Profile

Cover photo
گروه کارآفرینی ستکا
111 followers|49,504 views
AboutPostsPhotosVideos

Stream

 
یک ضرب‌المثل آفریقایی می‌گوید: “اگر می‌خواهید سریع بدوید، تنها حرکت کنید ولی اگر می‌خواهید مسافت بیشتری را طی کنید، با همراه حرکت کنید.” اطلاعات حاصله از کسب‌وکارهای بسیار موفق (شرکت‌های چند میلیون دلاری تأسیس‌شده از سال 2000) واژگان دیگری را به ضرب‌المثل بالا اضافه می‌کند: بیش از 90 درصد کسب‌وکارهندای بسیار موفق که تعداد آنها به حدود 80 شرکت در سراسر دنیا می‌رسد، کسب‌وکار خود را با همکاری تیمی 2 نفره یا بیشتر آغاز کرده‌اند.

#کارآفرینی   #راه_اندازی_کسب_و_کار   #Cofounding   #Cofounder_Team   #تیم_موسس   #مشاوره_کارآفرینی  
 ·  Translate
1
Add a comment...
 
آستین کلئون در کتاب “steal like an artist” بیان می‌کند که نصیحت کردن، کاری است شبیه به نوشتن زندگی نامه ی شخصی خودمان. وی مدعی است “پندهایی که می‌دهیم در واقع همان چیزهایی است که دوست داشتیم هنگامی که جوان بودیم به ما گفته می‌شد.” با توجه به این مطلب، پرسشی در یک  گروه فیس بوکی که 9000 کارآفرین در آن عضویت دارند، مطرح شده است: “شما چه نصیحت هایی به کارآفرینان کم تجربه یا جوانان می‌کنید؟”
در ادامه به پاسخ 17 نفر از آنها اشاره می‌کنیم:
#aspiring_entrepreneurs   #تجربیات_کارآفرینان   #بزرگان_کارآفرینی   #سخنان_بزرگان_کارآفرینی  
 ·  Translate
1
Add a comment...
 
چند نکته ارزشمند در مورد این که چگونه ایده ای مناسب برای کارآفرینی بیابیم
 ·  Translate
در مدتی که تجربه آموزش و مشاوره به علاقمندان حوزه کارآفرینی در ایران را داشتیم دریافتیم یکی از اصلی ترین سوالات علاقمندان به کارآفرینی شناسایی ایده ی مناسب و بعد از آن فرصت مناسب برای راه اندازی کسب وکار است. شاید این موضوع برای شما هم سوال باشد: چگونه مناسب ترین ایده را برای خودم بیابم؟
1
Add a comment...
 
ممکن است برای این‌که کارمندانتان زمان بیشتری در سر کار بمانند بخواهید برای آن‌ها همه لوازم و تجهیزات جانبی از انواع غذاها گرفته تا لوازم آرایشی را تهیه کنید اما اگر آن‌ها واقعاً به کارشان علاقه نداشته باشند هیچ‌یک از این کارها نمی‌تواند مفید باشد. اما باید گفت راه ساده‌تری هم برای این‌که اعضای تیمتان را متقاعد کنید ساعات بیشتری را به کار اختصاص دهند وجود دارد...

#entrepreneurship   #employees   #enhance_randoman   #enhance_productivity   #افزایش_بهره_وری  
 ·  Translate
1
Add a comment...
 
اگر به آمارهای منتشر شده در مورد ورشکستگی استارتاپ‌ها و فعالیت‌های کارآفرینانه نگاهی بیندازیم طبیعی است که از نرخ بالای شکست استارتاپ‌ها نگران شویم. طبق آمارها 75 درصد استارتاپ‌ها شکست می‌خورند. مهم نیست که عدد دقیق این آمار چه میزان است و چقدر این آمار در خارج از کشور با ایران تفاوت دارد ولی به نظر می‌رسد این آمارها با میزان واقعی خیلی نباید تفاوت داشته باشند. این درصد بالای ورشکستگی چه دلایل اصلی دارد؟ سوالی که در این مقاله می‌خواهیم به آن جواب دهیم.
#startup   #startup_failure   #استارتاپ   #شکست_استارتاپ_ها   #ورشکستگی  
 ·  Translate
1
Add a comment...
 
در سال 1997 استیو جابز پس از 12 سال دوباره به شرکت اپل بازگشت. شرکتی که او هم یکی از بنیانگذارانش بود دچار کمبود سرمایه شده بود و نزدیک به ورشکستگی بود. جابز جلسه ای با کارکنان ترتیب داد و نقشی که شور و اشتیاق  می‌تواند در احیای مجدد برندشان ایفا کند را برایشان توضیح داد:
“اپل تنها دست به تولید یک سری وسایل نمی‌زند تا وظیفه‌اش را به انجام برساند؛ حتی با این که ما این کار را به خوبی انجام می‌دهیم. بلکه اپل به دنبال چیزی بیش از این هاست. هسته مرکزی ارزش های آن اعتقاد به این موضوع است که افراد مشتاق و پرشور هستند که جهان را به جای بهتری برای زندگی بدل خواهند کرد.”...
#Secrets_of_entrpreneurship   #secrets_of_success   #great_entrepreneurs   #کارآفرینان_بزرگ   #راز_موفقیت_کارآفرینان  
 ·  Translate
2
Add a comment...
 
افراد کمی پیدا می‌شوند که کار خود را با کارآفرینی، به عنوان اولین تجربه کاری، آغاز کنند. کارآفرینی در مقایسه با مشاغل حرفه‌ای سنتی، ریسک‌پذیرتر است و نسبت به آن‌ها نیاز به سرمایه بیشتری برای را‌‌ه‌اندازی دارد. اگر قبل از اینکه کارآفرین شوید یک شغل ثابت  داشته باشید، مجموعه ای از مهارت‌ها، تجارب، بینش‌ها و همینطور پول لازم برای موفق شدن در این کار را در اختیارتان خواهد گذاشت...
#راه_اندازی_کسب_و_کار   #مهارت_های_کارآفرینی   #تجارب_کارآفرینانه   #building_business   #entrepreneurship_skills   #entrepreneurial_expriences  
 ·  Translate
1
Add a comment...
 
اگر یک کارآفرین جوان و باانگیزه هستید می‌بایست پیش از شروع کسب و کار خودتان را برانداز کنید. تصور نکنید که اگر کسب‌وکار رؤیاهایتان را راه بیندازید درآمد بیشتری خواهید داشت یا پول بیشتری به دست خواهید آورد....
#starting_a_business   #راه_اندازی_کسب_و_کار   #aspiring_ebtrepreneur   #نکات_کسب_و_کار  
 ·  Translate
1
Add a comment...
 
کارگاه آموزشی شناسایی ایده های کارآفرینی:
چگونه ایده ای مناسب برای راه اندازی کسب و کار بیابیم؟

برای کسب اطلاعات بیشتر به لینک زیر مراجعه کنید:
http://cetka.ir/landing3/


#workshop   #entrepreneurship   #Cetka  
 ·  Translate
1
sara5731 no love's profile photo
 
اگہ یہ کار اینترنتے باشہ کہ بشہ بھش اعتماد کرد عالیہ
 ·  Translate
Add a comment...
 
بعید است نشنیده باشید که اگر تایتانیک در سال 1912 در آن کوه یخ گرفتار نمی‌شد چنان اتفاقی برایش نمی‌افتاد.
اما وقتی وارد حوزه استارتاپ‌ها می‌شویم، از کوه یخ‌هایی که در مسیر استارتاپ‌ها وجود دارد اطلاعی ندارید و دانسته‌های شما تنها محدود به معدود شرکت‌های موفقی می‌شود که توانسته‌اند این موانع را دور بزنند.
اما چنین تمرکزی می‌تواند برای کارآفرینان مضر باشد. این کار موجب فریب خوردن کارآفرینان می‌شود و سبب می‌شود آنان فکر کنند که میزان موفقیت استارتاپ‌ها بیش از آن چیزی است که در واقعیت وجود دارد.
#startup   #startup_failure   #successful_startups   #موانع_موفقیت   #استارتاپ   #استارتاپ_ناموفق   #کسب_و_کار   #Business_failure  
 ·  Translate
1
Add a comment...
 
موفق بودن یعنی از تجربیات افرادی که به اهداف موردنظرشان رسیده‌اند درس بگیریم. داشتن مربی برای یک کارآفرین نعمت بزرگی است اما هر کسی قادر نیست به تنهایی چنین فردی را بیابد.

اگر هنوز موفق به یافتن مربی شخصیتان در حیطه کسب و کار نشده‌اید، به شما 21 نکته از تجربه کارآفرینان موفق را می‌آموزیم که به کارآفرینان جوان و باانگیزه برای شروع کار کمک می‌کند.
#entrepreneurship   #aspiring_entrepreneurs   #کارآفرینان_جوان   #کارآفرینان_موفق  
 ·  Translate
2
Add a comment...
Contact Information
Contact info
Phone
02188814728, 02188814732
Email
Links
Website