Profile cover photo
Profile photo
Góry książek
95 followers -
Blog poświęcony literaturze górskiej.
Blog poświęcony literaturze górskiej.

95 followers
About
Posts

Post has attachment
Recenzja "Jak wysoko sięga miłość?" - książki będącej zapisem rozmów Beaty Sabały-Zielińskiej z Ewą Berbeką.
Add a comment...

Post has attachment
Lepiej przeżyć jeden dzień jak tygrys czy tysiąc lat jak owca? Alex Macintyre nie żył długo, ale i tak zdążył wyrosnąć na czołową postać brytyjskiego alpinizmu, o czym w "One Day as A Tiger: Alex Macintyre and the Birth of Light and Fast Alpinism" pisze jego partner wspinaczkowy John Porter. W książce nie brakuje polskich akcentów, więc dla równowagi recenzujemy też po angielsku. Zapraszam do lektury tekstu Mateusza Gątkowskiego. Hurrah we're going bilingual! ;)
Add a comment...

Post has attachment
„Dla wspinacza najbardziej przeraźliwą rzeczą jest spadanie, więc właśnie tego chciałam doświadczyć..." Relacja z wystąpienia Steph Davis "Learning to Fly". Zapraszamy do skoku razem z gościem specjalnym tarnowskiego festiwalu "Górnolotni", którego patronem były Góry książek!
Add a comment...

Post has attachment
Do poczytania na stronie: fragment książki prof. Zdzisława Jana Ryna 
„Góry. Medycyna. Antropologia”.
Add a comment...

Post has attachment
Kto jeszcze nie był? :)
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Siłą książki „Przesunąć horyzont”, elementem odróżniającym ją od dziesiątek innych pozycji o zdobywaniu ośmiotysięczników, jest nieco inne spojrzenie Martyny na góry – spojrzenie osoby z zewnątrz, która bardziej niż na technicznych szczegółach wspinaczki skupia się na towarzyszących jej uczuciach i emocjach. Relacja ze spotkania z Martyną Wojciechowską i promocji nowego wydania książki.
Add a comment...

Post has attachment
Już w przyszłym tygodniu do Zakopanego zaczną zjeżdżać fani gór i wspinaczki. W środę, 2 września, pod Giewontem rozpoczynają się 11. Spotkania z Filmem Górskim. 
Add a comment...

Post has attachment
– Etyki na pewno uczyłem się od starszego pokolenia. Pochodzę ze Śląska, a my tam mamy poukładane w głowach tak, że osoby starsze darzy się największym szacunkiem. To od nich czerpie się wiedzę na temat tego, jak zachować się w górach - Janusz Gołąb.
Add a comment...

Post has attachment
http://goryksiazek.pl/2015/02/simone-moro-zima-dodaje-wspinaniu-magii
Simone Moro i Tamara Lunger zamierzają zrobić trawers Manaslu z wierzchołka Wschodniego (7992 m) do Głównego (8163 m). Nieprzypadkowo dedykują swoją wyprawę Jerzemu Kukuczce i Arturowi Hajzerowi, którzy zrobili tę drogę w 1986 roku. Wcześniej dokonał tego także zespół: Ryszard Gajewski i Maciej Berbeka. "Czuję się synem waszej zimowej tradycji i czerpię inspirację z postawy polskich himalaistów. Ta tradycja jest bardzo ważna i powinniście ją kultywować i przekazywać kolejnym pokoleniom".
Add a comment...

Post has attachment
Już w środę 18.02.2015 o godz. 18.30 odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu Góry Wartości 2.0. Tym razem będziemy gościć Janusza Gołąba - polskiego alpinistę i himalaistę, pierwszego zimowego zdobywcę ośmiotysięcznika Gaszerbrum I, członka legendarnego „Dream Team”, który na przełomie wieków dokonał serii najznakomitszych wspinaczek o charakterze alpejskim w historii polskiego alpinizmu. Zdobywcę K2 - najwyższego szczytu Karakorum, drugiego co do wysokości szczytu Ziemi.

Termin: 18 lutego 2015 roku (środa)
Godzina: 18.30
Miejsce: 1Piętro, Centrum Myśli Jana Pawła II
Adres: ul. Foksal 11, Warszawa

Uwaga, ważna informacja:
W najbliższy czwartek, 12 lutego , o godz. 13.00, na stronie:
http://www.centrumjp2.pl/aktualnosci/gory-wartosci-2-0-janusz-golab/
pojawi się lista zapisów się na spotkanie. Pierwsze 120 osób w ciągu 48 h od zgłoszenia otrzyma mailowe potwierdzenie, będące jednocześnie wejściówką.
Photo
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded