Profile cover photo
Profile photo
Yashar Parsa
431 followers -
یاشار پارسا
یاشار پارسا

431 followers
About
Posts

Post has attachment
رونمایی از کتاب فساد قضایی (نوشته اینجانب) با حضور و سخنرانی خانم شیرین عبادی و دکتر کاوه موسوی
این نهایت افتخار من بود که دیشب، در مراسم رونمایی از کتاب فسادِ قضایی (نوشته اینجانب)، خانم شیرین عبادی (برنده جایزه صلح نوبل) و آقای دکتر کاوه موسوی (استاد دانشمند دانشگاه آکسفورد) حضور یافته، و به عنوان مهمان ویژه، سخنرانی کردند.

اینکه از این کتاب با سخنان خانم شیرین عبادی و دکتر موسوی رونمایی شود، افتخار بزرگی برای من بوده، علی الخصوص که خانم شیرین عبادی، یکی از قهرمانان زندگی من است.
از طرفی، دکتر کاوه موسوی نیز استاد دانشمندی است که از وی بسیار آموخته ام، و اصولا نگارش این کتاب، بدون حمایت‌های بی‌دریغ او محقق نمی‌شد.
همچنین، حضور دیگر هموطنان گرانقدر، مایه افتخارم بود. این مراسم به همت دانشگاه ایران-آکادمیا در سالن جامعه پزشکی بریتانیا برگزار شده بود.
-----
در این کتاب، به مساله فساد قضایی در ایران، گستره آن، علل شکل گیری و راهکارها پرداخته ام. فساد قضایی، علت سیه روزی ملت ایران است، و البته عواقب آن به کشور ایران ختم نمی شود، ریشه بدبختی مردم سوریه و یمن، و گسترش پدیده تروریسم را نیز باید در همین فسادِ قضایی جستجو نمود.
رابطه مستقمی است بین فساد قضایی و تخریب محیط زیست ایران، و همچنین این فساد عجیب، دلیل اصلی نقض حقوق بشر در ایران است.
---
شگفتا، که این فساد، تا کنون ناشناخته بوده است و کسی به آن نپرداخته است...
--
برای نگارش این کتاب فسادِ قضایی و همچنین کتاب دیگر اخیرم در مورد فساد، چند سالی زحمت کشیدم، و به این دلیل، تبدیل شدم به «سیبل» برای جمهوری اسلامی. دستگاه امنیتی آن تلاش کرد تا با سواستفاده از اینترپل آدم‌ربایی کند و مرا «خفه» سازد، خبرگزاری وابسته به سپاه و همچنین ارتش سایبری رژیم در فضای مجازی، هزاران اتهام شاخدار به من وارد کردند، و خلاصه اینکه زیر فشار گوناگون، خواستند مرا «له» کنند...، و البته که مهم هدف من است، و مهم خواست قلبی من.. من به کار خودم در راستای افشای فساد در ایران در ابعاد گوناگونش ادامه خواهم داد
Photo
Add a comment...

Post has attachment
این کتاب، یک پژوهش آکادمیک است در خصوص وجود فساد در قوه قضایه ایران، که توسط انتشارات ایران آکادمیا منتشر گشته است.
بخش عمده ای از سیه روزی ما ایرانیان، حاصل فساد قضایی است. مساله ای که کمتر کسی به آن توجه نموده است.
تصورم این است که خواندن این کتاب برای کسی که فعالیت سیاسی دارد، یا دغدغه حقوق بشر، یا عدالت، یا آینده ایران را دارد، لازم است.
https://www.facebook.com/YPTEHRAN/photos/a.586478098159505.1073741827.586473588159956/876546755819303/?type=3&theater
Add a comment...

Post has attachment
پیام حزب سکولار ایران در زمینه یِ کودتای نافرجام در ترکیه
_________
نگرش کلی حزب سکولار ایران:
PhotoPhotoPhoto
2016-07-21
3 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
Add a comment...

حقوق سیصد میلیونی آقای مدیر، نوک این کوه یخ است، ضرر وجود این افراد در قدرت، میلیونها برابر این عدد است…!
______________

در فضای مجازی اخباری دست به دست می گردد، مبنی بر اینکه یکی از نزدیکان حسن روحانی، که گویا مدیریت بانک رفاه را دارد، حقوقی معادل دویست یا سیصد میلیون تومان در ماه می گیرد.

این مبلغ، که بین هفتاد یا هشتاد هزار دلار در ماه است، حقوق کلانی برای استانداردهای دستمزد در ایران محسوب می شود. و تعجب همگان را بر انگیخته است.

