Profile cover photo
Profile photo
maryam banoo
1,029 followers
1,029 followers
About
Posts

Post has attachment
سلام دوستان لطفا اشتراک بزارید
Add a comment...

Post has attachment
سلام دوستان لطفا اشتراک بزارید
Add a comment...

Post has attachment
سلام دوستان لطفا اشتراک بزارید
Add a comment...

Post has attachment
سلام دوستان لطفا اشتراک بزارید
Add a comment...

Post has attachment
Photo
Add a comment...

Post has shared content
" فقط مردها غیرت ندارند "


باورکن زنها هم رگ غیرتی دارند


که اگر گل کند ....!


همه ی مردانگی ات زیر سوال میرود . . . !
 
Photo
Add a comment...

Post has attachment
به جای فکرکردن به آنچه می خواهید بیندیشید
در بیش از این دوازده سالی که نقش مشاور در درمان استرس را داشته ام،یکی از شایع مضرترین گرایش های ذهنی که دیده ام، تمرکز روی آنچه می خواهیم به جای آنچه داریم است. گویا، آنچه داریم اصلا اهمیتی ندارد؛ فقط در حال گسترش فهرست آرزوهای خود هستیم و با این کار، نارضایتی خود را تضمین می کنیم. این طرز تفکر که «وقتی آرزویم برآورده شد، شاد خواهم بود.» با برآورد شدن آرزو از بین نخواهد رفت و همچنان ماندگار خواهد بود.
فکر کنید + فکرکردن + فکر + موفق باشی
یکی از دوستان ما در یک روز یکشنبه، تمام قسط های منزل جدیدش را پرداخت کرده بود. درست بعد از این جریان که اورا دیدم، داشت در مورد خانه ی آینده اش، که قرار بود از این یکی هم بزرگتر باشد، حرف می زد! فقط او این طور نیست. بیشتر ما دقیقا همین کار را می کنیم. این با آن خواسته را داریم. اگر به آنچه می خواهیم نرسیدیم، تمام مدت به همه ی آن چیزهایی که نداریم فکر می کنیم و ناراحتی باقی می مانیم. اگر به آنچه می خواهیم رسیدیم، فقط دوباره در شرایط جدید خود، خواسته ی دیگری را شکل می دهیم. بنابراین، با وجود این که به خواسته ی خود رسیده ایم، همچنان ناراحت باقی می مانیم. تا زمانی که در حسرت دستیابی به آرزوهای خود به سر می بریم، نمی توانیم شاد بودن راتجربه کنیم.
خوشبختانه راهی برای شاد بودن وجود دارد. باید کانون توجه خود را از آنچه می خواهیم، به آنچه داریم تغییر دهیم. به جای اینکه آرزو کنید که ای کاش همسرتان طور دیگری بود، سعی کنید به ویژگی های فوق العاده ی او فکر کنید. عوض شکایت از پایین بودن حقوق تان، از این که اصلا شغلی دارید، شاکر باشید. به جای این که آرزو کنید که ای کاش می توانستید تعطیلاتی را در جزایر هاوایی بگذرانید، به آن همه لذتی که از ماندن در همین جایی که هستید برده اید، فکر کنید. فهرست کارهای که می توانید بکنید تمام نشدنی است! هر گاه متوجه شدید که دارید در دام «ای کاش زندگی طور دیگری بود» گرفتار می شوید، عقب بکشید و از نو شروع کنید. نفسی بکشید و تمام چیزهایی را که باید به علت داشتن آن ها، شاکر باشید به یاد بیاورید. وقتی توجه خود را به آنچه دارید، نه آنچه می خواهید ، معطوف می کنید، قطعادر پایان، بیشتر به خواسته های خود می رسید. اگر روی ویژگی های خوب همسرتان تمرکز کنید، او با شما مهربان تر خواهد بود. اگر به جای این که از شغل خود شکایت کنید، قدر آن رابدانید، کارتان را بهتر انجام خواهید داد و راندمان بهتری خواهید داشت و احتمالا بالاخره حقوق تان افزایش پیدا خواهد کرد. اگر به جای این که منتظر بمانید تا به هاوایی بروید و از بودن درآنجا لذت ببرید، به دنبال پیدا کردن راه هایی برای لذت بردن در همین جایی که هستید باشید، در نهایت شادتر خواهید بود. اگر احیانا به هاوایی رفتید مطابق انتظارتان از آن لذت خواهید برد، و اگر بر حسب اتفاق به آنجا نرفتید، در هر حال، یک زندگی عالی خواهید داشت.
به خود یادآور شوید تا به جای فکرکردن به آنچه می خواهید، به آنچه دارید فکر کنید. در این صورت زندگی تان خیلی بهتر از گذشته خواهد شد. شاید به این ترتیب، برای اولین بار در طول زندگی تان طعم واقعی احساس رضایت را بچشید.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
بزرگ شده ام ٬ خیلی بزرگ شده ام ٬ آنقدر بزرگ شده ام که دوران کودکی را پشت سر گذاشته ام و حتی دیگرآن دختر بچه ی لجباز نیستم و یک پرده گوشت بر جانم نشسته است.آن قدر بزرگ شده ام که دیگر هیچ پفی رادر صورت و دماغم نمی بینم.تحصیلات عالیه کرده ام و شغلی برای نشان دادن مهارت هایم یافته ام و باعث افتخار شده ام ٬ آنقدر بزرگ شده ام که عقد نامه ام را امضا کرده ام ٬ خانه ای دارم هر چند کوچک ٬ آشپزی و شستن ظرف ها و نظافت منزل و ضدعفونی کردن سرویس بهداشتی و انجام دادن هرگونه عملیات بانکی از وظایف من و شغل دوم من است البته بدون حقوق و مزایا...حتی آنقدر بزرگ شده ام که می توانم مانند تمام زنانی که می شناسمشان غر غر کنم و یا دلربایی ...می توانم گل هایی برای پرورش دادن و نوازش کردن داشته باشم و در کنار مَردَم بخوابم... حتی آنقدر بزرگ شده ام که می توانم گاهی اوقات خاطرات تلخ دوران کودکی را با منطق ویژه ی خودم فراموش کنم... اما سخت است ٬ بسیار سخت است با آنکه اینقدر بزرگ شده ام و می توانم کارهای زیادی را انجام دهم اما نمی توانم دخترک گریان درونم را مهار کنم ...
Photo

Post has attachment
ایــن روزهــا دلــم اصــرار دارد
فــریــاد بــزنــد؛
امــا
مــن جــلوے دهــانــش را مے گــیــرم
وقــتــے مــے دانــم کــســی تــمــایــلــے بــه شــنــیــدن صــدایــش نــدارد
ایــن روزهــا مــــــن
خــداے ســــکــــــوت شــــده ام؛
خــفــقــان گــرفــتــه ام تــا آرامــش اهــالــے دنــیــا،
خــــط خــــطــے نــشــــود . . .!!!
Photo
Add a comment...

Post has attachment
فقط از تو خواهشی دارم
هر کجای این دنیا که بودی
هرکجا
هروقت خوشحال بودی
واز ته دل می خندیدی
یادت باشد
کاری کرده ای که یک نفر
مدتهاست نمیتواند از ته دل بخندد
Photo
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded