Profile cover photo
Profile photo
Bruce Wayne
4 followers -
Müziğin Hızı İnterneti beklemez !!
Müziğin Hızı İnterneti beklemez !!

4 followers
About
Posts

Bir iğne batımında derinin son kusurlu şekli gibi kader halini aldın. Ben hep aynı ameliyatta mutlu kaldım. Ben yazın plaja iner gibi indim annemin kalbine. Sıcak ve kusurlu. Islak yatağa yatırıldım yüzüstü. Yüzümün üstüne üflerken, dedem kulağıma fısıldayacağı isimleri unuttu bir bir. Ben gözlüklerime tükürüp ilkokula başladım. Okulu kırdığım gün seninle karşılaştık.

Anneme bu hiddetin revasını anlatamazdım. Babam beni tokatlamadan sevemezdi.Sen annemi yolda görsen tanımazdın.Babam seninle evlensek tokat atmazdı.Ben seni sevdim bir daha göremedim. Annem seni göremeyince ağladığımı gördü.Ben ağlayınca babamdan bir tokat daha yedim.Ben tokat yiyince o gece teravihi kaçırdım.Allah bana çok küstü. Allah bana küsünce mecburen ben de kendime kızdım. Ben kendime kızınca kendimi çok pis cezalandırabiliyorum.Sigara içtim iki dal..Annemin paketinden aşırdım.. Üç ay sonra ilk defa sokağa çıktım.Ben sokağa çıkınca o Muhammed Ali'yi andıran çocuk beni köşeye çekti.Köşeye çekilince köşeme çekilememekle beraber birbirimize yumruk atmamız da gayet anlamlı hale geldi. Anlamlanan şeylerle beraber patlayan dudağımla eve dönmem bir oldu.Senin eve döndüğüm esnalarda hala beni sevmeyişin aklımdaydı.

Annemi okuldan aramışlar.Annemi okuldan arayıp günlerdir okulu kırdığımı söylemişler.Annem de babama bunları bir bir çıtlatmış. Babam sonra beni odama davet etti. Gitmek istemedim fakat kıramadım da. Odama teşrif ettiğim sırada babamın sol elinin beş parmağı ile karşılaştım.Ben tokat yedikçe içim acıyla büyüyordu.Sen hep en tatlıydın. O sıralarda tabi sen beni hala sevmiyordun. Hatta aklında bir gram bile yoktum.Senin pembe pijamanı o gün yüz kere yıkar ikiyüz kere ütülerdim. Senin kesin pembe pijaman vardı. Yarın oldu yine okulu kırdım. Sen bankta oturup çiçekleri izliyordun..Gözlerin ıslaktı..Ben seni görünce neden ay bir kalay gibi eriyor ve niye böyle ellerimi kemiriyor susamurları..parmaklarımı...

Seni görünce hele ..bendeki o hüzünlü mutluluk niye?.. Niye Muhammed Ali'yi pataklamışım sevinci?

Benim defolu Demiorgos bahtımın düzgün kaydedilmiş el yazgılarına..Havai fişeklerine ve kız kaçıranlarına ihtiyacım vardı..Düzgün yazılmış bir şiir gibiydin , oturmuş ağlıyordun. 

Cennette kimono giyip hiroşimâ çayı içen japon gibiydim ben.
Olmayışında...öyle güçlü ve bitkin. "Dokuz yaşında değil de ondokuz yaşında görseydin beni? acaba sever miydin?" diye sordum sana. Ağlamaya devam ettin..
"Boşver" dedim cevap vermeye boşvermenin üstüne. Çünkü zaten boşvermiştin. Kafanı karıştırırsam belki cevap verirdin
"Kangurular, geriye doğru yürüyemez.
Kelebekler, ayakları ile tat alırlar.
Atlar, bir ay ayakta kalabilirler.
Fareler kusamaz.
Deniz kobrası, dünyanın en zehirli yılanıdır.
Filler zıplamayan tek memelilerdir.
Yetişkin bir ayı, bir at kadar hızlı koşabilir.
2 bin 600 kurbağa cinsi vardır.
Bir sineğin, saatteki hızı 8 km’dir.
Yunuslar, gözleri açık uyurlar.
Sümüklüböceklerin dört tane burnu vardır.
Bir devekuşunun gözü beyninden büyüktür.
İnek sütünün pH değeri 6’dir.
Bir timsahın gözlerinin arasındaki mesafe, ayaklarının büyüklüğüne eşittir.
Dalmaçyalilar gut olmayan tek köpek cinsidir.
Ayı inlerinin girişleri her zaman kuzeye bakar." dedim

"O yüzden mi gözlerin bu kadar büyük?" diye fısıldadın

Beni terslerken de çok güzeldin. Ezan okunuyordu..Zaman tentürdiyotlu bir diz gibi acıya acıya geçmişti önümden. Eve dönüp beni acaba yarın daha mı çok sevmeyeceksin diye merak etmeye başladım.. 

Çünkü seni sevmek sancılı bir şeydi . Böyle geçecek diye düşünüyor insan fakat hep şiddetleniyor içteki ağrı.

Senin beni sevmediğin her saniye anneannem bizden gidiyor hissi büyüyor içimde..

O gece sana ilk kez mektup yazdım.

Merhaba..

1895’de Ohio’da sadece iki araba varmış ve onlar da birbirine çarparak kaza yapmış. Acıtasyon yapmıyorum, beni sevmeyi dener misin?..

Sabah ilk iş sizin posta kutunuza mektubu bırakıp eve döndüm..Posta kutunuza ilk baban bakmış..Mektubu okuyan da ilk o oldu herhalde. Akşamüstü kapı çaldı. Baban babama sizin oğlan bizim kızın peşini bıraksın dedi. Benim babam bunun üzerine adama benimle konuşacağını, gereken her şeyi yapacağını söyledi. Gereken şeyi yapması için odama geçtik. Biz babamla her şeyi halledebilmek için benim odama geçerdik.

Sol gözüm patlamıştı. Pazartesi olunca okulu kırdım. Senin okuldan çıktığın saatte ben de sizin okulun arka sokağından çıktım. Yürüyordun. Beni gördün..

"Gözüne n'oldu" diye sordun
"seni sevdiğim için" dedim "baban sana yazdığım mektubu bulmuş"
"niye bu yüzden dövsün ki" diye sordun
"toplumsal baskı, geleneksel bir tören bu bizde" diye yanıtladım.
Gülümsedin. Sen öyle bir gülümsedin ki o gece eve dönüp babamdan sağ gözümü patlatmasını istedim. Yapmadı..

Bir ay sonra taşındınız.

Ondokuz yaşında olsaydım beni çok severdin di mi? diye sordum sana gitmeden..

"hayır" dedin "yaşla alakalı değil"

Neyle alakalı olduğunu da söylememiştin. Okulunu değiştirdin. Seni bir daha göremedim.

11 yaşıma bastım iki gün önce..Bunları yazma gereksinimi duydum..Babanannemi kaybettik bir yıl önce. Kansermiş..Babam bir yıldır bana tokat atmıyor.Arabayı falan da sattık. İşler pek yolunda değil. Ama sen burdayken daha tatlı bir mutsuzluk çekiyordum. Keşke burda olsan..Okulu kırıp seni görsem...

Sen gidince umuda dair her şey gitti. 

Post has attachment

Post has attachment

Post has attachment

Post has attachment

Post has attachment

Post has attachment

Post has attachment
İstanbul AutoShow 2012 Tüyap
PhotoPhotoPhotoPhotoVideo
5 Kasım 2012
28 Photos - View album
Wait while more posts are being loaded