برای من به عنوان یک شهروند ایران، چندان مهم نیست حقوق این شخص چقدر است، و اصولا اینکه ایشان ده میلیون، دویست میلیون یا نهصد میلیون تومان حقوق می گیرند، اهمیت چندانی ندارد.
______________

من فاجعه را از دریچه دیگری می بینم:

اولا، این حقوق ها در مقابل فسادهای کلانی که این اشخاص دارند، هیچ است…!!
______________

دوما، به یاد داشته باشید که ضرر اقتصادی روی کار امدن این رژیم بالغ بر چند ده هزار میلیارد دلار است.
حال به یاد بیاورید که این افراد سفله، تنها برای اینکه روی کار بمانند، و بتوانند به چنین دزدی های کلانی دست زنند، از این رژیم حمایت می کنند، و برای بقای این رژیم، از هیچ جنایتی روی گردان نیستند…!
در حقیقت، این افراد به مانند یک دزدی می مانند که برای دزدیدن شاخه ای انگور می آیند، و بعد از دیدین آن شاخه انگور، کل باغ را به آتش می کشند…! حال این حقوق چند صد میلیونی که جلوی چشمان شما است، همان شاخه انگور است…!

______________
به یاد داشته باشیم که ضرر اصلی، این شاخه انگور نیست، بلکه باغی است که آتش گرفته…!
______________
اما آیا فساد خامنه ای تنها به این چند ده میلیارد دلار دزدی ناقابل (!) ختم می شود؟! برای شما در اینجا، چند مورد از اخبار مروبط به فساد او را ذکر می کنم:

______________
– به گزارش گاردین، یکی از حساب های متعلق به مجتبی خامنه ای توقیف می شود، در این حساب بیش از یک میلیارد پوند (!) پول وجود دارد. (منبع: روزنامه گاردین)


the UK decision to block $1.6bn of funds to the bank accounts of Mojtaba Khamenei, the son of the supreme leader
______________

– به گزارش العربیه، مبلغ یک میلیارد و ششصد میلیون دلار پول فروش نفت، به حساب محتبی خامنه ای واریز گردیده است!! (منبع)

______________


خوب، این دو مورد بالا، حتما شما را عصبانی می کند، اما این دزدی های چند هزار میلیارد تومانی، نوک کوه یخ است. اجازه بدهید، یک دزدی دیگر را مثال بزنیم:طبق این گزارش، قراردادی ننگین بین خامنه ای و شرکت چینی منعقد شده است که طبق آن و به بهانه وجود تحریم های بین المللی، یکی از مهمترین میادین نفتی ایران، با ارزشی برابر با پانصد میلیارد دلار، دو دستی تقدیم طرف چینی می شود.
طی این قرارداد که از ترکمان چای نیز ننگین تر است، بیش از یکصد میلیارد دلار رشوه به خامنه ای می رسد، و طرف چینی، بیش از دویست میلیارد دلار سود می کند!


طبق گفته کارشناسان: «درآمد چين از نفت ايران جمعا به ۴۶۷ ميليارد و ۲۰۰ ميليون دلار می رسيد. از اين مبلغ می بايست حداکثر ۱۰۰ ميليارد دلار نصيب ايران می شد که کمی بيشتر از ۲۰ درصد کل درآمد است.» (منبع)


خوب، طبیعی است که اکنون خون شما به جوش آمده اسـت، اما آیا ضرر حکومت افرادی فاسد در این رژیم، به این مورد ختم می شود؟!

خیر! در اینجا، رئوس ضرر های اقتصادی این رژیم را برای شما به صورت خلاصه می نویسم:

یکی از مهمترین خیانت های رژیم، ایجاد بحران بین المللی است که در نتیجه آن وضع اقتصادی مردم به این وضع فجیع درآمده است.دو بحران توسط اصلی، به شرح ذیل است:


الف-) ایران در منطقه از دو گروه تروریستی حزب الله و حماس حمایت می کند خود مردم فلسطین و لبنان نیز از دو گروه یاد شده متنفر هستند و معتقدند این گروه های تروریستی یاده شده بشدت فاسد بوده و فقط بدلیل منافع خودشان از ایجاد صلح با اسراییل جلوگیری می کنند. بدلیل حمایت ایران از گروه تروریستی فوق، تمام کشورهای پیشرفته و متمدن دنیا با دولت ایران اختلاف دارند.


ب-) ایجاد بحران هسته ای و پیگری ساخت بمب اتم که تحریم های بین المللی را برای ایران به همراه داشته است.


بابت دو بحران یاد شده ، مردم ایران ضررهای زیر را متحمل شده اند:

یک- دولت روسیه در عوض حمایت از ایران، سهم ایران را در منابع نفتی و گازی دریای خزر از پنجاه درصد طبق قرارداد سال 1949 به یازده درصد کاهش داده است. با توجه به اینکه تاکنون بیش از پنجاه میلیارد بشکه نفت در میادین نفتی دریای خزر کشف شده است، این به معنی از دست رفتن بیست میلیارد بشکه نفت از ثروت مردم ایران است که به رقم افسانه ای دوهزار میلیارد دلار(دو تریلیون دلار) می رسد. این به معنی 30000دلار پول از جیب هر ایرانی است.
دو- به دلیل بحران های فوق، شورای امنیت، تحریم های زیر را برای ایران در نظر گرفته است، و ما ضررهای زیر را متحمل شده ایم:


الف- علی رغم اینکه ایران بهترین موقعیت جغرافیایی را برای سرمایه گذاری دارد، اما به دلیل تحریم و ایجاد بحران های بین المللی توسط احمدی نژاد، هیچ شرکت خارجی در ایران سرمایه گذاری نمی کند. لذا در میادین مشترک نفتی با کشورهای همسایه چون قطر ، آنها مشغول استخراج هستند و سهم ما را نیز آنها می فروشند. میلیاردها دلار از ثروت کشور ها در حال تاراج به این شیوه است.


ب- به دلیل نبود سرمایه گذاری خارجی در صنعت نفت و گاز و از طرفی چون شرکت های صاحب تکنولوژی به دلیل تحریم حاضر به انجام کار در ایران نیستند، بهره وری ما برای استخراج نفت بسیار پایین آمده است و میلیاردها بشکه نفت برای همیشه در اعماق چاه ها باقی می ماند. ضریب برداشت نفت در ایران 24 درصد است در حالی که در نروژ ای نرقم 65 % است ، یعنی ما دو برابر نفتی که صادر می کنیم، را نابود می کنیم.این به معنی از دست دادن نه هزار میلیارد دلار پول است. (عصر ایران – یک اسفند به نقل از رییس پژوهش نفت ایران)
ج- به دلیل تحریم های بانکی بین المللی ما برای صادرات و واردات، ناچار هستیم از بانک های کشورهای ثالث استفاده کنیم که برای کشورما هزینه ای حدود ده درصد به همراه دارد. یعنی 10% تمام صادرات و واردات کشور را باید به یک کشور ثالث مانند امارات برای استفاده از سیستم بانکی آنها، باج بدهیم، یعنی رقمی حدود بیست میلیارد دلار در سال!


د-سالیانه بیش از 180000نفر از متخصصین تحصیل کرده ایرانی به دلیل نبود امنیت و فرصت شغلی از ایران فرار می کنند که طبق امار صندوق بین المللی پول، به معنی از دست دادن پنجاه میلیارد دلار پول است.در حالی که اگر امنیت اقتصادی بود، ما به بیش از این افراد تحصیل کرده برای ساختن و توسعه ایران نیاز داشتیم.

جمع بندی :


ضررهای درازمدت : تاراج یکصد و پنجاه و هفت هزار دلار جیب هر ایرانی

اولین ضرر درازمدت: تاراج سهم ایران در دریای خزر به ارزش بیش از دو هزار میلیارد دلار
دومین ضرر درازمدت: اتلاف منابع نفتی با برداشت غلط به دلیل تحریم به ارزش بیش از نه هزار میلیارد دلار


با یک جمع و تفریق ساده به عدد 157000 دلار به ازا هر ایرانی می رسیم.


اما باور کنید که ضررهای رژیم به موارد فوق خلاصه نمی شود، کافیست نکات ذیل را به یاد بیاورید:الف) افسردگی بسیار زیاد مردم ایران، ناشی از جنایات این جماعت غارتگر است! ب) طول عمر کوتاه و مرگ و میر بالا نیز، ناشی از جنایات این جماعت غارتگر است! ج) شان و حرمت ایران در دنیا شکسته شده و آبرویی برای ما نمانده است. اعتبار پاسپورت ایرانی، پایینترین در دنیا است! مردم دنیا، با شنیدن اسم ایران، به یاد ترور و آدم کشی می افتند…! د) اقتصاد کشور را نابود کرده اند، از طرفی، دزدی های عجیب و غریب آنها، آدمی را شگفت زده می کند، به عنوان مثال، به اندازه درآمد ده سال نفت ایران، تنها در یکی از پروژه های کشور، به حساب خامنه ای رفته است…! ر) کشور در آستانه جنگ است و هر لحظه ممکن است آمریکا و اسراییل، به ایران حمله کنند…! ز) نسل آینده کشور، به دلیل نبود آموزش و پرورش درست، به شدت آسیب دیده است.Add a comment...

Post has attachment
معنای حاکمیت قانون چیست؟ قانون به مثابه هنجار
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
2016-06-12
15 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
گذار دادگرانه چیست؟ بعد از رهایی از کابوس جمهوری اسلامی، چه باید کرد؟
-----
گذار عادلانه چیست؟

«گذار عادلانه» سیاستی است که بر اساس آن، ضمن «گذشتن» و «پشت سر نهادن» جنایات رخ داده شده، شرایطی را فراهم می کند تا با توسل به «آَشتی ملی»، جامعه به صلحی پایدار دست یابد.

چه زمانی به گذار عادلانه نیاز است؟

معمولا بعد از جنگ های داخلی یا نقض گسترده حقوق بشر، برای رسیدن به صلحی پایدار، از سیاست «گذار عادلانه» بهره برده می شود.

حال سوال اینجاست، آیا جامعه کنونی ایران، شاهد چنین گسستی بوده، که ما نیازمند گذار عادلانه باشیم؟ آیا شرایط کنونی ایران آنقدر وخیم است که نیاز به گذار عادلانه داشته باشیم؟ چگونه می توان به چنین گذاری دست یافت؟
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
2016-06-04
12 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
Add a comment...

Post has attachment
به قول مش قاسم: کله پدر هر چی «انگل بنفش» بی ناموس و دروغگو است!
__________
خوب انگل بنفش، من یک شهروند ایران هستم، اگر دست همان نیروهای تحت امر خودت، به من برسد که مرا در جا می کشند، چون مسلمان نیستم و به خدا نیز اعتقاد ندارم!!
آنوقت این دروغگوی بنفش، با پر رویی می گوید: «روحانی: در ایران هیچ کس حق ندارد برای پیروان یک مذهب امتیاز قائل شود»
_________
آقا کپی رایت #انگل_بنفش به اینجانب تعلق دارد. #copyright_pending


https://www.facebook.com/YPTEHRAN/photos/a.586478098159505.1073741827.586473588159956/697157367091577/?type=3&theater
Add a comment...

اجرای این حکم، شلاق بر گرده کارگران نبود، سیلی به صورت تک تک ایرانیان بود…!
__________
کارگران هر کشوری، زحمتکشانی هستند که کشور را از حالت «بکر» خارج می کنند، و آن را به محیطی قابل «زندگی» تبدیل می نمایند.

بودن زحمت کارگران، از تمدن بی بهره می شدیم، به هر گوشه ای که بنگری، حاصل زحمت کارگران را می بینی، از خانه ای که در آن زندگی می کنی گرفته تا جاده ای که از آن می گذری، از بیمارستانی که درمانت می کنند، تا مدرسه ای که در آن پرورش می یابی…

اینچنین است که در جوامع متمدن، کلمه کارگر، با خود «بار احترام» حمل می کند، و اعضای جامعه، از هنرمندش گرفته تا سیاستمدارش، خود را وامدار کارگر می دانند.

همه ما می دانم که اخیرا، تعدادی از کارگران را به دلیل اعتراض به مسایلی چون «اخراج، عدم پرداخت حقوق و ..» شلاق زده اند! کمی به این خبر بیاندیشیم:

قانون گذار و دادگاه، به آن درجه ای از بی شرمی نزول کرده اند که به خود اجازه می دهند تا یک کارگر را به جرم طلب دستمزد خود، شلاق بزنند…! براستی، آیا این اقدام، نماد خباثت و پلیدی این حکومت نیست؟!

چگونه است که دزدی میلیاردی سران رژیم هیچ مجازاتی ندارد، ولی طلب حقوق کارگران، با مجازات وحشیانه شلاق همراه می شود؟! چگونه است که کارگر زحمت کشی که از همان حقوق ناچیزش، مالیات می پردازد باید شلاق بخورد، اما ملایانی که انگل وار از خون کارگران تغذیه می کنند، و ثروت این کشور را به یغما می برند، می باید معاف از مجازات و پیگرد قانونی باشند؟!

حکم بی دادگاه رژیم برای مجازات کارگران، تنها شلاق به گرده کارگران زحمتکش ایران نبود، این حکم، سیلی بود بر صورت تک تک شهروندان ایران..،

اجرای این حکم، توهین مستقیمی بود به شخصیت انسانی شهروندان ایرانی…
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded