Profile cover photo
Profile photo
Raya CMS
18 followers
18 followers
About
Posts

Post has attachment
مشاهده نسخه آزمایشی

توجه داشته باشید که در نسخه نمایشی نمی توانید پنل را شارژ نمایید و یا پیامک ارسال کنید
- برای مشاهده نسخه نمایشی و امکانات سامانه پیام کوتاه رایا وب، لینک زیر را کلیک کرده و با کلمه کاربری و رمز عبور demo  وارد سامانه گردید.

sms.rayacms.com
Photo
Add a comment...

Post has attachment

رشد لینک و شهرت در وب سایت برای شما !
برای موتور هایی‌ که وب را کرال می‌ کنند، لینک ها همانند خیابان هایی‌ میان آنهاست. موتور ها با استفاده از تحلیل های پیچیده لینک، چگونگی‌ ارتباط و تامل این صفحات با یکدیگر را کشف کنند.
از اواخر دهه ۹۰موتور های جستجو از لینک ها به عنوان رای استفاده می‌ کردند، لینک ها ارائه دهنده دمکراسی نظرات وب درباره اینکه چه صفحاتی مهم و مشهور هستند، بودند. خود موتور ها کاربرد لینک دیتا ها را تصفیه و به نوعی هنر عالی‌ تبدیل کردند، و الگوریتم های پیچیده ارزیابی های دقیق و ظریفی‌ را از سایت ها و صفحات بر اساس این اطلاعات ایجاد کردند.
اینطور نیست که بگویم همه چیز در سئو درباره لینک هاست، اما متخصصین جستجو، بخش بزرگی‌ از الگوریتم موتور ها را به فاکتور های مبتنی‌ بر لینک نسبت می‌ دهند. برای کسب اطلاعات در این زمین، به مقاله فاکتور های رنکینگ در موتور های جستجو مراجعه کنید. موتور های جستجو، از طریق لینک ها ، نه تنها می‌ توانند شهرت وب سایت و صفحات را بر اساس عدد و شهرت صفحاتی را که به آنها لینک می‌ شوند را تحلیل کنند، بلکه معیار هایی‌ همچون اتعماد، اسپم، و صلاحیت شان را نیز بررسی‌ می‌ کنند. سایت های قابل اعتماد بیشتر تمایل به ارتباط با دیگر سایت های معتبر دارند، در حالی‌ که سایت های اسپمی لینک های خیلی‌ کمی‌ از سایت های معتمد دریافت می‌ کنند. باری کسب اطلاع بیشتر در این زمینه به مقاله سایت های تایید شده مراجعه کنید. سایت های با صلاحیت و قدرتمند که شامل آن دسته از سایت هایی‌ می‌ شود که در الگوریتم “هیل تاپ” قرار دارند، لینک هایی‌ را در اختیار شما قرار می‌ دهند که به خوبی‌ وجود محتوای حرفه ای را در موضوعات خاص نشان می‌ دهد.
به لطف وجود این تمرکز بر کاربرد الگوریتم ها و تحلیل لینک ها ، رشد پروفایل های لینک یک وب سایت امری حیاتی برای جریان قدرت، توجه و ترافیکی است که از موتور جستجو کسب می‌ کنند. به عنوان یک نظر کارشناسی از دیدگاه سئو، لینک سازی جزو ضروری ترین تکالیفی است که برای کسب رنکینگ و موفقیت در ترافیک باید به کار بندید.

نشانه هایی‌ برای لینک

روش موتور های جستجو
پیش از قدم گذاشتن در تلاش برای سخت لینک، شناخت عناصری که توسط موتور های جستجو برای لینک استفاده می‌ شود و همینطور اینکه چگونه این عناصر فاکتور هایی‌ برای افزایش وزن لینک ها در الگوریتم ها می‌ شوند را درک کنید. موتور های جستجو از لینک ها به روش های مختلفی‌ استفاده می‌ کنند. با اینکه تمام مشخصه های مورد نیاز برای سنجش لینک توسط موتور های جستجو را نمی‌ دانیم، ولی‌ سالها تجربه و آزمایش های دستی، ما را یاری نموده تا بتوانیم برخی‌ فرضیات هوشمندانه ای را که قابل تعمیم دهی‌ به دنیا واقعی‌ است را ترسیم کنیم. در ادامه ، لیست فاکتور های برجسته را که ارزش در نظر گرفتن دارند را باهم مرور می‌ کنیم. این نشانه ها ، و تعدادی فرای اینها، توسط افراد حرفه ای در زمینه سئو، هنگام سنجش ارزش لینک و لینک پروفایل سایت به کار رفته است.

شهرت جهانی‌
هرچه یک سایت مهم تر و مشهور تر باشد، لینک هایی‌ که به آن سایت می‌ شود، مهم تر خواهد بود. به عنوان مثل “ویکیپدیا” عملا با 1000ها سایت دیگر لینک می‌ شود که به معنی‌ مشهور و مهم بودن آن است. برای کسب اعتماد و صلاحیت از طرف موتور جستجو، شما نیازمند کمک سایت هایی‌ دارید که به شما لینک می‌ شوند. هرچه مشهور تر بشند، بهتر خواهد بود.

شهرت محلی و عنوانی
مفهوم شهرت “محلی” اولین بر توسط موتور جستجو “تئوما” ابداع شد، لینک های ارتباطی‌ که موضوع مرتبط دارند مهم تراز لینک هایی‌ هستند که موضوعات عمومی و یا بی‌ ربط دارند. به عنوان مثال: اگر سایت شما فروشنده خانه سگ باشد، دریافت لینک از آدرس هایی‌ که مربوط به سگ می‌ شوند بیشتر اهمیت دارد تا موضوعات بی‌ ربط مثل فروش اسکیت .

موتون انکر
یکی‌ از قویترین سیگنال هایی‌ که موتور های جستجو در رده بندی از آن استفاده می‌ کنند، متون انکر هستند. اگر ده ها لینک به صفحه ای با کلمه کلیدی درست اشاره کنند، آن صفحه ، احتمال خیلی‌ بالایی‌ در کسب رنکینگ خیلی‌ خوب برای عبارتی که در متن انکرش قرار داده کسب خواهد کرد. می‌ توانید نمونه های این روش را به جستجو کردن جمله “اینجا را کلیک کنید” بیابید ، در این نوع مثال خیلی‌ از نتایج به علت وجود متون انکر داخلی‌ شان رتبه های خوبی‌ کسب می‌ کنند.

رتبه اعتماد
تعجبی ندارد ، اینترنت مملو است از حجم عظیم اسپم ها. برخی‌ تخمین زده ا‌ند که تا 60%حجم وب سایت های اینترنت اسپم هستند. موتور های جستجو، به منظور ریشه کهن کردن این حجم محتوای بی‌ ربط ، سیستم هایی‌ را بکار گرفته ا‌ند که بر پایه لینک گراف عمل می‌ کند. کسب لینک از دامنه های پر اعتماد ، می‌ تواند تا حد زیادی به رتبه شما در سنجش رنکینگ تان کمک کند. سایت های دانشگاه ها ، سایت های دولتی ، و سازمان های غیر انتفاعی از جمله دامنه های پر اعتماد هستند.

همسایگی لینک ها
لینک های اسپم اغلب به هردو مسیر می‌ روند. وب سایتی که به اسپم لینک می‌ کند، عملا خودش هم اسپم محسوب می‌ شود، که در بازگشت سایت های اسپمی زیادی به آن لینک می‌ کنند. موتور های جستجو با نگاهی‌ اجمالی به تمام این لینک ها، دامنه همسایگی سایت هایی‌ که در جوار سایت شما قرار دارند را شناسایی می‌ کند. بنابرین، در انتخاب سایت هایی‌ که با آنها تبادل لینک می‌ کنید و همینطور سایت هایی‌ که به شما لینک می‌ شوند عاقلانه رفتار کنید.

