Profile

Cover photo
Mehmet Guc
Works at lıbya trablus trpolı
Attends mesleklısesı ustalık belgesı..
Lives in Trablus, Trabulus, Libya
8,682 views
AboutPostsPhotosVideos

Stream

Mehmet Guc

Shared publicly  - 
 

Cezayir' e çalışmaya giden resimdeki kardeşimiz SKN İNTERNATİONAL firmasında çalışmaya başlamış çalışma koşullarının kötü oluşu, iş güvenliğinden yoksun çalışmanın bir sonucu olarak hayatını kaybetmiştir..Firma çalışanları Türkiye' den yalan dolanla iş ilanları vermek suretiyle personel bulmakta bölgeye göndermekte orada analarından emdikleri sütü burnundan getirmektedir..

İşte SKN İNTERNATİONAL gerçekleri; 

* Firma vaadleri asla yerine getirmemektedir.

* Firma da çalışmaya başladıktan sonra paranızı 90 günden önce asla alamazsınız..

* Firma 3 ayın sonunda hesabınıza maaşınız ne olursa olsun ancak 1000 USD yatırır.

* Firma 3 aylık vizelerle bölgeye götürdüğü personeli için vize bitiminde asla vize yenilemesi yapmaz..Personel Cezayir de 3 ayın sonunda kaçak durumuna düşer.Türkiye' ye dönmek istediği zaman da Cezayir polisi tarafından alı konulur, mahkeme önüne çıkarılarak yargılanır...

* Firma Cezayir de dolar kullanımı yasak oldugu ıcın avans istediğiniz de piyasa kuru karşısında çok düşük bir kurdan size ödeme yapar aradaki farkı da cebe atmaktan kaçınmaz. (100 dolar 13500 cezayir dinarına karşılık gerlirken size ancak 8000 dinar öder)

* İşe başlamadan verilen vaadler ve sözler asla tutulmaz.

* İşe başlarsanız daha cezayir hava limanına iner inmez kumpas şebekesi işlemeye başlar..Firmanın sözde kamp amiri Mokhtar denilen şahıs havalimanında size düşük kurdan dövizinizi bozma teklifini iletir. Aynı şeyle ülkeden çıkış sırasında da karşılaşırsınız. Firma yetkilileriyle ortaklaşa yapılan bir kumpastır.. 

* Firma da 6 aydan az çalışılması durumunda GİDİŞ-DÖNÜŞ uçak biletinin ve vize ücretlerinin hesaplarından kesileceği tehdidiyle personeller zorla çalıştırılmaktadır. Resimdeki kardeşimiz de bu tehdit karşısında ülkede çalışmaya devam etmiş ve bu üzücü olayla hakkın rahmetine kavuşmuştur.Sırf uçak bileti kesilmesin diye..

* Firma iş güvenliğinden yoksun bir halde çalışmalarına devam etmektedir.

* Firma çalışanlarına sigorta yapmamakta orada rahatsızlanma durumunda Cezayir' in kötü sağlık koşullarına Türk çalışanlarını teslim etmektedir.

* Firma da Cezayirli ve Türk çalışanlar görev yapmaktadır.Fakat firma çalışanlar arasında ayrım yapmakta Cezayirli personellere düzenli maaş ödemesi ve diğer sosyal olanaklar sunarken Türk çalışanlara aynı muameleyi göstermemektedir..
* Firma dan ayrılan personeller alacaklarını düşük kur üstünden(Cezayir dinarı olarak)almaya zorlanmaktadır.Kabul etmeyenlere ise Türkiye' den ödemeleri en erken 1 sene içerisinde taksit taksit ödenmektedir.Bu yadsınamayacak bir gerçektir.

Not: Firma da 2013 yılında çalışmış ilişiğini kesmiş personellerin hali hazırda alacaklarının bulunduğu bir gerçektir.

* Firma Ankara dan yanıltıcı iş ilanları vererek sizleri bulmakta ardından yalan dolanla sizleri İŞ KUR izni olmaksızın bölgeye kaçak olarak göndermekte ve sizleri çalışmaya zorlamaktadır..

FİRMAYLA CEZAYİR' DE ÇALIŞMAK İÇİN GİDECEKLERE BU DUYURUYU YAPMAYI İNSANLIK VAZİFESİ OLDUĞUNU DÜŞÜNDÜK VE BU AÇIKLAMAYI YAYINLADIK..SKN İNTERNATİONAL FİRMASI İLE ÇALIŞACAKSANIZ 100 KERE DÜŞÜNMENİZ GEREKİR...BAŞIMIZ SAĞOLSUN...CEZAYİR' E GİDECEKLERE DUYURULUR...
 ·  Translate
1
Add a comment...

Mehmet Guc

Shared publicly  - 
 
 
İş Makinası Katalogları
1
Add a comment...
Work
Occupation
ısmakınası hıdrolıkcı tamırıcı
Skills
zemın mak.grubu. yol mak grubu. ınsaat mak . tas ocakları alanında madencılık alanında calısan makınelerını tamır bakım onarım ıslerı yapmaktayım ..
Employment
  • lıbya trablus trpolı
    ısmakınası hıdrolıkcı tamırcı, 2007 - present
    ısmakınası hıdrolıkcı tamırcı
Places
Map of the places this user has livedMap of the places this user has livedMap of the places this user has lived
Currently
Trablus, Trabulus, Libya
Previously
Trablus, Trabulus, Libya
Contact Information
Home
Phone
+218924787394
Email
Address
lıbya genel
Work
Phone
+218924787394
Story
Tagline
ısmakınası hıdrolıkcı tamırıcı . bakım onarım
Introduction
ISMAKINASI ALANINDA   HIDROLIKCI  OLARAK   CEKIRDEKDEN  YETISDIM .
HARIFIYAD ALANINDA   MADENCILIK ALANINDA INSAAT  MAK.   YOL  MAKINELERI  GRUBU.   ZEMIN  MAKINE  VE  SONDAJ  MAK.GRUBLARI  ALANINDA   GEREK  SERVIS  VE   CESITLI   FIRMALARDA   CALISTIMM  ....SUAN   LIBYADA  DEFAM  ETMEKTEYIMMM...
Bragging rights
KUCUK YASTA CEKIRDEKTEN YETISDIM ISMAKINASI HIDROLIKCI OLARAK GENEL HERTURLU ISMAKINALARIN TAMIR ONARIM ISLERINI SURDUKMEKTEYIM SUREKLI KENDIMI YENILEMEK GEZELSEY DAHA DEYISIK MAK GRUBLARI TAMIRI INSANA DAHA ZEFK VERIYOR SUREKLI KENDINI YENILEME SANSIN VAR ZEWFKLI MESLEK DEYEBILIRIZZ HOSUMA GIDIYOR COCUK OYUNCAGI GIBIII...
Education
  • mesleklısesı ustalık belgesı..
    hıdrolık-motor-elektırık, present
    komatsu.catarpıller. volvo.hıtacı. tum ısmakıneler zemın mak. grubları sondaj delıcıler . komresorler . tas ocakları alanlarında calısan ısmakınelerın tamır bakım onarım ıslerını yapmaktayım..
Basic Information
Gender
Male
Links
YouTube