Profile

Cover photo
Lajminet Kosovë
Works at lajmi.net
Lives in Prishtina
44 followers|205,503 views
AboutPostsPhotosYouTube

Stream

Lajminet Kosovë

Shared publicly  - 
 
Google, kompania që jep shërbimet e hartave online, ka bërë disa përparime në
3
Add a comment...

Lajminet Kosovë

Shared publicly  - 
 
Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, dy javë pas marrjes së detyrës, paralajmëron ndryshime të mëdha. Në një intervistë për lajmi.net, ai thotë se për këto dy javë ka skanuar gjendjen në komunë ku ka parë nevojën e madhe që ekziston për shumë ndryshime në Komunën e Prishtinës, duke nisur nga rishqyrtimi i kontratave për
1
Add a comment...

Lajminet Kosovë

Shared publicly  - 
 
Zëvendëskryeministri i Parë i Kosovës, Behgjet Pacolli, thotë se mbledhja e përbashkët e Qeverisë së Kosovës dhe asaj të Shqipërisë ktheu në realitet një ëndërr të të gjithë shqiptarëve. Tani, sipas tij, u hap mundësia për thellimin e bashkëpunimit mes dy vendeve në të gjitha fushat “Atëherë dukej pak si ëndërr por kjo
1
Add a comment...

Lajminet Kosovë changed his profile photo.

Shared publicly  - 
1
1
Add a comment...

Lajminet Kosovë

Shared publicly  - 
 
10 eurot e reja do të jenë të dizajnuara ashtu që numri 10 do të jetë më i theksuar. Gjithashtu do të ketë masa shtesë sigurie në të dyja anët, në mënyrë që të evitohen falsifikimet e mundshme. “Është e qartë se do të jenë të ngjashme me 10 eurot që aktualisht keni në
1
Add a comment...

Lajminet Kosovë

Shared publicly  - 
 
Gjatë një rrëfimi para Patriarkut të Rusisë, Kirill, Mikhail Kalashnikov, me anë të një letre, kishte shprehur brengosjen e tij për pasojat e përdorimit të shpikjes së tij – automatikut AK-47. Kalashnikov ka vdekur në moshën 95 vjeçare, më 23 dhjetor të vitit të kaluar. Zëdhënësi i patriarkut rus, Aleksandar Volkov, ka thënë
1
Add a comment...

Lajminet Kosovë

Shared publicly  - 
 
Pritjes së gjatë i erdhi fund. Më në fund, Përfaqësuesja e Kosovës do të thyejë izolimin pasi ka marrë leje nga FIFA për zhvillimin e ndeshjeve miqësore ndërkombëtare, ka njoftuar e përditshmja sportive franceze L’Equipe. Komisioni për çështje urgjente i Federatës ndërkombëtare të futbollit ka aprovuar kërkesën e FFK’së, pas dy takimeve mes
1
Add a comment...

Lajminet Kosovë

Shared publicly  - 
 
Krstimir Pantic, i cili kishte fituar garën zgjedhore për ta udhëhequr Mitrovicën e Veriut, duket se do ta kthejë mbrapa tërë procesin, pasi që të dielën nuk pranoi ta nënshkruajë deklaratën e betimit. Me arsyetimin se ajo përmbante Logon dhe Mbishkrimin e Republikës së Kosovës, sado që ato ishin mbuluar me një letër-ngjitëse, Pantic
1
Add a comment...
Work
Employment
  • lajmi.net
    present
Basic Information
Gender
Male
Places
Map of the places this user has livedMap of the places this user has livedMap of the places this user has lived
Currently
Prishtina
Links
Contributor to