Profile cover photo
Profile photo
Amin Anvary
Human Rights Activist
Human Rights Activist
About
Communities and Collections
View all
Posts

ساختنِ واژه ى "جاعش" و مقايسه جمهورى اسلامى با "داعش" يكى از آخرين پروژه هاى اجرا شده توسط طيفى از اپوزيسيونى است كه تحت فشار است.
اين مقايسه عملا اصلا معنايى ندارد و امكان پذير نيست زيرا كه جمهورى اسلامى نظامِ قانونىِ حاكم بر كشوريست كه جهان آنرا مستقلا به رسميت ميشناسد و برايش شأن و مشروعيت قائل است و نه گروه! و نه فرقه! و نه شورش كرده ى فاقد مشروعيتِ عليهِ نظام قانونىِ حاكم بر كشورى!
هدف از اين قياس مع الفارق نيز روشن است. سو استفاده از بحرانِ ايجاد شده در منطقه و استفاده از فرصت براى كمرنگ كردن و عادى كردن جنايات اين گروه تروريستى در اذهان عمومى! كارى كه پيش از اين نيز با سانسورِ تصاوير و اخبارِ مرتبط با كودكان و زنانِ كشته شده توسط گروهك هاى تحت حمايت غرب در سوريه انجام داده اند.
البته يك احتمال ديگر نيز وجود دارد و آنهم اين است كه شايد اين عزيزان واقعا داعش را نيز مانند ديگر اشغالگرانِ حاضر در دنيا پيشاپيش به رسميت شناخته و دنبالِ گرفتن صندلىِ مستقل برايشان در سازمان ملل اند! كه اگر اينطور باشد فاجعه است زيرا كه اصلا اين مقايسه معنا ندارد مگر در همين دوحالت!
منظور هم از اين قشر همان مزد بگيرانيست كه دائما منتظر فرصت اند تا در ميزهاى بازىِ سعودى-امريكايىِ پهن شده در منطقه، نقش و مهره اى ثابت را داشته باشند و خوش خدمتى كنند. همانهايى كه كارشان برخلافِ اسم و ظاهرشان تزريقِ ناتوانى و ياس به جامعه است. همانهايى كه فقط فعال حقوق بشر براى قشرى خاص اند. همانهايى كه در عين حال هم با اعدام مخالفند و هم خواستارِ ايجاد خاورانى جديد براى مسئولينِ كشور در دهه ٦٠ اند. همانها كه هميشه براى همه جاى جهان صلح طلبند و اما به كشور خودشان كه ميرسد به سنا و رئيس جمهور كشور هاى غربى نامه مينويسند و درخواستِ حمله نظامى هرچه زودتر به ايران را ميكنند. همانها كه هم از بد بودنِ رابطه ى ايران با دنيا انتقاد ميكردند و هم دست به دامانِ دنيا شده بودند كه تحت هيچ شرايطى با توافق هسته اى و عادى شدنِ روابط ايران با جهان غرب موافقت نكنند.
ميبينيد؟ سرشار از تناقض اند.
اينبار اما اين تناقض خنده دار نيست. دردناك است زيرا كه مشخص است ناشى از فشاريست كه بر زندگى اين دسته از هموطنانمان در غربت وارد است و خب ميدانيد، زندگى در غرب سخت است ديگر...

Post has attachment
بازی را مردانی ساکن کاخهای امن، در اتاقهایی که پنجره اش به باغ و گلستان باز میشود شروع میکنند در اتاقهایی مفروش با قالی های پارسی و از پشت میزهای ایتالیایی. بازی از اینجا شروع میشود و مردم دم دست ترین قربانی و سرباز بی صداترین قربانی این بازی است که یا باید بکشد یا کشته شود.
#turkeycoup
Photo

Post has attachment
‏ترجیح می‌دم پول کشورم به ⁧‫#حزب_الله‬⁩ برسه که خرج ایستادن جلوی اسرائیل و داعش بشه تا به صفدر حسینی اصلاح‌طلب که دخترش بیاد بشه نماینده مجلس!
به عبارتى بنده خرج كردن پول در آنسوى مرزها را بخاطر ايجاد و حفظ امنيت ملى ترجيه ميدهم به اينكه همين پول در جيبِ يك مشت چلغوز حكومتى باشد كه بعد آقازاده هايشان در اينستاگرام و فيسبوك پُز همين پولها كه براى ماست را به خودمان دهند.
به عنوان يك شهروند ايرانى خرسندم ازينكه بخشى از بودجه سياست خارجى جمهورى اسلامى دارد خرج لبنان و سوريه و عراق ميشود.
اين كه ما بگوييم "چراغى كه به خانه رواست، به مسجد حرام است" و يا ضرب المثل هايى ازين قبيل، جز مزخرف چيزى نيستند.
كدام كشورى در جهان است كه بخشى از بودجه هايش به سياست خارجى و در ادامه به آنسوى مرزهاى جغرافيايى اش اختصاص پيدا نميكند؟ كدام كشورى در جهان است كه تمامى بودجه هايش را صرفا و مستقيما خرج معيشت مردمش ميكند؟
امريكا نگران ثبات در منطقه است و از دخالت ايران نگران و ناراحت است؟
امريكا به گور پدرش ميخندد كه ناراحت است! يك نفر نيست بهشان بگويد كه دخالت هاي ايران در منطقه باز توجيهِ جغرافيايى و همجوارى و مرزى دارد. شما حرامى ها چطور افغانستان و عراق و ليبى و مصر را از آنسوى دنيا با ليبلِ منافع ملىِ جامعه بيمارتان توجيه كرده و از آن همچنان دفاع ميكنيد؟ وقاحت هم حد و مرزهايى دارد..
هموطنان خوبم. نگذاريد وزارت خارجه امريكا و اسرائيل، مواضع بيمارشان را در قالب سازمانهاى اسما حقوق بشرى به خوردتان دهند.
به عبارتى، در رابطه با منافع مليتان، خودتان عقلانى فكر كنيد و به اجنبى فرصت و ميدانِ جولان ندهيد.
والسلام
Photo
Photo
6/28/16
2 Photos - View album

‏كاش يه سيگارايى بسازن كه داخلش ويتامين و مواد لازم براى بدن در هر روز باشه. ديگه لازم نباشه غذا بخوريم.

Post has attachment
اسنادی که اخیر توسط آرشیو ملی بریتانیا منتشر شده است حکایت از همکاری های و نزدیکی های گسترده شاپور بختیار و ارتشبد اویسی با صدام حسین در ماههای منتهی به جنگ و حتی پس از جنگ دارد.
به گونه ای که بر اساس یکی از اسناد محرمانه "يکی از دلايل يورش بی‌مهابای حکومت عراق به خاک ايران، اطلاعات گمراه کننده ايرانيان تبعيدی از جمله شاپور بختيار، مبنی بر اين بود که احتمالا به دليل وجود اغتشاش در ارتش و بی‌ثباتی رژيم به دليل مخالفت مردم، به ويژه در خوزستان، ايران قادر به جنگ نخواهد بود و مخالفت مردم موجب برافراشته شدن پرچم نيروهای آزادی‌بخش خواهد شد."
بر اساس گزارش های تازه آزاد شده درباره نخستين روزهای آغاز جنگ ايران و عراق، در اين دوره، شماری از کشورهای عربی و اپوزيسيون ايرانی خارج از کشور، به خصوص اويسی و بختيار، بر اين باور بودند که با حمله عراق به ايران ظرف يک هفته ارتش ايران شکست خواهد خورد و در طول يک ماه حکومت اسلامی سرنگون شده و دولت جديد تحت حمايت عراق در تهران، يا دست کم مناطق اشغالی مستقر خواهد شد.

http://www.radiofarda.mobi/a/f4_bakhtiar_activity_documents_britain_archive_02/24292446.html

Post has attachment
وزارت امورخارجه ايران كشتار اورلاندو را محكوم كرد
صرفا جهت يادآورى: اعدام يك زوج همجنسگرا درملا عام درايران، پيرانشهر
حكم اوليه اين عزيزان ابتدا سنگسار بود كه با حمايت و چانه زنى كشور سوييس مشمول عفو اسلامى شدند و در نهايت نيز اعدام.
جناب ظريف، شما درنهايت بوزينه ى سياست پيشه ى همين حيواناتيد. بيانيه تان به سرتان بخورد عوام فريب ها..
Photo

Post has shared content
لطفا فقط مسلمان‌ها در این نظرسنجی شرکت کنند. (اگه مسلمون نیستید، لطفا ریشیر کنید تا دوستان مسلمانتون ببینند).

پیامبراسلام، برای همجنس‌گرایان مجازات مرگ تعیین کرده.
در مورد همجنس‌گرایان، با پیامبراسلام موافقید یا مخالف؟
-
votes visible to Public
32%
بله، با پیامبر موافقم
68%
خیر، با پیامبر مخالفم

Post has attachment
زمانی که مسیح علینژاد در جلسه “یو ان واچ” شرکت کرد و از دست رییس ضد ایرانی اش جایزه دفاع از حقوق زنان گرفت (همان کسی که مستقیما از آن مراسم در ژنو به آمریکا رفت تا در جلسه سخنرانی نتانیاهو بر علیه توافق هسته ای شرکت کند) نه تنها با واکنش فعالان حقوق بشر مواجه نشد٬ که بابت این افتخار جدید تشویق شد.
حال به فاصله یک سال از آن مراسم٬ رضا پهلوی در جمعی از ضد ایرانی ترین یهودیان آمریکا شرکت کرده و بی شرمانه در کنار شلدون آدلسون٬ سرمایه دار هوادار حمله اتمی به ایران قرار گرفته تا برای فعالیت های حقوق بشری اش جایزه بگیرد.
همنشینی با دشمنان ایران و عادی شدن “خیانت” به کشور اتفاقی یک شبه و ناگهانی نیست. در یک دهه گذشته کمپین تبلیغاتی-آموزشی وسیعی برای همراه سازی ایرانیان با دشمنان کشورشان در جریان بود. موسسات توانا و دانش آموختگان لیبرال و انواع سایت ها و نشریات مختلف با بودجه های براندازی٬ مشغول تولید نفرت از ایران بودند. مجید محمدی ها و مهدی خلجی ها از جایگاه آموزگاران جامعه مدنی به استقلال٬ وطن دوستی٬ و مخالفت با تجاوز خارجی حمله می کردند و آنها را مفاهیمی عقب مانده٬ ضد حقوق بشر٬ ضد توسعه و مانع لیبرال دموکراسی معرفی می کردند. حتی کسانی مانند شیرین عبادی٬ پیام اخوان٬ شادی صدر و بسیاری دیگر٬ با ادعای آنکه توافق ایران و غرب حقوق بشر را به خطر می اندازد به کمک تحریم کنندگان شتافتند.
ادعای دفاع از حقوق بشر چنان مشروع و مجذوب کننده می نمود که این همراهی آشکار با لابی های ضد ایرانی از دید ایرانیان پنهان ماند. تنها وقتی دم خروس نمایان می شود که کسانی مانند علینژاد و یا رضا پهلوی از شوق جایزه٬ در کنار بدنام ترین چهره های لابی اسرائیل قرار می گیرند.
درحالی که همچنان سایه تهدیدات از سر ایران رفع نشده٬ هزینه اقدامات خائنانه و ضد ایرانی را باید افزایش داد. اگر دفاع از نژادپرستی٬ نفرت پراکنی مذهبی و سکسیم با واکنش قاطع و پرهزینه افکار عمومی روبروست٬ چرا باید خیانت به کشور و همراهی با کسانی که خواهان بمباران٬ تحریم و نابودی ایران اند تا این حد بی هزینه باشد؟
Photo

Post has attachment
چگونه ميتوان از برابرى جنسيتى و احقاق حقوق زنان و مقابله با سكسيم صحبت كرد در حالى كه زنان و بانوان سرزمينمان به عدم وجود اينها عشق ميورزند؟
وقتى مينشينند و براى هم با آب و تاب و هيجان و غرور از خاطرات بازداشت هاى مكررشان توسط گشت ارشاد ميگويند، گويى كه هركس بيشتر بازداشت شده باشد، زيبا تر است.
و يا وقتى اكثريت دختران و زنان ايرانى به غيرتى بودن مردان خود افتخار ميكنند و آن را دوست دارند و به آن عشق ميورزند؟
از دلايل اصلى شكست فمينيسم غربى در ايران و عدم استقبال از آن توسط خود بانوان ايرانى، تفاوت زياد سطح فرهنگىِ ما با اين جنس ايدئولوژى ها و همچنين فرهنگ حاكم و مقبول در جوامع غرب است كه مسلما اين تفاوت وحشتناك فرهنگى ميتواند ارزش ها و ضدارزش ها را متفاوت كند.
چطور ميتوان در سرزمين شرقى اى چون ايران كه اكثريت قريب به اتفاق مردان و زنانش حتى در مواقع عشق بازى هايشان ميسترس و يا ميترس دوست هستند، از برابرى و عدم خشونت جنسيتى صحبت كرد؟ آيا اكثريت جامعه ايران بيمارند؟ و يا فرهنگ و جامعه كنونى ما اين را ميخواهد؟
پس دليل حمايت نكردن بانوان ايرانى از اين ايدئولوژى ها، ترس و يا جهل و يا بيمارى و عقده نيست. اينطور كه پيداست آنها با تمام وجود شرايط كنونى شان را دوست دارند و با آن زندگى ميكنند.
Photo

Post has attachment
شاهين نجفى مدتى پيش در كنسرتش به نشانه ى اعتراض به برهنه كردن زندانيان سياسى، لخت شده بود.
سياسيون آن روزها ميگفتند كه كار ايشان به غايت شنيع و وقيحانه بوده و لخت شدن هيچگاه نميتواند در راستاى آزادى و آزادى خواهى، موثر باشد.
حالا امروز اما موژان محمد طاهر در تهران بخاطر اعتراض به حجاب اجبارى برهنه شده و اينبار اما واكنش سياسيون و مدعيان حشرى حقوق بشرى ديدنيست.
اينهمه كف و سوت و هورا و مصاحبه و مقاله براى اين زن آزاده(!!!) از سوى اين قشر، ديدنى و خواندنيست.
ناگفته نماند كه در اين ميان نيز طبق معمول كاسبان حجاب در ايران بيكار نمانده و تا توانستند براى رونق دكان هاى خود از اين واقعه به نحو احسن استفاده كردند كه البته حقشان است. نان حماقت مخاطبين و دغدغه هاى كشكىِ قشر متوسط و بالا را ميخورند. حلالشان باد. اين قشر را كنار ميگذاريم و به اصل ماجرا ميپردازيم.
اين دو اقدام فى نفسه چه فرقى داشته و دارند كه اينطور با بازتاب هاى متفاوتى مواجه شدند؟
جوابش ساده است. اول اينكه اكثريت مدعيان دمكراسى خواه، دغدغه ها و اولويت هايشان متفاوت است. دغدغه هايى براى آنها در اولويت است كه بتواند توجه قشر اندك و خرده بورژواهاى مركز نشين فعال در فضاى مجازى را به خود جلب كنند و برايشان لايك و فالوور و شِير بياورد.
وقتى اينها دغدغه باشد، لخت شدن و پستان هاى خود را به ملت نمايان كردن براى حجاب ارزش ميشود و اما همينكار را كردن در حمايت از مظلوميت يك عده باشرف ضد ارزش!
عامل ديگرى كه در اينجا عيان است مقايسه ى سايزها و نوع برآمدگيهاى بدن اين دو مصداق است. مسلما شاهين نجفى خطاكار است زيرا كه آلت تناسلى قطور او هيچكجا به كار هيچ يك از اينها نمى آيد كه اگر سينه ى سايز ٩٥ و بدن سفيد موژان را داشت و همچنين پتانسيل اين را داشت كه در خوابِ شبِ اين دسته از سياسيون سرك بكشد و لباس زيرشان را خيس كند، مسلما كار خوبى كرده بود و هيچگاه اين چنين سركوب نميشد.
امان از سياسيون و فعالين حقوق بشرىِ #حشرى
Photo
Wait while more posts are being loaded