Profile cover photo
Profile photo
Ctirad Feřtr
48 followers
48 followers
About
Communities and Collections
View all
Posts

Post has attachment
Kouření škodí vám i vašemu počítači.
Photo

Gratuluji inženýrům IBM/Lenovo. Jejich slavný security chip jde triviálně vyřadit z provozu pouhým zkratováním dvou signálů EEPROM obsahující hesla ve vhodnou chvíli během postu. A pak hned stačí v biosu změnit nebo zrušit heslo a je vymalováno. 

Post has shared content

Post has attachment

Post has attachment
Vydat na druhé straně singlu videoklip jako program pro ZX81 je výborný nápad.

Post has shared content
To by nevymyslel ani karikaturista.

Post has shared content
The C-1, now called AEV, from +Daniel Kim of Lit Motors, just posted a new video of their new car! Can't wait for this one to hit the streets! #LitMotors   #allelectric  

Post has attachment
Tohle by mohl +Frantisek Fuka ušít svým vlkodavům.

Post has attachment
Příjemně strávený začátek léta.
Photo

Post has attachment
Před pár dny jsem měl možnost si osobně projet elektromobil BMW i3. Zkušenosti jsou veskrze podobné jako posledně u Nissanu Leaf. Auto akceleruje jako sviňa, je dokonale tiché a díky intenzivní rekuperaci při uvolnění plynového pedálu člověk přesunuje nohu nad brzdu i při dojíždění do křižovatek spíše jen ze zvyku. Po pár ujetých kilometrech jde o vyloženě návykovou záležitost.

K tomu jsme měli možnost zastavit se u čerstvě otevřené rychlodobíjecí stanice na Kladně, která disponuje mimo jiné i potřebným CCS/Combo konektorem poskytujícím 50kW výkonu. Po jistých počátečních peripetiích způsobených bugem ve ovládacím interface dobíjecího stojanu jsme nechali auto nabíjet a šli si dát občerstvení v podobě párku v rohlíku k blízkému stánku. Po návratu za 20 minut přibyla v akumulátoru energie na dalších 100km jízdy.

Přes všechny vymoženosti i3 jako je karoserie z kompozitních vláken a další prémiové technologie u mě nicméně vede Leaf, protože jde o normální pětidveřové auto s adekvátně velkým kufrem, kdežto i3 je spíše zábavné  městské auto pro volný čas a přestože prostor na zadních sedadlech by mu mohl závidět kdejaký vůz střední třídy, kufr je spíše ze segmentu nákupních tašek.
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
2014-06-30
6 Photos - View album
Wait while more posts are being loaded