تازگی لینک ها
نشانه های لینکی‌ پس از مدتی‌ رو به زوال می‌ روند. سایت هایی‌ که یک زمان مشهور بودند، با افت روبرو می‌ شوند و نهایتان از دریافت لینک های جدید باز می‌ مانند. بنابرین، نه تنها باید به دریافت لینک به وب سایت تان محتاط باشید، بلکه تلاش کنید در طول زمان به طور مداوم لینک تزریق کنید. موتور های جستجو آن را عموما “لینک تازه” می‌ نامند، و از تازگی نشانه ها برای قضاوت شهرت و ارتباط فعلی‌ سایت ها استفاده می‌ کنند.

اشتراک گذاری های اجتماعی
چند سال اخیر با انفجار اشتراک گذاری مطالب از طریق سرویس های اجتماعی مانند فیس بوک ، تویتر، و گوگل پلاس بوده ایم. اگر چه موتور های جستجو با لینک های اشتراک گذاری شده به گونه ای متفاوت با لینک های دیگر رفتار می‌ کنند، اما دقت زیادی به آنها می‌ کنند. این بحثی‌ است که در میان متخصصین جستجو مطرح است ، اینکه موتور های جستجو چگونه از لینک های اشتراک گذشته شده در الگوریتم شان بهره می‌ گیرند ، در هر صورت نباید اهمیت پیشرفت شبکه های اجتماعی را نقض کرد.

قدرت اشتراک گذاری های اجتماعی
چطور شرکت های گوگل پلاس ، تویتر، و فیسبوک ، قدرت را در دست گرفتند؟
سال های 2011و 2012 پیشرفت عظیمی‌ را در اشتراک گذاری های اجتماعی و تاثیرات آن بر جستجو مشاهده کرد. شرکت گوگل به خصوص ، شروع به ترکیب تعداد زیادی از شبکه های اجتماعی با فهرست نتایجش کرد. این فرایند، در بر گیرنده نتایج شخصی‌ سازی شده، تا کاربران ثبت نامی‌ می‌ شد که فرصت دسترسی‌ به محتویات اشتراک گذاری شده توسط جستجو کنندگان را نیز به آنها می‌ داد. به طور معمول ، این نتایج در ۱۰عنوان ابتدای فهرست نتایج ظاهر نمی‌ شود، اما به علت تاثیرات و نفوذ اجتماعی ترفع می‌ یبابند.
قدرت بالقوه این تغییر به سمت شبکه های اجتماعی برای بازاریابان موتور های جستجو بسیار عظیم است. آن دسته از کسانی‌ که در حلقه های بزرگ شبکه های اجتماعی ، مطالب شان را اشتراک گذاری می‌ کنند، با شانس بیشتری برای دریافت ترفیع در نتایج جستجو بهره‌مند هستند. برای منتشر کنندگان ، این موضوع یعنی‌ ، اشتراک گذاری مطالب شما توسط حلقه های بزرگ و تاثیر گذار دیگر، برای شما هم سود آور است. به طور خاص ، برای گوگل، این امر کاملا در مورد مطالبی‌ که در گوگل پلاس اشتراک گذاری می‌ شود، درست است.
آیا اشتراک های اجتماعی ، مانند اشتراک های لینک است ؟
در یک کلام، خیر. اگر چه شواهدی مبنی بر تاثیر اشتراک های اجتماعی مانند تویت ، لایک، و پلاس ، روی رنکینگ وجود دارد، اما در حال حاضر ، لینک ها ، در ترفیع شهرت محتوای شما به مراتب برتر و ماندگار تر نسبت به روش های دیگر است.
یکی از مهترین بخش های بهینه سازی وب سایت لینک بیلدینگ می باشد

اصول ساخت لینک( لینک بیلدینگ )
لینک سازی نوعی هنر است. تقریبا چالش برانگیز ترین بخش سئو است ، ولی‌ مهمترین بخش برای موفقیت نیز می‌ باشد. لینک سازی مستلزم خلاقیت ، سرعت ، و اغلب بودجه مالی‌ است. هیچ دو کمپین لینک سازی را نمی‌ توان یکسان دانست، و روشی‌ را که شما برای ایجاد لینک هایتان انتخاب می‌ کنید، بیشتر بستگی به نوع وب سایتی که ملک آن هستید دارد تا به نوع شخصیت شما. در ادامه ، ۳نوع بنیادی اکتساب لینک را بررسی‌ می‌ کنیم.

۱. لینک سر مقاله “طبیعی"
لینک هایی‌ هستند که به طور طبیعی توسط سایت ها و صفحات داده شده و می‌ خواهند با مطالب یا شرکت شما ارتباط برقرار کنند. این لینک ها نیازمند هیچ عمل خاصی‌ از طرف سئو ندارند، به غیر از ایجاد محتویات ارزشمند، و توانایی اطلاع رسانی در مورد آنها .

۲ . لینک سازی دستی‌
سئو این لینک ها را با ارسال ایمیل به بلاگر ها برای لینک، ثبت نام در سایت ها برای مسیر، یا پرداخت هزینه برای هر نوع فهرست شدن ایجاد می‌ کند. سئو با توضیح چگونگی‌ سود رسانی ایجاد این لینک ها برای خود تولید کنندگان ، ارزش اضافی برای آن ایجاد می‌ کند. مثال های این موارد شامل پر کردن فرم های نظر سنجی قبل از ثبت نام در سایت ، و یا دریاف جایزه و قانع کردن کاربر از راه های مختلف ….

۳ . لینک های خود آفریده ( غیر سر مقاله ای )
صد ها هزاران از وب سایت ها ، به کاربران شان این فرصت را می‌ دهند تا از طریق ثبت نام در بخش مهمان، امضا های فروم ، نظرات بلاگ، یا پروفایل های شخصی‌ ، لینک سازی کنند. این لینک ها ، از نوع کم ارزش ترین ها هستند، اما می‌ توانند، در مجموع ، بر سایت تاثیر بگزارند، در کل، موتور های جستجو سعی‌ می‌ کنند اکثر این لینک ها را کم ارزش در نظر بگیرند، و اینطور گمان می‌ رود که سایت هایی‌ که به شدت به تولید این نوع لینک ها می‌ پردازند ، جریمه می‌ شوند. امروز اکثر این نوع لینک ها اسپم در نظر گرفته می‌ شود، و در استفاده از آنها باید با احتیاط بود.

شروع کمپین لینک سازی
همانند هر نوع فعالیت بازاریابی ، اولین گام در کمپین لینک سازی ، ایجاد هدف و استراتژی است. متاسفانه ، لینک سازی یکی‌ از سخت ترین فعالیت ها برای اندازه گیری است. اگر چه موتور های جستجو ذاتا وزن هر لینک را با دقت آماری و ریاضی‌ می‌ سنجند، اما شناخت این اطلاعات برای افراد خارج از این موتور ها غیر ممکن است.
سئو در برای سخت مقیاس رده بندی ارزش لینک ها ، وابسته به چندین نشانه است. همراه با اطلاعاتی‌ که در باره نشانه های لینک پیش تر گفته شد، این معیار ها شامل نکات زیر می‌ شود:

کسب رتبه برای جستجوی کلمات مرتبط
یکی‌ از بهترین راه هایی‌ که می‌ تواند نشان دهد ، که موتور جستجو چگونه به صفحه ای خاص ارزش می‌ دهد ، جستجوی کلمات یا عبارت های کلیدی است که آن صفحات هدف قرار داده ا‌ند ، خصوصا در تاگ عنوان و تیتر ها. به عنوان مثال ، اگر می‌ خواهید برای عبارت “آموزش زبان” رتبه کسب کنید، کسب لینک از صفحاتی که قبلا برای این عبارت رده بندی شده ا‌ند ، تا میزان چشم گیری کمک خواهد کرد.

mozRank در سایت moz.com
mozRankmR میزان محبوبیت یک صفحه در وب را نشان می‌ دهد. صفحاتی که از رتبه بالا ترین درین نمودار برخوردار هستند، یعنی‌ محبوب تر ا‌ند و رنکینگ بهتری در موتور های جستجو دارند. لینک های صفحات مهم مانند www.cnn.com و www.urs.gov باعث افزایش محبوبیت سایت می‌ شود، و همینطور رتبه بندی آن در mozRank mozRank هر وب سایت می‌ تواند با کسب لینک های زیاد از صفحات نیمه محبوب و تعداد کمی‌ از سایت های محبوب نیز افزایش یابد.

صلاحیت دامنه
صلاحیت دامنه در moz.com یا DA اندازه گیری مستقل از سوالات ورودی است که، میزان رنکینگ دامنه را برای سوالات ورودی خاص نشان می‌ دهد، این رنکینگ با تحلیل گراف دامنه اینترنت و مقایسه آن با هزاران سوال ورودی دیگر در گوگل به دست می‌ آید .

لینک های برگشتی‌ رقیب ها
با رسیدگی به لینک های برگشتی‌ وب سایتی که از پیش برای کلمات و عبارت کلیدی شما رده بندی شده اند، اطلاعات ارزشمندی را در مورد لینک هایی‌ که می‌ توانند در کسب رنکینگ بهتر به شما کمک کنند ، بیابید. به استفاده از ابزار هایی‌ چون ، Open Site Explorer سئو کاران می‌ توانند این لینک ها را کشف کرده و این دامنه ها را اهداف کمپین لینک سازی خود قرار دهند.

تعداد لینک های موجود در یک صفحه
مطابق با فرمول اصلی‌ رده بندی صفحات ، ارزشی که یک لینک از خود عبور می‌ دهد، در حضور لینک های دیگر در همان صفحه کاهش می‌ یابد. بنابرین، دریافت لینک از صفحاتی که لینک های کمی‌ در آنها وجود دارد بهتر از دریافت لینک از صفحاتی است که لینک های زیادی در آنهاست. میزانی‌ که این نکات با هم ارتباط دارند هنوز شناخته شده نیست، ( و در آزمایش های ما ، کمی‌ اهمیتش را نشان داده ، ولی‌ چشمگیر نبود)، اما، موضوعی است که باید حین اکتساب لینک از آن آگاه باشد.

ترافیک ارجاعی بالقوه
لینک سازی نباید فقط در مورد موتور های جستجو باشد. لینک هایی‌ که میزان بایی از ترافیک مستقیم از طریق کلیک را ارسال می‌ کنند، نه تنها باعث کسب رنکینگ بهتر در موتور های جستجو می‌ شوند، بلکه بازدید کنندگان خاص و ارزشمندی را به سایت شما هدایت می‌ کنند. )هدف اصلی‌ بازاریابی اینترنت( این چیزی است که شما می‌ توانید با تعداد ملاقات ها و نمایش صفحات تان مطابق تحلیل های سایت خود ، اندازه گیری کنید. اگر به این تحلیل ها دسترسی‌ ندارید ، سرویس هایی‌ مانند Google Trends for Websites ، می‌ توانند اطلاعاتی‌ را در زمینه ترافیک گستردگی دامنه ارائه دهند، اگر چه معمولان این اندازه گیری ها همیشه درست نیستند.
ایجاد متغیر هایی‌ که بتوانند به راحتی‌ با ترافیک موتور های جستجو ارتباط برقرار کند، مستلزم زمان، تمرین، و تجربه است. به هر حال ، با استفاده از تحلیل های سایت خودتان ، خواهید توانست موفقیت کمپین لینک سازی سایت تان را تخمین بزنید. موفقیت زمانی‌ سراغ شما آماده که ، افزایش ترافیک جستجو ، رنکینگ بهتر، و کرال های بیشتری از موتور های جستجو را مشاهده کنید. و همینطور افزایش در ترافیک لینک های ارجاعی . اگر این معیار ها ، پس از یک کمپین لینک سازی موفق افزایش نیافت ، شاید زمان آن رسیده که به دنبال لینک هایی‌ با کیفیت تر باشید یا بهینه سازی درون صفحه ای تان را افزایش دهید.

5 نمونه از استراتژی های لینک سازی
مشتریان تان را مجبور کنید تا با شما ارتباط برقرار کنند
اگر همکاری دارید که با شما مرتبا کار می‌ کند، و یا مشتری های وفا داری دارید که عاشق برند شما هستند، می‌ توانید از این فرصت با ارسال نشان های همکاری ( ایکون های گرافیکی که به سایت شما لینک می‌ شوند ) به نفع خودتان استفاده کنید. درست مانند که کاری کنید تا مشتریان تیشرت های تبلیغاتی شما را بپوشند، لینک ها نیز همانند این عمل در محیط اینترنت هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه به لینک زیر مراجعه کنید:

یک بلاگ برای شرکت خود بسازید. آن را ارزشمند، آموزنده ، و سرگرم کننده، کنید .
این استراتژی محتوا و لینک سازی آنقدر‌ مشهور و ارزشمند است، که از معدود روش هایی‌ است که از طرف مهندسین گوگل توصیه می‌ شود. ( منابع :یو اس ای تودی ، و استیون تمپل ) بلاگ ها توانایی خاصی‌ در کمک به مطالب تازه به گونه ای پایدار ، حاضر در تمام مکالمات سراسر اینترنت ، و کسب فهرست م لینک از بلاگ های دیگر مانند بلاگ رل و بلاگ دایرکوری ، دارد.
مطالبی‌ را ایجاد کنید در لینک دهی‌ طبیعی و اشتراک گذاری همگانی الهام بخش باشد
در دنیای سئو ، اغلب این موضوع را “لینک طعمه‌” می‌ نامیم. در هر یک از این شیوه ها باید جنبه ای از فایده ، انتشار اطلاعات ، یا طنز خلاق ، را به کار بندید تا کاربران از مشاهده آن لذت برده و در اشتراک گذاری این مطالب تمایل کافی‌ داشته باشند. این نوع کیفیت بالا ، که با ویرایش شما جهت کسب آرا پدید آامد ، برای کسب اعتماد ، صلاحیت ، و رنکینگ بالقوه ، فوق‌العاده ارزشمند است.
از جنبه خبری، مهم باشید
جلب توجه مطبوعات ، بلاگ نویس ها، و شبکه های خبری، روشی‌ موثر و مقرون به صرفه برای کسب لینک است. گاهی اوقات حتی به سادگی‌ انتشار خبر یا مطلبی رایگان است.
یافتن دایرکتوری ها و یا فهرست کردن منابع مرتبط
می‌ توانید خیلی‌ از این لیست ها را در همین سایت بیابید ، یا از خود موتور های جستجو برای یافتن فهرست صفحاتی که لینک های خارج از محدوده پیشنهاد می‌ کنند، استفاده کنید. به عنوان مثال ، عبارت allintitle: resources directory ، را در گوگل جستجو نمائید و ببینید که میلیون ها نتیجه برای آن یافت می‌ شود. مراقب باشد: لینک هایی‌ که کسب آنها راحت باشد، اغلب ریسک

زیر میزی برای خرید لینک
گوگل و بینگ سعی‌ می‌ کنند تا تاثیر لینک های خریداری شده را بر نتایج جستجو هایشان کاهش دهند. در حالی‌ که شناسایی و بی‌ اعتبار کردن همه این لینک ها غیر ممکن است، اما موتور های جستجو هزینه و تلاش زیادی را صرف‌‌ کشف راه های شناسایی این لینک ها می‌ کنند. سایت هایی‌ که با خرید لینک و شرکت در این فرایند قصد توسعه سایت شان را دارند ، در خطر جدی رویارویی با حریمه های موتور های جستجو و هدایت رنکینگ شان به سمت فراموشی قرار دارند. در مقابل آن ، خیلی‌ از متخصصین جستجو خواستار این هستند که موتور های جستجو ، بیشتراز این برای جلوگیری از خرید لینک تلاش کنند که در خیلی‌ از مورد اینطور پیش می‌ رود.

http://rayawebcms.com/fa/ppages/419
Photo
Add a comment...

Post has attachment
توضیحات در مورد چگونگی انتخاب کلمات کلیدی برای وب سایت و تاثیر آن بر سئو  

تمام این موضوع ها با وارد کردن کلمات در سرچ باکس (قسمتی‌ که کلمات را در آن برای جستجو وارد می‌ کنیم) آغاز شد .
تحقیق در مورد کلمات یکی‌ از مهم ترین ، با ارزش ترین و پر بازده ترین فعالیت ها در زمینه بازار یابی‌ موتور های جستجو است .هدف قرار دادن کلماتی‌ خاص به منظور کسب رنکینگ می‌ تواند منجر به موفقیت کامل و یا نابودی شما بیانجامد .با تحقیق در مورد اینکه چه کلماتی‌ در زمینه کاری شما تقاضای بالا دارد ، نه تنها به این اصل پی خواهید برد که چه کلمات یا عباراتی را برای سئو کردن مورد هدف قرار دهید ، بلکه اطلاعات بیشتری در مورد مشتریان خود کسب خواهید کرد .
این جریان ها ، همیشه در مورد این نیست که بازدید کننده به سایت خود جذب کنید ، بلکه بیشتر در مورد این است که بازدید کنندگان درست و حقیقی‌ را جذب کنید . صحبت کردن از فواید این آگاهی‌ ، مبالغه نیست ، با تحقیق در مورد کلمات کلیدی می‌ توانید تغییرات درخواستی را پیشبینی‌ کنید، به تغییر شرایط بازار پاسخ دهید ، و محصولات و خدمات ، و مطلب و محتوای را که کاربران به دنبال آن هستند را تولید کنید . در تاریخ بازار یابی‌ ، هرگز درک و اطلاعات ما از کاربران و انگیزه آنها ، به این حد کافی‌ و کامل نبوده است .

چگونه ارزش کلمات کلیدی را قضاوت کنیم ؟

یک کلمه کلیدی چقدر برای سایت شما ارزش دارد ؟ اگر ملک وب سایت فروش کفش به صورت آنلاین هستید ، اکثریت مشتریان شما خواهان کفش های قوی هستند یا بوت های مشکی‌ ؟ کلمات کلیدی که کاربران در سرچ باکس تایپ میکنند نزد وب مستر ها موجود است ، و ابزار های تحقیق در مورد کلمات کلیدی این امکان را به ما می‌ دهند تا از این اطلاعات بهرمند شویم . هرچند که این ابزار ها نمی‌ توانند دقیقا بگویند که این کلمات کلیدی تا چه اندازه برای جذب ترافیک از طریق سرچ اهمیت دارند .برای درک ارزش کلمات کلیدی، ابتدا باید وب سایت خودمان را درک کنیم ، فرضیه های را مطرح کنیم ، آزمایش کنیم ، و فرمول های سنتی‌ بازاریابی موتور های جستجو را تکرار کنیم .

فرایندی بنیادین ، برای تعیین ارزش کلمه ای کلیدی :
از خودتان بپرسید
آیا کلمه کلیدی خاصی‌ که انتخاب کرده اید ، با محتوای سایت تان مرتبط است ؟ آیا جستجو کنندگان با وارد کردن این کلمات کلیدی می‌ توانند اطلاعاتی‌ را که به دنبال آن هستند را در سایت شما بیابند ؟ آیا از یافتن چیزی که با آن مواجه می‌ شوند خرسند خواهند بود ؟ آیا این ترافیک تاثیری بر روی پاداش های مالی یا اهداف سازمانی شما خواهد داشت ؟ اگر پاسخ به همه این سوالات “بله” است ، خوب … ادامه دهید …

جستجوی کلمات یا عبارات در موتور های جستجوی معتبر
با درک این موضوع که چه وب سایت هایی‌ در حال حاضر به کلمات کلیدی شما امتیاز می‌ دهند ، بینش ارزشمندی را به شما برای شرکت در این رقابت خواهد داد ، و همچنین اینکه کسب امتیاز برای کلمات کلیدی خاصی‌ که انتخاب نموده اید چقدر مشکل خواهد بود . آیا تبلیغات موتور های جستجو در بالا و جهت های مختلف فهرست نتایج را مشاهده می‌ کنید ؟ به طور رایج ، تبلیغات جستجو ، یعنی‌ کلمات کلیدی پر ارزش ، و تبلیغات چند گانه بالای فهرست نتایج به این معنی‌ است که این کلمات کاملا سود آور و مستقیما مستعد تبدیل شدن به کلمات کلیدی مورد نیاز شما هستند .
کمپین نمونه برای کلمات کلیدی را از Google AdWords یا Bing Adcenter خریداری نمایید:
اگر وب سایت شما برای کلمات کلیدی که انتخاب کرده اید ، امتیاز کسب نمی‌ کند ، بنابرین ترافیک آزمایشی‌ را خریداری کنید تا ببینید تا چه اندازه به این روند کمک می‌ کند . در Google AdWords دقیقا کلمه یکسان را انتخاب کنید و ترافیک را به صفحه مرتبط در وب سایت خودتان ارجاع دهید، پیگیر تاثیرات و تبدیل های محدوده 2-300 کلیک باشید
با استفاده از اطلاعاتی که تا کنون جمعاوری کرده اید ، ارزش دقیق هر یک از کلمات کلیدی را تعیین کنید :
به عنوان مثال، اگر تبلیغ موتور جستجو شما ، 5.000 بر نشان گذاری شده است ، کار در میان این کلیک ها ، 100 بازدید کنند به سایت شما مراجعه کرده ا‌ند و 300 دلار برای شما سود داشته است ، بنابرین ارزش هر بازدید کننده برای آن کلمه کلیدی 3دلار بوده است. آن 5000کلیک انجام شده بر روی وب سایت شما در 24ساعت اخیر ، می‌ توانست بین 18-36%با ضریب ردبندی a #1 کسب کند ، که به عبارتی دیگر می‌ شود 900-1800بازدید کننده در روز ، هر کدام ۳دلار ، یا چیزی بین 1تا ۲ میلیون دلار در سال . پس تعجبی ندارد که چرا بازاریابی موتور های جستجو انقدر طرفدار دارد .
حتی بهترین تخمین ها از ارزش ، در مقابل فرایند بهینه سازی و محاسبات ROI شانسی برای پیروزی ندارد . بهینه سازی موتور های جستجو شامل آزمایشات مداوم ، آزمون ، و بهبود است .به خاطر داشته باشید که سئو ، عموما یکی‌ از پر بازده ترین سرمایه‌ گذاری های بازار یابی‌ می‌ باشد ، سنجش موفقیت برای این فرایند بسیار حیاتی است .

درک تقاضا های کلمات کلیدی لانگ تیل (پر تقاضا )
با برگشت به مثال فروشگاه کفشی که پیش تر صحبت کردیم ، آیا هدف قرار دادن کلمه کفش به عنوان کلمه کلیدی اولویت اول مان درست خواهد بود یا خیر ؟
واقعا شگفت آور خواهد بود که با کلمات کلیدی ای برخورد داشته باشیم که 5000 بار در روز جستجو می‌ شوند ، یا حتی 500بار ، ولی‌ در واقع ، این عبارات جستجوی مشهور ، تنها کمتر از 30% از جستجو هایی‌ را تشکیل می‌ دهد که روزانه در اینترنت صورت می‌ گیرد . 70% باقی‌ مانده جستجو هایی‌ هستند که ما آنها را لانگ تیل می‌ نامیم .جستجو های لانگ تیل شامل صد ها میلیون جستجو های خاص می‌ شوند که ممکن است چند دفعه در هر روز صورت گیرد ، اما وقتی‌ همه آنها را یکجا کنیم ، این میزان تشکیل دهنده اکثریت تقاضا های اطلاعات در سطح جهان از طریق موتور های جستجو خواهد بود .
درس دیگری که بازار یابان موتور های جستجو آموخته ا‌ند ، این است که ، کلمات کلیدی لانگ تیل اغلب بهتر تبدیل می‌ شوند ، زیرا کمی‌ بعد در چرخه خرید و تبدیل مردم را جذب می‌ کند ، به بیان دیگر ، کسانی‌ که برای عبارت “بهترین قیمت کفش جردن سایز ۱۲ “می‌ گردند ، عملا حاضر هستند که برای خرید به چون و چرا آن اقدام کنند .
درک و آشنایی و منحنی تقاضا های جستجو بسیار حیاتی است ، در سمت راست ، نمونه ای از منحنی تقاضا ی جستجو را با نمایش تعدادی سوالات ورودی که منتهی‌ به جذب ترافیک بالا می‌ شوند را در کنار نمونه ای از عباراتی که کمتر جستجو شده ا‌ند ، قرار داده ایم .
از اجرای لانگ تیل پرهیز کنید، بازار یابی‌ موتور های جستجو و استراتژی های محتوای وب سایت باید این امکان را به شما بدهند تا غیر قابل پیش بینی‌ عمل کنید ، در غیر این صورت یا بازدید کنندگان تان را از دست خواهید داد و یا رقابت را به حریف های خود می‌ بازید .

تحقیق کلمات کلیدی
منابع
از کجا این همه اطلاعات در مورد تقاضا و درخواست کلمات کلیدی و ارجاع کلمات کلیدی کسب کنیم ؟ از طریق منابع تحقیقاتی‌ که در این قسمت لیست شده است :

https://adwords.google.com/select/KeywordToolExternal
http://www.google.com/trends
www.google.com/insights/search
http://advertise.bingads.microsoft.com/en-us/bing-ads-intelligence
https://freekeywords.wordtracker.com

ابزار کلمه کلیدی Google &mnsdm& s AdWords یکی‌ از مراحل ابتدایی سئو کردن تحقیق کلمات کلیدی است .این روش نه تنها کلمات کلیدی را توصیه کرده و ظرفیت های تخمین زده جستجو را فراهم می‌ کند ، بلکه هزینه کمپین های صرف شده برای این کلمات را نیز پیش بینی‌ می‌ کند ، به منظور تعیین ظرفیت برای کلمه کلیدی خاصی‌ ، دقت کنید که گزینه Match Type را روی [Exact] قرار دهید و حالت “جستجو های محلی ماهانه” را نیز پیگیری کند . با توجه به میزان رنکینگ و جذب ترافیک کلیکی شما ، تعداد بازدید کنندگانی را که شما به خاطر قرار دادن این کلمات کلیدی کسب می‌ کنید ، معمولان کمتر خواهند بود .
منابع دیگری نیز برای اطلاعات در مورد کلمات کلیدی وجود دارد ، و همینطور ابزار هایی با توانایی های بیشتر … بخش بلاگ تحقیق کلمات کلیدی سایت moz.com جای خوبی‌ برای آغاز این کار می‌ باشد : http://moz.com/blog/category/keyword-research

سختی کلمه کلیدی :
چقدر شانس موفقیت دارم ؟
به منظور آگاهی‌ از اینکه چه کلمات کلیدی را هدف قرار دهیم ، درک و فهم نوع تقاضا برای عبارت یا کلمه وارد شده نه تنها ضروری است ، بلکه دستیابی به رنکینگ از این طریق مستلزم تلاش است . اگر برند های بزرگ ، ۱۰جایگاه نخست فهرست نتایج را در اختیار دارند و شما تازه در قدم اول هستید ، تلاش شما برای کسب این جایگاه ممکن است سال ها به طول انجامد.این مساله ، ضرورت شناخت و درک درست کلمات کلیدی را نشان می‌ دهد .

http://rayawebcms.com/fa/ppages/417
Photo
Add a comment...

Post has attachment
رتبه صفحه یا پیج رنک PageRank گوگل ‏ به تکنولوژی و فناوری اشاره می کند که بر اساس آن موتورهای جستجویی همچون گوگل وبسایتهایی که به هدف جستجوگر نزدیکترند را در رده‌های بالاتری نسبت به دیگران قرار می‌دهد.البته ناگفته نماند که هدف جستجوگر همیشه یکسان نیست و تغییر می کند و روز به روز حرفه ای تر و پیچیده تر می شود.

پیج رنک گوگل چیست؟

اصطلاح انگلیسی این مفهوم به دنبال لری پیج نویسنده اولیه این الگوریتم و از موسسین اولیه گوگل نام گذاری شده‌است. به این روش کاربرانی که کلمه ویژه‌ای را جستجو می‌کنند می‌توانند ابتدا وب‌گاه‌هایی را ببینند که هم به خواسته آن‌ها نزدیکتر است و هم بازدید بیشتری داشته‌است.(البته بازدید بیشتر در آخرین آپدیتهای گوگل ملاک خواسته های گوگل نیست.)

پیج رنک که به آن اختصارا PR میگویند برای اولین بار در سال ۱۹۹۶ میلادی توسط Sergey Brin ابداع گردید، پیج رنک نتیجه تجزیه و تحلیل لینکهای ورودی و سئو و بهینه سازی ، ولید بودن قالب سایت ، و خیلی موارد دیگر که در این مقال نمی گنجد به یک سایت است، پیج رنک رتبه‌ای است که گوگل برای یک سایت بین اعداد ۰ تا ۱۰ در نظر می‌گیرد. هرقدر این عدد نزدیک به ۱۰ باشد نشان دهنده اینست که این سایت از نظر گوگل اعتبار بیشتری دارد و موارد بیشتری از مبحث سئو و بهینه سازی را رعایت کرده است. روش دیگر موتورهای جستجو، پردازش رتبه صفحه، با استفاده از تعداد یافته‌های خود در سایتهای اینترنتی می‌باشد. این روش، یک فناوری زیرساخت برای پدیدار گشتن «بمب گوگلی» نیز بود. ناگفته نماند که هدف از ساختن «بمب‌های گوگلی» بالاتر رفتن رتبه یک وبلاگ یا وب‌گاه در موتور جستجوی گوگل می‌باشد که معمولاً با همکاری گروه‌های مردمی ایجاد می‌شود.

البته به جز گوگل شرکت‌های دیگری هم به رتبه دهی به سایتها می‌پردازند، که یکی از آنها الکسا Alexa یک سایت معتبر بین‌المللی و دارای نمودار رتبه جهانی برای سایت‌ها می‌باشد که الگوریتم بالا بردن رتبه سایت‌ها را بر اساس تعداد درست بازدید کنندگان انجام می‌دهد. این رتبه بندی شماره‌ای بین ۱ تا چند میلیون می‌باشد که هرچه این شماره برعکس گوگل به یک نزدیکتر باشد رتبه وبسایت شما بالاتر می‌باشد. امروزه موتور جستجوگر بینگ نیز در جست و جوی جهانی نقش مهمی داشته است و حتی امکاناتی که در قسمت وب مستر تولز ارائه داده است بسیار پیشرفته می باشد.

http://rayawebcms.com/fa/ppages/1426
Photo
Add a comment...

چرا نتایج موتورهای جستجو اهمیت دارد؟!   
یکی از جنبه های مهم موتورهای جستجو ، ساده ساختن بازاریابی وب سایت خود و قابل فهم کردن آن برای کاربران و روبات های موتورهای جستجو است. اگرچه موتورهای جستجو در حال پیشرفت هستند و شناسایی عملکردشان پیچیده شده است ، در خیلی از وضعیت ها نمی توانند به گونه ای که انسان وب سایت ها و صفحات اینترنتی را می بینید، درک کنند. SEO موتورهای جستجو را در شناخت و فهم صفحات اینترنتی یاری می رساند تا تشخیص دهند چه اطلاعاتی برای کاربران مناسب و مفید است.

یکی از اعتقادهای رایج درباره ی SEO :
اغلب اوقات می شنویم که : یه مهندس باهوشی ، سایتی را نمی سازد که پیرو یک سری قوانین و اصول ثابت باشد تا اینکه شاخص گذاری شود و از رده بندی بهتری برخوردار شود. هر آدم کم عقلی می خواهد ، سیستم جستجوی را می طلبد که از پس هر نوع ساختار وب سایتی کرال کند و از میان کد نویسی های ضعیف هم چنان بتواند بهترین نتیجه را به کاربر ارائه دهد ، نه آن سایت هایی توسط متخصصین غیر رسمی SEO بهینه شده اند.
اما صبر کنید-
فرض کنید عکسی از سگ خانوادگی خود را دراینترنت لیست کرده اید، به چشم یک انسان ممکن است اینطور توصیف شود: سگ سیاه متوسط که در پارک مسئول بازی است، از سوی دیگر بهترین موتور جستجوی جهان در توصیف چنین وضعیت مشابه درک انسانی ، به چالش کشیده می شود. چطور می توان کاری کرد که موتور جستجو تصاویر را درک کند. خوشبختانه سئو SEO ، این امکان را به وب مسترها می دهد تا با فراهم کردن نشانه ها برای موتورهای جستجو ، راه های شناسایی محتوا را بیاموزند.
در واقع ، افزودن ساختار مناسب به محتوای وب سایتتان در فرایند سئو SEO الزامی است.
درک توانایی ها و محدودیت های موتور جستجو این امکان را به شما می دهد که به درستی وب سایتی را بسازید، شکل و محتوای آن را به گونه ای در آن قرار دهید که اسپایدرهای موتور جستجو به راحتی با آنها ارتباط برقرار کنند. بدون سئو خیلی از وب سایت ها از دید موتورهای جستجو پنهان می مانند.

محدودیت های تکنولوژی موتورهای جستجو:
اکثر موتورهای جستجو ، به جمل هاز یک اهل ثابت پیروی می کنند. (همان طور که در فصل یک به مد) ربات های اتوماتیک ، وب را جستجو می کنند و لینک و محتوا را در بانک های اطلاعاتی عظیم این موتورها ، شاخص گذاری می کنند.
این شرکت ها با بکارگیری هوش مصنوعی بسیار قدرتمند به توانایی ها دست می یابند. تمام تکنولوژی های موتورهای جستجو مدرن نیستند. انواع محدودیت های تکنولوژیکی وجود دارد که مشکلات مختلفی را ایجاد می کنند. هم در رده بندی و هم نمایش نتایج. رایج ترین آنها را در زیر لیست کرده ایم.

1.مشکلات شاخص گذاری و اسپایدرینگ:
موتورهای جستجو در تکمیل فرم های اینترنتی چندان خوب عمل نمی کنند. (مثل login کردن). بنابراین تمامی محتویات در پس این صفحات برای موتورهای جستجو ناشناخته باقی می مانند.
وب سایت هایی که از CMS (نرم افزارهای مدیریت محتوا) استفاده می کنند ، اغلب صفحاتی با محتویات مشابه خلق می کنند که باعث گمراهی موتورهای جستجو در یافتن محتویات اصلی می شود.
خطاهای مسیردهی کرالینگ یک وب سایت ممکن است منجر به بلاکینگ کامل سایت در موتور جستجو شود.
ساختار لینک ضعیف باعث ناتوانی موتور جستجو در دستیابی به تمام محتوای سایت می شود. در موارد دیگر ساختار ضعیف لینک ممکن است اجازه ی جستجو را به کرالرهای موتور جستجو بدهد، اما در این شرایط اطلاعات اسپایدر می شوند و لی آنقدر سرسری از آنها می گذرند که در بانک های اطلاعاتی خود ، آنها را به عنوان کم اهمیت شاخص گذاری می کنند.

2.همسان سازی محتوا با پرسش های جستجو
متن هایی هستند که به صورت هاست و یا عبارات رایج توسط کاربران در قسمت جستجو وارد می شوند. به عنوان مثال: هنگامی که اکثر کاربران بخواهند در مورد سیتم های خنک کننده ی غذا جستجو کنند، لغت «یخچال» را وارد و جستجو می کنند.

ظرافت های زبانی و بین المللی سازی. به عنوان مثال: املای دو لغت colour و color. وقتی شک دارید ، ببینید مردم چه عبارات و لغاتی را جستجو می کنند و دقیقا همان گزینه ها را در محتویات خود شامل کنید.
هدف گیری موقعیتی ، مثل هدف قراردادن محتویاتی به زبان لهستانی هنگامی که اکثریت مردمی که مایلند وب سایت شما را بازدید کنند از ژاپن هستند.
نشانه های مختلف محتویاتی ، به عنوان مثال: تیتر یک پست در صفحه ی شما «بهترین قهوه ی مکزیک» باشد ، اما خود محتوا در مورد سفری تفریحی در کاناداست که در آنجا قهوه های خیلی خوبی سرو می شد. این پیام های مختلط ، اطلاعات گمراه کننده ای را به موتور جستجو ارسال می کنند.
تغییر محتوای غیر متنی
اگرچه موتورهای جستجو در فهم و خواندن محتوای غیر HTML متنی در حال پیشرفت هستند ، اما در شناسایی و درک محتوای رسانه های متنی هم چنان با مشکل روبرو می شوند.
این مطالب شامل محتوای موجود در فایل های Flash هستند که در برگیرنده ی متون ، تصاویر ، ویدئوها، فایل های صوتی و محتوای plug-in می شوند.

3.درختی که در اعماق جنگل می شکند می افتد!
سئو تنها درباره ی این نیست که به جزئیات فنی طراحی ساخت وب سایت جهت ارتباط بهترش با موتور جستجو دقت شود.
سئو هم چنین درباره ی بازاریابی است. می توان این مسئله را مهم ترین موضوعی دانست که برای انجام درست آن به درک درستی از عملکرد موتور جستجو نیاز داریم. می توان سایتی عالی و بی عیب و نقص ساخت ، اما محتویاتش از دید موتورهای جستجو پنهان بماند مگر اینکه آنها را توضیح دهید. این مشکل به خاطر ماهیت تکنولوژی موتورهای جستجو است که عموما بر دو پایه ی ارتباط و اهمیت استوار هستند. درختی که در اعماق جنگل می شکند و می افتد ، مثال قدیمی است که بر این اصل حکایت دارد. پس شکستن و سقوط درختی تنومند ، اگر کسی در نزدیکی این حادثه نباشد ، تا صدایش را بشنود ، ممکن است با حادثه ای که هرگز رخ نداده فرقی نکند. این داستان دقیقا مشابه وضعیت موتورهای جستجو و محتوای اینترنتی است. به بیانی ساده تر ، اگر هیچ کاربری به محتوای وب سایت شما لینک نشود ، موتورهای جستجو نیز ممکن است آنها را به کلی نادیده بگیرند.
موتورهای جستجو به خودی خود درک ذاتی از کیفیت و شناخت راه های احتمالی جهت کشف قسمت های عالی اطلاعات و محتویات اینترنتی ندارند. تنها انسان ها از این ویژگی برخوردارند تا این اطلاعات را کشف ، شناسایی و درک کنند و نهایتا درباره ی آنها نظر داده و لینک کنند. بنابراین محتویات حرفه ای به سادگی خلق نمی شود. بلکه باید به اشتراک گذاشته شوند و در مورد شان صحبت شود.
موتورهای جستجو در حال حاضر نیز کار فوق العاده ای در ترفیع محتوای با کیفیت در اینترنت مشهور شده اند انجام داده اند ، اما این موتور توانایی افزایش و ایجاد شهرت را برای محتوا ندارند- این وظیفه ایست که بر دوش بازاریابان با ذکاوت اینترنت است.

طبیعت رقابتی موتورها جستجو
با نگاهی سطحی به نتیجه ی جستجو در موتورهای جستجوی مختلف در می یابید که چرا بازاریابی موتورهای جستجو آینده ای روشن و بازاریابی ، گنجایش بالای رشد خواهد داشت.
در هر سه نمونه از سه موتورهای جستجوی مذکور می بینید که ده جایگاه برای نمایش نتایج مشخص شده که ترتیب چیدمان نتایج به اولویت رده بندی ، کسب ترافیک بر پایه ی کلیک و نمایش با حساب موقعیت نسبی و توانایی هایشان در جذب جستجوها اختصاص داده شده است. نتایجی که در جایگاه های 1،2 و 3 نمایش داده شده ، از ترافیک بیشتری برخوردار هستند و قطعا ترافیک بیشتری نسبت به نتایجی که در صفحات بعدی نمایش داده می شود. طبق این اصل که بیشترین میزان توجه تنها به سه عنوان نمایش داده شده ی اولیه معطوف می شود ، محرکی است برای بازاریابان موتورهای جستجو تا رده بندی وب سایت های جستجو شده را بهبود بخشند. بدون اهمیت این موضوع که موتورهای جستجو در آینده چه تغییراتی خواهند کرد ، وب سایت ها و تجارت بر سر میزان بالای این ترافیک ، اعتبار مارک های خاص و قابلیت بالای شهودی که این حرفه فراهم می کند ، در تلاش و رقابت خواهند بود.
چشم اندازی که مدام در حال تغییر است:
هنگامی که بازاریابی موتورهای جستجو در اوایل سال 1990 آغاز شد ، ثبت وب سایت در موتورهای جستجو ، کلمات کلیدی Meta و بکارگیری کلمات کلیدی از جمله اعمال رایج تکنیک هایی بودند که برای بهینه سازی بکار می رفتند. در سال 2004 ، link bombing (بمباران لینک) با متون Anchor ، خریداری دسته های لینک از بلاگ های خودکار ارسال نظرات و spamer و تزریق آن به ساختار link-farm ها که نهایتا منجر به جذب میزان بالای ترافیک می شد ، بسیار رواج داشت. در سال 2011 ، بازاریابی شبکه های اجتماعی ، مشمول کردن جستجوهای عمودی از مهم ترین روش های بهینه سازی موتورهای جستجو هستند.
آینده نامعلوم است اما در دنیای جستجو ، تغییر امری ثابت و همیشگی است. به همین خاطر بازاریابی موتورهای جستجو برای کسانی که تمایل به رقابت در جهان اینترنت دارند ، عاملی پایدار خواهد بود. برخی ادعا کرده اند که سئو SEO عملی مرده است یا تنها محدود به spam می شود. با نگاهی که ما داریم ، چیزی برای گفتن جهت دفاع از این ادعا نداریم به جز اشاره به موضوعی ساده –منطق- وب سایت ها برای جلب توجه با یکدیگر رقابت می کنند و اینکه چگونه در لیست نتایج موتورهای جستجو نمایش داده شوند برایشان امری حیاتی محسوب می شود. بنابراین تنها کسانی که دانش و تجربه ی کافی را در این زمینه داشته باشند ، از مزایای افزایش ترافیک و قابلیت دیده شدن بیشتری برخوردار می شوند.

http://rayawebcms.com/fa/ppages/415
Add a comment...

Post has attachment
چرا نتایج موتورهای جستجو اهمیت دارد؟!   

یکی از جنبه های مهم موتورهای جستجو ، ساده ساختن بازاریابی وب سایت خود و قابل فهم کردن آن برای کاربران و روبات های موتورهای جستجو است. اگرچه موتورهای جستجو در حال پیشرفت هستند و شناسایی عملکردشان پیچیده شده است ، در خیلی از وضعیت ها نمی توانند به گونه ای که انسان وب سایت ها و صفحات اینترنتی را می بینید، درک کنند. SEO موتورهای جستجو را در شناخت و فهم صفحات اینترنتی یاری می رساند تا تشخیص دهند چه اطلاعاتی برای کاربران مناسب و مفید است.

یکی از اعتقادهای رایج درباره ی SEO :
اغلب اوقات می شنویم که : یه مهندس باهوشی ، سایتی را نمی سازد که پیرو یک سری قوانین و اصول ثابت باشد تا اینکه شاخص گذاری شود و از رده بندی بهتری برخوردار شود. هر آدم کم عقلی می خواهد ، سیستم جستجوی را می طلبد که از پس هر نوع ساختار وب سایتی کرال کند و از میان کد نویسی های ضعیف هم چنان بتواند بهترین نتیجه را به کاربر ارائه دهد ، نه آن سایت هایی توسط متخصصین غیر رسمی SEO بهینه شده اند.

اما صبر کنید-
فرض کنید عکسی از سگ خانوادگی خود را دراینترنت لیست کرده اید، به چشم یک انسان ممکن است اینطور توصیف شود: سگ سیاه متوسط که در پارک مسئول بازی است، از سوی دیگر بهترین موتور جستجوی جهان در توصیف چنین وضعیت مشابه درک انسانی ، به چالش کشیده می شود. چطور می توان کاری کرد که موتور جستجو تصاویر را درک کند. خوشبختانه سئو SEO ، این امکان را به وب مسترها می دهد تا با فراهم کردن نشانه ها برای موتورهای جستجو ، راه های شناسایی محتوا را بیاموزند.
در واقع ، افزودن ساختار مناسب به محتوای وب سایتتان در فرایند سئو SEO الزامی است.
درک توانایی ها و محدودیت های موتور جستجو این امکان را به شما می دهد که به درستی وب سایتی را بسازید، شکل و محتوای آن را به گونه ای در آن قرار دهید که اسپایدرهای موتور جستجو به راحتی با آنها ارتباط برقرار کنند. بدون سئو خیلی از وب سایت ها از دید موتورهای جستجو پنهان می مانند.

محدودیت های تکنولوژی موتورهای جستجو:
اکثر موتورهای جستجو ، به جمل هاز یک اهل ثابت پیروی می کنند. (همان طور که در فصل یک به مد) ربات های اتوماتیک ، وب را جستجو می کنند و لینک و محتوا را در بانک های اطلاعاتی عظیم این موتورها ، شاخص گذاری می کنند.
این شرکت ها با بکارگیری هوش مصنوعی بسیار قدرتمند به توانایی ها دست می یابند. تمام تکنولوژی های موتورهای جستجو مدرن نیستند. انواع محدودیت های تکنولوژیکی وجود دارد که مشکلات مختلفی را ایجاد می کنند. هم در رده بندی و هم نمایش نتایج. رایج ترین آنها را در زیر لیست کرده ایم.

1.مشکلات شاخص گذاری و اسپایدرینگ:
موتورهای جستجو در تکمیل فرم های اینترنتی چندان خوب عمل نمی کنند. (مثل login کردن). بنابراین تمامی محتویات در پس این صفحات برای موتورهای جستجو ناشناخته باقی می مانند.
وب سایت هایی که از CMS (نرم افزارهای مدیریت محتوا) استفاده می کنند ، اغلب صفحاتی با محتویات مشابه خلق می کنند که باعث گمراهی موتورهای جستجو در یافتن محتویات اصلی می شود.
خطاهای مسیردهی کرالینگ یک وب سایت ممکن است منجر به بلاکینگ کامل سایت در موتور جستجو شود.
ساختار لینک ضعیف باعث ناتوانی موتور جستجو در دستیابی به تمام محتوای سایت می شود. در موارد دیگر ساختار ضعیف لینک ممکن است اجازه ی جستجو را به کرالرهای موتور جستجو بدهد، اما در این شرایط اطلاعات اسپایدر می شوند و لی آنقدر سرسری از آنها می گذرند که در بانک های اطلاعاتی خود ، آنها را به عنوان کم اهمیت شاخص گذاری می کنند.
Add a comment...

Post has attachment
سئو چیست؟   

« سئو » تلفظ واژه « SEO » که مخفف عبارت انگلیسی « Search Engine Optimization » است و به معنی "بهینه سازی موتورهای جستجو" و مفهوم "عملیات و فرایندهای بهینه سازی صفحات وب به منظور ایندکس مناسب آنها توسط موتورهای جستجوی وب" (همچون گوگل، بینگ، یاهو، آسک) می باشد.
هدف اصلی فعالیت های مرتبط با سئو؛ کسب رتبه های بالاتر و در نهایت رتبه اول صفحه وب مورد نظر در نتایج موتورهای جستجو می باشد که برحسب کلیدواژه متناسب با نوع فعالیت، شغل و بیزینس، نام شخص و یا خدمات مرتبط با آن بوده و باید با دقت و پس از بررسی های لازم انتخاب شود، چرا که در صورت انتخاب یک کلید واژه نامناسب که توسط افراد کمی در اینترنت جستجو می شود، کلیه فعالیت های شما یعنی طراحی و راه اندازی یک سایت، درج مطالب و هزینه های جانبی آن به هدر رفته و بازدید کننده ای را برای سایت شما به ارمغان نخواهد آورد.
اصولا هدف نهایی فردی که از متخصص سئو برای بهینه سازی سایت یا صفحات وب خود کمک می گیرد؛ رسیدن به نوعی سود و معمولا مادی است.
پس تا حدودی می شود اینگونه نتیجه گیری کرد که سئو یعنی تبلیغاتی هدفمند که منتهی به سود خواهد شد.

متخصص سئو کیست؟
متخصص سئو به کلیه فعالیت هایی که در زمینه بهینه سازی سایت و سئو باید انجام شود احاطه کافی داشته و از الگوریتم های موتورهای جستجوی برتر همچون گوگل آگاهی کافی دارد تا بتواند صفحه وب منتخب برای عملیات سئو را بر طبق خواست خود در رتبه های بالاتر قرارد دهد.
لازم به ذکر است؛ امروزه می توان گفت سئو یک هنر است و متخصص سئو یک هنرمند! چرا که موتورهای جستجو به طور مداوم درحال تغییر الگوریتم های جستجوی خود برای بهتر کردن نتایج جستجو هستند و علاوه بر دانش کافی در این زمینه باید هنرمندی خویش را هم به چالش بکشد.
Add a comment...

Post has attachment
طراحی سایت شرکتی
طراحی سایت شخصی
فروشگاههای اینترنتی
پرتال های مشاوره به همراه امکان برگزاری آزمون آنلاین
و انواع سایتها ....

تا 40 درصد تخفیف ویژه به مدت محدود

اگر بدنبال راه حلی برای تبلیغات با هزینه کم ، استفاده و دسترسی گسترده تر می باشید ، ما یک وب سایت را به شما پیشنهاد می کنیم. زیرا تخصص ما ایجاد وب سایت هایی جذاب با عملکرد خوب و سرعت بارگذاری بالاست. ما به شما کمک می کنیم تا شما به حداکثر توانایی و قدرت در حوزه تخصصی خود برسید.

http://rayawebcms.com/fa/ppages/423
Photo
Add a comment...

Post has attachment
آموزش مقدماتی HTML  از ابتدا تا انتها ...

اینجارا دنبال کنید:

http://rayawebcms.com/fa/particlearchive/group33/
Photo
Add a comment...

Post has attachment

طراحی سایت تبلیغاتی ...

طراحی سایت تبلیغاتی از جمله وب سایت هایی می باشد که صرفا برای تبلیغات مورد استفاده قرار می گیرد.این وب سایت ها اگر اصولی و دقیق طراحی شوند می توانند بازاربی شما را ارتقا دهند، زیرا اگر طراحی سایت تبلیغاتی شما دقیق باشد تعداد بازدید از سایت شما افزایش پیدا میکند آگهی بیشتری دریافت خواهید کرد.
هدف از طراحی سایت تبلیغاتی ، ایجاد تبلیغات در بستر وب می باشد که با این کار بازدید از وب سایت شما افزایش می یابد و شما می توانید طریق آنلاین وبدون استفاده از تبلیغات چاپی تبلیغات خود را انجام دهید.

مشتریان وب سایت تبلیغاتی
کسانی که می خواهنند بازاریابی خود را افزایش دهند می توانند با طراحی سایتهای تبلیغاتی به هدف خود برسند.

امکانات طراحی سایت تبلیغاتی

    امکان ایجاد منوی دلخواه(مدیریت منو)
    امکان ایجاد فرم ارتباط با ما
    امکان درج و یا حذف آگهی های رسیده
    امکان ایجاد اعتبار برای آگهی
    امکان قرار دادن نظرات رسیده در سایت تبلیغاتی
    امکان ایجاد نقشه برای سایت تبلیغاتی
    امکان ایجاد گالری تصاویر سایت تبلیغاتی
    امکان حذف یا اضافه کردن عکس ها و متن ها
    نمایش تعداد افرادی که از سایت بازدید کرده اند
    امکان ارسال ایمیل برای کاربرانی که عضو سایت شده اند
    قابلیت ثبت کلمات کلیدی

طراحی سایت تبلیغاتی ، معمولا مربوط به شرکت های تبلیغاتی و چاپی و نیز پیک ها می باشد.
نمایش محصولات، خدمات چاپی و غیر چاپی و نیز نمونه کارهای تبلیغاتی کار شده توسط شرکت تبلیغاتی باید به صورت بسیار زیبا و گرافیکی جذاب به کاربران ارائه گردد.
امکان موضوع بندی نوع کار تبلیغاتی در نمونه کار ها و یا پروژه های کار شده، تفکیک بر اساس منطقه، آرشیو مجلات برای پیک های تبلیغاتی، تفکیک مناطق در نقشه برای پیک های تبلیغاتی، عضویت مشتریان و نمایش دمو از کار در حال اجرای مشتری بصورت آنلاین برای آنها از جمله ویژگی هایی است که یک سایت تبلیغاتی و یا یک سایت پیک باید داشته باشد.
هدف در طراحی سایت تبلیغاتی ارائه خدمات تبلیغاتی از حالت چاپی به حالت آنلاین و آسان نمودن ارائه نمونه کارها از طریق سایت و نیز نمایش ریز خدمات شرکت تبلیغاتی و یا پیک می باشد.

امکانات معمول طراحی سایت تبلیغاتی بدین شرح است :

    قالب داینامیک
    امکان اضافه کردن صفحات نامحدود به منو و قرار دادن محتوا در صفحات
    نمایش منو به صورت چند لایه ای
    قابلیت تغییر چیدمان منو
    امکان مدیریت محصولات تبلیغاتی در تمامی صفحات اضافه شده
    امکان نمایش منطقه ای در پیک های تبلیغاتی
    گالری تبلیغات
    فرم ارتباط با ما
    آمار بازدیدکنندگان سایت
    مدیریت نظرسنجی
    اسلاید تصاویر داینامیک
    امکان ثبت نظر برای کاربران و مدیران با استفاده از ماژول صندوق دریافت و ارسال پیام
    ماژول مدیریت با امکان ثبت دسترسی های مختلف برای مدیران
    ماژول خبرنامه و ارسال ایمیل برای کاربران ثبت نام کرده
    ماژول لینک های مرتبط
    تنظیمات سایت از قبیل تنظیم متن های فوتر ، هدر ، کد آمار سایت
    امکان ثبت کلمات کلیدی در همه ی صفخات بصورت داینامیک
    طراحی سایت های پویا، سایت آگهی و تبلیغات، فروشگاه

در جهان اینترنتی امروز، که کاربران اینترنتی روز به روز در حال افزایش است، داشتن وب سایت نه تنها برای شرکت ها وادارات، بلکه برای افراد مختلف نیز امری الزامی است. هر کسی که به نوعی خدمات یا محصولی را ارائه می کند باید یک وبسایت برای معرفی یا فروش آن داشته باشد! علاوه بر این بسیاری از افراد برای کسب درآمد از اینترنت وبسایت های مختلفی با اهداف متفاوت راه اندازی می کنند. پس برای داشتن وب سایت نباید در این امر خبره باشید یا حتما کارتان مربوط به اینترنت باشد. هرکسی باید یک وب سایت داشته باشد!
طراحی وب سایت علاوه بر اینکه امری است تخصصی، کاری سلیقه ای است.بازدید کننده سایت اولین چیزی که از سایت میبیند خدمات آن نیست، بلکه ظاهر آن است.
اما چیزی که مهمتر از ظاهر سایت است، بهینه سازی سایت است. سایت باید به گونه ای بهینه سازی شده باشد که موردعلاقه موتورهای جستجو باشد تا آنها نیز بازدیدکنندگان را به سایت هدایت کنند! 
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded