Profile cover photo
Profile photo
Jan Markup
76 followers
76 followers
About
Posts

Zpíčený +O2 CZ​.

Tak jsme si nechali převést internet na novou adresu. To zas byla blbost :-/

1. I když by stačilo jen připojit kabel, tak stejně musí přijít technik.
2. Nahlásit se to musí minimálně 14 dní předem.
3. Technik může samozřejmě jen mezi 2 - 4, takže zbytečně čerpaná dovolená.
4. Na starém místě evidentně odpojili net den předem bez předchozího upozornění.

Děkuji za ukázku českých "kvalitních" služeb.
Add a comment...

Post has shared content
David Hasselhoff má nový videoklip. Nic horšího vás už asi dneska nepotká :-)
Add a comment...

Post has attachment
Můj malý scriptík na správu ssh připojení dostal novou verzi, ve které je i #OhMyZsh  plugin na automatické napovídání. Třeba se to někomu bude hodit... :)
Add a comment...

Post has shared content
+Groupon se nesmyslně snaží zneužít jméno "Gnome" a chovají se jako zmrdi. Kdo máte na účtě nějaké drobné, prosím pomozte +GNOME v právním boji.

#DefendGNOME
#FuckYouGroupon
Please help us defend our trademark from Groupon and support GNOME!  

"GNOME" the trademark has been a familiar name for the past 17 years in the Free and Open Source Software community. The GNOME project has been a staple desktop for GNU/Linux and BSD desktops. It was the default desktop for Sun Microsystems workstation class machines, continues to be the default desktop for the Red Hat Enterprise Linux and SUSE Linux Enterprise Server distributions, and it is the default desktop of Fedora and Debian. SUSE Linux Enterprise Point of Service solution for the retail industry is based on GNOME. GNOME technology can be found in TVs, tablets, phones, consumer devices, and in common software everywhere.

Recently Groupon announced a product with the same product name as GNOME. Groupon’s product is a tablet based point of sale “operating system for merchants to run their entire operation." The GNOME community was shocked that Groupon would use our mark for a product so closely related to the GNOME desktop and technology. It was almost inconceivable to us that Groupon, with over $2.5 billion in annual revenue, a full legal team and a huge engineering staff would not have heard of the GNOME project, found our trademark registration using a casual search, or even found our website, but we nevertheless got in touch with them and asked them to pick another name. Not only did Groupon refuse, but it has now filed even more trademark applications (the full list of applications they filed is available on our groupon page linked). To use the GNOME name for a proprietary software product that is antithetical to the fundamental ideas of the GNOME community, the free software community and the GNU project is outrageous. Please help us fight this huge company as they try to trade on our goodwill and hard earned reputation.

We want to show that our brand matters and that you care. Of the 28 trademark applications Groupon filed, we have to file formal proceedings to oppose 10 of them by December 3, 2014. Help us raise the funds to fight back and most of all call public attention to this terrible behavior by Groupon. Help us make sure that when people hear about GNOME software they learn about freedom and not proprietary software. Our counsel has advised us that we will need $80,000 to oppose the registration of the first set of 10 applications. If we are able to defend the mark without spending this amount, we will use the remaining funds to bolster and improve GNOME. Please help us raise the money to protect GNOME's trademark and strengthen Free Software!

Please donate here:
http://www.gnome.org/groupon/
Add a comment...

LOL, #gmail aplikace na #android je vážně vtipná. Při odesílání emailu zahlásila "přílohu se nepodařilo odeslat", ale samotný email to poslalo. Takže člověk je pak za kreténa, že ani neumí odeslat správně mail :D
Add a comment...

Post has attachment
Tak jsme se zas jednou podívali na film... a jsem rád, že jsme na něj nešli do kina (jak jsme původně plánovali). V tom filmu je snad všechno špatně.

Hned první záběr mě totálně vytočil a jak jsem se na to původně těšil, tak po prvních 2 minutách mi bylo jasný, že tohle bude prostě "strašně cool brak". Řemeslně to je prostě strašně strašné.

- spousta nudných "cool" záběrů, které naprosto nijak nesouvisí s dějem
- scénář plný do očí bijících nesmyslů
- snaží se to být strašně poučné/naučné (což mi lezlo ve většině případů krkem)
- je to strašně utahané a nudné (2 díly po dvou hodinách je fakt moc)

Naprosto nechápu proč to bylo rozděleno na 2 díly (teda chápu, jsou to 2 vstupné do kina). Ani se nesnažili udělat nějaký předěl, prostě uprostřed jedné scény je střih a v dalším díle to jen tupě pokračuje (bez nějakého vtažení do děje).

A to jsme ještě viděli originální verzi. Rozšířená má ještě o cca. !!!HODINU A PŮL!!!! více. Ani nechci raději vědět co tam je navíc. Předpokládám, že spousta dalších zpomalených záběrů do nikam, nebo více naprosto "šokujících" a zbytečných záběrů na nahá těla.
Add a comment...

Post has shared content
Další důvod proč mít Sony na blacklistu (já už je tam nějaký ten "pátek" mám)
Add a comment...

Post has attachment
Tak po vzoru +David Polesný jsem se konečně odvážil zkusit "prkno" a musím uznat, že jsem to měl udělat už dávno. Strašně jsem se toho bál, ale po hodině zkoušení a ježdění jsem totálně nadšenej. Sice už jsem na to starej, ale... koho to zajímá :-D

Takže za mě jedno velké díky patří +David Polesný :-)
Photo
Add a comment...

Post has shared content
Chrudim musí mít vždy něco extra :D
Falešné umělé vagíny. Jestli už tohle není příznak konce světa, tak už nevím co... ;-)
Add a comment...

Post has shared content
Na celé té kauze kolem zrušení facebookové stránky Žít Brno mě fascinuje, že vůbec nikdo zatím neupozornil na jeden elementární fakt: stát (v tomto případě jeho orgán územní samosprávy) nesmí dělat nic, co mu zákon výslovně nedovoluje. A naopak, firmy a lidé nesmí dělat pouze to, co jim zákon výslovně zakazuje.

Ono to má prostou logiku: je hloupost, aby si veřejnost platila ze svých peněz instituci, která je bude krátit na základních občanských právech. Jako je právo na svobodné vyjadřování. A ano, i kritiku.

To si pánové na brněnském magistrátu spletli století i režim. Ano, být to firma, mohli by požadovat nějaké stažení videa. Ano, mohli by se snažit právně umlčet kritiky (obchodní zákoník je takových možností plný). Jenomže magistrát není firma.

Podle této logiky, když se po příštích volbách stane primátorem fanoušek stránky Žít Brno, zastaví všechny soudní spory a mimosoudně si vyplatí milionové odškodné? Tento základní demokratický princip (státní orgán nepožívá stejných práv jako firma či občan) má právě zabránit podobným cochcárnám a následným právním zmatkům.

To samé platí o znacích měst. Pokusy žalovat někoho (či mu rušit účet) za to, že použil znak města, je podle autorského zákona rovněž nesmyslné. Na podobné symboly se ochrana podle autorského práva nevztahuje. (Viz §3.)

Opět logika: pokud by to bylo žalovatelné, za veřejné peníze by si politikové pořizovali bič na zastrašování občanů. Příště by si mohli vymyslet, že třebas slovní spojení „Rozpočet města Praha“ je ochranná známka a každý, kdo ho použije porušuje jejich autorská práva?

Ve skutečnosti to tedy není jenom taková bouře ve sklenici vody, jako to na první pohled vypadá. Jestli jsme dosud mohli (ale nemuseli) věřit tomu, jak zpupně se prý brněnský magistrát vůči občanům choval, teď už je to vidět nad jakoukoliv pochybnost. A za podobná pochybení by všichni zúčastnění měli pykat. To poslední, co tento stát ještě potřebuje, je ochrana úředníků (s politiky to zamává až ve volbách), kteří si myslí, že se stále píše rok 1978 a oni snad pracují na Městském výboru KSČ.
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded