Profile cover photo
Profile photo
Kancelaria Radcy Prawnego dr Artur Biłgorajski
1 follower -
Radca prawny i mediator
Radca prawny i mediator

1 follower
About
Posts

Zapraszam do zapoznania się z informacjami w zakładce "o mnie".
Add a comment...

Strefy płatnego parkowania – kontrowersje prawne
Nie podlega kwestii, że problematyka stref płatnego parkowania absorbuje uwagę zmotoryzowanych obywateli i budzi wśród nich żywe emocje, których skala rośnie wprost proporcjonalnie do wzrostu liczby wspomnianych stref (są wprowadzane w kolejnych miastach) oraz obszaru, jaki one zajmują (który jest konsekwentnie rozszerzany). Czy pobieranie opłat za parkowanie w takich strefach jest zawsze zgodne z prawem? Odpowiedź znajduje się w niniejszym tekście.

http://skutecznyprawnik.net/2016/09/12/strefy-platnego-parkowania/
Add a comment...

Konsumencie, nie wszystko jest takie, na jakie wygląda!
Definicje prawne nie zawsze korespondują z potocznymi intuicjami. Aby się o tym przekonać, wystarczy zajrzeć do ustawy z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta (Dz.U. 2014, poz. 827 ze zm.) i przeanalizować zawarte w art. 2 tego aktu definicje: "umowy zawartej na odległość" oraz "umowy zawartej poza lokalem przedsiębiorstwa".
Na pierwszy rzut oka umowa, która zostaje zawarta przez przedsiębiorcę z konsumentem za pośrednictwem poczty e-mail, wydaje się zarówno umową zawartą na odległość, jak i umową zawartą poza lokalem przedsiębiorstwa. Co innego wynika jednak z powołanych wyżej przepisów ustawy o ochronie praw konsumenta.

http://skutecznyprawnik.net/2016/08/11/konsument/
Add a comment...

Ratio legis alimentów z art. 60 § 2 krio
Obowiązek alimentacyjny z art. 60 § 2 krio, nie jest dożywotnią karą za rozwód, ponieważ obowiązek wzajemnej pomocy istnieje nie z powodu rozwodu, ale pomimo rozwodu.

http://skutecznyprawnik.net/2016/07/15/alimenty/
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded