Profile cover photo
Profile photo
ДП "ЗАКАРПАТСЬКИЙ ЕКСПЕРТНО-ТЕХНІЧНИЙ ЦЕНТР ДЕРЖПРАЦІ"
4 followers
4 followers
About
Posts

Post has attachment
У рамках Всеукраїнського та Всесвітнього дня охорони праці, 28 квітня, що проходитиме під девізом - "Захищене і здорове покоління", Державне підприємство "Закарпатський експертно-технічний центр Держпраці" 26 квітня 2018 року прийматиме громадян та відповідатиме на питання, щодо охорони праці та промислової безпеки, як в цілому так і в галузях. Закликаємо, за необхідністю, звертатися до спеціалістів за консультаціями у межах їхньої компетенції.

Телефон "гарячої лінії": (0312) 61-36-64▾
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Журі визначило переможців Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей 2018»

Редакція журналу «Охорона праці» провела засідання журі, яке визначило переможців Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей 2018».

Переможцями стали:

І вікова група (6 – 10 років):

1 місце – Семенова Єлизавета, 10 років, м. Харків;

2 місце – Архипов Кіріл, 7 років, м. Нова Каховка, Херсонська область;

3 місце – Мазурок Евеліна, 10 років, смт Іваничі, Іваничівський район Волинської області.

ІІ вікова група (11 – 14 років):

1 місце – Власюк Олександра, 12 років, м. Рівне;

2 місце – Квасневська Анна, 14 років, м. Полтава;

3 місце – Штовба Тимофій, 11 років, м. Вишневе, Київська область.

ІІІ вікова група (15 – 18 років):

1 місце – Бессонов Владислав, 15років, м. Маріуполь, Донецька область;

2 місце – Міхно Анастасія, 18 років, м. Дніпро;

3 місце – Козиревич Євгенія, 15 років, с. Братське, Братський район Миколаївської області.

Уперше до складу журі увійшла учасниця минулих років Олександра Трошина, яка двічі перемагала у третій віковій групі у Київській області.

«Я дуже люблю малювати, – поділилась Олександра, – але вважаю тему охорони праці дуже важкою, тому і цікавою. Працюючи в журі такого конкурсу побачила багато різноманітних малюнків, деякі виконані майже професійно. Мені дуже пощастило тричі: перші два рази, коли я перемогла у Київській області, а втретє – коли отримала запрошення попрацювати у складі журі».

Представник Держпраці України у складі журі Наталія Віжул запропонувала редакції журналу знайти перших переможців конкурсу і з’ясувати, як склалося їх життя та чи не пов’язали вони свою долю з охороною праці.

За матеріалами:
http://dsp.gov.ua/zhuri-vyznachylo-peremozhtsiv-vseukrainskoho-konkursu-dytiachoho-maliunka-okhorona-pratsi-ochyma-ditei-2018/
PhotoPhotoPhoto
16.04.2018
3 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
Держпраці скоротила перелік робіт і робочого обладнання, що потребувало отримання дозволу

На засіданні Кабінету Міністрів 7 лютого прийнято постанову „Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 25 серпня 2010 р. № 725 і від 26 жовтня 2011 р. № 1107”, якою поліпшено умови ведення бізнесу шляхом усунення зайвих обмежень у провадженні господарської діяльності, зокрема скорочено перелік робіт і робочого обладнання, що потребувало отримання дозволу.

Удосконалений Порядок видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки передбачає скорочення переліку робіт підвищеної небезпеки, що потребують наявності дозволу, з 26 видів до 18 видів, переліку машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, експлуатація (застосування) яких вимагає наявності дозволів, з 21 позиції до 11 позицій; розширення переліку робіт підвищеної небезпеки, які виконуються на підставі декларації, з 8 видів до 19 видів, переліку машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, що експлуатуються (застосовуються) на підставі декларації, з 3 позицій до 5 позицій.

Проект зазначеного акта був розроблений Державною службою України з питань праці з метою оптимізації дозвільних процедур шляхом переведення на декларативний принцип провадження господарської діяльності, зменшення кола роботодавців, яким необхідно отримувати дозвіл Держпраці, та розширення кола суб’єктів господарювання, які можуть експлуатувати (застосовувати) машини, механізми, устаткування підвищеної небезпеки на підставі подання декларації відповідності матеріально-технічної бази роботодавця вимогам законодавства про охорону праці; спрощення процедури видачі дозволів, надання адміністративних послуг в електронній формі та розширення повноважень територіальних органів Держпраці щодо видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки.

У контексті прискорення процесу євроінтеграції, імплементації європейського права до законодавства України та реалізації державної політики з питань дерегуляції господарської діяльності в Україні для Держпраці винятково важливим є дотримання таких принципів, як збереження життя та здоров’я працівника, задіяного у виробничому процесі, оцінка стану умов праці на виробництві шляхом проведення аудиту, добровільне страхування роботодавцями своєї відповідальності та відповідальності учасників процесу за створення безпечних умов праці. Подальше законодавче закріплення цих принципів дозволить повністю відмовитися від отримання дозволів та перейти на декларативний принцип.

За матеріалами:
http://dsp.gov.ua/derzhpratsi-skorotyla-perelik-mashyn-mekhanizmiv-ustatkuvannia-pidvyshchenoi-nebezpeky-na-ekspluatatsiiu-iakykh-neobkhidno-otrymuvaty-dozvil/
Add a comment...

Post has attachment
Закарпаття з робочим візитом відвідав Голова Державної служби України з питань праці Роман Чернега. У рамках цієї поїздки очільник служби провів важливі зустрічі з керівництвом області. Насамперед, зустрівся з головою облдержадміністрації Геннадієм Москалем та головою Ужгородської міськради Богданом Андріївим.

Під час заходів обговорювалися питання реалізації державної політики в таких напрямах: передача окремих повноважень Держпраці органам місцевого самоврядування; сприяння легалізації найманої праці; контроль за виплатою мінімальної заробітної плати та за дотриманням нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки.

Роман Чернега зауважив: «Працівник і роботодавець мають чітко розуміти всі ризики та наслідки використання найманої праці без належного оформлення. Для працівника – це втрата всіх гарантій у сфері праці – права на гідні умови праці, захист від незаконного звільнення, права на визначену тривалість робочого часу і часу відпочинку, соціальне страхування у разі втрати працездатності, і, як наслідок, права на пенсійне забезпечення. Для роботодавця ризики полягають у фінансових втратах».

У продовження цієї думки Геннадій Москаль зазначив, що Закарпатська область на 76 відсотків дотаційна. Тому питання детінізації найманої праці тут особливо актуальне. Тим паче, що останнім часом у регіоні стрімко почав розвиватися туризм, а більшість власників туристичних об’єктів працює в тіні.

Про важливість виходу бізнесу з тіні йшлося також під час зустрічі з головою Ужгородської міськради Богданом Андріївим. Детально обговорено механізми реалізації переданих повноважень Держпраці органам місцевого самоврядування. А саме, визначено принципи взаємодії з виконавчими органами місцевих рад та об’єднаних територіальних громад, сприяння у здійсненні ними державного контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення.

Роман Чернега наголосив, що інспектори праці у своїй роботі велику увагу приділяють здійсненню превентивних заходів, оскільки їх діяльність не зводиться до каральної, а в першу чергу має роз’яснювальну та аудиторську функцій.

Голова Держпраці зустрівся і з колективом Управління Держпраці. У своєму виступі він зупинився на важливих моментах у роботі фахівців Управління, зокрема, застеріг від будь-яких корупційних діянь.

Роман Чернега ознайомився з роботою ДП «Закарпатський ЕТЦ», зустрівся з колективом цього підприємства і представив його нового керівника Михайла Зінька. Наголосив на необхідності налагодження співпраці територіального управління з експертно-технічним центром. «Адже командна співпраця, – сказав Роман Чернега, – це запорука успіху будь-якого колективу».

За матеріалами: http://dsp.gov.ua/robocha-poizdka-holovy-derzhpratsi-do-zakarpattia-zoseredzheno-uvahu-na-realizatsii-peredanykh-povnovazhen-orhanam-mistsevoho-samovriaduvannia/
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
04.09.2017
6 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
Цього тижня правоохоронні органи затримали двох інспекторів Головного управління Держпраці в Одеській області. Так, 15 серпня слідчі прокуратури Одещини спільно зі співробітниками Управління СБУ в області викрили головного державного інспектора під час отримання неправомірної вигоди у 26 тисяч гривень. Посадовець вимагала та одержала неправомірну вигоду від директора бази відпочинку за нескладання акта перевірки додержання трудового законодавства за виявленими порушеннями. А вже наступного дня, 16 серпня, оперативники Управління захисту економіки в Одеській області Нацполіції та слідчі Військової прокуратури Південного регіону України затримали на хабарі головного державного інспектора, який вимагав 200 тисяч гривень за непроведення перевірки господарської діяльності однієї з баз відпочинку області.

Такі випадки демонструють небажання деяких посадовців Держпраці працювати чесно та дотримуватися законів України, що є неприпустимим. Державна служба України з питань праці висловлює нульову толерантність до корупції та вкотре нагадує, що інспектори праці не мають жодного права перевищувати свої повноваження, а особливо вимагати від роботодавців і підприємців «винагороди» за ті чи інші неправомірні дії!

Пріоритетом у своїй роботі Держпраці визначає кадрову політику, одним із найголовніших завдань якої є підбір професійних державних службовців, які доброчесно виконуватимуть свої посадові обов’язки. Корупціонерам в системі відомства місця немає!

Керівництво Держпраці постійно наголошує на дотриманні правил етичної поведінки державного службовця, неприпустимості перевищення посадових обов’язків, кримінальній відповідальності за отримання неправомірної вигоди!

Довідково. Відповідно до статті 368 Кримінального кодексу України прийняття пропозиції, обіцянки або одержання службовою особою неправомірної вигоди карається штрафом від однієї тисячі до тисячі п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк від трьох до шести місяців, або позбавленням волі на строк від двох до чотирьох років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років. Діяння, предметом якого було отримання неправомірної вигоди у значному розмірі, карається позбавленням волі на строк від трьох до шести років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років. Діяння, предметом якого було отримання неправомірної вигоди у великому розмірі, або вчинене службовою особою, яка займає відповідальне становище, або за попередньою змовою групою осіб, або повторно, або поєднане з вимаганням неправомірної вигоди, карається позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років з конфіскацією майна. Діяння, предметом якого було отримання неправомірної вигоди в особливо великому розмірі, або вчинене службовою особою, яка займає особливо відповідальне становище, карається позбавленням волі на строк від восьми до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років,з конфіскацією майна.
Add a comment...

Post has attachment
Селекторна нарада Держпраці та Пенсійного фонду: обговорено дієві методи співпраці задля подолання неформальної зайнятості та дотримання виплати мінімальної зарплатні

Подолання незадекларованої праці, дотримання розміру виплати мінімальної заробітної плати, погашення заборгованості по заробітній платі та збільшення кількості застрахованих осіб в контексті легальної зайнятості та гідного пенсійного забезпечення в майбутньому – пріоритетні питання соціальної політики держави. Так, Держпраці спільно з Пенсійним фондом України 18 липня 2017 року провели селекторну нараду, участь у якій взяли Голова Держпраці Роман Чернега та Голова правління Пенсійного фонду Олексій Зарудний, керівники департаментів зазначених відомств та, за допомогою онлайн-зв’язку, представники обласних управлінь.

«Якщо проаналізувати результати перевірок інспекторами Держпраці щодо виявлення неоформлених працівників, то слід зазначити, що за 6 місяців цього року майже втричі збільшені показники у порівнянні з аналогічним періодом 2016 року. Але це не означає, що ми можемо призупинитися, навпаки – ми маємо ще більше надолужувати свою роботу з виявлення нелегальної зайнятості», – зазначив Роман Чернега, Голова Держпраці.

Директор департаменту з питань праці Держпраці Ігор Дегнера охарактеризував роботу територіальних управлінь Держпраці щодо виявлення незадекларованої праці. Зокрема, зазначив, що за результатами перевірок – 1244 працівника виконували роботи на підставі цивільно-правових договорів, що мали ознаки трудових, що у 4,5 рази більше ніж за аналогічний період минулого року.

Відповідно, Голова Держпраці Роман Чернега доручив представникам територіальних управлінь посилити роботу щодо подолання неформальної зайнятості та контролювати ситуацію з дотримання мінімального розміру заробітної плати та погашення заборгованості в областях.

Голова правління Пенсійного фонду України Олексій Зарудний наголосив на проблемних питаннях у роботі управлінь Пенсійного фонду, доручив більш якісно підходити до збору та аналізу інформації, яка стосується застрахованих працівників, з метою уникнення викривлених фактів та недостовірних даних.

«Якісний аналіз щодо кількості застрахованих осіб допоможе зрозуміти таку причину як, наприклад, звільнення працівників та визначити подальший план дій щодо заохочення працівників працювати легально», – зазначив Олексій Зарудний.

Роман Ченега та Олексій Зарудний акцентували на важливості злагодженої спільної роботи щодо обміну інформацією як апаратів відомств, так і обласних управлінь з метою подолання в державі незадекларованої праці, дотримання розміру виплати мінімальної заробітної плати, погашення заборгованості із заробітної плати.

За матеріалами http://dsp.gov.ua/selektornii-narada-derzhpratsi-ta-pensiinoho-fondu-obhovoreno-diievi-metody-spivpratsi-zadlia-podolannia-neformalnoi-zainiatosti-ta-dotrymannia-vyplaty-minimalnoi-zarplatni/
Photo
Add a comment...

Post has attachment
ДП «Закарпатський ЕТЦ» успішно пройшов міжнародну сертифікацію ISO 9001:2015

Сертифікацію щодо відповідності системи менеджменту якості ДП «Закарпатський ЕТЦ» вимогам міжнародного стандарту ISO 9001:2015 проводив орган сертифікації «Бюро міжнародної сертифікації».

Сертифікат № SIC.MS.008.ISO9001.195 від 25.04.2017 року засвідчує, що підприємством впроваджена та функціонує система менеджменту якості.

Ретельна зовнішня перевірка щодо відповідності управління системи менеджменту якості охопила:
- надання експертних послуг в галузі охорони праці та промислової безпеки;
- проведення експертизи, технічних оглядів, експертний обстежень, технічних випробувань;
- надання послуг з навчання та перевірки знань;
- проведення хімічного аналізу мінеральних та прісних вод;
- проведення санітарно-гігієнічних досліджень факторів виробничого середовища та трудового процесу з метою атестації робочих місць.
Звіт аудиту, що був проведений аудиторами ТОВ «Бюро міжнародної сертифікації», підтверджує, що вимоги ISO 9001:2015 у ДП «Закарпатський ЕТЦ» виконані.
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
05.05.2017
5 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
Круглий стіл до Дня охорони праці.

Відповідно до Указу Президента від 18.08.2006 № 685/2006, Всесвітній день охорони праці, 28 квітня, визначено Днем охорони праці в Україні. За рекомендацією Міжнародної організації праці девіз цьогорічного Всесвітнього дня охорони праці – «Удосконалення збору та використання даних про безпеку та гігієну праці».

Травматизм на виробництві є важливою, але недостатньо усвідомленою проблемою нашого суспільства. Для України важливим завданням є налагодження системи широкого доступу до даних про стан охорони праці, виробничий травматизм і професійні захворювання на рівні регіонів, фондів соціального страхування та держави. Відкритість і доступність такої інформації значно підвищить ефективність використання даних та культуру профілактики й сприятиме створенню безпечних робочих місць. На цьому наголошено в Глобальній стратегії з безпеки та гігієни МОП / ILO-OSH 2003 Global Strategy on Occupational Safety and Health, яку Міжнародна організація праці ухвалила 2003 року.

28 квітня 2017 року Державним підприємством «Закарпатський експертно-технічний центр Держпраці» на базі Ясінянського лісомисливського господарства було проведено «Круглий стіл» з нагоди відзначення Всесвітнього дня охорони праці. Участь у заході також прийняв представник управління Держпраці в Закарпатській області Головний державний інспектор відділу нагляду в АТК, СКС на транспорті та зв’язку Ковач І.І. Запрошеними на «Круглий стіл» були керівництво лісомисливського господарства, керівники та інженери з охорони праці субєктів косподарювання, які займаються лісозаготівельними роботами та деревообробкою.

Під час проведення заходу було обговорено причини виникнення нещасних випадків у лісозаготівельній та лісопильно-стругальній галузі, звернута увага роботодавців на дотриманні у належному стані виробничої і трудової дисципліни працівників, і контролю з боку посадових осіб, необхідність постійного нагляду за технічним станом засобів виробництва. Присутнім також було наголошено, що підвищення рівня культури охорони праці в суспільстві — це запорука збереження здоров’я та життя працівників.

Завершенням заходу стали відповіді представників ДП «Закарпатський ЕТЦ» та управління Держпраці на запитання від учасників «Круглого столу».
PhotoPhotoPhotoPhoto
05.05.2017
4 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
Роман Чернега: Філософія роботи Держпраці – попередити правопорушення та сформувати правову культуру у сфері праці:

Озвучивши основні показники діяльності відомства у 2016 році, Голова Держпраці Роман Чернега акцентував увагу на тому, що найбільша кількість порушень, яку встановили інспектори Держпраці у 2016 році, стосувалася затримки чи невиплати заробітної плати – майже 26 тисяч. Загалом протягом року було проведено 21244 перевірки у сфері дотримання законодавства про працю, зайнятість та загальнообов’язкове державне соціальне страхування на 17 977 підприємствах. Завдяки зусиллям державних інспекторів було погашено заборгованість із заробітної плати в сумі близько 850 млн гривень.

Проведено серйозну роботу щодо вдосконалення нормативно-правового забезпечення Держпраці, приведення нормативних актів у відповідність до європейських стандартів. У цій сфері Держпраці плідно співпрацювала з Міжнародною організацією праці.

Йдеться, зокрема, про скасування близько 200 нормативно-правових актів радянського періоду, які на сьогодні втратили свою актуальність. Також опрацьовується питання запровадження декларативного принципу державного нагляду за станом охорони праці, планується зменшення кількості дозвільних документів на роботи підвищеної небезпеки – з 26 до 18.

«Бізнес має взяти на себе ризики, пов’язані з роботами підвищеної небезпеки і використанням відповідного обладнання. В свою чергу Держпраці залишає за собою контроль за тим, наскільки чесно і правомірно бізнес застосовує декларативний принцип», – зазначив Голова Держпраці.

Працівники Держпраці беруть активну участь у підготовці нової редакції трудового кодексу, в якому, як підкреслив Р. Чернега, будуть максимально враховані інтереси учасників соціального діалогу.

Для того щоб спростити процедуру отримання дозволів на роботи підвищеної небезпеки територіальні управління Держпраці опрацювали спільно з центрами надання адміністративних послуг механізм надання таких дозволів за принципом «єдиного вікна». З ініціативи Держпраці при районних державних адміністраціях створюються консультативні центри, де суб’єктам господарювання надаватимуться консультації щодо застосування нових норм трудового законодавства.

У центральному апараті відомства протягом року проводився онлайн-прийом, який відвідало понад 90 громадян з усіх регіонів країни.

Голова Держпраці також зазначив, що на особливому контролі Держпраці були і залишаються питання оплати праці, легального працевлаштування, недопущення звільнення з роботи мобілізованих військовослужбовців, порушення прав інвалідів, використання праці дітей.

Стосовно перевірок стану охорони праці на підприємствах Роман Чернега констатував, що превентивні заходи, державний нагляд, що здійснює Держпраці, сприяли тому, що виявлені інспекторами порушення в більшості випадків усуваються – у 80 %. Тобто бізнес починає усвідомлювати свою відповідальність за життя і здоров’я працівника.

На завершення свого виступу Голова Держпраці наголосив: «Філософія роботи Держпраці – попередити правопорушення, сформувати правову культуру у сфері праці й охорони праці. Ця проблема не вирішиться за рік чи за два. Втім проведення превентивних заходів, роз’яснювальна робота, безперечно, дасть відчутний позитивний результат».

Джерело: http://dsp.gov.ua/роман-чернега-філософія-роботи-держп/

PhotoPhotoPhoto
13.03.2017
3 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
Шановні клієнти, звертаємо Вашу увагу на те, що в ДП "Закарпатський ЕТЦ" розроблено новий бланк заяви на еспертизу на дозвіл з підвищеної небезпеки. Нагадаємо, що донедавна необхідно було заповнювати 2 види бланків: на роботи підвищеної небезпеки та обладнання підвищеної небезпеки. Ми спростили до одного де все необхідне влючено.
Завантажити бланк заяви, а також вцірці його заповнення:
http://zakarpat-etc.com.ua/download.html
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded