Profile cover photo
Profile photo
siterayan net
طراحی سایت - طراحی وب سایت - رایان وب
طراحی سایت - طراحی وب سایت - رایان وب
About
Posts

Post has attachment
تفاوت های طراحی سایت استاتیک و داینامیک

می توان گفت طراحی سایت به دو طریق امکان پذیر است که راه اول طراحی سایت استاتیک و راه دوم طراحی سایت داینامیک. حال اینکه این دو روش تفاوت‌های زیادی با هم دارند که در پایین به چند مورد از آنها اشاره شده و بررسی کلی انجام می گیرد.
توضیحات در مورد طراحی سایت استاتیک (static ):
زمانی است که شما نیاز به طراحی سایت بدون تغییرات همیشگی دارید. یعنی شما به یک سایت نیاز دارید که تنها اطلاعات کلی مانند درباره ما ، تماس با ما و معرفی خیلی کوتاه از محصولات و خدمات را دارید و احتیاجی به تغییرات مداوم و یا اضافه کردن امکانات نیست. در گذشته اینگونه سایت ها را به صورت استاتیک و یا همان ایستا پیاده سازی می کردند که به مزیت ها و ضرر های آن اشاره می‌کنیم.

ابتدا مزیت ها :
- طراحی آسان : این دو طراحی سایت به دلیل اینکه با استفاده از کد های سطح پایین و ساده راه اندازی می شود بسیار ساده محسوب می شوند .
- هزینه های پایین : به دلیل کد نویسی ساده تر معمولاً طراحی این وب سایت ها هزینه بالایی ندارد.
- سرعت انجام سریعتر : به دلیل اینکه تعداد صفحات محدود است و همچنین پیچیدگی خاصی در برنامه نویسی و کد نویسی وجود ندارد معمولاً سرعت راه اندازی و طراحی اینگونه سایتها بالاتر است.
- نیاز به هاست به فضای کم : با توجه به اینکه حجم فایل ها و صفحات در طراحی سایت استاتیک پایین است و معمولاً تعداد تصاویر محدود است فضای هاست مورد نیاز برای طراحی سایت در اینگونه وب سایت ها پایین است.
سرعت اجرای بهتر : به دلیل اینکه از پایگاه‌های داده و دیتابیس استفاده نمی شود و توام کوتاه در همان صفحه اجرا میگردد سرعت پردازش در این نوع سایت ها بیشتر است.

محدودیت ها :
امکانات محدود : این نوع طراحی سایت متاسفانه امکانات محدودی دارد و نمی توان مدیریت قوی بر روی فایلها و یا تصاویر داشت.
مدیریت دشوار : به خاطر اینکه برای اضافه ، ویرایش و یا حذف فایل ها نیاز به دانش کد نویسی است مدیریت سایت زیاد آسان نیست.

توضیحاتی در مورد طراحی سایت داینامیک یا پویا (dynamic):
در طراحی سایت داینامیک مدیریت فایل ها تصاویر به سادگی امکان پذیر است و هیچ نیازی به داشتن دانش برنامه نویسی تحت وب نیست.

مزایا :
- عام بودن برای همه با هر سطح دانش :
در این نوع طراحی سایت مدیریت به گونه ای است که یک مدیر با هر سطح دانش برنامه نویسی بتوانند به اضافه کردن و یا ویرایش صفحات وب بپردازد.
- امکانات بدون محدودیت :
در این نوع سایت ها محدودیت چندانی وجود ندارد و معمولاً هر عملیات بر روی سایت به آسانی انجام پذیر است.
انجام پردازش و محاسبات حرفه ای :
به دلیل سطح بالا بودن کدها می‌توان بسیاری از عملیات ریاضی و همچنین محاسبات و پردازش ها را انجام داد و خروجی مطلوبی را دریافت کرد.

معایب :
- هزینه نسبتا بالا : معمولا طراحی سایت داینامیک هزینه بالایی دارد و اگر این طراحی سایت به صورت اختصاصی باشد تعرفه دو چندان می شود.
- برنامه نویسی پیچیده تر :
برنامه نویسی تحت وب در این نوع طراحی سایت پیچیده تر است و تنها افرادی توانایی توسعه این سایتها را دارند که از دانش برنامه نویسی تحت وب برخوردار اند.

در حال حاضر تقریباً تمام وب سایت ها به صورت داینامیک راه اندازی می شود و طراحی سایت استاتیک جایگاهی ندارد و با توجه به اینکه سیستمهای مدیریت محتوا مانند وردپرس و جوملا در دسترس عموم قرار دارند این اتفاق مرسوم تر شده است.
Add a comment...

Post has attachment
راه های افزایش سرعت سایت در زمان طراحی سایت

در طراحی سایت یکی از عوامل مهمی که هم از نظر گوگل و هم از نظر مخاطبان مورد توجه است سرعت لود وب سایت می باشد. در واقع سرعت لود به عنوان یکی از فاکتورهای مهم در وب سایت ها به شمار می رود.
همه روزه افراد مختلفی از جاهای مختلف به صفحات وب مراجعه می کنند و از وب سایت ها بازدید می کنند. زندگی اینترنتی مجال صبر و تحمل را نمی دهد و زمان گذاشتن برای لود یک وب سایت را نمی پذیرند و کاملا هم حق با آنهاست. زندگی پر سرعت امروزه دیگر وقتی برای سپری کردن لود شدن یک وب سایت کند نمی گذارد.
بهترین توصیه برای سرعت لود سایت در زمان طراحی سایت می باشد. اگر همزمان در هنگام طراحی اقدام به بهینه سازی سرعت لود کنید بهتر نتیجه خواهید گرفت.
تصور کنید وب سایت شما 10 ثانیه زمان صرف لود شدن کند. این تایم فاجعه است و طبیعی است که کاربر این مدت را در وب سایت نمی ماند و سایت را ترک کرده و سراغ سایت رقیب می رود. در نتیجه شما مشتریان بالقوه خود را از دست می دهید.

در این پست قصد داریم تا چند فاکتوری که منجر به بهتر شدن سرعت لود سایت می شود را بررسی کنیم.

تکنیک هایی جهت بالا رفتن سرعت لود
1. قوانین استفاده از تصاویر:
کم بودن حجم تصاویر یکی از بزرگ ترین کمک هایی است به باعث بهبود لود می شود.
هر چه میزان حجم تصاویر مورد استفاده کم باشد برای سایت بهتر است. اما کم حجم شدن تصاویر نباید منجر به بی کیفیتی یا کم کیفیتی تصاویر شود. بد بودن کیفیت تصاویری که در سایت استفاده شده است باعث نارضایتی کاربر می شود.
همچنین سایز عکس نیز بسیار مهم است. بهتر است اندازه عکس را به دقت انتخاب کنید و ابعاد را از قبل مشخص کنید. در تگ مختص قرار گیری تصاویر خاصیت های width و height به شما در این امر کمک می کنند.

2. نحوه استفاده از CSS در طراحی سایت :
بهترین توصیه برای استفاده از css در طراحی استفاده آنها به صورت خارجی است. بهتر است از css های داخلی برای وب سایت خود استفاده نکنید.
نحوه قرار گیری این فایل ها در بخش تگ نیز بسیار مهم است. دقت کنید تا باعث رندر کردن تکراری و تصاعدی نشود که در غیر این صورت تاثیر مستقیم بر روی سرعت لود دارد.

3. دستورات کوتاه:
استفاده از کدهای دستوری طولانی باعث می شود تا مرورگرهای زمان بیشتری را جهت بارگذاری آنها طلب کنند. هرچه استفاده از دستورات کوتاه و کاربردی بیشتر باشد برای سرعت لود مناسب تر است. استاندارد بودن و حداکثر کوتاهی دستورات ایده آل است.

4. استفاده از تکنیک GZIP:
GZIP Compression تکنیکی است که منجر به فشرده سازی کد های مورد استفاده در طراحی سایت می شود. در این روش با از بین بردن فضاهای خالی و همچنین فشرده کردن کد ها باعث می شود و حجم کدها کم شود. اگر شما با این تکنیک آشنایی دارید توصیه می کنیم تا حتما از آن بهره بگیرید.

5. استفاده از CDN:
در رابطه با طرز کار cdn و آشنایی بیشتر با آن در مقالات آینده به طور مفصل به بررسی این مبحث می پردازیم و تنها خلاصه می گوییم که با استفاده از این متد سیستم سرعت ارسال اطلاعات به مخاطبان بیشتر می شود که سرعت بارگذاری صفحات را تا حد زیادی کاهش می دهد.

6. تست سرعت به وسیله گوگل:
برای اینکه بتوانید به صورت کاملا دقیق میزان سرعت لود سایت خود را مورد سنجش و بررسی قرار دهید گوگل ابزارهایی را در اختیار شما قرار داده است. با استفاده از این ابزارها می توانید به طور دقیق سرعت لود را اندازه گرفته و در صورت نیاز مشکلات را برطرف نمایید.
طراحی سایت رایان توصیه می کند تا حتما از ابزارها و پیشنهادات گوگل استفاده کنید تا بهترین بازدهی و کیفیت را داشته باشید.
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded