Profile cover photo
Profile photo
Klub Muzyczny Parlament
78 followers
78 followers
About
Communities and Collections
Posts

Post has attachment
KONCERT PROMUJĄCY NOWY ALBUM!
Po długim milczeniu Coma powraca! Wyczekiwany przez fanów kolejny album formacji pojawi się na półkach sklepowych 7 października, a w tym czasie zespół wyruszy w trasę koncertową. Już 3 dni później wystąpią w poznańskim klubie Eskulap, a 4 grudnia zagrają w gdańskim Parlamencie. Na koncercie usłyszymy świeże nagrania, na które musieliśmy czekać bez mała 5 lat. Zespół znany jest z łączenia różnych form sztuki na scenie, spodziewać się więc możemy poruszającego widowiska. Coma osiąga w tym roku pełnoletniość, muzycy wiedzą zatem doskonale jak zaskoczyć publiczność nietuzinkowymi set listami oraz wirtuozerią ich wykonania.

COMA
4.12.2016 Klub Muzyczny Parlament / Gdańsk
Bilety:
55 zł http://www.pwevents.pl/pl/bilety,1,408.html
60 zł Biletomat, Ebilet, Eventim, Ticketpro, Lotto (CH Manhattan) i Parlament
65 zł (w dniu koncertu)

Post has attachment
LUXTORPEDA powraca na Derby Trójmiasta! Ekipa Roberta Friedricha zagra już 2.12 w gdańskim Parlamencie i 3.12 w gdyńskim Uchu. Muzycy wydali w tym roku swój czwarty studyjny album „MYWASWYNAS”, który będą promować na jesiennej trasie koncertowej po Polsce. Najnowsza płyta zawiera 11 kompozycji - jak zapowiadają członkowie zespołu - bardzo różnorodnych, jednak wyjątkowo spasowanych w jedną spójną, rockową całość. Tematyka i teksty to wiwisekcja człowieczeństwa, szczera, przejmująca, momentami dowcipna i lekka.

LUXTORPEDA
2.12, g.20:00
Parlament/Gdańsk
Bilety:
39 - http://www.pwevents.pl/pl/bilety,1,378.html
44 - Ticketpro, Eventim, eBilet, Biletomat.pl, punkt LOTTO
49 - w dniu koncertu
60 - karnet na obydwa koncerty Derbów Trójmiasta http://www.pwevents.pl/pl/bilety,1,380.html


Zespół LUXTORPEDA powstał w 2010 roku z inicjatywy Roberta Friedricha gitarzysty i wokalisty znanego z takich formacji jak Acid Drinkers, Turbo, Flapjack, Arka Noego, 2Tm2,3 i KNŻ. Do współpracy muzyk zaprosił gitarzystę Roberta Drężka, basistę Krzysztofa Kmiecika, związanych wcześniej z Armią oraz z formacją 2Tm2,3 oraz perkusistę Tomasza Krzyżaniaka, znanego wcześniej z Turbo i Armii. W 2011 roku w trakcie nagrywania albumu skład uzupełnił wokalista Przemysław Frencel, raper znany z hip-hopowego duetu 52 Dębiec.
Debiutancki album zatytułowany „Luxtorpeda” ukazał się 9 maja 2011 roku i jest połączeniem brzmień garażowo-punkowo-rockowych, teksty mówią o życiu każdego człowieka, o walkach, upadkach, powstaniach, ciemnościach i nadziei. Płytę promują teledyski zrealizowane do utworów "Niezalogowany", "Autystyczny" i "Za wolność".
Zespół dał się poznać szerszej publiczności podczas Jarocin Festiwal 2011 oraz podczas 17 edycji Przystanku Woodstock 2011, a utwór "Autystyczny" wspiął się na pierwsze miejsca wielu list przebojów, między innymi w radiowej Trójce, Eska Rock i Antyradiu. W wielu rankingach i podsumowaniach muzycznych 2011 roku Luxtorpeda uplasowała się w ścisłej czołówce niejednokrotnie zajmując 1 miejsce, chociażby wśród czytelników pisma "Teraz Rock", gdzie została uznana za najlepszy zespół roku, płytę roku, przebój roku, teledysk roku i nadzieję roku. Luxtorpeda otrzymała również 4 nominacje do nagrody Fryderyki za 2011r.
9 maja 2012 ukazała się druga płyta zespołu pt. „Robaki“. Po miesiącu sprzedaży album uzyskał miano „złotej płyty“, a utwór „Wilki Dwa“ był 9 razy na pierwszym miejscu w prestiżowym notowaniu listy przebojów Polskiego Radia Programu III. Zespół konsekwentnie pracował nad nowym materiałem i już 1 kwietnia 2014 roku świat ujrzał trzeci album studyjny spod ich rąk, pt. „A morał tej historii mógłby być taki, mimo że cukrowe, to jednak buraki”. Płyta dotarła błyskawicznie na 1 miejsce listy OLiS, a singiel „Mambałaga” zadomowił się na 1 pozycji listy przebojów Polskie Radia Programu III. W plebiscycie magazynu „Teraz Rock” muzycy osiągneli 2 pozycję w kategorii płyta roku. W tym roku, po 16 latach działalności, Luxtorpeda oddaje w nasze ręce już 4 LP. „MYWASWYNAS” to bardzo ciekawy materiał. Autorzy opowiadając o sobie, opowiadają również o innych, bo jak zaznaczają - różni nas tylko umiejętność napisania i wykrzyczenia tego co wspólnie odczuwamy i przeżywamy. To pełnokrwisty, treściwy, muzyczny krążek i pochłaniająca opowieść, po wysłuchaniu której można odnieść wrażenie, że być może napisano ją tylko i wyłącznie dla słuchacza. Jak zwykle zespół przygotował podwójny album - na drugiej płycie pojawią się utwory w wersji instrumentalnej.

https://www.facebook.com/LUXTORPEDA/
http://www.luxtorpeda.net/
„Silnalina” - https://www.youtube.com/watch?v=K9dTE7RKkIM
„Autystyczny” - https://www.youtube.com/watch?v=-hqbkY1-iLQ
„Mambałaga” - https://www.youtube.com/watch?v=f29-sXZwl7I

Post has attachment
KAT & Roman Kostrzewski (oficjalny FB)
13.11
Klub Muzyczny Parlament/Gdańsk
Bilety:
39 - http://www.pwevents.pl/pl/bilety,1,423.html
44 - Ticketpro, Eventim, eBilet, Biletomat.pl, punkt Lotto
49 - w dniu koncertu

Po rewelacyjnej, wiosennej trasie KAT z Romanem Kostrzewskim wracają do Gdańska! Już 13.11 w gdańskim klubie Parlament legenda polskiej sceny metalowej zagra przekrojowy set ze swoimi największymi przebojami.

KAT & Roman Kostrzewski powracają z zamierzchłej przeszłości... 30 lat temu, w 1986 roku, zespół zadebiutował płytą "Metal and Hell”, jej polskojęzyczna wersja zatytułowana „666” została wydana w tym samym roku i zyskała rzesze zagorzałych fanów, stając się pozycją absolutnie kultową.

Przez ostatnich kilka lat płyta była niedostępna w oficjalnej sprzedaży, między innymi dlatego, latem 2014 roku Roman Kostrzewski wraz z zespołem zaszyli się w studiu, by ponownie nagrać album. „666” w wersji anno domini 2015 brzmi pierwotnie i dziko, ma w sobie magię wydawałoby się, że zarezerwowaną tylko dla oryginalnych nagrań sprzed blisko trzydziestu lat - ta płyta żyje i kipi energią. Tak sesję nagraniową wspomina Roman Kostrzewski: “Raven Studio w Skrzyszowie umożliwiało nagranie na‚ setkę' podstawy instrumentalnej a więc bębnów, basu i gitar. W przerwach od nagrań, w tych samych warunkach brzmieniowych, rejestrowaliśmy ślady wokali i solówek. W ciągu niespełna sześciu dni mieliśmy nagraną całość. Dzięki temu uniknęliśmy nakładek i wielu dni spędzonych w studiu a jednocześnie zachowaliśmy żywy charakter wykonania, który łatwo utracić
przy wielodniowych sesjach”. W ten z pozoru prosty sposób materiał zawarty na "666" zyskał nowe, współczesne brzmienie i klimat.

Post has attachment
Bilety kolekcjonerskie w cenie 85 zł dostępne TYLKO na:
http://www.pwevents.pl/pl/bilety,1,353.html

TEN YEARS AFTER
Klub Muzyczny Parlament / Gdańsk
28.10 godz 20:00
Bilety:
85 zł (http://www.pwevents.pl/pl/bilety,1,353.html)
100 zł - Biletomat, Ebilet, Eventim, Ticketpro, Parlament i Lotto (CH Manhattan)
115 zł (w dniu koncertu)

100 zł - Karnet na TSA Koncert Gdańsk 9.12.2016 Parlament i Ten Years After / 28.10 / Parlament / Gdańsk
http://www.pwevents.pl/pl/bilety,1,410.html

Nagranie z Festiwalu Woodstock - „ Goinhome” przeszło do historii. Ta ponad 11 minutowa sekwencja z występu Ten Years After jest jednym z najczęściej pokazywanym fragmentem festiwalu.
Dla wielu wykonawców zagranie na Festiwalu Woodstock stało się przepustką do wielkiej kariery. Tak było w przypadku Carlosa Santany, Joe Cockera i TEN YEARS AFTER. Nazwani później jeżdżącą szafą grającą (ze względu na niekończące się trasy koncertowe) Brytyjczycy pokazali amerykanom swój sposób widzenia bluesa, rock-bluesa, boogie oraz swingowania. Alvin Lee i koledzy doskonale odnaleźli się na amerykańskim rynku. W krótkim czasie stali się w atrakcją koncertów klubowych a później super gwiazdą festiwali muzycznych. Płyty sprzedawały się doskonale a utwór „ Lovelike a man” stał się ich następnym mega przebojem. Szybkość gry na gitarze Alvina lee postawiła go w grupie super gitarzystów. Ale i pozostali muzycy zostali zauważeni przez fanów i krytykę muzyczną. Bo T Y A w latach 1967 - 1976 to Alvin Lee – gitara, śpiew: Leo Lyons - genialnie brzmiący baas, instrumenty klawiszowe to Chick Churchil - potęga brzmienia i wspaniałe solówki - z elementami jazzu i boogie. Skład dopełnia szalejący na bębnach Riclee.
Tak było do pierwszego krysysu w grupie. W roku 1977 troku. Alvin Lee powołuje kolejno do życia Ten Years Later oraz Alvin Lee Company. A od roku 1980stanal na czele grupy Alvinn Lee Band. Wielkich sukcesów nie osiągnał, ale co trzeba podkreślić jest wiele utworów z tego okresu które pozostają w pamięci. Natomiast koledzy z grupy po wielu próbach negocjacji z Alvinem postanowili dalej działać pod szyldem T YA. Dokoptowano nowego gitarzystą. Joe Gooch podobnie śpiewał i potrafi grać równie szybko jak Alvin. Niestety 5 lat temu basista Leo Lyons i Joe Gooch odeszli od zespołu by założyć nowy zespól - formację H S S.
To zaowocowała kolejną rotacją w grupie.
Do zespołu doszedł genialny basista Colin Hodkinson. Lista zespołów i muzyków z którymi współpracował jest obszerna (Aleksisem Kornerem, Peter Green , Coleseum, Chris Rea, John Lord trio, BackDoor ) Miejsce przy mikrofonie z gitarą w dłoniach zajął Marcus Bonfanti. Jest laureatem British Blues Award. A sposób gry i śpiewu winien zadowolić najbardziej ortodoksyjnie nastawionych fanów talentu Alvina Lee.
Zmiany personalne nie zmieniły charakteru wykonywanej przez zespól muzyki. To w dalszym ciągu pełna pasji i energii grająca blues-rocka grupa. Wykonują stare przeboje zespołu dodając do nich więcej bluesowgo smaczku a partie bassu są ozdobą każdego utworu. Jeden z dziennikarzy wiele lat temu napisał - od kiedy usłyszałem grę Colina Hodkinsona zrozumiałem dlaczego Fender produkuje gitary.
To będzie sentymentalna uczta dla tych co pokochali blues-rocka wiele lat temu i do dnia dzisiejszego ten gatunek muzyczny jest ich ulubionym. Bo TEN YEARS AFTER to żywa legenda tego gatunku.

Krzysztof Ranus

Post has attachment
Maleńczuk: Maciej Maleńczuk
18 września
Klub Muzyczny Parlament / Gdańsk
otwarcie drzwi 19:00, start : 20:00

Bilety:
55 zł - http://www.pwevents.pl/pl/bilety,1,375.html
60 zł - Biletomat, Ebilet, Eventim, Ticketpro, Parlament i Punkt Lotto (CH Manhattan)
65 zł - w dniu koncertu

Maleńczuk – bywalec wszystkich ważnych wydarzeń jazzowych, znawca gatunku i niekwestionowany koneser jazzu. W końcu postanowił sam uprawiać ten gatunek. Zdając sobie sprawę, iż jazz zabrnął w ślepą uliczkę intelektualizmu i przestał być muzyką funkcjonalną, zaproponował jazz rytmiczny nieco prymitywny (punkowy drummer!) i tak naprawdę doskonale nadający się do tańca.
Oprócz zgrabnych i rytmicznych kompozycji własnych, saksofonista (!) Maleńczuk razem ze swoim kwintetem grają nieśmiertelne utwory dancingowe takie jak: Le Grande Bouffe, Ritorno a Suriento, La Paloma, Tequilla, Un pettit Fleur, Cantare la Luna - Gato Barberiego.
Maleńczuk również i tutaj śpiewa, lecz nie jest to główna oś - osią jest funkcjonalność, użytkowość tej muzyki – coś, co jazz utracił i przestał być potrzebny. To mała obsesja muzyka, stąd nazwa "Jazz for Idiots". Winą jazzmanów jest intelektualizm i scholastyczne wyrafinowanie – skutecznie odsunęło to szeroką widownię. Tutaj tego nie ma. Jest pewien pierwotny zgrzyt i dużo rytmu i - co nie bez znaczenia – nie trzeba być koneserem a wręcz "można i trzeba być idiotą".
Tym samym Maciej Maleńczuk po raz kolejny ogłasza zwrot w muzyce, apelując: „Nie pozwalajmy sobie na dyktaturę dyletantów. Jazz dla idiotów!”

Przemek Sokół- trąbka
Karol Ludew - perkusja
Darek Tarczewski - piano
Andrzej Laskowski - gitara basowa
Maciej Maleńczuk - śpiew, saksofon

Źródło: Onet.pl

Post has attachment

Post has attachment
Added photos to Karyna Gomes.

Post has attachment
Added photos to Urszula.

Post has attachment
Added photos to Hunter.

Post has attachment
Added photos to MAŁPA MÓWI premierowo w Gdańsku!.
Wait while more posts are being loaded