Profile cover photo
Profile photo
‫رضا تلم خانی‬‎
80 followers
80 followers
About
رضا تلم خانی's posts

Post has attachment
لیلائه؟

تابناک نوشت:

به جز لیلا حاتمی، صفحه فیس بوک کدام چهره واقعی نیست؟
(http://www.tabnak.ir/fa/news/313273)


در سال‌های اخیر، همزمان با توسعه بهره‌برداری از شبکه‌های اجتماعی توسط گروه‌های وسیعی از مردم جهان و به همین نسبت مردم ایران، بسیاری هنرمندان کشورمان نیز متأثر از هم مسلکان غیرایرانی‌شان درصدد بهره‌برداری از این ظرفیت برآمدند؛ اما شمار معدودی از ایشان تاکنون حاضر به بیان صریح حضورشان در این شبکه‌ها شده‌اند تا این ابهام پیش آید که آیا چهره‌های مشهور مکلف به شفاف‌سازی در این زمینه نیستند؟!

به گزارش «تابناک»، شبکه‌های اجتماعی و به طور خاص فیس بوک، جمعیت بالایی از فارسی زبانان را همچون دیگر مردمان به خود جذب کردند تا خیلی زود زبان فارسی نیز به یکی از زبان‌های رسمی این وب سایت‌ها افزوده شود و مدیران این مجموعه‌ها از مخاطب میلیونی این بخش غافل نشده باشند. فضای جذاب این شبکه‌ها، کم کم چهره‌های هنری را نیز به این سمت برد و یک به یک شاهد ورود این چهره‌ها با این فضای مجازی بوده‌ایم که عموم مردم را به ایشان و سلایق و نگاه‌هایشان از فاصله کمتری آشنا می‌سازد.

حال با گذشت چندین سال از عمر فیس بوک به عنوان پرمخاطب‌ترین شبکه اجتماعی، شمار چشمگیری از هنرمندان در این فضا هستند؛ حضوری که در دو قالب صفحه شخصی و صفحات هواداران قابل تعبیر است و برخی از بازیگران هر دو فضا را نیز برای خود فراهم ساخته‌اند. گروهی حضور هوادارانشان در صفحه شخصی‌شان را می‌پذیرند و گروهی دیگر نیز صفحه شخصی‌شان را حریمشان ساخته‌اند و حداکثر صفحات هواداری راه انداخته و مخاطبانشان را به این صفحات دعوت می‌کنند.

البته این پدیده محدود به هنرمندان نمی‌شود و برخی از چهره‌های مطرح سایر حوزه‌ها از جمله سیاسیون نیز به این حوزه وارد شده‌اند؛ اما در عین حال از بیان اینکه در این فضا حضور رسمی دارند، طفره رفته و تلاش می‌کنند این صفحات را در حالتی میان رسمی و غیررسمی قرار داده و در صورت ایجاد هزینه برایشان، با یک تکذیب ساده بر مشکلات چیره شوند. با این حال قشری که در شبکه‌های اجتماعی پررنگ‌ترین حضور را دارند، هنرمندان به ویژه بازیگران هستند.

از میان بازیگران، برخی چهره‌ها نظیر پگاه آهنگرانی، صفحه شخصی‌شان را تنها برای دوستانشان باز گذاشته‌اند و حریمشان را محفوظ نگه داشته‌اند و چهره‌هایی همچون مانی حقیقی در رویه کاملاً متفاوت همه درخواست‌ها را تأیید کرده و عدد دوستانشان از پنج هزار نفر ـ که بیشترین تعداد دوستان در فیس بوک به شمار می‌رود ـ گذشته که این هم رویکرد مدنظر برخی بازیگران و هنرمندان است.

چهره‌ای همچون لیلی حاتمی نیز اصولاً صفحه شخصیِ در دسترس ندارد و صفحه هواداری ایجاد کرده که بیش از ۳۴۴ هزار کاربر این صفحه را به اصطلاح «لایک» کرده‌اند و این حجم اقبال به واسطه به روز بودن بیش از حد این صفحه بود، به گونه‌ای که جدید‌ترین تصاویر و اخبار از حاتمی پیش از درج در رسانه‌ها در این صفحه در دسترس قرار می‌گرفت. البته در کنار این صفحه، صفحه دیگری نیز به نام این بازیگر وجود دارد که بیش از ۷۵ هزار عضو دارد و طبیعتاً یکی از این دو صفحه فاقد اصالت است، هرچند پس از انتشار یک سلسله مطالبی ‌روی صفحه لیلا حاتمی که همزمان با درگذشت عسل بدیعی آغاز شد، وی این صفحه را غیرقانونی خواند و از عدم حضورش در شبکه اجتماعی خبر داد.

با این حال اینکه چرا اینقدر دیرهنگام و زمانی که عدد پیگیران این پیج از سیصد هزار فزون‌تر گشته و منتهی به حاشیه شده، چنین تکذیبیه‌ای رسانه‌ای می‌شود جای پرسش و تأمل دارد. پیش از این، برخی چهره‌های فرهنگی، اجتماعی و سیاسی در خصوص حضورشان در این شبکه اجتماعی اظهارنظر کردند؛ اما بیشتر چهره‌ها همچون لیلا حاتمی سکوت ‌کرده‌اند و این باعث شده برای ایرانیان مشخص نباشد، هویت صاحبین صفحاتی که در فیس بوک برای این بازیگران ایجاد شده، واقعی یا کاذب است و بسیاری از مردم با این حسن ظن که این صفحات متعلق به چهره‌هاست، این اشخاص را به جمع دوستانشان می‌افزایند یا صفحات هوادرانشان را میان علایقشان می‌گذارند.

از این حیث انتظار می‌رود بازیگران اعلام کنند که کدام یک از ایشان در فیس بوک، اکانت واقعی دارند و کدام یک اصولاً در این شبکه اجتماعی و دیگر شبکه‌های اجتماعی به هیچ عنوان حضور ندارند و صفحات ایجاد شده متعلق به ایشان نیست. بی‌گمان، چنین فضای پرابهامی می‌تواند منجر به سوءاستفاده‌هایی از گروهی از مردم علاقه‌مند به چهره‌ها توسط اشخاص ایجادکننده صفحات نیز شود و برخی وارد دیالوگ و بیان مطالب خصوصی‌شان به صاحبین این پیج‌ها شوند و سرانجام دریابند که با شخص غیرواقعی هم کلام شده‌اند.

البته شناخت درستی و نادرستی ‌اصالت بسیاری از این صفحات کار دشواری نیست و برای نمونه، وقتی صفحه زنده یاد حمید سمندریان همچنان دوستی برخی را تأیید می‌کند، باید در اصالت این صفحه شک کرد یا وقتی ایلیا فراستی فرزند مسعود فراستی بر روی صفحه پدرش می‌نویسد که این صفحه متعلق به پدرم نیست و از ایجادکننده‌اش درخواست می‌کند تا این صفحه را ببندد می‌توان به جعلی بودن اکانت مسعود فراستی پی برد.

با ‌وجود این، انتظار می‌رود بازیگران و همه چهره‌های سر‌شناس وضعیت حضورشان را در این شبکه‌ها شفاف نمایند و اگر این صفحات متعلق به خودشان است، مسئولیتش را بپذیرند و اگر هم نیست، صراحتاً پیش از هر حاشیه‌ای رسماً در سطح عمومی اعلام نمایند و مردم همواره در تردید درباره اصالت این صفحات باقی نمانند و مفری نیز برای سواستفاده برخی اشخاص فرصت طلب از صفحات جعلی در موقعیت های حساس فراهم نباشد.
Photo

Post has attachment
بسیار مهم - اطلاع رسانی کنید
کتاب های فجر و تبلیغ گسترده عرفان های کاذب

تبلیغات مکرر و پر حجم " کتاب های فجر" از صدا و سیما، علامت های سوال را در ذهنم دوچندان کرده بود. نام هیچ نهاد رسمی و شخصیت شناخته شده ای در میان نبود. انتخاب عناوین کتاب ها نیز ابهامات فراوانی داشت و اصلا به حال و هوای طرح نمی خورد. خلاصه نشانه های فراوانی وجود داشت که با هم جور نمی شدند و لازم بود کدگشایی بشوند. از چرایی نام و زمان بندی طرح گرفته تا برگزارکنندگان و محتوای کتاب ها. نمی شد نشست و دست روی دست گذاشت. احتمال می دادم که باز هم دست گلی به آب داده باشند و اسکناس های درشتی که در ازای تبلیغات و مشارکت به نهادهای مسوول رسیده، فهم و شم کاوشگرانه مدیران را نشانه رفته باشد.

این بار، از دین گرفته تا نمادهای ملی و حتی مردم همه خرج شده بودند تا این طرح پا بگیرد. احادیث امیرالمومنین (ع) که بر تارک تبلیغات نشسته بود، علقه و احساسات دینی مردم را درگیر می کرد تا به این طرح به ظاهر "ملی" بپیوندند، جزیره ابوموسی نیز که نماد ملی ما محسوب می شود، میزبان اختتامیه برنامه شده بود. مردم هم که تشنه بی برنامگی مسوولان فرهنگی هستند به این فراخوان کتابخوانی، لبیک گفته بودند. در طول کار شبانه روزی ام، پیوسته دعا می کردم که خدا کند اشتباه کرده باشم و مدیریت فرهنگی و رسانه ای کشور خبطی به این بزرگی نکرده باشد اما ...

کتاب های فجر؛ آغاز داستان
ابتدا دغدغه جاری مسوولان فرهنگی بستر لازم را برای ارائه طرح فراهم کرد: تشويق مردم به خـريد و مطالعه كتـاب، به گونه اي كه خريد كتـاب در سبد كالاي مصرفي خـانواده ها، سهم قابل قبـولي پيدا كند. در ادامه، اداره کل مجامع، تشکل­ ها و فعالیت­ های فرهنگی معاونت فرهنگی وزارت ارشاد مجوز طرح فجر را به شماره 136/89823 صادر کرد. دست اندرکاران این برنامه، نام "طـرح ملي" بر آن گذاشتند و "عظيم ترين پـروژه ترويجي و تشويقي خريد و مطالعه كتاب در ايـران" را کلید زدند. پیامی هم که برای کتاب ها انتخاب شد تا در رسانه ها تبلیغ شود بسیار مسوول پسند بود:

"راه حـلي بـراي زنـدگي بهتـر و شـادتـر و استحـكام بنيـان خـانـواده".

کتاب های فجر در چه موضوعی هستند؟
کتاب های فجر شامل سه کتاب شخصیت شناسی و یک کتاب دینی است. نکته جالب این است که در ابتدا مجموعه سه جلدی با عنوان "تیپ شخصیتی خود را بشناسید" منتشر شده و کتاب چهارم یا همان "علی (ع) به فرزند فاطمه (س) چه گفت؟" - که اخیرا تنها همین کتاب در تبلیغات تلویزیونی تبلیغ می شود - بعدا و به صورت مجزا چاپ شده است. به احتمال زیاد صلاحدید سرمایه گذار یا صدا و سیما بر این بوده است که با رنگ و بوی دینی بخشیدن به کتاب ها بتوان تبلیغات گسترده تر را ممکن ساخت و علاقه مردمی را نیز جلب کرد.

مدیر شرکت بازاریابی، نویسنده کتاب روانشناسی
ابوالفضل صادقی مدیر عامل شرکت "راهبرد اقتصاد فردا" به آدرس اینترنتی www.refco.ir است که شرکتی برای تبلیغات، توزیع و بازاریابی است؛ وی نویسنده هر چهار کتاب از مجموعه کتاب های فجر است. هیچ اطلاعاتی از تخصص و تحصیلات نامبرده موجود نیست و همین مسئله می تواند نکته بسیار جدی باشد که چرا مسوولان بر روی کتابی سرمایه گذاری کرده اند که نویسنده آن اولا شناخته شده نیست و ثانیا تخصص لازم را دارا نمی باشد. البته صادقی پیش از این کتاب هایی را به رشته تحریر درآورده بوده که بیشتر در حوزه تجاری و بازاریابی است.

زلزله شروع می شود: فروش صدها هزار نسخه کتاب
12 اردیبهشت 1391 فاز اجرایی این طرح به ظاهر ملی کلید می خورد.، معاونت فرهنگي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي در بيست و پنجمين نمايشگاه بين المللي كتاب تهران کمک کرد تا کتاب ها در 4 غرفه ابوموسي،‌ تنب بزرگ و كوچك و غرفه خليج فارس به مخاطبان معرفي وعرضه شوند. فروش کتاب­های فجر در نمایشگاه کتاب و پس از آن تا قبل از شروع تبلیغات تلویزیونی یک میلیون و دویست هزار جلد بوده است. این همان پیش بینی فروردین ماه نویسنده است که پیش از انتشار صورت گرفته بود:
کتاب‌های فجر ظرف یک ماه آینده در سراسر ایران توزیع می‌گردد و فرهنگ خرید و مطالعه کتاب در جامعه ایران جان دوباره می‌گیرد و این است که به راستی زلزله در فرهنگ خرید کتاب‌های فجر؛ پس‌لرزه‌هایی دارد که در روزنامه فروشی و فروشگاه های مواد غذایی، داروخانه‌ها و کتاب فروشی‌ها ایجاد نموده است.

کتاب های فجر چیست؟/ محوریت ایناگرام (تحلیل شخصیتی نه گانه) در کتاب ها
بنابر اخبار وبسایت شرکت راهبرد اقتصاد فردا[1] یا همان بانی طرح به ظاهر ملی فجر، کتاب­های چهارگانه فجر با عناوین زیر و با قیمت 2000 تومان به دست مخاطب می رسد.
1- كتاب تيپ شخصيتي خود را بشناسيد ؛ تيپ هاي ذهني
2- كتاب تيپ شخصيتي خود را بشناسيد ؛ تيپ هاي حركتي
3- كتاب تيپ شخصيتي خود را بشناسيد ؛ تيپ هاي احساسي
4- كتاب علي (ع) به فرزند فاطمه (س) چه گفت؟
با توجه به عناوین کتاب های فوق به غیر از عنوان کتاب چهارم، هیچ نشانه ای از شعار " راه حـلي بـراي زنـدگي بهتـر و شـادتـر و استحـكام بنيـان خـانـواده "حداقل در عناوین دیده نمی شود و می بایست کمی در محتوای کتاب­ ها وارد شویم.
محتوای کتاب اول یا تيپ هاي ذهني بنابر اخبار وبسایت فوق، ضمن آشنایی با هریک از سه تیپ شخصیتی، از تیپ های شخصیتی 9 گانه، چگونگی ارتباط موثرتر و شایسته تر با دیگران را یاد می گیری. با توانمندی ها و استعداهای خود آشنا می شویم و به نقاط ضعف و کاستی های خود آگاه تر می شویم.
در این کتاب به معرفي سه تيپ شخصيتي: دانش طلب ،‌ عدالت طلب و تنوع طلب مي پردازد وچـگونگي ارتباط موثر با هريك از اين تيپ هاي شخصيتي ،‌ و راه هاي رشد و بهبود آن تيپ شخصيتي را فرا مي گيريم.[2]
در کتاب دوم یا تيپ هاي حركتي، به معرفي سه تيپ حرکتي، عالي طلب ،‌ صلح طلب و قدرت طلب مي پردازد. در اين كتاب چـگونگي ارتباط موثر با هريك از اين تيپ هاي شخصيتي ،‌ و راه هاي رشد و بهبود آن تيپ شخصيتي را فرا مي گيريم.[3]
در کتاب سوم نیز به بررسی سه تیپ شخصیتی دیگر با نام های مهر طلب ،‌ رياست طلب و هنر طلب مي پردازد و نحوه تعامل با این تیپ شخصیت را بیان می کند.[4]
تا این جا، محتوای کتاب های سه گانه شخصیت شناسی طرح ملی فجر چیزی نبود جز آشنایی با تیپ های شخصیتی 9 گانه ای که خود وام دار از تفکرات منحرفی است که مورد حمایت صهیونیست است و در ادامه بحث به آن اشاره می شود.
کتاب چهارم یا همان علي (ع) به فرزند فاطمه (س) چه گفت؟، چیزی نیست جز احادیثی که هیچ ارتباط ظاهری و غیر ظاهری با سه گانه شخصیت شناسی ندارد و احتمالا منظور از شعار راه حـلي بـراي زنـدگي بهتـر و شـادتـر و استحـكام بنيـان خـانـواده، مطالعه همین کتاب بوده است که البته کمی بعید به نظر می رسد مؤلف به دنبال آن بوده باشد که به بهانه سه گانه شخصیت شناسی، بخواهد مخاطب را مجبور به خواندن کتاب چهارم کرده باشد.
حال جای این سؤال وجود دارد که چگونه این طرح به عنوان طرح ملی قلمداد شده است و چه آموزه مفیدی از نظر اسلامی و ملی بر آن مترتب است؟

ایناگرام (Enneagram) چیست؟ چگونه مدل عرفانی صده پیش، اولویت امروز ایران می شود؟
آنچه در کتاب­های سه گانه شخصیت شناسی ابوالفضل صادقی مطرح شده است، بر اساس نه گانه ایناگرام مطرح شده است که زندگی انسانی از ابتدا تا انتها در سه بخش، قلب، عقل و جسم خلاصه می­ شود.
آنچه در پس پرده ستاره 9 پر يا ايناگرام وجود دارد خود به تنهايي نيازمند نگارش مفصل در باب عرفان هاي نوظهور و پيونمد ميان يهود، صهيونيزم، كابالا و بهائيت است كه از حوصله اين نگارش خارج است اما آنچه در اينجا اهميت مي يابد، معرفي بنيان گذار ستاره 9 پر شخصيت شناسي كتاب هاي فجر است.
صادقی یا همان مترجم کتاب های شخصیت شناسی در صفحه 61 از کتاب تیپ شخصیتی خود را بشناسید، تیپ های حرکتی می گوید: "ایناگرام چیست؟ ایناگرام به معنای 9 شکلی یا نه رقمی است، ایناگرام ویژگی ها و  رفتارهای انسان ها را به نه شکل سخصیتی طبقه بندی می کند، روش اینگرام بر اساس یافته های ده ها دانشمند علوم رفتاری، روانشناس و محقق پدید آمده و من هیچگونه ادعایی در خلق و به وجود آوردن آن ندارم. تنها کاری که من کرده ام این است که یافته های آنها را در زندگی خانوادگی و محیط کار خود به اجرا درآورده ام"

پدر معنویت التقاطی پشت پرده تحلیل شخصیتی ایناگرام
جورج ایوانویچ گورجیف" (George Ivanovich Gurdjieff) شخصیت کلیدی بسیاری از انحرافات فکری و عرفانی سده اخیر است. او که در 1866 در ارمنستان زاده شد و 1949 از دنیا رفت، توانست بسیاری از شبه عرفا، نویسندگان و ترویج کنندگان سلوکش را تربیت کند. جالب اینجاست که اشو، شاگرد گورجیف و متأثر از او بوده است. اوشو در بیان شخصیت گورجیف می گوید: دیر یا زود از اینکه چهره های جدیدی اهمیت می یابند تعجب خواهید کرد. به طور مثال گورجیف در عصر جدید اهمیتی بیش از فروید دارد چرا که او در مسیر روانشناسی واقعی کمک های شایانی کرد.

اشو شاگرد گورجیف، او را برتر از فروید می داند[5]
گورجیف سعی کرد آمیزه ای از ادیان باستانی را ترکیب نماید و شبه عرفانی جدید حاصل از ترکیب چند دین پدید آورد به طوری که در جایی وی آموزه هایش را مسیحیت راز و رمزگرا (esoteric Christianity) توصیف کرده است و در جای دیگر "انجمن برادری سارمونگ" را در افغانستان بر مبنای ترکیب آموزه های زردشتی و صوفیه بنیان نهاد. واژهٔ سارمونگ به معنای "کسی است که آموزهٔ زردشت را نگهداری می‌کند"

ایناگرام و تیپ های شخصیتی علمی و دانشگاهی نیستند
بر مبنای "دائره المعارف جنبش های دینی نوظهور" باید دانست که نه تیپ شخصیتی اصلا وجهه علمی ندارند و تنها در جلسات تبلیغی و فرقه ای ظهور و بروز می یابند.[6]

حتی کلیسای کاتولیک آمریکا هم تحلیل شخصیتی را تأیید نکرد
در سال 2000 کمیته حکمت ایالات متحده گزارشی را در مورد ریشه های ایناگرام (تحلیل 9 گانه شخصیتی) آماده کرد تا ارزیابی کند که آیا می توان در قلمرو اسقف از این تحلیل استفاده کرد یا نه؟ این گزارش که با تأکید بر روی رابطه بین آموزه های کاتولیک و تحلیل شخصیتی آماده شده بود اینگونه نتیجه گیری كرد: نظام تحلیل شخصیتی ایناگرام ارتباط کمی با آموزه های پیشین مسیحی یا معنویت دارد، همچنین روش و مولفه های این نظام تحلیلی با علم مدرن هم تطابق ندارد.[

ارتباط ميان گورجيف با رئيس سازمان امنيت ارتش بريتانيا
گرجيف در سفر نمادین خود از مسیر باتومی (در شمال گرجستان کنونی) به استانبول می­ رسد. استانبول در آن سال ها کانون فعالیت یهودیان مخفی به رهبری "شابتای زوی" و "ناتان غزه ای" بوده است؛ گورجیف در استانبول ساکن می شود و با فرقه هایی همچون مولویه ارتباط می گیرد. يكي از نكات قابل توجه در زندگي گروجيف، ملاقات با "جان جی بنت" رئیس سازمان امنیت ارتش بریتانیا در قسطنطنیه (استانبول)است. فرجام ملاقات های گورجیف با جان جی بنت که در مدخل ویکی پدیای گورجیف هم ذکر شده است گرویدن جی بنت به حلقه مریدان گورجیف است!!! دقت کنیم که این سوال بزرگ پابرجاست که اینگونه ملاقات ها میان یک به ظاهر عارف دانشمند و یک مأمور عالی رتبه مخفی امنیتی چه توجیهی داشته است؟ و چگونه می توان توجیه این ملاقات را با ساده لوحی تمام، علاقه جی بنت به آموزه های گورجیف دانست؟

گورجيف مروج رقص و موسيقي است و نه يك روانشناس
دقت کنیم گورجیف قبل از هر چیز یک رقص شناس و مروج موسیقی های خاص در روسیه بوده است. قطعات مشهوری همچون کشاکش جادوگران و رقص هاي ویژه اي که او طراحی کرده است شباهت به حلقه های ویژه رقص جنسی لامبارا که توسط کابالیست های ایتالیا و ترکیه انجام می شد دارد.
از ارتباط گورجیف با کابالا هم که صرف نظر کنیم، آموزه های او یک فرقه و آیین معین است نه یک شیوه روانشناسی.
اگر عمیق تر به مسآله نظر کنیم، برخی مستندات به ما اجازه نمی دهد پشتوانه کابالیستی برخی تحولات معنوی در روانشناسی مدرن را نادیده بگیریم. برای اطلاع در خصوص رابطه کابالا با روانشناسی مدرن از جمله مکتب گورجیف مي توان به منابع بيشتر مراجعه كنيد.[8] ؛ ویتال پری در مقاله خود توضیح می دهد که گورجیف چگونه از میراث کابالا و دیگر ادیان کهن استفاد کرده و به آنها ارجاع داده است. [9]

سخني با مسوولين صدا و سيما و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي
آنچه در نگارش فوق آمدف گوشه ای از انحرافات بنیان گذار ستاره 9 پر یا همان ایناگرام بود که پایگاه دیدبان در آینده نزدیک به ذکر جزئیات بیشتری از این شخص و تفکرات انحرافی وی خواهد پرداخت، لکن سخن با مسوولان  و نهاد های مربوط  جمهوری اسلامی است که در این پروژه به صورت مستقیم حمایت کرده اند و حال باید به عموم مردم پاسخگو باشند،
فارغ از انحراف های ذکر شده درباره بنیان گذار 9 گانه شخصیت شناسی "گورجیف" و سود حاصل از این طرح به ظاهر ملی، مسوولان ارشد صدا و سیما باید به این سوال پاسخ دهند با چه توجیهی، حمایت وسیع تبلیغاتی از این طرح غیر ملی و غیر مردمی کرده اند؟
آیا مسوولان صدا و سیما نباید قبل از عقد قرارداد با شرکت های خصوصی، از محتوای طرح مطلع شوند؟ آیا رئیس صدا و سیما جناب آقای ضرغامی از محتوای کتاب های فجر یا همان شخصیت شناسی 9 گانه گورجیف اطلاع دارند؟
مسوولان محترم وزارت ارشاد با چه توجیهی به این طرح بی محتوا کمک مالی و معنوی کرده اند؟ چرا متصدیان فرهنگ کشور باید از طرحی حمایت کنند که به اذعان یکی مدیر روابط عمومی طرح کتاب‌های فجر طرح مورد حمایت شرکت های صهیونیستی قرار گرفته است؟
آیا نظارتی هر چند حداقلی بر طرح غیر ملی فجر صورت گرفته است و اگر با نظارت انجام شده است، چه کسی و با کدام توجیه اقدام به تأیید و صدور مجوز برای این طرح کرده است؟


پایگاه دیدبان منتظر پاسخ روشن مسوولان صداو سیما و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است
مطلب دیدبان پس از قرائت چهار جلد کتاب های فجر نگارش شده است.

[1] - http://book.refco.ir/Files/news/news.php?lang=fa&cat=3
[2] - http://book.refco.ir/Files/news/newsIn.php?lang=fa&id=4&cat=3
[3] - http://book.refco.ir/Files/news/newsIn.php?lang=fa&id=3&cat=3
[4] - http://book.refco.ir/Files/news/newsIn.php?lang=fa&id=2&cat=3
[5] - http://gurdjieffouspensky.com/category/osho-on-gurdjieff-sayings/
[6] -http://books.google.com/books?id=KLipBC05pF8C&pg=PA187&dq=%22New+age%22+%22Enneagram%22&hl=en&ei=IXk0TdKFNMKB8gbDn7XqCA&sa=X&oi=book_result&ct=result&resnum=7&ved=0CEIQ6AEwBjgU#v=onepage&q=%22New%20age%22%20%22Enneagram%22&f=false
[7] - http://www.natcath.org/NCR_Online/documents/ennea2.htm
[8] - http://www.enotalone.com/personal-growth/5416.html
[9] - http://www.studiesincomparativereligion.com/public/articles/Gurdjieff_in_the_Light_of_Tradition_Part_2-by_Whitall_Perry.aspx


منبع:http://didban.ir/fa/news/3215
Photo

Post has attachment
Photo

Post has attachment
فوری
یک روز پس از اولین سالروز شکار RQ-170 در منطقه عمومی خلیج فارس رخ داد:

شکار پهباد متجاوز آمریکایی توسط نیروی دریایی سپاه
سپاه نیوز: روابط عمومی کل سپاه از شکار یک فروند پهباد متجاوز آمریکایی توسط نیروی دریایی سپاه خبر داد.
به گزارش سپاه نیوز؛ یک فروند هواپیمای بدون سرنشین آمریکایی که در چند روز گذشته با هدف شناسایی و جمع آوری اطلاعات در حال گشت زنی در منطقه عمومی خلیج فارس بود، به محض ورود به حریم فضای جمهوری اسلامی ایران در تور یگان های پدافندی و سامانه های کنترلی نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گرفتار و در اختیار گرفته شد.

در این خصوص فرمانده نیروی دریایی سپاه با اعلام اینکه این پهباد از نوع اسکن ایگل (ScanEagle) بوده است گفت: این گونه پرنده ها معمولا از روی ناوهای بزرگ به پرواز در می آیند.

دریادار علی فدوی همچنین با اشاره به آمادگی های نیروی دریایی سپاه در اجرای مأموریت های محوله و اشراف اطلاعاتی همه جانبه بر تحرکات بیگانگان در منطقه راهبردی خلیج فارس و تنگه هرمز تصریح کرد: دشمنان ما از اول فروردین ماه سال 1366 حضور نیروی دریایی سپاه در خلیج فارس و آنچه در 1/5 سال آخر جنگ بین ما و آنها اتفاق افتاد را دیده اند. این حضور از آن زمان تا به امروز وجود دارد و مسلما وضعیت امروز ما با آن زمان قابل قیاس نیست.

وی تأکید کرد: شرایط ما عالی است و آمادگی های نیروی دریایی سپاه در بهترین حالت قرار داد.
http://www.sepahnews.com/shownews.Aspx?ID=494c6621-25ac-491b-9d22-534492019df8
Photo

Post has attachment
Down with Israel
Photo

Post has attachment
رابطه سرمایه داری و انقلاب صنعتی با نظام حقوقی زن در غرب

کارخانه داران برای اینکه زن را از خانه به کارخانه بکشند و از نیروی اقتصادی او بهره ‏کشی کنند، حقوق زن، استقلال اقتصادی زن، آزادی زن‏، تساوی حقوق زن با مرد را عنوان کردند و آنها بودند که توانستند به این‏ خواسته‏ ها رسمیت قانونی بدهند.

ویل دورانت در فصل نهم از کتاب لذات فلسفه،
پس از نقل برخی‏ نظریات تحقیرآمیز نسبت به زن از ارسطو و نیچه و شوپنهاور و برخی کتب‏ مقدس یهود، و اشاره به اینکه در انقلاب فرانسه با آنکه سخن از آزادی زن‏ هم بود اما عملا هیچ تغییری رخ نداد می‏گوید: تا حدود سال 1900 زن به سختی‏ دارای حقی بود که مرد ناگزیر باشد از روی قانون آن را محترم بدارد.
آنگاه درباره علل تغییر وضع زن در قرن بیستم بحث می‏کند، و می‏گوید: ''آزادی زن از عوارض انقلاب صنعتی است.''

سپس به سخن خود چنین ادامه‏ می‏دهد: "... زنان کارگران ارزانتری بودند و کارفرمایان آنانرا بر مردان‏ سرکش سنگین قیمت ترجیح می‏دادند. یک قرن پیش در انگلستان کار پیدا کردن بر مردان دشوار گشت اما اعلانها از آنان می‏خواست که زنان و کودکان‏ خود را به کارخانه‏ ها بفرستند...
نخستین قدم برای آزادی مادران بزرگ‏ ما قانون 1882 بود. به موجب این قانون زنان بریتانیای کبیر از امتیاز بی سابقه‏ای برخوردار می‏ شدند و آن اینکه پولی را که به دست می‏ آوردند حق‏ داشتند که برای خود نگهدارند این قانون اخلاقی عالی مسیحی را کارخانه داران مجلس عوام وضع کردند تا بتوانند زنان انگلستان را به کارخانه‏ ها بکشانند.
از آن سال تا به امسال‏ سودجوئی مقاومت ناپذیری آنان را از بندگی و جان کندن در خانه رهانیده، گرفتار جان کندن در مغازه و کارخانه کرده است... " (لذات فلسفه، صفحات 155 - 159)

پاورقی:
در شرح قانون مدنی ایران، تألیف دکتر علی شایگان صفحه 366 می‏نویسد: " استقلالی که زن در دارائی خود دارد و فقه شیعه از ابتدا آنرا شناخته است در یونان و روم و ژرمن و تا چندی پیش هم در حقوق غالب‏ کشورها وجود نداشته، یعنی مثل صغیر و مجنون، محجور و از تصرف در اموال‏ خود ممنوع بوده. در انگلستان که سابقا شخصیت زن در شخصیت شوهر محو بود، دو قانون: یکی در 1870 و دیگری 1882 میلادی به اسم قانون مالکیت زن شوهردار، از زن رفع‏ حجر نمود ".

منبع: نظام حقوق زن در اسلام، صفحه 18-17 - http://www.tahoorkotob.com/page.php?pid=3640

تگ ها: #خشونت_علیه_زنان #علوم_انسانی #ویل_دورانت #آزادی #اشتغال_زنان #تساوی_حقوق_زن_و_مرد #سرمایه_داری #انقلاب_صنعتی #حقوق_زن #کشور_جهان_سوم #علوم_منسوخ #نظریه_های_کادوپیچ_شده #لذات_فلسفه #سبک_زندگی
Photo
Wait while more posts are being loaded