Profile cover photo
Profile photo
Funda Baştemur
About
Posts

Post has attachment
#Mide Ağrısına iyi gelen #bitkiler-besinler
Karnınızda problemler ortaya çıktığında gazdan, şişkinlikten, mide bulantısından ve genel rahatsızlıktan daha fena bir şey yoktur. İshalden kusmaya kadar her semptom yaşanabiliyor.
Mesele yok, çözümleri mevcut! Bir dahaki sefere tuvaletten çıkamadığınızda yada gaz ağrısından kıvranıyorken; o denli çok acı çekmeniz gerekmez bu sebeple süratli ve sağlıklı tedaviler aslına bakarsak mutfağınızda olabilir!

Zencefil
Bir mideyi yatıştırmanın en güvenilir yollarından biri zencefildir, hem de antik çağ

#Ağrısına #bitkilerbesinler #Gelen #İyi #Mide #şifalı çaylar

https://sifalihersey.com/faydalari/mide-agrisina-iyi-gelen-bitkiler-besinler.html
Photo
Add a comment...

Post has attachment
#Boğaz Ağrısına İyi Gelen #Bitki #Çayları
Malumunuz, güz geldi, havalar serinlemeye başladı. Hal bu şekilde olunca da soğuk algınlığı, grip, nezle derken boğaz ağrısıyla geçen aylar da başlamış oluyor. Gündüz bir şeyler yeyip içerken, akşam yatarken çok da bir şey yokken nasıl oluyor da sabahları dayanılmaz boğaz ağrısıyla uyanıyoruz ve minimum öğleye kadar bu ağrıdan konuşmakta bile zorlanıyoruz. Hatta enfeksiyon kaynaklı bir durumsa kimi zaman günlerce boğaz ağrısı çekebiliyoruz.

#Ağrısına #bitki #Boğaz #Çayları #Gelen #İyi #şifalı çaylar #şifalı meyveler

https://sifalihersey.com/sifali-caylar/bogaz-agrisina-iyi-gelen-bitki-caylari.html
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Ilk olarak susamın birkaç işlemden geçmesi sonrasında ortaya çıkan tahin, çoğu zaman kış mevsiminde yoğun olarak tüketilir. Kış hastalıklarına iyi gelen tahin; soğuk algınlığı ve grip gibi hastalıklara karşı direnç uygular. Ek olarak hastalanmadan ilkin ki kullanımında vücuda direnç verir ve hastalığa yakalanma olasılığını en alta indirger. Bununla birlikte tüketiciler tahini pekmez ile beraber de kullanabilir.

#faydaları #hastalıklar #iyi gelen bitkiler #Tahinin

https://sifalihersey.com/hastaliklar/tahinin-yararlari.html
Photo
Add a comment...

Post has attachment
#Kabak Çekirdeğinin Mükemmel #Yararları
Kabak Çekirdeğinin YararlarıÇekirdek çitlerken dostlarla meydana getirilen sohbetin tadına doyum olmaz. Ülke olarak tükettiğimiz çekirdekler içinde ay çekirdekten sonrasında ikinci sırada kabak gelir. Averaj gün aşırı 1 avuç kabak çekirdeği yiyecek sağlık için çok faydalıdır. Yalnız her gün 100 gr. yiyecek kilo almamıza sebep olabilir.Balkabak tohumları ufak olabilir, sadece kıymetli besinler ile doludurlar. Yalnız azca oranda yemeniz, size sağlıklı katı yağlar, magnezyum ve çinko sağlar.

#Çekirdeğinin #faydaları #Harika #Kabak!

https://sifalihersey.com/sifali-bitkiler/kabak-cekirdeginin-mukemmel-yararlari.html
Photo
Add a comment...

Post has attachment
#Beyaz Saçlar İçin #Bitkisel Çözüm
Günümüzde çeşitli sebeplere bağlı olarak yaş faktörü fark etmeksizin insanların saçlarından beyazlar ortaya çıkabilmektedir. Bu beyazlar kimi zaman genetik unsurlara bağlı olurken, kimi zaman yetersiz beslenmeye, sinir ve strese bağlı olarak da görülebilmektedir. Eğer siz de beyaz saç telleriyle uğraşmaktan yorulduysanız ve ne yapacağınızı bir türlü bilemiyorsanız bazı doğal yöntemlerle bu derdinize bir an ilkin son verebilirsiniz.

#Beyaz #bitkisel #Çözüm #için #Saçlar #şifalı çaylar

https://sifalihersey.com/sifali-yaglar/beyaz-saclar-icin-bitkisel-cozum.html
Photo
Add a comment...

Post has attachment
#Kızılcığın Yararları

Kızılcık, kısa boylu bir ağaçta yetişmekte olan ve insanlara birçok mevzuda yarar elde eden olağanüstü bir bitki olarak karşımıza çıkmaktadır. Ekşi ve mayhoş tadıyla çok fazla sevilmemesine karşın bu meyvenin insan sağlığına ciddi anlamda yarar sağladığını söylememiz mümkündür. Oldukça eskilerden beri malum ve kullanılan bu meyve ilk başlarda yaraları sarmak ve iyeleştirmek için kullanılmıştır. Yaraları iyileştirme özelliği ile dikkat çeken bu meyve bakterilere karşı da vücudu korumaktadır.

#faydaları #Kızılcığın #şifalı meyveler

https://sifalihersey.com/sifali-bitkiler/kizilcigin-yararlari.html
Photo
Add a comment...

Post has attachment
#Mercanköşk: #Ruhsal ve #zihinsel sorunlara iyi gelir!

Bitki çayı olarak ve #balık, #et yemeklerinde #baharat olarak kullanılan mercanköşk, #Türkiye ve Orta Doğu kökenli nanegiller ailesinden çok şifalı bir bitkidir. Mercanköşk, Akdeniz başta olmak suretiyle dünyanın pek çok yerinde doğal olarak yetişmektedir. Her hangi bir mevsime bağlı olmadan tüm yıl süresince yetişen mercanköşkün yararları, kıymeti çok eski senelerden beri bilinmektedir. Hatta Antik Yunan ve Roma dönemlerinde mercanköşk “mutluluğun simgesi” olarak bilinmekteydi.

#Gelir #İyi #Mercanköşk #Ruhsal #şifalı çaylar #sorunlara #ve #zihinsel

https://sifalihersey.com/sifali-bitkiler/mercankosk-ruhsal-ve-zihinsel-sorunlara-iyi-gelir.html
Photo
Add a comment...

Post has attachment
#Saç Çıkaran Bitkiler

Günümüzde saç bakımı küçükten büyüğe tüm bireyler için büyük bir ehemmiyet taşımaktadır. Saç bakımına ehemmiyet veren ve daha sağlıklı saçlara haiz olmak isteyen kişiler çeşitli ürünler kullanarak saçlarını daha kuvvetli bir hale getirmektedir. Saçlarını ehemmiyet veren kişilerin asla karşılaşmak istemeyecekleri sorunların başlangıcında ise saç dökülmeleri gelmektedir. Dökülmeler, fertleri hem fizyolojik hem de ruhsal olarak negatif bir halde etkilemektedir.

#bitkiler #Çıkaran #saç #şifalı bitkiler

https://sifalihersey.com/sac-bakimi/sac-cikaran-bitkiler.html
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Sebepleri çok değişik olsa da bazen vücudumuzun bazı yerlerinde kaşıntı hissederiz ve bu hissi gidermek için kimi vakit çok şiddetli şekilde cildimizi tahrip ederiz. Cildimizde hissettiğimiz kaşıntı deriyi tahriş etmenin yanında aşırı rahatsız edici bir duruma da neden oluyor.

#bitkiler #çözümler #doğal #Gelen #İyi #Kaşıntıya #şifalı bitkiler

https://sifalihersey.com/sifali-yaglar/kasintiya-iyi-gelen-bitkiler-dogal-cozumler.html
Photo
Add a comment...

Post has attachment
#Ayva Yaprağının Yararları
Kış aylarının vazgeçilmezi haline gelmiş olan ayva Türkiye'de bolca oranda üretilmektedir. Ayva ve çekirdeğinin faydalarının yanı sıra ayva yaprağı da insan sağlığı açısından oldukça etkili ve yararlı bir bitkidir. Ayva yaprağının iyi geldiği birçok hastalık bulunmaktadır. Doğrusu birçok mevzuda ayva yaprağı insanların kendini daha iyi hissetmesini sağlamaktadır.Ayva yaprağından elde edilmiş çeşitli kürler, regl döneminde ortaya çıkan karın ağrısını geçirme mevzusunda son aşama etkilidir.

#ayva #faydaları #şifalı bitkiler #şifalı çaylar #Yaprağının

https://sifalihersey.com/sifali-bitkiler/ayva-yapraginin-yararlari.html
Photo
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded