سفارش خود را در آنجا ثبت می کنند. اما در اکثر موارد مشاهده گردیده که این افراد در نهایت یک ترجمه غیر تخصصی و کاملا مبتدی را دریافت و از اینکه سفارش خود را در آنجا ثبت کرده اند؛ پشیمان می شوند. اما راههای ساده تر و مطمئن تری برای انجام ترجمه تخصصی حسابداری و دیگر رشته ها وجود دارد که برای مشتری هم از لحاظ سهولت کار و هم کیفیت نهایی ترجمه نتیجه بسیار مطلوبی به همراه خواهد داشت. ساده ترین روش پیشنهادی ما ارسال سفارش به سایت های مجاز و معتبر آنلاین می باشد. اعتبار، کیفیت و قیمت خدمات از مهمترین ملاک های تمیز دادن موسسات ترجمه آنلاین برای انتخاب یکی از آن هاست.

معمولا سایت های معتبر و حرفه ای خدمات ترجمه آنلاین با به خدمت گرفتن تعداد زیادی مترجم در تقریبا تمامی رشته ها و دسته بندی مترجم ها در حوزه های تخصصی، ترجمه مطلوبی ارائه می دهند. البته همانطور که عنوان شد اعتبار موسسه، کیفیت و قیمت مهمترین عواملی هستند که باید در انتخاب یک موسسه باید مد نظر قرار گیرند. پارس ترنس یکی از موسساتی است که با داشتن مجوزهای لازم و با استخدام ۸۵۰ مترجم حرفه ای در حوزه های تخصصی آماده انجام سفارش های ترجمه تمامی رشته ها از جمله ترجمه تخصصی حسابداری می باشد. در ادامه کمی در مورد گروه حسابداری پارس ترنس بحث خواهیم نمود.

گروه حسابداری در پارس ترنس
پارس ترنس از ابتدای فعالیت خود سعی در ارائه خدمات با بالاترین کیفیت در ترجمه متون تخصصی از انگلیسی به فارسی و فارسی به انگلیسی دارد. برای ارائه کیفیت بالا راهی جز شناسایی و دسته بندی مترجمین تخصصی و باتجربه در گروههای تخصصی مربوط به هر رشته نیست. یکی از این گروهها در پارس ترنس، گروه حسابداری و مالی است که دربرگیرنده ۵۳ مترجم، که همگی آزمون گزینشی مربوط به رشته حسابداری را با بالاترین نمره طی کرده اند؛ می باشد. این تعداد مترجم آماده هستند که ترجمه کتاب ، ترجمه مقاله و ترجمه سایر متون حسابداری را در گرایش های زیر با بالاترین کیفیت برای مشتریان گرامی انجام دهند:
ترجمه تخصصی حسابداری صنعتی
ترجمه تخصصی حسابرسی
ترجمه تخصصی حسابداری مالی
ترجمه تخصصی حسابداری دولتی
ترجمه تخصصی مدیریت مالی
ترجمه تخصصی حسابداری مدیریت
Add a comment...

Post has attachment
معرفی رشته مهندسی نفت
مهندسی نفت رشته ای از مهندسی است که در زمینه اکتشاف، مخازن حفاری و بهره برداری فعالیت دارد. این رشته در زمینه تولید گاز طبیعی هم فعالیت زیادی انجام می دهد. مهندسان نفت کارآمدترین راه حفاری یک چاه مشخص را تعیین می کنند. آن ها بر حفاری نظارت دارند و هر مساله عملیاتی که رخ دهد را رفع می کنند. تصمیم گیری در مورد چاه هایی که عملکرد پایینی دارند هم از حوزه فعالیت این افراد است. آن ها ابزار و فنون جدید حفاری را ایجاد می کنند و راه های جدیدی برای استخراج نفت باقیمانده در چاه های قدیمی پیدا می کنند.
مهندسی نفت برای اقتصاد این روزگار حیاتی است. آن ها حفاری را برای افراد، اجتماعات، زندگی وحش، و محیط ایمن سازی می کنند؛ نفت را برای افراد قابل دستیابی می کنند و با بهینه سازی قیمت آن را پایین می آورند تا همه اقشار به آن دسترسی داشته باشند. فعالیت مهندسان نفت حوزه های دیگری نیز شامل می گردد که در اینجا از ذکر آن ها خودداری می کنیم.

اهمیت ترجمه تخصصی نفت
با توجه به نفت خیز بودن کشور ایران و جذابیت بازار کار صنعت نفت در ایران، هر ساله تعداد دانشجویان زیادی در رشته مهندسی نفت وارد دانشگاه می شوند و بسیاری نیز به مقاطع بالاتر تحصیلی راه می یابند. این دانشجویان در طی مدت تحصیل خود به ترجمه متون تخصصی نفت نیاز پیدا می کنند. همچون ترجمه یک مقاله انگلیسی یا پروژه در رشته مهندسی نفت.
بسیاری از دانشجویان مهندسی نفت از روی ناآگاهی ترجمه متون تخصصی خود را به کافینت ها یا افرادی که توانایی انجام ترجمه تخصصی نفت را ندارند؛ می سپارند و در نهایت یک ترجمه غیرتخصصی و نه چندان جالب را تحویل می گیرند. این نتیجه مشخص است چرا که این مترجمین معمولا در رشته مترجمی و رشته های عمومی مرتبط با زبان انگلیسی تحصیل نموده اند و قطعا با اصطلاحات تخصصی مهندسی نفت آشنایی کافی ندارند و قادر به انجام ترجمه تخصصی نفت نخواهند بود. یافتن یک مترجم تخصصی که در رشته مهندسی نفت تحصیل نموده است و به اصول ترجمه نیز آشنایی کامل داشته باشد به هیچ وجه ساده نیست. پس راهکار چیست؟

ترجمه تخصصی نفت در پارس ترنس
سایت ترجمه تخصصی پارس ترنس هم اکنون دارای ۲۰ مترجم با تحصیلات مهندسی نفت می باشد که به دقت از سوی ما گزینش شده اند. مترجمین مهندسی نفت پارس ترنس قادرند سخت ترین متون این حوزه را با کیفیت عالی ترجمه و تحویل مشتریان گرامی نمایند. با در اختیار داشتن این مترجمین حرفه ای و اعمال پروسه نظارت بر ترجمه ها، ما کیفیت ترجمه انگلیسی به فارسی و ترجمه فارسی به انگلیسی مهندسی نفت را برای مشتریان خود تضمین می نماییم. در ترجمه تخصصی فارسی به انگلیسی که قطعا مهارت بالاتری را از سوی مترجم می طلبد؛ سفارشات این حوزه به مترجمین ویژه مهندسی نفت ما سپرده می شود چرا که در ترجمه تخصصی فارسی به انگلیسی مترجم باید علاوه بر آشنایی با اصطلاحات تخصصی مهندسی نفت، باید بر ساختار و دستور زبان انگلیسی نیز آشنایی کامل داشته باشد. مطمئنا چاپ یک مقاله انگلیسی در ژورنال های مطرح مهندسی نفت همچون AAPG Bulletin ، SAE International Journal of Engines ، Progress in Energy and Combustion Science ، Energy & Fuels و ده ها ژورنال مطرح دیگر از عهده هر کسی بر نخواهد آمد چرا که مقاله ارسالی به این ژورنال ها نیازمند آماده سازی مقاله ای فاقد هرگونه اشتباه هم از بعد بکارگیری اصطلاحات تخصصی و هم از بعد رعایت ساختار زبان انگلیسی است. پارس ترنس به کمک مترجمین ویژه خود، مقالات فارسی مشتریان جهت چاپ در این دسته از ژورنال ها با کیفیت بالا به زبان انگلیسی ترجمه و پس از بازخوانی و اطمینان از کیفیت کار، تحویل آن ها می نماید.

ترجمه تخصصی انگلیسی به فارسی و فارسی به انگلیسی در گرایش های زیر توسط مترجمین مهندسی نفت پارس ترنس انجام می پذیرد:
ترجمه تخصصی نفت گرایش مخازن و مخازن هیدروکربوری
ترجمه تخصصی نفت گرایش حفاری
ترجمه تخصصی نفت گرایش اکتشاف و بهره برداری و غیره
اگر نیاز به ترجمه تخصصی نفت دارید همین حالا در سایت پارس ترنس سفارش خود را به صورت آنلاین ثبت کرده و آن را به مترجمین تخصصی ما بسپارید. لازم به ذکر است که انجام ترجمه فوری در کوتاهترین زمان نیز پذیرفته می شود. دقت نمایید که اگر سفارش شما فوری است، در فرم ثبت سفارش حتما حداکثر زمانی که به ترجمه نیاز دارید را قید نمایید.
Add a comment...

Post has attachment
به دلیل میان رشته ای بودن مدیریت، این رشته در سال های اخیر به گرایش های زیادی همچون مدیریت بازرگانی، مدیریت صنعتی، مدیریت مالی، مدیریت دولتی، مدیریت منابع انسانی، مدیریت فناوری اطلاعات، مدیریت کارآفرینی، مدیریت تکنولوژی و مدیریت نشر تفکیک گردیده است که هر گرایش ممکن است شامل مباحثی کاملا متفاوت و مجزا از گرایش های دیگر باشد طوری که دانشجو یا فارغ التحصیل مثلا گرایش مدیریت کارآفرینی ممکن است بسیاری از اصطلاحات تخصصی رشته مدیریت صنعتی را نداند و یا نشنیده باشد چه برسد به دانشجویان و فارغ التحصیل سایر رشته ها.
گستردگی و تخصصی شدن گرایش های رشته مدیریت، ترجمه متون مدیریت را حساس تر و لزوم سپردن متون تخصصی این رشته را به مترجم تخصصی مربوطه آشکار می نماید. به عنوان مثال مقالاتی که در ژورنال های معتبر این رشته به چاپ می رسند همچون Industrial Marketing Management در ارتباط با بازریابی شرکت های صنعتی و شرکت های های تک، Production and Operation Management در ارتباط با مدیریت تولید و عملیات و … آکنده از اصطلاحات تخصصی رشته مدیریت است که تنها یک فرد با تحصیلات تکمیلی مدیریت می تواند از عهده ترجمه متون آن برآید.

گروه ترجمه تخصصی پارس ترنس با بکارگیری مترجمین حرفه ای، با تجربه و صلاحیت یافته که آزمون پارس ترنس را با موفقیت پشت سر گذاشته اند؛ آماده انجام تمام سفارش های شما در زمینه ترجمه مقاله و متن تخصصی مدیریت از فارسی به انگلیسی و انگلیسی به فارسی می باشد.
Add a comment...

Post has attachment
لزوم و کاربرد ترجمه تخصصی روانشناسی
روانشناسی از جمله رشته هایی است که متقاضیان و به تبع آن دانشجویان و فارغ التحصیلان زیادی در کشور ما دارد. این گروه گسترده بنا به دلایل مختلف، به ویژه در حوزه ترجمه دانشگاهی نیاز به ترجمه متون تخصصی این رشته دارند. برای رسیدن به یک ترجمه تخصصی و مطلوب در رشته روانشناسی باید توجه داشت که اولا از آن جا که این رشته ترکیبی از چندین رشته مختلف همچون پزشکی ، علوم طبیعی ، علوم اجتماعی ، فلسفه و … می باشد؛ در متون روانشناسی ممکن است اصطلاحات ترکیبی فراوانی وجود داشته باشد و ثانیا بسیاری از اصطلاحات رشته روانشناسی آن قدر تخصصی هستند که ممکن است دانشجو یا تحصیل کرده سایر رشته های نزدیک به روانشناسی همچون علوم تربیتی حتی تا بحال آن اصطلاحات را نشنیده باشد و معنی آن ها را نداند چه برسد به دانشجو یا تحصیل کرده سایر رشته های غیر مرتبط. بنابراین می توان با قاطعیت عنوان کرد که ترجمه متون تخصصی روانشناسی تنها از عهده مترجم تخصصی این رشته بر می آید و سپردن سفارش ترجمه این رشته به مترجمین با تحصیلات عمومی همچون مترجمی زبان انگلیسی چیزی جز اتلاف هزینه و زمان نخواهد بود.

به عنوان مثال عبارات abreaction به معنی تخلیه هیجانی ، actualising tendency به معنی گرایش به تحقق بخشی ، attachment به معنی دلبستگی ، extrasensory perception به معنی ادراک فراحسی ، deindividuation به معنی هویت باختگی و صدها اصطلاح دیگر در رشته روانشناسی آن قدر تخصصی و برای بسیاری از مترجمین نامانوس هستند که ایجاب می نماید ترجمه متون این رشته را به مترجم تخصصی روانشناسی بسپاریم.
از سوی دیگر در ترجمه های فارسی به انگلیسی موضوع حساس تر خواهد بود چرا که برای چاپ یک مقاله در ژورنال های بین المللی و معتبر این رشته همچون Journal of Applied Psychology ، Psychotherapy and Psychosomatics و … نیاز ارائه یک متن منسجم و عاری از اشتباه در بحث ساختار و اصطلاحات تخصصی متن هستیم.
مترجمینی که برای ارائه ترجمه تخصصی روانشناسی انتخاب می شوند هم باید بر دستورالعمل های زبان انگلیسی اشراف کامل داشته باشند و هم در این رشته تحصیلات خود را گذرانده باشند. بنابراین ما توصیه می کنیم که ترجمه متون تخصصی روانشناسی خود را به مترجمین حرفه ای و تخصصی این رشته که شرایط فوق را دارا هستند و سابقه بالایی در ارائه ترجمه تخصصی روانشناسی دارند؛ بسپارید.
گروه روانشناسی و علوم تربیتی پارس ترنس
جهت انجام ترجمه تخصصی و دقیق متنی در یک رشته، نیاز به مترجمین با سابقه و تخصصی در آن رشته می باشد. در گروه روانشناسی و علوم تربیتی پارس ترنس ۶۵ مترجم در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری وجود دارند که از این تعداد ۴۰ مترجم آماده انجام تمام سفارش های ترجمه متن، مقاله و کتاب های رشته روانشناسی چه در حوزه ترجمه دانشگاهی و چه غیردانشگاهی به صورت دقیق و تخصصی هستند. این مترجمین آزمون های انتخابی ما را با موفقیت گذرانده و قادر به ارائه ترجمه دقیق و تخصصی متون روانشناسی آن طور که شایسته مشتریان ماست؛ هستند. بنابراین دیگر نگران ترجمه متون خود نباشید و این متون را به ما بسپارید و ترجمه ای روان و تخصصی را دریافت نمایید.
ترجمه آنلاین متون روانشناسی در گرایش های زیر توسط مترجمین این گروه در پارس ترنس پشتیبانی می شود:
ترجمه تخصصی روانشناسی عمومی
ترجمه تخصصی روانشناسی صنعتی و سازمانی
ترجمه تخصصی روانسنجی (سنجش و اندازه گیری)
ترجمه تخصصی روانشناسی بالینی
ترجمه تخصصی روانشناسی کودک و نوجوان
ترجمه تخصصی علوم شناختی و سازمانی
و …
Add a comment...

Post has attachment
ترجمه تخصصی پزشکی
ترجمه تخصصی پزشکی شامل ترجمه متونی مانند مقالات، کتب و متون رشته های پزشکی، داروسازی، پیراپزشکی، مهندسی پزشکی، علم بهداشت و … است. علم پزشکی و داروسازی پیوسته به روز می شوند و با توجه به چاپ مداوم مقالات پزشکی در سطح دنیا و نیاز به بروز بودن محققین علم پزشکی، ترجمه متون پزشکی کاملا ضروری است و می توان گفت که ترجمه تخصصی پزشکی، نیاز اساسی جوامع است.
اگر متون تخصصی پزشکی را مشاهده کنید متوجه خواهید شد که ترجمه این متون کار بسیار دشواری است چرا که اصطلاحات موجود در متون پزشکی آنقدر تخصصی هستند که در بیشتر موارد کسی جز افراد با تحصیلات با رشته های علوم پزشکی از عهده ترجمه این متون بر نخواهد آمد. شخصی که به ترجمه تخصصی پزشکی می پردازد؛ علاوه بر داشتن مهارت زبانی باید در زمینه پزشکی نیز تخصص داشته باشد. به علت حساسیت رشته پزشکی، کیفیت ترجمه بسیار با اهمیت است و برای آن استانداردی جهانی نیز در نظر گرفته شده است. معمولا موسسات ترجمه معتبر دارنده یکی از سه استاندارد iso 9001، iso 13485 و En 15038 (استاندارد اروپایی کیفیت ترجمه) هستند.

در ترجمه تخصصی پزشکی مترجم باید سبک ارتباطی نویسنده را حفظ کند. گاهی متون پزشکی به وسیله ی یک پزشک خطاب به پزشکان دیگر نوشته می شود؛ گاهی به وسیله ی یک پزشک خطاب به اشخاص نیمه متخصص و گاهی توسط یک پزشک خطاب به بیمار نوشته می شود. همچنین ممکن است مطلب پزشکی توسط یک شخص غیر متخصص خطاب به خوانندگان عمومی نوشته شود. بنابراین حفظ سبک ارتباطی در ترجمه تخصصی پزشکی اهمیت دارد. در ترجمه تخصصی پزشکی گاهی مترجم با مشکلاتی مواجه می شود؛ مثلا ترکیب دو کلمه در زبان مبدا، معنایی می دهد که با زبان مقصد تفاوت دارد. معمولا پیدا کردن معادل چنین ترکیبی برای مترجم دشوار است. وجود چند کلمه برای توصیف یک بیماری یا یک وضعیت پزشکی، یکی از مشکلات دیگر در ترجمه متون پزشکی است. به عنوان مثال ممکن است برای بیان یک بیماری مربوط به معده چندین نام پزشکی با توجه به انواع مشکلات معده وجود داشته باشد.
با توضیحات عنوان شده می توان گفت که متون پزشکی و در کل علوم پزشکی به دلیل به کار رفتن اصطلاحات کاملا تخصصی، باید توسط شخصی متخصص انجام شود، متخصصی که علاوه بر داشتن دانش زبان و آگاهی با اصول ترجمه، حتما در رشته های علوم پزشکی و مرتبط با متن تخصصی مربوطه تحصیل کرده باشد. به هیچ وجه یک دارالترجمه یا یک سایت ترجمه که به صورت حرفه ای و تخصصی در زمینه ترجمه تخصصی پزشکی فعالیت ندارد، نخواهد توانست که ترجمه ای مطلوب را به مشتریانی که سفارش ترجمه تخصصی پزشکی دارند، تحویل نماید. پارس ترنس برای حل این مشکل چاره ای اندیشیده است.

ترجمه تخصصی پزشکی در گروه علوم پزشکی پارس ترنس
پارس ترنس با اطلاع از دشواری ترجمه متون تخصصی پزشکی، به صورت دوره ای آزمونی را برای جذب مترجمین گروه علوم پزشکی خود طراحی و با آن آزمون در طی چند مرحله مترجمین متقاضی استخدام که دارای تحصیلات علوم پزشکی هستند؛ را می آزماید. کسانی که جهت ترجمه آنلاین به استخدام پارس ترنس در می آیند لازم است تمام استاندارهای ما جهت انجام ترجمه تخصصی پزشکی و تحویل ترجمه ای با بالاترین کیفیت را رعایت نمایند چرا که ما اعتقاد داریم تنها با رضایت مشتری است که می توان پیشرفت نمود و رضایت مشتری نیز جز با ارائه خدمات با کیفیت و با قیمت مناسب بدست نخواهد آمد. ما در پارس ترنس سعی داریم همواره خدماتی با بالاترین کیفیت که شایسته مشتریان است را با قیمتی بسیار مناسب ارئه دهیم.

گروه علوم پزشکی پارس ترنس هم اکنون دارای ۸۵ مترجم زبده می باشد. پارس ترنس با این گروه از مترجمین قادر است هر نوع متنی در رشته های علوم پزشکی را با بالاترین کیفیت ترجمه و به مشتریان خود تحویل نماید. ترجمه متن تخصصی در گروه علوم پزشکی پارس ترنس توسط مترجمین همان رشته انجام می شود. مترجمین ما ترجمه انگلیسی به فارسی و فارسی به انگلیسی در رشته های زیر را پوشش می دهند:
پزشکی
دندانپزشکی
چشم پزشکی
روانپزشکی
داروسازی
دامپزشکی
مامایی
پرستاری
بهداشت
علوم آزمایشگاهی
ژنتیک
فیزیوتراپی
ارتوپدی
بینایی سنجی
و سایر رشته ها و گرایش های علوم پزشکی
Add a comment...

Post has attachment
ترجمه تخصصی حقوق و متون حقوقی
حقوق مجموعه ای از قوانین است که برای تنظیم روابط اجتماعی یا موسسات دولتی ایجاد شده است. روابط اجتماعی محدود به روابط فردی نیستند، این روابط می توانند بین مردم و دولت، مردم و مردم، مردم و موسسات؛ روابط مردم و دولت در حیطه حقوق عمومی و روابط مردم و مردم در حیطه حقوق خصوصی قرار گیرد لذا این رشته دارای حوزه های بسیار وسیعی است. به عنوان مثال حقوق تجارت (شرکت) به مسائل حقوقی در ارتباط با تشکیل و انحلال شرکت ها و دیگر جنبه های مدیریتی آنها می پردازد.
این رشته جزو رشته های خاص و پر ترافیک به لحاظ تعدد دانشجویان است. طبعا این دانشجویان نیاز به ترجمه تخصصی حقوق از انگلیسی به فارسی یا فارسی به انگلیسی دارند. حال باید این نکته را یادآور شد که ترجمه انگلیسی به فارسی و فارسی به انگلیسی در این حوزه به دلیل وجود ساختار خاص و اصطلاحات کاملا تخصصی نسبت به دیگر حوزه ها پیچیده تر می باشد؛ لذا ترجمه تخصصی حقوق باید به مترجمینی سپرده شود که حتما در رشته حقوق تحصیلات خود را گذرانده باشد و تجربه ترجمه متون تخصصی حقوق را دارا باشند.

در ترجمه تخصصی حقوق نمی توان معنی و مفهوم را به وسیله مترجمی که با متون حقوقی و اصطلاحات آن آشنایی ندارد به شکل صحیح به مخاطب منتقل کرد. به عنوان مثال اصطلاحات:
Depart به معنی عدول کردن
Rehabilitation به معنی اعاده وضع
Heard استماع دادرسی
Subsistence امرار معاش
Extrajudicial Execution اعدام بدون حکم محکمه
Sanctions تعزیرات
Due Process طی مراحل قانونی
و بسیاری از اصطلاحات تخصصی دیگر که در متون حقوقی مورد استفاده قرار می گیرد؛ باعث می گردد که ترجمه متون حقوقی هم به دلیل وجود این اصطلاحات و هم به دلیل سبک خاص متون این حوزه تنها از عهده مترجمینی برآید که در رشته حقوق تحصیلات خود را گذرانده و به متون حقوقی اشراف کامل داشته باشند. مترجم متون حقوقی جهت انجام سفارش ترجمه تخصصی حقوق می تواند از دیکشنری حقوقی و قانونی نیز جهت تسریع در امر ترجمه استفاده نماید.
حال به سراغ ترجمه فارسی به انگلیسی متون حقوقی می رویم. پر واضح است که ترجمه فارسی به انگلیسی از ترجمه انگلیسی به فارسی بسیار مشکل تر است چرا که مترجم علاوه بر آشنایی با اصطلاحات باید به ساختار زبان انگلیسی نیز تسلط کامل داشته باشد تا بتواند متن را با رعایت کامل قواعد نگارشی از فارسی به انگلیسی برگرداند. ظرافت در ترجمه فارسی به انگلیسی متون حقوقی زمانی بیشتر می شود که بخواهید مقاله ای را در یکی از ژورنال های معتبر این حوزه به چاپ برسانید همچون: Yale Law Journal ، Justice Quarterly ، Regulation and Governance و بسیاری از ژورنال های معتبر دیگر. شاید وجود کوچکترین مشکل در ساختار یا اصطلاحات بکار رفته در مقاله انگلیسی ارسال شده به این ژورنال ها باعث عدم پذیرش آن مقاله شود.
راه حل پیشنهادی پارس ترنس انجام سفارشات ترجمه تخصصی حقوق توسط مترجمین گروهبندی شده می باشد.

ترجمه تخصصی حقوق در گروه حقوق پارس ترنس
ترجمه آنلاین پارس ترنس با گزینش دقیق ۳۰ مترجم از کارشناسی تا دکتری قادر به انجام ترجمه تخصصی حقوق با بالاترین کیفیت می باشد. این مترجمین سطح بندی گردیده اند و در چند طبقه خاص قرار داده شده اند به طوری که سفارشات فارسی به انگلیسی حقوق یا دیگر متون حقوقی فقط به مترجمین با سطح تحصیلات تکمیلی جهت انجام سپرده می شوند و سفارشات انگلیسی به فارسی بسته به میزان دشواری متن توسط مترجم کارشناسی یا کارشناسی ارشد ما انجام می پذیرد. از آنجا که بیشتر سفارشات ترجمه تخصصی حقوق مربوط به دانشجویان رشته حقوق می باشد، ترجمه در گرایش های زیر برای دانشجویان گرامی قابل انجام می باشد:
ترجمه متن و مقاله تخصصی حقوق عمومی
ترجمه متن و مقاله تخصصی حقوق خصوصی
ترجمه متن و مقاله تخصصی حقوق بین الملل
ترجمه متن و مقاله تخصصی حقوق جزا و جرم شناسی
ترجمه متن و مقاله تخصصی حقوق نفت و گاز
ترجمه متن و مقاله تخصصی حقوق بشر
ترجمه متن و مقاله تخصصی حقوق محیط زیست
ترجمه متن و مقاله تخصصی حقوق اقتصادی
ترجمه متن و مقاله تخصصی حقوق شرکت های تجاری
ترجمه متن و مقاله تخصصی حقوق مالکیت فکری
ترجمه متن و مقاله تخصصی حقوق تجارت بین الملل
ترجمه متن و مقاله تخصصی حقوق تجاری اقتصادی بین الملل
ترجمه متن و مقاله تخصصی حقوق ارتباطات
ترجمه متن و مقاله تخصصی حقوق خانواده
اگر قصد ترجمه مقاله، متن یا کتاب تخصصی در حوزه حقوق دارید؛ پارس ترنس با داشتن ۳۰ مترجم حرفه ای در حوزه حقوق، ۲۴ساعت شبانه روز آماده پذیرش سفارش های ترجمه فوری یا غیر فوری شما هستند.
Add a comment...

Post has attachment
ترجمه در رشته معماری و شهرسازی
مهندسی معماری حرفه ای نسبتا جدید است که در قرن بیستم به دلیل پیشرفت تکنولوژیکی انقلاب صنعتی ایجاد شد. این رشته از دو قسمت فنی و هنری تشکیل یافته است و همین امر متون معماری را خاص و ترجمه تخصصی در این رشته که بحث ما در این مطلب است را چالش برانگیز می نماید. به علت این که معماری و شهرسازی از دو بخش فنی و هنری تشکیل یافته است و در این رشته ها اصطلاحات مربوط به جنبه ی بصری اشیا، شکل هندسی و طرز قرار گرفتن آنها در محیط مطرح است؛ شخصی که به ترجمه تخصصی معماری و شهرسازی می پردازد باید در رشته معماری تحصیل کرده باشد تا آشنایی کاملی با اصطلاحات و سبک متون این رشته داشته باشد. علاوه بر آن باید کاملا بر زبان اصلی متن مسلط باشد و آگاهی او فراتر از دانش زبان عمومی باشد؛ همچنین باید مفاهیم را با توجه به ساختار زبان مقصد به گونه ای ترجمه کند که ابهامی در فهم آن ایجاد نشود.

ممکن است متن مورد ترجمه، در مورد خصوصیات سازه معماری صحبت کند که مترجم هرگز آن را ندیده است. بنابراین مترجمانی که ترجمه تخصصی معماری و شهرسازی انجام می دهند باید حتما سابقه ترجمه متون این رشته ها را داشته باشند تا بتوانند مفاهیم را به روشنی درک و این مفاهیم را به درستی به خوانندگان متون ترجمه شده القا کنند. مقالات علمی که در مورد معماری و شهرسازی وجود دارند معمولا سبک نوشتاری متفاوتی از سایر متون دارند و مترجم باید علاوه بر حفظ سبک نوشته، آن را به قابل درک ترین شکل ممکن ترجمه کند. در ترجمه تخصصی معماری و شهرسازی درک مطلب، توجه به سبک و ساختار متن، آشنایی با اصطلاحات تخصصی و ترجمه صحیح و دقیق در درجه بالایی از اهمیت قرار دارد.
در حوزه ترجمه فارسی به انگلیسی قطعا مترجم نیاز به مهارت بالاتری برای برگرداندن متن به انگلیسی دارد چرا که مترجم علاوه بر آگاهی از اصطلاحات تخصصی رشته معماری یا شهرسازی باید حتما بر ساختار زبان انگلیسی نیز مسلط باشد.
معمولا محققین، اساتید و دانشجویان برای ارتقای رزومه، سعی در چاپ مقالات خود در ژورنال های معتبر رشته مهندسی معماری و شهرسازی می نماید. از جمله ژورنال های معتبر این رشته می توان به Design Studies ، Journal of Building Performance Simulation ، Structural Design of Tall and Special Buildings و … اشاره کرد. چاپ مقاله ای در حوزه معماری در این ژورنال ها به هیچ عنوان ساده نخواهد بود و نیازمند ارسال متنی قوی و فاقد هرگونه اشتباه می باشد. معمولا برای آماده سازی مقاله جهت ارسال به این ژورنال ها باید متن از فارسی به انگلیسی ترجمه شود که این امر مترجمی حرفه ای و فارغ التحصیل در رشته مهندسی معماری را می طلبد که هم به اصطلاحات این رشته و هم ساختار زبان فارسی و انگلیسی مسلط باشد.

سفارش ترجمه تخصصی معماری و شهرسازی در پارس ترنس
ترجمه آنلاین پارس ترنس با گزینش دقیق ۵۵ مترجم حرفه ای و تحصیل کرده در رشته های معماری و شهرسازی قادر است ترجمه انگلیسی به فارسی و فارسی به انگلیسی شما را با بالاترین کیفیت انجام دهد. ترجمه تخصصی معماری و شهرسازی از تخصص های پارس ترنس بوده و به همین دلیل ترجمه ای با کیفیت و با هزینه مناسب را ما تضمین می نماییم. ترجمه تخصصی معماری و شهرسازی در گرایش های زیر در پارس ترنس پشتیبانی می گردد:
ترجمه تخصصی معماری
ترجمه تخصصی شهرسازی
ترجمه متون طراحی شهری
ترجمه متون برنامه ریزی شهری
ترجمه متون برنامه ریزی منطقه ای شهری
ترجمه متون معماری منظر
ترجمه متون مرمت ابنیه سنتی
ترجمه متون معماری اسلامی
ترجمه متون جغرافیا و برنامه ریزی شهری
ترجمه متون مدیریت پروژه و ساخت
ترجمه متون انرژی معماری
ترجمه متون تکنولوژی معماری
ترجمه متون مطالعات معماری ایران
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded