Profile cover photo
Profile photo
‫تاریخ ایران - The History of Iran‬‎
3,173 followers -
عکس، شعر و مقالات کوتاه روزانه. یکپارچگی اقوام ایرانی:(آذری، کرد، بلوچ، پارسی زبان، گیلک، لر، بختیاری، ارمنی، تالشی، تاجیک و...) بحث مذهبی و سیاسی ممنوع
عکس، شعر و مقالات کوتاه روزانه. یکپارچگی اقوام ایرانی:(آذری، کرد، بلوچ، پارسی زبان، گیلک، لر، بختیاری، ارمنی، تالشی، تاجیک و...) بحث مذهبی و سیاسی ممنوع

3,173 followers
About
Posts

Post has attachment
از جدیدترین قیمت روز خودرو خود آگاه هستید؟ قیمت روز ماشین را می توانید از لینک زیر دنبال کنید

کاهش و افزایش قیمت روز خودرو خارجی و ایرانی

لطفا توجه داشته باشید که قیمت روز خودرو به صورت روزانه در این وبسایت ( ایبوم ) درج می‌شود و شامل قیمت بروز شده خودرو داخلی و خودرو خارجی است که با بهره‌گیری از داده‌های آماری از نمایش‌گاه‌های ماشین سطح شهر تهران و بهره از تارنمای منبع که از طریق همکاری با نزدیک به ۱۵ نمایشگاه اتومبیل در شهر تهران به‌دست می‌آید. در نظر داشته باشید که قیمت روز خودرو در بازار با قیمت رسمی فروش کارخانه متفاوت است. طبق اعلام تارنمای منبع بهای فروش شامل هزینه‌های مالیات ( بر پایه‌ی ۹% ) و عوارض ارزش افزوده شماره‌گذاری و بیمه شخص ثالث و حق گارانتی است.

قیمت روز خودرو شامل ماشین‌های تولید خودروسازهای مطرح و پُرتیراژ داخل و خارج به ترتیب: ایران خودرو ، سایپا ، پارس خودرو ، کرمان موتور ، کارمانیا ، گروه بهمن، مدیران خودرو، ام جی و جیلی است که در بخش زیر درج شده و می توانید مشاهده نمایید. لطفا حتما به تاریخ به‌روزرسانی قیمت‌ها توجه کنید:

https://ebum.ir/%d9%82%db%8c%d9%85%d8%aa-%d8%b1%d9%88%d8%b2-%d8%ae%d9%88%d8%af%d8%b1%d9%88/

#قیمت_خودرو #قیمت_ماشین #قیمت_روز_خودرو #قیمت_خودرو_سایپا #قیمت_خودرو_ایران_خودرو #خودرو #ماشین #اتومبیل
Add a comment...

Post has attachment
به کوری چشم دشمنان تاریخ و فرهنگ #ایران ، حتی درختان، گیاهان، رود، کوه و هوا و... نیز #نوروز را جشن می‌گیرند. همین بس...

https://t.me/iranhistor
Photo
Add a comment...

Post has attachment
شناخت کرم چوب خوار درخت و آموزش تصویری روش مبارزه

در این جستار ( مطلب ) به زبان ساده آموزش شناسایی شاخه‌های آلوده و مبارزه با کرم سرشاخه یا لارو سوسک لاروسه چوب خوار را به صورت تصویری همراه با عکس‌های نمونه از مراحل شناسایی شاخه‌ی احتمالی آلوده به این آفت تا حذف و جداسازی شاخه و از میان بردن آن انجام خواهیم داد. ما برای نمونه درختان بادام را در نظر گرفته‌ایم و تصاویر آموزشی خود را از این درختان گرفته‌ایم هرچند این سوسک و این کرم چوب خوار به همگی درختان میوه حمله می‌کند.

آسیب‌هایی که خانواده‌ی آفت‌های این‌چنینی به درختان می‌زنند در تابستان قابل مشاهده است. ممکن است این زمان در استان‌ها و شهرهای گوناگون کشور کمی متفاوت باشد. برای نمونه در شیراز، استان فارس این آفت در حدود آغاز مرداد تا پایان مرداد در درون شاخه‌ها قابل شناسایی است و می‌توان از این زمان با این آفت مبارزه کرد. باید توجه داشت که این آفت را با مبارزه شیمیایی و سم نمی‌توان به صورت کامل کنترل کرد. اما کنترل آن به صورت فیزیکی و با روش‌هایی که در این مطلب اشاره می‌کنیم قابل انجام است. پس با ما تا پایان همراه باشید و اگر پرسشی داشتید در بخش نظرات مطرح کنید.

مطلب را به صورت کامل در این نشانی بخوانید:
https://ebum.ir/%da%a9%d8%b1%d9%85-%da%86%d9%88%d8%a8-%d8%ae%d9%88%d8%a7%d8%b1/

#باغبانی #درخت #آفت #کرم_چوبخوار #چوب_خوار #لارو_سرشاخه
Add a comment...

Post has attachment
#قهوه_ترک یا #قهوه_ارمنی و تاریخچه استفاده از انواع قهوه در جهان

در این جستار ( مطلب ) به موضوع شیرین #قهوه تلخ ! خواهیم پرداخت و پس از مرور تاریخچه استفاده و به‌کارگیری نوشیدنی Coffee، به این موضوع خواهیم پرداخت که اصطلاح قهوه ترک از چه زمانی در میان مردم رایج شد و در کل اصلا آیا این نام یک نام درست و تاریخی است یا یک نام تحریف شده؟ هرچند به‌نظر نامربوط می‌رسد اما در این میان نیاز است که به مواردی مانند تاریخ ملت های پیرامونی کشور ایران و یا مهاجرت‌هایی که اقوام مهاجر از آسیای میانه ( عمدتا اقوام ترک-مغول زردپوست ) به مناطق آناتولی و قققاز داشته‌اند نیز پرداخته شود. پس تا پایان این مقاله با ما همراه باشید تا بدانیم قهوه ترک درست است یا قهوه ارمنی؟

ادامه مطلب در:
https://ebum.ir/%d9%82%d9%87%d9%88%d9%87-%d8%aa%d8%b1%da%a9-%d8%a7%d8%b1%d9%85%d9%86%db%8c/
Add a comment...

Post has attachment
#عوامل_محیطی_استرس #شلوغی ، #رنگ ، #سر_و_صدا ، #جنگ ، #دمای_هوا - درس ۶

امروز با ششمین بخش از سری مقالات علمی-پژوهشی درباره‌ی موضوع استرس و فشار روانی در خدمت شما هستیم که با نام و عنوان اصلی « عوامل محیطی استرس » ارائه می‌شود. این مجموعه از مقاله‌ها توسط بخشی علمی-پژوهشی وبسایت ایبوم از زبان انگلیسی به زبان پارسی برگردانده شده است و به رایگان در اختیار خوانندگان و هم‌راهان تارنمای جامع #ایبوم قرار می‌گیرد. درس ششم شامل مواردی مانند عوامل محیطی #استرس ، تعریف و ارائه انواع و نمونه‌ها و ماهیت آن خواهد بود. در درس‌های پیشین به این موارد پرداخته بودیم که می توانید آن‌ها را نیز مطالعه کنید: ۱۱: انواع استرس – ۲: واکنش و آثار جسمی استرس – ۳: سازگاری و هم ایستایی – ۴: استرس و ترشح آدرنالین ۵- عوامل استرس

ادامه مطلب را در این نشانی مطالعه کنید:
https://ebum.ir/%d8%b9%d9%88%d8%a7%d9%85%d9%84-%d9%85%d8%ad%db%8c%d8%b7%db%8c-%d8%a7%d8%b3%d8%aa%d8%b1%d8%b3/
Add a comment...

Post has attachment
چگونه یک #شکست_عشقی مخرب ( پس از #طلاق ) را به بهترین اتفاق زندگی خود تبدیل کنیم؟ این کتاب نوشته‌ی سوزان ج الیوت با ترجمه‌ی حجت محسنی حقیقی در سال 1393 توسط نظر دانژه منتشر شده است. در این مطلب کوتاه به بازگویی بخش‌هایی از این کتاب خواهیم پرداخت. کتاب به زبان انگلیسی در واقع یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌ها در زمینه‌ی جدایی و طلاق و وابستگی‌های ناسالم از زمان انتشار 2009 است و از تارنمای آمازون امتیاز 5 از 5 را دریافت کرده است. معمولا پس از طلاق با پرسش هایی مانند بعد از طلاق چه کنم ؟ چگونه به ارامش بعد طلاق برسیم ؟ چگونگی بازگشت به زندگی بعد از طلاق ؟ آشتی بعد از طلاق درست است یا نه ؟ درمان افسردگی بعد از طلاق و بعد از طلاق چه بايد كرد؟ روبرو می شویم و این کتاب به این موارد خواهد پرداخت. پس در ادامه با ما همراه باشید.

ادامه مطلب را در اینجا بخوانید:👇
https://dashtiali.ir/%d9%be%d8%b3-%d8%a7%d8%b2-%d8%b7%d9%84%d8%a7%d9%82/
Add a comment...

Post has attachment
مقاله‌ای جدید با عنوان کوروش بزرگ هخامنشی و جنگ با آستیاگ ماد، روابط با پارسیان و مادها در تارنمای رسمی محمدرضا محسنی منتشر شد.

در این جستار که سراسر برگرفته شده از کتاب «پان‌ترکسیم، ایران و آذربایجان» به قلم محمدرضا محسنی است نخست به تعریف معنای اطلاح و واژه‌ی هخامنشی و هخا پرداخته، سپس روابط کوروش و پارسیان و البته پیوند کوروش بزرگ یا کورش دوم هخامنشی با دیگر قوم ایرانی‌تبار و ایرانی زبان یعنی ماد را بررسی خواهیم کرد. البته در این میان به بازگویی بخش‌هایی از داستان که از سوی تاریخ نگاران یونانی مطرح شده و سالنامه‌های بابلی خواهیم پرداخت. در این میان باید اشاره کرد که پارسیان و مادها از دیدگاه تبار و زبان بنا به گواهی‌های سرراست تاریخی و واژه‌های برجامانده و… هم‌ریشه هستند چنان‌که بارها تاریخ نگاران یونانی این دو را با یکدیگر اشتباه گرفته‌اند.

ادامه مطلب در:
http://rezamohseni.ir/%da%a9%d9%88%d8%b1%d9%88%d8%b4-%d8%a8%d8%b2%d8%b1%da%af/
Add a comment...

Post has attachment
Add a comment...

Post has attachment
مقابله با #بحران #کم_آبی و #خشکسالی در باغداری و کشاورزی

در این جستار ( مطلب ) کوتاه به ارائه روش‌هایی که یک باغ‌دار می تواند برای مقابله با بحران کم آبی در پیش بگیرد خواهیم پرداخت. به صورت کلی خواهیم گفت که کاشت چه درختانی در شرایط کنونی کشور مناسب و کاشت چه درختانی مناسب نیست. البته باید توجه داشت که کاشت و احداث باغ دیم بستگی دارد به شرایط آب و هوایی و اقلیم هر بخش از کشور. برای نمونه درخت انجیر را نمی توان در مناطق سرد کاشت و بهتر است در جنوب کشور به ویژه استان فارس و .. به صورت دیم کاشته شود.

در کل سخن بر سر نکاشتن درختان با نیاز آبی بالا و حتی جایگزین کردن درختان قدیمی با نیاز آبی بالا با درختان جدید با نیاز آبی کم است. به نظر کشاورزان محصولات کشاورزی هم باید همین راه را بروند...

این مطلب را به صورت کامل می توانید در لینک زیر بخوانید. لطفا اگر کسی را می شناسید که #باغ ، ویلا و... دارد این مطلب را با او به اشتراک بگذارید:
https://behtarkala.ir/%d9%85%d9%82%d8%a7%d8%a8%d9%84%d9%87-%d8%a8%d8%a7-%d8%a8%d8%ad%d8%b1%d8%a7%d9%86-%da%a9%d9%85-%d8%a2%d8%a8%db%8c/
--- -
به کانال ما بپیوندید
🛡🛡 @iranhistor
Add a comment...

Post has attachment
در نظرسنجی کانال تلگرامی تاریخ فرهنگ ایران شرکت کنید. در هنگام نوروز داشتید در کدام یک از این جاها بودید؟
لینک نظرسنجی و کانال تلگرامی:

https://t.me/iranhistor
Photo
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded