Profile cover photo
Profile photo
Vicoteka.mk
168 followers -
Најголема база на вицови во Македонија!
Најголема база на вицови во Македонија!

168 followers
About
Posts

Post has attachment
Добро утро обожаватели на смеењето. Неделава ја започнуваме со воведување нова категорија на нашата страна: Gif, односно анимирани слики. Започнете ја неделава со гласно смеење!
Страната за пристап до гифовите е:

http://www.vicoteka.mk/gif/
Add a comment...

Влегува наркоман во аптека
- Дајте ми го најјакиот опиат!
- Рецепт имате?
- Да имав рецепт сам ќе си го направев!
Add a comment...

Post has attachment

Post has attachment
Кога немате машна... импровизирате!
Photo
Add a comment...

Некој господин редовно одел во истиот хотел со пет ѕвезди и секогаш го служел истиот келнер. Келнерот како и секогаш среден со крпа на раката го послужува:
- Повелете господине?
- Што имате најсвежо денес?
- Незнам господине келнер сум, не работам во кујната.
- Можe крпата малце?
Овој збунет, ама му ја дава. Господинот ја зема ја реди на нос вдишува силно и вика:
- Донеси ми стек.
И му ја враќа крпата. Овој уште по збунет трча во кујната и вика:
- Луѓе, што имаме најсвежо денес?
- Стек!
Другиот ден истата случка:
- Повелете!
- А денес што имате најсвежо?
Овој веќе изнервиран вика:
- Не знам, господине!
- Може малце крпата?
И овој му ја дава овој вдишува силно пак:
- Донеси ми плескавица!
Овој оди во кујна и пак прашува:
- Абе луѓе, плескавица имаме најсвежо?
-ДА.
И веќе преку глава му дошол и решил да го за*бе. Доаѓа господинов следниот ден и келнерот го послужува и овој:
- Може крпата малце?
- Може една минутка да почекате господине ќе се вратам одма.
Овој со трчање кај газдарицата и и вика:
- Пикни ја крпава во гаќите и триј ја силно!
- АААУУУ па ти си луд нема шанси!
- Ве молам ми треба!
И оваа видела невидела ја пикнала крпата ја истила и му ја вратила. Целот среќен оди и му вика на господинот:
- Крпата ја баравте?
И му ја подава. Господинов вдишува силно до последен здив и вика
- ОД КОГА РАБОТИ ТРПАНА КАЈ ВАС?

http://www.vicoteka.mk/vicovi/razno/najsvezo/
Add a comment...

Трпе не се вратил дома, и утре дента и кажува на Трпана дека преспал кај некој пријател. После пола саат Трпана му вика:
- Се јавив кај 10 твои пријатели, од нив 7 ми потврдија дека си спиел кај нив, а другите тројца тврдат дека сеуште си таму.
Add a comment...

Post has attachment
Add a comment...

Како машките ја замислуваат предиграта?
- Молат пола саат.
Add a comment...

Две плавуши се сретнуваат на улица:
- Леле, колку си ослабела! Нова диета?
- Да, моркови, компири, цвекло.
- Ги вариш или ги печеш?
- Ги копам!
Add a comment...

Ја прашуваат бабата:
- Бабо, кој ужива повеќе во сексот, мажите или жените?
А бабата им одговара:
- Кога ве чеша увото и кога ќе го ставите прстот, кој ужива повеќе, прстот или увото?

http://www.vicoteka.mk/vicovi/erotski/uzivanje-3/
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded