Profile cover photo
Profile photo
Górami Dolinami
1 follower -
Kiedy nie jestem w górach, to właśnie planuję kolejną wyrypę :)
Kiedy nie jestem w górach, to właśnie planuję kolejną wyrypę :)

1 follower
About
Posts

Post has attachment
Moja miłość do Alp, która rozkwitła w ubiegłym roku, znowu przywiodła mnie w tamte rejony. Na swoje konto dopisałam kolejne trzy czterotysięczniki. Upał na kilku tysiącach metrów n.p.m. - czy to możliwe? Okazało się, że tak :) Zapraszam na relację!

http://goramidolinami.pl/alpy-walijskie-breithorn-i-castor
Add a comment...

Post has attachment
Dziś mała retrospekcja ubiegłorocznej wędrówki na Mogielicę w Beskidzie Wyspowym - kolejnego szczytu należącego do Korony Gór Polski. A przy okazji opowieść o tym, jak kąpałam się w misce wody na Luboniu Wielkim :)

http://goramidolinami.pl/beskid-wyspowy-mogielica-lubon-wielki
Add a comment...

Post has attachment
Podczas jednego z naszych majówkowych dni w Arco, wybraliśmy się na długą i wymagającą ferratę dell’Amicizia, prowadzącą na szczyt Cima Sat (1 247 m n.p.m.). Szlak rozpoczyna się w centrum miejscowości Riva del Garda i mimo że nie jest trudny technicznie, warto na jego pokonanie zarezerwować przynajmniej 6-7 godzin.

http://goramidolinami.pl/ferrata-dellamicizia-sloncu-deszczu
Add a comment...

Post has attachment
Każdy wspinacz, który swój pierwszy wyjazd na "westa" ma jeszcze przed sobą, prędzej czy później usłyszy tę mityczną nazwę - Arco. Mnogość sektorów wspinaczkowych w otoczeniu malowniczych miasteczek sprawiła, że to właśnie wśród włoskich wapieni postanowiliśmy spędzić majówkę. Coś dla siebie znajdą tutaj jednak nie tylko wspinacze.

http://goramidolinami.pl/arco-raj-dla-wspinaczy
Add a comment...

Post has attachment
W końcu dojrzałam do tego, by z ukochanych Tatr wskoczyć na poziom wyżej i rozpocząć kolekcjonowanie alpejskich najwyższych szczytów. Misja wykonana - dwa czterotysięczniki w rejonie Alp Walijskich zapisuję na swoim koncie. Jak było? Zapraszam na relację z mojej pierwszej alpejskiej wyrypy!

http://goramidolinami.pl/alpy-walijskie-pollux-roccia-nera
Add a comment...

Post has attachment
Nie samym wspinaniem człowiek żyje :) Gdy warun nie dopisuje, albo dopada skałowstręt, warto odwiedzić Kolorowe Jeziorka - kompleks czterech różnokolorowych zbiorników wodnych, położony na zboczu Wielkiej Kopy na obszarze Rudawskiego Parku Krajobrazowego.

http://goramidolinami.pl/rudawy-janowickie-kolorowe-jeziorka
Add a comment...

Post has attachment
O zimowym obozie Wintercamp usłyszałam jakieś 1,5 roku temu i zanotowałam sobie gdzieś z tyłu głowy, że trzeba bliżej obadać, co to za wydarzenie. Ponieważ rok temu brałam udział w kursie turystyki zimowej w Tatrach, Wintercamp musiał poczekać na swoją kolej aż do teraz. Czy było warto? Zapraszam na relację.

http://goramidolinami.pl/wintercamp-2017-na-turbaczu-relacja
Add a comment...

Post has attachment
Po kilku tygodniach spędzonych na nizinach, moja tęsknota za górami znowu się odezwała z całą mocą! Dziś o tym, jaką trasą można miło i przyjemnie podejść na Turbacz i dlaczego z moich planów polowania na wschód słońca niewiele wyszło.


http://goramidolinami.pl/gorce-turbacz-zima-nowego-targu-wschod-slonca-ktorego-bylo
Add a comment...

Post has attachment
Co prawda do dopełnienia formalności z fiskusem jeszcze jest sporo czasu, jednak warto już teraz pomyśleć, kogo chcielibyśmy wspomóc, przeznaczając 1% swojego podatku. Dziś chciałabym Was zachęcić do podarowania 1% organizacji, o której z pewnością słyszał każdy miłośnik górskich wędrówek – Fundacji Ratownictwa Tatrzańskiego TOPR.

http://goramidolinami.pl/1-dla-topr-pomoc-ktora-nic-kosztuje
Add a comment...

Post has attachment
Jeżeli do tej pory przemierzałeś górskie ścieżki jedynie w sezonie letnim i dopiero zastanawiasz się nad wyjazdem zimowym, ten tekst jest dla Ciebie! Oto 6 powodów, dla których warto zaliczyć zimową górską wyrypę. Ostrzegam, to uzależnia! :)

http://goramidolinami.pl/6-powodow-dla-ktorych-warto-jezdzic-zima-gory
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded