Profile cover photo
Profile photo
Wieczna Tułaczka
791 followers -
Większość czasu albo myślę o Tatrach, albo własnie tam jestem... ;)
Większość czasu albo myślę o Tatrach, albo własnie tam jestem... ;)

791 followers
About
Posts

Post has attachment
Niegdyś dobrze sytuowane panny wnoszone były tam na lektykach. Podziwiały wschód słońca przez kolorowe szkiełka i liczyły, ile razy echo powieli huk wystrzału z pistoletu.
Mnie nikt nie wniósł, a z XIX-wiecznych tradycji zaliczyłam chociaż wschód słońca.
Lubicie Szczeliniec Wielki? :) Kto nie był, niech koniecznie zajrzy na bloga, kto był, niechaj też koniecznie tam zajrzy i chociaż listopadowe fotki obejrzy. To dobra pora na Stołowe!
Add a comment...

Post has attachment
Temat spodni nieustannie przewija się w pytaniach, które do mnie kierujecie. W końcu zebrałam wszelkie wskazówki w jednym miejscu, gdzie podpowiadam, jakie portki nadadzą się na warunki letnie, a jakie lepiej zabrać na jesienną wędrówkę po górach. Nie brakuje informacji o popularnych ostatnio spodniach softshellowych.
Przy okazji wyliczam spodnie z mojej outdoorowej szafy, w tym najnowszy nabytek, czyli softshelle Jack Wolfskin Activate od e-horyzont.pl
W skrócie - na blogu nowy ARTYKUŁ PORADNIKOWY, a przy okazji zwięzły test spodni. Zapraszam! :)
Add a comment...

Post has attachment
Dziś ruszyły zapisy na nową edycję Wintercamp! To idealny czas, aby opowiedzieć, jak bawiłam się tam w lutym 2017, czego można się nauczyć, kogo spotkać. Odpowiem na pytanie, czy warto uczestniczyć w tej imprezie i dla kogo tak napradę będzie odpowiednia.
A że przy okazji uskuteczniliśmy pijacki atak szczytowy, to już historia... :D
Na Wintercamp zawitałam na zaproszenie sklepu e-horyzont.pl. Dzięki! :D
Add a comment...

Post has attachment
Zdobyć Everest z poziomu morza to jest coś! Dokonał tego pewien Australijczyk, który później założył markę Sea To Summit, oferującą przydatne akcesoria dla turystów oraz podróżników. Kilka rzeczy przetestowałam, bardzo polubiłam i zabieram teraz na każdą tułaczkę. Jakie? Szczegóły w nowym wpisie na blogu. :)

❗❗❗❗❗ UWAGA KONKURS ❗❗❗❗❗
Na FB Sea to Summit Polska prosty i przyjemny konkurs, w którym można wygrać koszulki z górskim motywem. Do dzieła! :)
Add a comment...

Post has attachment
Hurtem odpowiadam na wszelkie pytania o model spodni, kurtki czy rękawic podczas wyprawy na Kazbek. W najnowszym artykule znajdziesz listę sprzętu, który wzięłam, zdradzam co wypożyczyłam, co jadłam podczas ataku szczytowego i jak wyglądał mój szturmowy outfit. Czy ja powinnam przemianować się na blogerkę modową? ;) :D

🏔️ Organizacja wyprawy: Mountain Freaks - Mountain Travel & Adventure Agency
🏕️ Wsparcie techniczne: Sea to Summit Polska, Meindl Polska, Cumulus
Add a comment...

Post has attachment
akie buty miałaś na Kazbeku? Obok zagajeń o sam atak szczytowy, to było najczęściej przewijające się pytanie, związane z wyprawą. Dzięki współpracy z Meindl Polska mogłam wybrać całkowicie dowolny model, zdecydowałam się na Jorasse GTX. Dlaczego? Odpowiedź w nowym artykule. :) Wpadajcie na bloga!
Add a comment...

Post has attachment
Heeeeeej! Na blogu czeka już świeżuchna relacja z wejścia na Kazbek - pierwszy pięciotysięcznik w górskim portfolio. Czy łatwo było zdobyć górę, mając zaledwie tatrzańskie doświadczenie? :)
Add a comment...

Post has attachment
Blogołajza, jak mnie pieszczotliwie nazwano, melduje, iż NOWE NA BLOGU! Długo wyczekiwane dokończenie Bitwy o Wrześniowe Tatry można czytać, komentować, wyśmiać tudzież pożałować bohaterów. ;)

"Uwaga! Osoby wrażliwe na marudzenie i krzywdę wyrządzaną ludziom przez los, proszone są o całkowite zaniechanie czytania poniższej relacji! Żeby nie było, że nie uprzedzałam."
Jak takimi słowami się zaczyna... :P :D
Add a comment...

Post has attachment
Troszkę się boję to publikować, bo jak już pójdzie w świat, to będę musiała przestać fantazjować i ostro wziąć się za siebie, by zrealizować jedno z marzeń (i przeprosić się z samolotem, co jak część z Was kojarzy, jest dla mnie ogromnym wyzwaniem).

Ehm, ehm... Dzięki współpracy z Mountain Freaks - Mountain Travel & Adventure Agency mam przyjemność zaprosić Was na wspólną wyprawę powyżej 5000 m n.p.m!! Pagórek z poniższego zdjęcia, zwany Kazbekiem, może paść naszym łupem już w lipcu! :D

Termin, cenę oraz plan wyprawy znajdziecie w linku. Ktoś chętny, by przełamać wraz ze mną wysokogórskie granice w Gruzji?? :D
Add a comment...

Post has attachment
Żeście mnie ostatnio bombardowali pytaniami o nową relację, toteż zebrałam się w sobie i ogarnęłam temat. Ale przestrzegam, nie jest to historia gładka i prosta, zwłaszcza dla mnie, bo upublicznianie szeregu mniejszych i większych porażek do komfortowych nie należy. :P
#tatrołajza #to #ja ;)
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded