Profile cover photo
Profile photo
Pertev Kökdemir
1 follower
1 follower
About
Posts

Post has attachment
DENTAL SPA’LAR SİZİ YANILTMASIN!

Diş Hekimi Pertev Kökdemir, son zamanlarda özellikle yeni trend olarak ilgi gören ve zaman zaman diş hekimi fobisi olanların tercihine sunulan Dental Spa’ların standart, olması gerekenden farkı bir uygulama olmadığını belirterek; “Diş tedavisi, bir klinik çalışmasıdır. Hijyen, çalışma ortamı rahatlığı veya tedavinin yapılacağı kliniğin sosyal imkânları gibi konularda yüksek kalite ve yüksek standartlar zaten mecburidir. Farklı isimler verilerek veya pazarlama stratejileri kullanılarak hastalar yanlış bilgilendirilmemelidir” dedi.

Diş Hekimi Pertev Kökdemir, “‘Dental Spa’ bölümündeki hastalara daha fazla zaman ayırıp diğer hastaları acele tedavi etmek veya ‘Dental Spa’ adı altında tedaviden fazla ücret talep etmek gibi durumlar doğru ve etik değildir” diyerek hastaları uyarıyor.

Diş Hekimi Pertev Kökdemir, diş hekimi korkusunu, bu korkudan kurtulma yollarını ve son zamanlarda sıkça duymaya başladığımız ‘Dental Spa’ kavramının ne olduğunu anlattı…

imfo@pertevkokdemir.com

www.pertevkokdemir.com

#smiledesign #smiledesigner #smiledesigners #smiledesigns #smiledesigne #smiledesigndentalfl #smiledesigning #smiledesigngallery #smiledesigndentalexperts #smiledesignkh #smiledesignjm #smiledesignerpro #smiledesignstudio #smiledesigncolombia #smiledesigndentalcare #smiledesignsbygrinodental #smiledesigncenter #smiledesigndentalclinic #smiledesignmanhattan #smiledesignclinic #smiledesignjuank #smiledesigncosmeticdentalcenter #smiledesignerphotography #smiledesigntu #smiledesignersgy
Photo
Add a comment...

Post has attachment

Post has attachment
1 mm uzatın 10 yaş gençleşin!

Diş Hekimi Pertev Kökdemir: “Yüzde yaşı gösteren birçok farklı belirti vardır ama bunlar içerisinde en önemlilerinden biri dişlerdir. Ön iki dişi çeşitli estetik metotlarla 1 milimetre kadar görünür hale getirerek, o kişinin yüzündeki ifade 10-15 yaş gençleştirilebilir.”

Diş Hekimi Pertev Kökdemir, diş estetiğinde 1 milimetrelik bir değerin bile ne kadar önemli olduğunu belirtiyor ve 1 mm.’lik bir diş görüntüsü ile nasıl 10-15 yaş gençleşeceğinizi anlatıyor:

“Gözümüze estetik olarak güzel görünen hemen hemen her şeyde bir altın oran vardır. Diş ve yüz estetiği için de bu geçerlidir. Estetik şikayetlerle başvuran hastalara yaptığımız muayenelerde öncelikle ‘Hastamızda dişler, dudak ve çene yapısı estetik kriterleri karşılıyor mu?’; buna bakarız.”

info@pertevkokdemir.com

www.pertevkokdemir.com

#dişestetiği #disestetigi #disestetiği #dişestetigi #disestetıgı #disestetigimerkezi #dişestetiğimerkezi #dișestetiği #dişestetiğiuzmanı #dişestetiğiuygulama #dişestetigimerkezi #disestetigiyuzumuzenekatkisaglar #dısestetıgı #dişestetiğiuygulaması #dişestetiğine #di̇şesteti̇ği̇ #dişestetiğii
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Vejetaryenlerin dişleri sağlıklı mı?

Vejetaryen diyetler genel sağlık adına yararlı olsalar da vejetaryenler, bu yaşam seçiminin ağız sağlığını nasıl etkilediğinin farkında değil. Diş Hekimi PertevKökdemir uyarıyor: “Vejetaryenler, iyi bir ağız ve diş sağlığı için gerekli olan bazı temel besin maddelerini eksik almamak için mutlaka vitamin takviyesi kullanmalı.”

Genel Diş Hekimliği Akademisi’ne (Academy of General Dentistry-AGD) göre, uzun süredir vejetaryen diyetle beslenen bir yetişkinin; D vitamini ve kalsiyum eksikliği nedeniyle periodontal hastalık (diş eti hastalıkları) riski yüksek olabiliyor. Kalsiyum ve D vitamini eksikliği zamanla dişlerin yumuşamasına neden olup, diş çürümesine ve periodontal hastalığa yatkınlığı daha da artırır. Ayrıca AGD'ye göre özellikle hayvan kökenli gıdaları tüketmeyen vejetaryenler, B2 vitamini ile B12 vitamini, kalsiyum ve D vitamini bakımından beslenme yetersizlikleri açısından da risk altındadırlar.

info@pertevkokdemir.com

www.dentaltermin.com

#vejeteryan #vejeteryanzombi #vejeteryanmutfağı #vejeteryanbeslenme #vejeteryanpizza #vejeteryanyemek #vejeteryanlar #vejeteryanankara #vejeteryanyemegi #vejeteryanmantı #vejeteryanpide #vejeteryanyemekler #vejeteryanmanti #vejeteryanol #vejeteryantarifler #vejeteryanköfte #vejeteryanfood #vejeteryanburger #vejeteryanyasam #vejeteryanzombie👻 #vejeteryankahvalti #vejeteryanyemekleri #vejeteryanmenü #vejeteryanlarneyer #vejeteryaniçecek #vejeteryanmutfak #vejeteryanyaşam
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Diş eksikliği bunama sebebi!

İyi bir ağız hijyeni ve düzenli diş hekimi kontrolüne gitmek için hepimizin farklı nedenleri var. Ancak demans hastalarının ve yakınlarının çok daha dikkatli olması gerekiyor. Journal of the American Dental Association’da yayınlanan araştırmanın sonuçlarına göre, bunama ile diş kaybı arasında bağlantı olduğu kanıtlandı.

Diş Hekimi Pertev Kökdemir; “Amerika’da yapılan bir araştırma, diş kaybı ve ağız hastalıklarının ileriki yaşlarda bunama riskini artırdığını ortaya koydu. Biz diş hekimleri olarak bunama şikayeti olanların genel popülasyona göre daha kötü ağız hijyenine sahip olduğunu ve dişlerini kaybetme olasılıklarının daha fazla olduğunu biliyoruz” diyor.

ARAŞTIRMA 12 YIL SÜRDÜ
Bunama, beynin algılama (kognitif) fonksiyonunun kaybı ile karakterize olan bir durumdur. Bu durumun görüldüğü kişilerde; hafıza kaybı, dikkat eksikliği ya da konuşulanı anlayamama gibi problemlere rastlanabilir. İlerlemiş durumda hasta; tarih, nerde olduğu ya da kim olduğu hakkında fikre sahip olmayabilir. Kentucky Üniversitesi'nde 144 kişi üzerinde bir çalışma yapıldı. Bu araştırma 12 yıl devam etti, dental ve medikal kayıtlar incelendi. Yapılan çalışmadaki kişiler 75 ve 95 yaşlar arasındaydı. Bu araştırmanın sonuçlarına göre, ağzındaki diş sayısı dokuzdan az olan katılımcılarda, diğerlerine göre daha fazla bunama görüldüğü tespit edildi.

info@pertevkokdemir.com

www.pertevkokdemir.com

#dişeksikliği #diseksikligi #dişeksikligi #dişeksikliğitedavisi #diseksikliği #dişeksikligineson #dişeksikliğinde #dişeksikliğinin #dişeksikliğii #diştedavisi #distedavisi #distedavisinde #diştedavisiadınaherşey #diştedavisiankara #diştedavisitürkiye #diştedavisi #diştedavisikorkusu #diştedavisibitmiyor #diştedavisibirmucize #distedavisisonrasi
Photo
Add a comment...

Post has attachment

Post has attachment
Tüm dostlarımıza İngiltere'den selamlar... Ağız ve diş sağlığı konularında, London Double Tree by Hilton, Westminster'da dostlarımızla beraber sohbetimize bugün de devam ediyoruz... Herkese sağlıklı, huzurlu bir hafta sonu dilerim...
.
.
.
.
.
.
#Westminster #WestminsterAbbey #westminsterbridge #westminsteruniversity #london #LondonLife #londoner #Londoneye #londonfashion #londoncity #londontown #londonfood #londonstyle #londonart #londonfashionweek #implant #implants #implantes #implantology #implante #implantologia
Photo
Add a comment...

Post has attachment
ÖĞLE TATİLİNDE HOLLYWOOD GÜLÜŞÜ

Hollywood starları gerek günlük yaşantılarında, gerekse kırmızı halıda olsun nasıl da özgüvenle gülümsüyorlar, değil mi? Siz de onlar gibi bir gülüşüne sahip olmak istiyorsanız; bu, imkansız değil. Üstelik öğle tatilinde birkaç saat içerisinde gülüş tasarımınızı yaptırıp işinize geri dönebilirsiniz!

Diş Hekimi Pertev Kökdemir, “Son yıllarda teknolojide meydana gelen gelişmeler diş hekimliğinde yeni bir trend yarattı. Adını sıkça duymaya başladığımız 'gülüş tasarımı' kavramı ortaya çıktı. Hollywood gülüşü ise, günümüzde diş kliniklerinde en sık yapılan uygulamaların başında geliyor” diyor.

info@pertevkokdemir.com

www.pertevkokdemir.com

#Hollywood #hollywoodstudios #hollywoodsmile #HollywoodHills #hollywoodundead #hollywoodsign #Hollywoodstar #hollywoodlife #hollywoodbowl #hollywoodfl #hollywoodMovies #hollywoodactors #hollywoodflorida #HollywoodBlvd #HollywoodNights #hollywoodglam #hollywoodglamour #hollywoodregency #HollywoodBeach #HollywoodHookah #HollywoodWalkOfFame #hollywoodhair #hollywoodactor #hollywoodactress #hollywoodmeme #hollywoodstyle #hollywoodwaves #hollywoodnightlife #hollywoodgreats #HollywoodBoulevard
Photo
Add a comment...

Post has attachment

Post has attachment
DİYABET DİŞLERİNİZİ DÖKÜYOR!

Diyabet yani şeker hastalığı toplumda sık rastlanan kronik bir metabolizma ve endokrin sistem hastalığıdır. Kısmi veya tam insülin eksikliği veya periferik dokuların insüline direnci, kan glikoz seviyesindeki artışa (hiperglisemi) dolayısıyla da diyabete (şeker hastalığı) neden olur. İyi kontrol edilemeyen hiperglisemi vakalarında başta ağız ve dişler olmak üzere vücudun çeşitli organ ve sistemlerinde hasarlar ya da fonksiyon bozuklukları görülür.

Diş hekimi Pertev Kökdemir, ‘Diyabet hastalığı ağız ve diş sağlığını etkiliyor’ diyerek uyarıyor: “Diş hekimlerinin diyabetli hastalardaki en önemli gözlemleri periodontal hastalıklar, ağız kuruluğu, ağız içi mantar enfeksiyonları ve cerrahi girişimlerden sonra yara iyileşmesinin geç olmasıdır. Yüksek kan şekeri, kan damarlarında kalınlaşmaya ve tıkanmaya neden olur. Kanın oksijen taşıma kapasitesi azaldığından dokuların beslenmesi yetersiz kalır ve dişetlerinin iltihaplanmaya karşı direnci düşer. Zamanla diş ile dişeti arasında oluşan cepler, bakteri odaklarının gelişmesini sağlar, dişeti iltihabı oluşur ve tedavi edilmediği takdirde dişlerin etrafında kemik yıkımı başlar.”

info@pertevkokdemri.com

www.pertevkokdemir.com

#diabetes #type1diabetes #diabetesawareness #typeonediabetes #type2diabetes #diabetestype1 #diabetessucks #diabetesawarenessmonth #diabeteslife #diabetestipo1 #diabetestyp1 #diabetesuk #diabetestype2 #diabetes1 #diabetesmellitus #diabetesproblems #diabetescare #diabetestipo2 #diabetesfriendly #diabetesempowered #diabetesbrasil #diabetesfood #diabetesinacup #diabetescamp #diabetesdiet #diabetesmanagement #diabetesblog #diabetesgestacional #diabeteshereicome #diabetesprevention
Photo
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded